مهران بیت
بیت شیرز ارز بیت شیرز

قیمت ارز بیت شیرز (BTS)

نرخ تومانی خرید
170
نرخ تومانی فروش
169
تومان
-0.96%
$
0.00287
بیت شیرز بیت شیرز
BTS
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
گیت هاب:
Github
فیسبوک:
Facebook
محاسبه قیمت
خرید فروش
BTS > بیت شیرز
بیت شیرز میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

بیت شیرز چیست؟

بیت شیرز (BitShares) با نماد اختصاری BTS، یک پلتفرم غیرمتمرکز است که به منظور فراهم سازی یک شبکه پرداخت جهانی بهینه تر طراحی شده و عموما برای مبادله امن ارزهای دیجیتال بدون واسطه استفاده می شود. این ارز در جولای سال 2014 توسط بیانگذار Steem و EOS، دانیل لریمر، در همکاری با هم بنیان گذار اتریوم و Cardano، چارلز هوسکینسون ساخته شده است. 

این پروژه در ابتدا ProtoShares (PTS) نام گرفته بود، اما کمتر از یک سال تغییر نام داده و به BitShares (BTS) تبدیل شد. دقیقا مشابه با Steem، بیت شیرز نیز از یک لایه Graphene استفاده کرده و همانند استیم بلاکچین فعالی روی اینترنت می باشد. 

این پلتفرم توسط توکن BTS (BitShares) پشتیبانی می شود. BTS یک توکن داخلی این شبکه بوده که استفاده های متعددی از جمله، ایجاد سکه های هوشمند تحت عنوان BitAssets، دارد. BitAsset ها می توانند پارامترهای مختلفی داشته و تقریبا می توانند نماینده هر چیزی مانند، امتیازهای پاداش، میزان توکن های متصل به ارزهای فیات و IOU ها باشد.

ارز دیجیتال بیت شیرز (BitShares) - BTS چیست؟

پلتفرم بیت شیرز توسط یک شرکت مستقل غیر متمرکز (DAC) اداره می شود، که به دارندگان توکن های BTS اجازه می دهد تا برای آینده خود پلتفرم و همچنین اضافه نمودن امکانات به آن در آینده تصمیم گیری نمایند. این پلتفرم خود بر اساس یک بلاکچین متن باز تحت عنوان Graphene است، که توانایی پردازش تا سقف 100 هزار تراکنش بر ثانبه را داشته گزارش شده است که از مجموع سرعت شبکه های Paypall و VISA بیشتر است.

از ژانویه سال 2021، این پلتفرم در حال راه اندازه مجدد بوده و قرار است تغییرات گسترده ای در آن اعمال شود. 

رسالت BitShares

روش سنتی خرید و فروش ارزهای دیجیتال بر روی پلتفرم های معملاتی، بر پایه تبدیل ارزهای دیجیتال به ارزهای فیات به عنوان واسطه می باشد. بدین معنی که هر بار که بخواهید ارز دیجیتالی خریداری نموده و به فروش برسانید، ناشناس بودن مربوط به بلاکچین از دست رفته و اطلاعات معامله گران قابل پیگیری خواهد شد.

سیستم های معاملاتی آنلاین متمرکز هستند، یعنی پایگاه داده های آنان روی سرورهایی که تنها توسط خود سیستم کنترل می شوند، ذخیره شده است، و به منظور استفاده از خدمات آنها، کاربر مجبور به ساخت و ایجاد حساب کاربری بوده که خود اغلب ملزم به فراهم سازی اطلاعات پاسپورت و یا گواهی نامه رانندگی است. بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، هنوز مفاهیم جوانی بوده و از نواسانات بزرگی رنج می برند. 

در حالی که متمرکز سازی قابل توجیه است، یعنی پلتفرم های معملاتی به منظور سنجش ارزش ارزهای دیجیتال ناچار به گره زدن قیمت های آنان به دارایی های واقعی مانند طلا و دلار آمریکا است، اما دسترسی به یک سیستم ناشناس و غیر متمرکز نیز لازم بوده و اینجاست که BitAssets وارد می شود.

درباره BitAsset

یک BitAsset سکه ای است که به ارزش آن به یک دارایی دنیای واقعی گره خورده است. به عبارت دیگر ارزش آن کاملا بر ارزش آن دارایی در دنیای واقعی منطبق است. پلاتفرم بلاکچین بیت شیرز به کاربران اجازه می دهد تا ارزهای دیجیتال خود را به سایر ارزهای دیجیتال که ارزش آنها به دارایی های واقعی گره خورده است، تبدیل نمایند. برای مثال BitUSD یک BitAsset است. که ارزش آن به دلار آمریکا گره خورده است و BitGold نیز ارزش ذاتی آن به طلای واقعی در بازار گره خورده است.

