مهران بیت
بیت کوین کش ارز بیت کوین کش

قیمت ارز بیت کوین کش (BCH)

نرخ تومانی خرید
28,047,970
نرخ تومانی فروش
27,853,530
تومان
0.01%
$
486.1
بیت کوین کش بیت کوین کش
BCH
آدرس سایت:
bch.info/en
ردیت:
Reddit
گیت هاب:
Github
#Mineable # PoW # SHA-256 # Marketplace
محاسبه قیمت
خرید فروش
BCH > بیت کوین کش
بیت کوین کش میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش (Bitcoin Cash) با نماد اختصاری BCH، یک ارز دیجیتال است که دارای شبکه غیرمتمرکز است، در این مطلب بیشتر با بیت کوین کش و تفاوت‌های بین بیت کوین و بیت کوین کش آشنا می‌شویم. ارز دیجیتالی که بسیاری آینده متفاوتی را برای آن تصور می‌کنند.

ارز دیجیتال بیت کوین کش (Bitcoin Cash) - BCH چیست؟

تاریخچه Bitcoin Cash (BCH)

 

بیت کوین کش (Bitcoin Cash) در یک آگوست 2017 با هدف برطرف کردن برخی از مشکلات موجود در بیت‎ کوین طراحی شد. بزرگ‌ترین شخصیت‌های توسعه‌دهنده یا بهتر است بگوییم سازنده بیت کوین کش «راجر ور» است که جزء اولین سرمایه‌گذاران بیت‌کوین به شمار می‌رود.
اصلی‌ترین هدفی که برای ساخت این رمزارز می‌توان بیان کرد رفع ظرفیت کم بیت‌کوین در انجام تراکنش‌ها بود. در طراحی و ساخت بیت کوین کش الگوریتم SHA-256 به‌کار رفته است. بیشترین مقدار عرضه این رمزارز 21 میلیون BCH است. BCH واحد اصلی تراکنش رمزارز بیت‎کوین‌کش است.

 

دلیل پیدایش بیت‎کوین‌‎کش چیست؟

 

اصلی‌ترین دلیل ساخت و ایجاد برنامه بیت‌کوین کش اشکالات بیت‌کوین بود. یعنی همان سرعت کم تراکنش‌ها که موجب می‌شد کارمزد تراکنش‌ها هم بیشتر از تراکنش سایر رمزارزها شود و دیگر اینکه این محدودیت موجب می‌شد تراکنش‌ها برای مدت طولانی در صف انتظار باقی بمانند.
با توجه به این موضوع پروتکل‌هایی که بر مبنی بلاکچین ساخته می‌شوند قابلیت تغییر ندارند و تنها از ۲ روش می‌توان این برنامه را به‌روزرسانی یا مشکلات آن را برطرف کرد؛ آن هم روش سافت‌فورک و هاردفورک است. با توجه به این موضوع که سافت‌فورک بر روی برنامه‌های قدیمی قابل اجراست و در این مورد مخالفان زیادی وجود داشت، تصمیم بر این شد که از روش هاردفورک استفاده شود.
لازم است بدانید که بیت‌کوین‌کش خود در تاریخ 12 نوامبر سال 2018 فورک شد و نسخه‌ای دیگری به اسم بیت‌کوین اس‌وی از این برنامه به‌وجود آمد. در حال حاضر بیت‌کوین‌کش حداکثر تا 32 مگابایت افزایش حجم بلاک داشته و این در حالی است که رمزارز بیت‌کوین فقط یک مگابایت حجم بلاک دارد.

