مهران بیت
سنتریفیوژ ارز سنتریفیوژ

قیمت ارز سنتریفیوژ (CFG)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
سنتریفیوژ سنتریفیوژ
CFG
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
تلگرام:
Telegram
دیسکورد:
Discord
گیت هاب:
Github

سنتریفیوژ چیست؟

سنتریفیوژ (Centrifuge) با نماد اختصاری CFG، یک پروتکل غیرمتمرکز تامین مالی دارایی است. این سیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) را با دارایی‌های واقعی (RWA) متصل می‌کند و در عین حال تلاش می‌کند تا هزینه سرمایه را برای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​(SMEs) کاهش دهد و منبع درآمد پایداری را برای سرمایه‌گذاران فراهم کند. هدف اصلی این پروژه ایجاد سودهایی است که به دارایی های کریپتو بی ثبات وابسته نباشد. توسعه دهندگان وظیفه انتقال ارزش پولی واقعی از فیات به ارزهای دیجیتال را دنبال می کنند.

آشنایی با ارز Centrifuge

آشنایی با ارز سنتریفیوژ Centrifuge - CFG

شرکت ها از سنتریفیوژ برای دسترسی به نقدینگی که DeFi ارائه می دهد استفاده می کنند. آنها می توانند دارایی های واقعی را توکن کنند و از این توکن ها به عنوان وثیقه برای دسترسی به منابع مالی از طریق Tinlake، یک پروتکل وام دهی غیرمتمرکز (DApp) استفاده کنند. بلاک چین سانتریفیوژ برای سرعت و کارمزدهای پایین بر روی پولکادوت (DOT) ساخته شده است، در حالی که DApp مالی آن Tinlake برای دسترسی به نقدینگی اتریوم (ETH) ساخته شده است.

سنتریفیوژ نقدینگی را برای همه فراهم می کند و سرمایه گذاران درآمد و پاداش را در قالب توکن های CFG دریافت می کنند. سنتریفیوژ دارایی هایی مانند فاکتورها، املاک و مستغلات و حق امتیاز را با امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) مرتبط می کند. علاوه بر این، وام گیرندگان از این واقعیت سود می برند که می توانند دارایی های واقعی خود را بدون بانک یا سایر واسطه ها تامین مالی کنند.

بنیانگذاران سنتریفیوژ چه کسانی هستند؟

سنتریفیوژ در سال 2017 توسط لوکاس فوگلسانگ و مارتین کوئنسل راه اندازی شد. لوکاس ووگلسانگ مهندس موسس سنتریفیوژ است و سمت مدیر عامل شرکت را دارد. Vogelsang در سال 2010 استارتاپ تجارت الکترونیک DeinDeal را تأسیس کرد. پس از فروش موفقیت آمیز DeinDeal به Ringier، او شروع به کار روی استارتاپ دیگری به نام KaufDA کرد. بعداً ووگلسانگ به سیلیکون ولی نقل مکان کرد تا به عنوان مدیر فنی به Taulia بپیوندد. در اکتبر 2017، او سنتریفیوژ را تأسیس کرد.