مهران بیت
بون شیبا سواپ ارز بون شیبا سواپ

قیمت ارز بون شیبا سواپ (BONE)

نرخ تومانی خرید
34,741
نرخ تومانی فروش
34,500
تومان
-0.65%
$
0.6021
بون شیبا سواپ بون شیبا سواپ
BONE
آدرس وب سایت:
shibaswap.com
ردیت:
Reddit
تلگرام:
Telegram
#Memes#Doggone Doggerel
محاسبه قیمت
خرید فروش
BONE > بون شیبا سواپ
بون شیبا سواپ میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال بون شیبا سواپ (Bone ShibaSwap) چیست؟

بون شیبا سواپ (Bone ShibaSwap) با نماد اختصاری BONE، توکن حاکمیتی صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ است که توسط تیم توسعه دهنده توکن شیبا اینو (Shiba Inu) راه‌اندازی شده است. رمز ارز شیبا اینو توکن اصلی و بومی پروژه شیبا سواپ محسوب می‌شود، اما این کوسیستم تو توکن اتریومی با استاندارد ERC-20 دیگر نیز به نام‌های بون شیبا سواپ با نماد BONE و قاتل دوج با نماد LEASH دارد.

ارز دیجیتال بون شیبا سواپ (Bone ShibaSwap) چیست؟
منبع: thenewscrypto.com

معرفی صرافی ارز دیجیتال شیبا سواپ

تیم توسعه دهنده شیبا اینو از اوایل سال 2021 در حال کار کردن روی این پروژه بوده‌اند تا ثابت کنند شیبا اینو تنها به یک میم کوین مناسب برای سفته بازی ختم نمی‌شود و افکار بلندپروازانه بسیار زیادی دارد. شیبا سواپ از ماه جولای 2021 تاکنون پیوسته در حال به روز رسانی و ارائه خدمات به کاربران، سرمایه گذاران و علاقه‌مندان به ارز دیجیتال شیبا اینو بوده است.
شیبا سواپ به گونه‌ای طراحی شده است که رابط کاربری بسیار ساده و راحتی داشته باشد و در عین حال قابلیت‌ها و کاربردهایی چنان وسیع و متنوع داشته باشد که حتی نیاز سخت‌گیرترین تریدرها را نیز برطرف کند. شیبا سواپ درست مثل صرافی غیر متمرکز ارز دیجیتال پنکیک سواپ و یونی سواپ، به صورت غیر متمرکز و بدون مدیریت ثابت و متمرکز فعالیت می‌کند. همچنین این صرافی غیر متمرکز قابلیت معاوضه توکن، استخر نقدینگی و گزینه‌های دیگری همچون استیکینگ، حاکمیت توکنی و بازار توکن‌های غیر مثلی شیبوشی (Shiboshi) را دارد.
با این حال می‌توان گفت شیبا سواپ پتانسیل سودبخشی بیشتری نسبت به پنکیک سواپ و یونی سواپ دارد، چرا که چهار راهکار مختلف برای کسب سود به کاربران ارائه می‌دهد. این راهکارهای کاربردی به سرمایه گذاران شیبا سواپ اجازه می‌دهند توکن‌های خود را استیک کنند و در ازای این کار یک درآمد منفعل همیشگی و مناسب داشته باشند.

معرفی توسعه دهندگان ShibaSwap

طراح و سازنده صرافی غیر متمرکز شیبا سواپ نیز درست مثل سازنده ارز دیجیتال شیبا اینو هنوز ناشناس است. اما جامعه کاربرای این رمز ارز برای بالا بردن ارزش توکن خود در فرآیند راه‌اندازی صرافی شیبا سواپ همکاری کردند. گفتنی است که رمز ارز شیبا اینو با نماد SHIB در آگوست سال 2020 به عنوان یک میم کوین و توسط شخص یا اشخاصی ساخته شد که خود را ریوشی می‌نامند.

