مهران بیت
چین ایکس ارز چین ایکس

قیمت ارز چین ایکس (PCX)

نرخ تومانی خرید
7,639
نرخ تومانی فروش
7,599
تومان
-2.94%
$
0.13182
چین ایکس چین ایکس
PCX
وب سایت:
Website
وایت پیپر:
Whitepaper
توییتر:
Twitter
تلگرام:
Telegram
محاسبه قیمت
خرید فروش
PCX > چین ایکس
چین ایکس میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

چین ایکس چیست؟

در این مطلب قصد داریم به معرفی ارز دیجیتال چین ایکس (PCX) و بررسی آینده ارز دیجیتال چین ایکس (PCX) بپردازیم. آغاز پروژه ChainX ریشه در سال 2016 دارد. این درست زمانی است که بنیانگذاران با کار تیم Parity آشنا شده و شروع به مطالعه‌ی وایت پیپرهای Polkadot کردند. کار روی بستر بلاکچین از سال 2018 آغاز شد و تا 25 مه 2019 اولین نسخه اصلی شبکه ChainX راه اندازی شد.

چین ایکس ChainX - PCX چیست؟

وظیفه‌ی این پروژه این است که نیاز به ایجاد قابلیت همکاری دارایی‌های بلاکچین بومی با بلاک چین های دیگر را برطرف می‌کند. به عنوان سیستم توزیع شده، شبکه ChainX امکان تبادل دارایی‌های متقابل دارایی را به صورت همتا به همتا فراهم کرده است. این شبکه بیشتر خطاهای انسانی و فرصت کلاهبرداری را از بین می‌برد.

با این حال که ChainX از بسیاری جهات دنباله رو بیت کوین است، اما تیم سازنده اوایل متوجه شد که مشکل اصلی سازوکار اجماع اثبات کار ،  تمرکز معدنچیان است. در حال حاضر عملیات بزرگ استخراج در بالای هرم قرار دارد و تنها راه ورود تازه واردان به سیسنم دریافت پاداش بلوک سرمایه گذاری‌های کلان در سکوهای قدرتمند استخراج است.

متأسفانه Proof-of-Stake تنها در مواقعی که قسمت بزرگی از توکن‌ها توسط سرمایه گذاران اولیه یا تیم توسعه نگهداری می‌شود، می‌تواند کمی بهتر عمل کند. این امر فقط موجب خرده فروشی برای تازه واردانی می‌شود که در بازار ،آزاد مانده‌اند و هیچ قدرت واقعی در اداره شبکه ندارند. در واقع به دلیل دارایی زیاد سکه‌های اولیه سرمایه گذاران در شبکه، این شبکه‌ها را تحت تمرکز قرار می دهد.

ChainX با اجماع Proof-of-Stake پیش رفته است. اما پیاده سازی شده آن به روشی است که آن را برای همه کاربران شبکه منصفانه کند. در طول این بررسی خواهید دید که چگونه این ChainX را از سایر پروژه‌ها متمایز می کند و نحوه اداره شبکه را بهبود می بخشد.

ارز دیجیتال چین ایکس (PCX) چیست؟

به عبارت ساده تر ، ChainX  سیستم بلاکچینی است که امکان به اشتراک گذاری دارایی‌های بومی را از سایر سیستم‌های بلاکچین فراهم می‌کند. این کار را با استفاده از parachains انجام می‌دهد. این شبکه از سازوکار توافق Proof-of-Stake برای رسیدن به توافق استفاده می کند.

همچنین این امکان در زمینه سکه‌هایی است که به طور معمول از سهام بومی پشتیبانی نمی‌کند. بیت کوین از این دست است. ChainX در ابتدا به منظور زنجیره تک سیستم راه اندازی شد.بعداً به شبکه دو زنجیره.ای ارتقا یافت و از سال 2021 به عنوان یک سیستم چند زنجیره‌ای از تعدادی زنجیره بلوک دیگر پشتیبانی می‌کند.

نسخه چند زنجیره‌ای فعلی ChainX به عنوان یک شبکه رله لایه 2 در زنجیره بلوک Polkadot در حال اجرا است. در حال حاضر با چهار ماژول اصلی کار می‌کند:

ماژول PCX – این ماژول مبتنی بر رمز PCX است. در بیشتر موارد، شامل عملکردهایی است که توسط PCX انجام می‌شود. سهام، پرداخت هزینه‌ها، حاکمیت بر روی زنجیره، توزیع پاداش استخراج بین زنجیره‌ای و پشتیبانی از مشتقات مالی بیت کوین نمونه‌های آن است. PCX مربوط به بیشتر برنامه‌هایی است که روی ChainX اجرا می شوند.

ماژول DEX – ماژول معاملاتی بین دارایی، گردش مالی دارایی‌ها را در زنجیره.های مختلف افزایش می‌دهد در حالی که هزینه‌های معامله را به حداقل می‌رساند.

ماژول بین زنجیره ای – این  ماژول “ورود یا خروج” برای دارایی‌های مختلف زنجیره‌ای و X-Tokens است. این ماژول شامل سیستم تأیید معاملات بین زنجیره‌ای، برنامه ضرب در زنجیره‌ای، برنامه قیمومت و برنامه واریز و برداشت برای X-Tokens است.

رله ماژول – پنجره‌ای برای تبادل اطلاعات و تأیید بین ChainX و زنجیره‌های خارج، در درجه اول از یک برنامه به روز رسانی اطلاعات زنجیره‌ای، یک برنامه مانیتور زنجیره‌ای و یک برنامه جمع آوری و انتقال اطلاعات بین زنجیره ای تشکیل شده است.

 از رمز PCX

  • برای پرداخت هزینه های ماینر
  • به عنوان واحد سرمایه بازار عمل می کند
  • به عنوان وثیقه برای گره‌های اجماع و متولی
  • به عنوان یک استاندارد در هنگام انتخابات اجماع PoS
  • ارز پایه و رسانه مبادله را تشکیل می دهد

آینده ارز دیجیتال چین ایکس (PCX)

ChainX با هزینه معامله 0.0001 PCX ایجاد شده است. با این حال، با بهبود  عملکرد شبکه، هزینه‌های طراحی شده تا حدی کاهش می‌یابند که بی ربط می‌شوند. همانطور که شبکه به مراحل بعدی خود ورود پیدا می‌کند، صدور parachains جدید کند خواهد شد و درآمد استخراج در درجه اول از این هزینه‌های معاملات کوچک و هزینه های مجازات به دست خواهد آمد.

هزینه گاز نیز مربوط به PCX است که برای جلوگیری از حملات DDOS ضروری است. هزینه بنزین براساس پیچیدگی عملیات انجام شده است. کاربران همچنین این امکان را دارند که تراکنش های مبتنی بر ازدحام شبکه را تسریع کنند.

اگرچه ممکن است اینگونه به نظر برسد که کاربران برای استفاده از شبکه هزینه‌هایی را پرداخت می‌کنند، اما این می تواند با درآمد استخراج حاصل از نگهداری و ذخیره PCX جبران شود. بنابراین، اکثر کاربران همچنان می‌توانند بدون هزینه خالص از شبکه استفاده کنند، اگرچه کاربران سنگین شبکه به دلیل تعداد تراکنش‌ها، در نهایت هزینه خالصی را پرداخت می‌کنند.