از این رو کاربران می توانند بدون خروج از بلاکچین، و تنها با استفاده از BitAsset ها، سکه های BitShares یا BTS را به راحتی به BitUSD که ارزشی برابر با دلار است تبدیل نمایند.  استفاده از این پلتفرم علاوه بر کمک به مخفی ماندن هویت معامله گران، سرعت انجام تراکنش بسیار بالاتر و هزینه تراکنش به مراتب پایین تری برای کاربران خواهد داشت. 

نقشه راه BitShares

BitShares X برای نخستین بار توسط دانیل لریمر، چارلز هوسکینسون و است لاریمر در مقاله ای تحت عنوان “تبادل دارایی های دیجیتال چند شکلی هم تا به همتا” معرفی شد. اندکی پست از انتظار این مقاله، پروژه BitShares توسط دانیل لرمیر از شرکت Invictus Innovations پس از دریافت سرمایه گذاری از سوی یک شرکت چینی به نام BitFund.PE، بنیان گذاری شد.

چارلز هوسکینسون، بنیان گذار پروژه آموزش بیت کوین، نیز از هم بنیان گذاران پروژه بوده که در نهایت تیم را ترک کرد. پروژه BitShares X در آگوست سال 2013 توجه زیادی را به خود جلب نمود. 

با بیشتر شدن تلاش از سوی دولت ها به منظور کنترل و نظارت بر بازار ارزهای دیجیتال و تراکنش های آنان، پلتفرم BitShares و BTC با داشتن یک شبکه استوار و همچنین جذب توجه سرمایه گذاران و کاربران، برنامه دارد تا حضور خود در بازار ارزهای دیجیتال را بهبود بخشد.

سکه های BitAsset این پلتفرم، با داشتن قیمت ثابت و گره خورده به دارایی های واقعی، نه تنها نیاز به ارزهای غیر دیجیتال را برطرف کرده، بلکه کاربران را خاصیت فرار بودن قیمت ها در بازار ارزهای دیجیتال، محافظت می کنند.

استخراج و تراکنش با BitShares

سکه های BTS قابل استخراج بوده و زمان متوسط هر بلاک آن برابر 1.5 ثانیه و حداکثر 3 ثانیه است. حداکثر سکه های آن برابر با 3.600.570.502 مورد بوده که تا سال 2021 بیش از دو میلیارد سکه آن استخراج شده است. 

در بلاکچین BitShares آدرس کیف پول، همان نام کاربری مشتری است. این خاصیت نیاز به داشتن یک سطر از ارقام و حروف تصادفی به عنوان آدرس کیف پول را برطرف می کند. BitShares با فراهم کردن BitAsset ها عملا با بانک ها رقابت می کند. همیشه به میزان 200 برابر ارزش خود، BitAsset ها توسط سکه های BTS پشتیبانی می شوند، از این رو مبادله آسان آنها در هر زمان ممکن خواهد بود. 

آینده BitShares

با در نظر داشتن رشد سریع کیف پول ها، سکه های BitAsset و سایر پروژه ها مربوطه، BitShares یک اکوسیستم بسیار استوار به نظر می رسد. با داشتن سرعت تراکنش بسیار بالا برابر با 100 هزار تراکنش بر ثانیه، سیستم معاملاتی BitShares توانایی رقابت با NASDAQ را دارا است.

وبسایت CryptoGeek بهای هر BTS را برابر با 0.03 دلار برای اواخر سال 2021 پیش بینی کرده و قیمتی در بازه 0.2 دلار تا 0.3 دلار را نیز برای سال 2025 آن پیش بینی کرده است. وبسایت CryptoGround نسبت به این ارز نظر مثبتی داشته و قیمت 0.49 دلار را برای سال 2025 آن پیشبینی کرده است.

مزایای BitShares

  • سرعت انجام تراکنش، اولین و چشمگیر ترین ویژگی کل اکوسیستم بیت شیرز، سرعت بسیار بالای انجام تراکنش است، تا جایی که کمتر ارز دیجیتالی توانایی رقابت با آن را دارد.
  • انجام کامل تراکنش ها و مبادله ارزهای دیجیتال بدون خروج از بلاکچین باعث ناشناس ماندن کاربران حتی در هنگام تبدیل ارزهای خود به دارایی های دنیای واقعی می شود.
  • کمک به حفظ ارزش دارایی کاربران با تبدیل آسان سکه های BTC به سکه های BitAsset و کمک به حفظ ارزش دارایی کاربران در بازار بسیار پر نوسان ارزهای دیجیتال.
  • هزنیه انجام تراکنش ها بسیار پایین بوده و هیچ محدودیتی نیز در برداشت پول از پلتفرم وجود ندارد.

معایب BitShares

  • رابط کاربری این پلتفرم مقداری پیچیده بوده و کاربر پسند نیست. 
  • علاوه بر رابط کاربری، کل مفهوم BitShares برای اغلب کاربران بسیار پیچیده بوده و باعث سردرگمی افراد تازه کار در بازار ارزهای دیجیتال شده است.