توکن های صرافی شیبا سواپ (SHIB, BONE, LEASH)

صرافی غیر متمرکز شیبا سواپ تنها یک توکن شیبا اینو را ندارد و علاوه بر آن، از دو توکن دیگر برای مدیریت اکوسیستم خود استفاده می‌کند. این دو توکن قاتل دوج (Doge Killer) و بون (Bone) هستند که به ترتیب نمادهای LEASH و BONE را در بازارهای معاملاتی خرید و فروش ارز دیجیتال به خود اختصاص داده‌اند. این سه توکن در تعامل با همدیگر یک اکوسیستم با نقدینگی بالا، ایمن و سودمند می‌سازند.

بون (BONE)

ارز دیجیتال بون نقش توکن حاکمیتی تمام اکوسیستم شیبا سواپ را بر عهده دارد و به کاربران و سرمایه گذاران آن اجازه می‌دهد که با کمک دائوی سگی شیبا اینو (Shiba Inu Doggy DAO) در تصمیم گیری‌های مدیریتی و تغییرات پروتکل شیبا سواپ نقشی موثر داشته باشند. از نظر تئوری، هر چه یک کاربر تعداد توکن BONE بیشتری داشته باشد، رای او در تصمیم گیری‌های پروپوزال دائو شیبا اینو اثربخشی و قدرت بیشتری دارد.
همچنین سرمایه گذاران ارز دیجیتال بون می‌توانند با استیک کردن دارایی خود در صرافی غیر متمرکز شیبا سواپ، سود منفعل دریافت کنند و همزمان موجب امنیت و سودبخشی بیشتر پروژه شوند. توکن بون سقف عرضه کل 250 میلیون عددی دارد، اما در حال حاضر تنها نزدیک به 7 میلیون کوین از آن در گردش است.

ارز دیجیتال بون (BONE) را از کجا بخریم و کجا ذخیره کنیم؟

شما می‌توانید ارز دیجیتال بون (BONE ShibaSwap) را هم اکنون در صرافی‌های معتبر ایرانی مثل صرافی ارز دیجیتال مهران بیت خرید و فروش کنید. همچنین می‌توانید ارز بون (BONE) خود را در کیف پول‌های نرم‌افزاری مثل تراست والت (Trust Wallet)، اتمیک والت (Atomic Wallet)، متامسک (Metamask) و کیف پول‌های سخت‌افزاری مثل لجر (Ledger) ذخیره کنید.

قابلیت های صرافی غیر متمرکز شیبا سواپ

پلتفرم ارز دیجیتال شیبا سواپ علاوه بر جایزه دادن به کاربران خود، چند قابلیت مختص صرافی های غیر متمرکز دیگر نیز ارائه می‌دهد.

سواپ یا معاوضه (Swap)

همانطور که بالاتر گفته شد، صرافی شیبا سواپ اجازه می‌دهد کاربران توکن‌ها و کوین‌های خود را در ازای ارزهای دیجیتال دیگر معامله کنند. همچنین می‌توانند بر اساس ارزش مجموع دارایی‌های مد نظر، یک توکن یا کوین را با چندین توکن دیگر معاوضه کنند.

داگی دائو (Doggy DAO)

داگی دائو نام سیستم حاکمیتی اکوسیستم شیبا سواپ است که یک سازمان غیر متمرکز خودگردان محسوب می‌شود و اجازه می‌دهد کاربران در استخر نقدینگی Woof سرمایه گذاری کنند و همچنین برای اعمال برخی تغییرات خاص در شبکه، در رای‌گیری شرکت کنند.

ان اف تی (NFT)

توکن‌ غیر مثلی یا ان اف تی هنوز هم مبحثی جدید در حوزه رمز ارز محسوب می‌شود، اما هر روز بیشتر از قبل محبوب می‌شود. شیبا سواپ کلکسیون NFT خود را به نام Shiboshis دارد. این کلکسیون قرار است در آینده یکی از رکن‌های اصلی پروژه گیمینگ این اکوسیستم به نام Shiboshi Game باشد و شامل 10,000 عدد ان اف تی کارتونی از نماد سگ شیبا اینو است که شبیه کلکسیون CryptoPunks طراحی شده‌اند. NFTهای شیبا سواپ از نظر ظاهر، کمیابی و ارزش نسبت به همدیگر متفاوت هستند. دارندگان توکن های غیر مثلی شیبوشی همچنین می‌توانند ظاهر NFT خود را ارتقا دهند و به نوعی ارزش آن را بالاتر برده و در بازی آن را خاص کنند.

