مهران بیت
چیا نتورک ارز چیا نتورک

قیمت ارز چیا نتورک (XCH)

نرخ تومانی خرید
1,649,694
نرخ تومانی فروش
1,641,327
تومان
-0.99%
$
27.89
چیا نتورک چیا نتورک
XCH
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
دیسکورد:
Discord
گیت هاب:
Github
وایت پیپر:
Whitepaper
محاسبه قیمت
خرید فروش
XCH > چیا نتورک
چیا نتورک میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

چیا چیست؟

چیا نتورک (Chia Network) با نماد اختصاری XCH، یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که در لحظه نگارش این مقاله با ارزش بازار حدود ۲۳۸.۷۲ میلیون دلار، در رتبه ۱۵۰ بازار قرار داشته و سهم ۰.۰۱ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن چیا معامله می‌شود، صرافی Huobi Global با سهم %۱۶.۸۷ از حجم معاملات روزانه است.

چیا نتورک (Chia Network) - Chia یا XCH چیست؟

برای معامله چیا نتورک (Chia Network) می توانید از صرافی های معتبر و شناخته شده مثل Huobi Global یا مهران بیت استفاده کنید.

چه چیزی شبکه Chia را منحصر به فرد می کند؟

چیا نتورک Chia Network (XCH) با استفاده از مکانیزم اجماع کم مصرف الکتریسیته بر اثبات سهام (PoS) و اثبات کار (PoW) بهبود می‌بخشد. این شبکه با ترکیب اثبات فضا (PoS) با اثبات زمان (PoT) به اجماع ناکاموتو دست می‌یابد که هر دو به شیوه‌های متفاوتی عمل می‌کنند.
اثبات فضا، ماینرها را ملزم می‌کند تا فضای ذخیره‌ سازی بلا استفاده را روی درایوهای دیسک سخت خود نگه دارند. در این سناریو، ماینرها نرم‌ افزار ویژه‌ای را نصب می‌کنند که فضای آزاد را اختصاص می‌دهد، که سپس برای حل یک چالش استفاده می‌شود – شبیه به حل پازل در اثبات کار (PoW). این نرم افزار مجموعه ای از اعداد رمز نگاری را روی دیسک ماینر ذخیره می کند و پس از ایجاد بلوک، یک شماره چالش از بلوک قبلی گرفته می شود. ماینرها شماره های خود را اسکن می کنند تا بررسی کنند که آیا شماره ای نزدیک به شماره چالش مورد نیاز دارند یا خیر.
از سوی دیگر، اثبات زمان، گذر زمان را از طریق توابع تأخیر قابل تأیید، به روشی شبیه به بلاک چین سولانا (SOL) نشان می‌دهد. Timelords – گره هایی که زمان را مستند می کنند – تضمین می کنند که زمان برای حل توابع اثبات فضا به درستی مستند شده است.
علاوه بر این، Chia Network زبان برنامه نویسی خاص خود را به نام Chialisp دارد. این یک زبان برنامه نویسی زنجیره ای است که با قراردادهای هوشمند سازگار است و اکثر اجزای مهم اتریوم (ETH)، Solidity و Bitcoin Core را می گیرد اما مدل UTXO بیت کوین را حفظ می کند. انجام این کار به جای تراکنش های متوالی امکان تراکنش های همزمان را فراهم می کند و Chia Network را در مقایسه با رقبای خود به یک بلاک چین سریع تر و کم مصرف تر تبدیل می کند.

امنیت شبکه چیا چگونه است؟

چیا نتورک Chia (XCH) علاوه بر پیروی از یک رویکرد منحصر به فرد در ترکیب مکانیزم اجماع اثبات کار سازگار با اثبات زمان، توسط یک ساختار شرکتی سنتی اداره می شود. این مدل از مدل بومی رمزنگاری یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) به نفع یک شرکت سهامی سنتی است.
شبکه چیا قصد دارد سهام این شرکت را در بورس اوراق بهادار فهرست کند، زیرا معتقد است این مدل انگیزه ها را بهتر از مدل های دیگر همسو می کند. به این ترتیب، مالکیت سکه ها تأثیری بر حاکمیت بلاکچین چیا ندارد، که رویکردی متمایز از مدل سایر بلاک چین های عمومی است.