 

تفاوت بیت کوین کش و بیت کوین

 

همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره شد بیت کوین‌کش (BCH) پس از بیت‌کوین با اهداف برطرف کردن برخی از مشکل‌های بیت‌کوین به وجود آمد. پس اولین تفاوتی که بین بیت کوین و بیت‎کوین‎کش وجود دارد و به‌سادگی قابل‌مشاهده است، میزان قیمت بیت‎کوین نسبت به قیمت بیت‌کوین‎کش است. همچنان بیت‌کوین قیمت بالاتری نسبت به بیتکوین کش دارد و دلیل آن کند بودن تراکنش‌ها و همچنین کارمزد بالای بیت‎کوین است. به همین دلیل است که کاربران به جای خرید و فروش و انجام معاملات، سرمایه بیت‌کوین خود را حفظ کنند. همین امر موجب کم شدن بیت‎کوین‌ها در بازار و در نتیجه بالا رفتن قیمت این رمزارز شده است.

 

تفاوت بیت کوین (Bitcoin) و بیت کوین کش (BCH)

 

از جمله دیگر تفاوت‌های بین این دو رمزارز که می‌توان به‌عنوان مزیت‌های بیت‌کوین‌کش نیز در نظر گرفت، این موارد است:

 

•  میزان کارمزد

 

همان‌طور که می‌دانید انجام هر نوع تراکنشی و هر خرید و فروشی در رمزازرها دارای مقدار مشخصی کارمزد است که با توجه به مقدار تراکنش‌ها در هر ماه تعیین و دریافت می‌شود. به‌طور میانگین می‌توان گفت میزان کارمزد رمزارز بیتکوین کش 0.20 دلار برای هر یک تراکنش خواهد بود که این مقدار بسیار کمتر از رمزارز بیت‌کوین است.

 

•  سرعت تراکنش

 

کریپتوکارنسی موجود در رمزارز بیتکوینکش موجب می‌شود که سرعت تراکنش‌ها به کمتر از یک دقیقه برسد و می‌توان گفت این قابلیت را دارد که تراکنش‌های بیشتری را در مدت‌زمان بسیار کم به‌طور مثال در چند ثانیه مدیریت کند. این در حالی است که زمان تراکنش‌ها در بیت کوین همچنان 10 دقیقه است و برای دریافت تأییدیه در ازای انجام هر تراکنش می‌بایست ۱۰ دقیقه صبر کرد.

 

•  میزان بازده

 

بیشترین اندازه بلاک در رمزارز بیت‌کوین برابر با یک مگابایت است اما در بیتکوین کش اندازه بلاک 8 مگابایت است و همین ویژگی است که موجب افزایش سرعت در تراکنش‌ها خواهد شد.
به دلیل این تفاوت‌ها و ویژگی‌هایی که رمزارز بیت کوین کش (Bitcoin Cash) دارد می‌توان گفت آینده بیت‌کوین کش بسیار روشن و مثبت خواهد بود و می‌توانید با خیالی آسوده در این رمزازر برای آینده خود سرمایه‌گذاری کنید. این رمزارز علاوه بر سرمایه‌گذاری قابلیت‌های دیگری چون روش پرداخت، ارسال و دریافت مالی از نقطه‌ای به نقطه دیگر بدون دخالت و وجود شخص سوم دارد.

 

هاوینگ بیت کوین کش چیست؟

 

همه ما به‌خوبی می‌دانیم که بیت‎کوین یک ارز دیجیتال است که در سال‌های اخیر نرخ آن به‌شدت رو به افزایش بوده و از این رو افراد بیشتری به سمت استخراج بیت کوین کش روی آورده‌اند. به همین دلیل اطلاع از هاوینگ بیت‌کوین‌کش اهمیت بیشتری پیدا کرده است. شاید برای شما جالب باشد که هاوینگ بیت کوین کش به این معنی است که ارزش بیت‌کوین‌های استخراج‌شده نصف می‌شود و همان‌طور که کاملاً واضح و طبیعی است، این اتفاق اصلاً برای دارندگان و استخراج‌کننده‌های بیت‌کوین خوشایند نیست.
تصور کنید که بیت‌کوین را استخراج کرده یا خریداری کرده‌اید و حال ارزش آن برای شما نصف می‌شود! ارز دیجیتال بیت‌کوین تا‌ به‌ حال سه بار هاوینگ داشته است و آخرین بار در سال 2020 این رخداد را پشت سر گذاشته است. اگر‌چه در ظاهر هاوینگ بیت‌کوین کش اتفاق بدی است، اما باید بگوییم که در واقع به آن بدی هم که تصور می‌کنید، نیست!
معمولاً بعد از هر بار هاوینگ بیت کوین کش (BCH) شاهد این هستیم که نرخ این ارز دیجیتال افزایش پیدا می‌کند، پس باید بگوییم که نگران نصف شدن ارزش ارز دیجیتال خود نباشید و کمی آینده دورتر را در نظر داشته باشید.