بون‌فولیو (Bonefolio)

بون‌فولیو یا بخش تحلیلی شیبا سواپ یک صفحه کامل برای تحلیل تاریخچه داده‌های استیک، ترید و بازگشت سرمایه است. همچنین سرمایه گذار می‌تواند مقدار توکن‌های سوزانده و مینت شده و هزینه تراکنش‌ها را در این صفحه ببیند. به علاوه صفحه بون‌فولیو بخشی برای دنبال کردن پورتفولیو والت دارد و مقدار دقیق سود کسب شده از ییلد فارمینگ را نشان می‌دهد.

میزان امنیت صرافی شیبا سواپ

شیبا سواپ یک صرافی غیر متمرکز یا دکس (DEX) است و به همین خاطر بسیاری از قوانین وضع شده برای صرافی‌های متمرکز یا Centralized Exchange که به اختصار CEX نامیده می‌شوند، روی صرافی اکوسیستم شیبا اینو اثر گذار نیست. با این حال، بسته به طرز فکر و دید اشخاص این موضوع می‌تواند یک نکته مثبت یا منفی تلقی شود.
صرافی‌های متمرکز به طور کلی در برابر دارایی سرمایه گذاران و کاربران خود مسئولیت دارند و در بسیاری از مواقع دارایی آن‌ها را بیمه می‌کنند. نمونه این اتفاق را می‌توان در چند سال اخیر به وضوح دید. به عنوان مثال در سال 2022 صرافی بایننس مورد حمله هکرها قرار گرفت و 570 میلیون دلار از آن دزدیده شد، اما مدیر عامل این شرکت در اکانت توییتر خود گفت دارایی کاربران کاملا ایمن است و نیازی به نگرانی نیست. از سوی دیگر، صرافی‌های غیر متمرکز هیچ گونه وظیفه‌ای در قبال امنیت دارایی سرمایه گذاران ندارند و اگر زمانی هک یا اشتباهی رخ دهد، مسئولیت با خود کاربر است.
با این حال از مزیت‌های صرافی‌های غیر متمرکز در برابر متمرکز می‌توان به بی‌نیاز بودن به احراز هویت است. این مزیت مخصوصا در کشورهایی که استفاده از ارز دیجیتال در آن‌ها غیر مجاز یا تحریم است، بسیار مهم محسوب می‌شود و می‌تواند به افزایش امنیت سرمایه گذار و دارایی وی منجر شود.

جمع بندی و خلاصه ای از شیبا سواپ

اگر از علاقه‌مندان به ارز دیجیتال شیبا اینو باشید و پلتفرمی ایمن بخواهید که راه‌های مختلف برای کسب سود از سرمایه و تبدیل دارایی‌تان را ارائه دهد، صرافی غیر متمرکز شیبا سواپ از بهترین گزینه‌های موجود محسوب می‌شود.
شیبا سواپ اولین پروژه بزرگ تیم شیبا اینو پس از راه اندازه اولیه این توکن در سال 2021 است. تا این لحظه که صرافی شیبا سواپ به خوبی و موفقیت تمام توانسته از پس هزاران کاربر و میلیون‌ها دلار معامله روزانه بر بیاید.
شیوه اسم گذاری بامزه پروتکل‌های دیفای این صرافی موجب شده است که علاوه بر ایجاد حس و حال بازی‌گونه برای کاربران و حفظ خط مشی اولیه شیبا اینو به عنوان یک ارز دیجیتال جذاب و بامزه، علاقه کاربران نیز روز به روز به این پلتفرم بیشتر شود. شیبا سواپ از پلتفرم‌های دیفای نسل بعد تلقی می‌شود و اجازه می‌دهد کاربران به سادگی و راحتی وارد دنیای کریپتو شوند و در آن گشت و گذار و کسب درآمد کنند.