 

کیف پول‌های مناسب بیت کوین ‎کش

 

کیف‌پول یکی از مهم‌ترین مواردی است که برای استخراج کوین یا بیت کوین کش (Bitcoin Cash) و انجام تراکنش‌ها در بازار دیجیتال باید داشته باشید. به‌طور معمول کیف‌پول‌ها در انواع مختلفی عرضه می‌شوند که شما می‌توانید با توجه به نیاز خود آن‌ها را تهیه و استفاده کنید. پیش از پرداختن به کیف‌پول‌های مناسب بیت کوین کش لازم است با انواع کیف پول و نکات مهم پیش از انتخاب کیف‌پول آشنا شوید.

 

انواع کیف پول

 

  • کیف پول‌های سخت‌افزاری
  • کیف پول‌های نرم‌افزاری مناسب تلفن همراه
  • کیف پول‌های نرم‌افزاری مناسب کامپیوتر
  • کیف پول‌های کاغذی

 

نکات مهم برای انتخاب کیف پول مناسب

 

  امنیت کیف‌پول بیت کوین کش

 

مهم‌ترین نکته‌ای که باید در کیف پول‌ها به آن دقت کنید میزان امنیت کیف‌پول است که باید از امنیت بالایی برخوردار باشد و سعی کنید از سایت‌ها یا صرافی‌های معتبر کیف‌پول مناسب و مورد نیاز خود را انتخاب و تهیه کنید.
ناگفته نماند که امنیت کیف‌پول‌هایی که به شکل آفلاین کار می‌کنند بسیار بیشتر از کیف پول‌های آنلاین است اما مشکلی که وجود دارد این است که چنانچه کیف‌پول خود را گم کنید سرمایه خود را نیز از دست داده‌اید و همیشه باید با خود همراه داشته باشید.

 

•  رابط کاربری ساده

 

کیف پول باید دارای طراحی ساده و بدون پیچیدگی باشد تا کاربر بتواند به‌راحتی و بدون هیچ‌گونه مشکلی از کیف‌پول استفاده کند و تراکنش‌های خود را انجام دهد. چنانچه حرفه‌ای هستید، می‌توانید از کیف‌پول‌هایی که طراحی پیچیده تر دارند استفاده کنید، اما افراد مبتدی تر بهتر است از کیف پول‌هایی که رابط کاربری ساده دارند استفاده کنند.

 

•  قابلیت پشتیبانی

 

به‌طور معمول هر رمزارزی کیف‌پول مخصوصی نیز دارد که فقط از آن رمزارز پشتیبانی می‌کند اما کیف پول‌هایی نیز هستند که امکان پشتیبانی از تمام رمزارزها را دارند، شما می‌توانید کیف پول مخصوص رمزارز بیت کوین کش را انتخاب کنید و یا از سایر کیف پول‌ها نیز که قابلیت پشتیبانی از رمزارز بیتکوین کش را دارد تهیه کنید و از آن‌ها برای انجام تراکنش‌ها و سرمایه‌گذاری استفاده کنید.

 

کیف‌پول‌های مناسب بیت کوین کش چیست؟

 

پیش از ارائه لیستی از کیف‌پول‌های بیت‌کوین کش (BCH) لازم است بدانید که تمامی کیف پول‌هایی که دارای کریپتوکارنسی اصل هستند قابلیت پشتیبانی از رمزارز بیت کوین کش را دارند. کیف پول‌های مناسب بیت کوین کش عبارتند از: