مهران بیت
دنتا کوین ارز دنتا کوین

قیمت ارز دنتا کوین (DCN)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
دنتا کوین دنتا کوین
DCN
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
تلگرام:
Telegram
گیت هاب:
Github

دنتاکوین چیست؟

ارز دیجیتال دنتاکوین (Dentacoin) با نماد اختصاری DCN، اولین ارز رمزنگاری شده برای صنعت دندانپزشکی جهانی است. این نوع ارز دیجیتالی از طریق برنامه‌های مختلف بهداشت دهان و دندان ایجاد شده است. دنتاکوین یک روش پرداخت محسوب می‌شود که در کلینیک‌های دندانپزشکی، آزمایشگاه‌ها، مغازه‌ها ‌و دیگر مشاغل در 36 کشور جهان پذیرفته شده است. 

می‌توان با Payment Gateway plugin، پرداخت‌های خود را به راحتی با دنتاکوین انجام داد؛ علاوه بر این می‌توان مخاطبان هدف کسب و کار خود را به جامعه رشد بیش از 200 هزار کاربر فعال گسترش داد؛ همچنین کاربران می‌توانند از طریق همین پلتفرم، در بازخوردهای قانونی و نظر سنجی‌های دندانپزشکی شرکت کنند. 

در واقع دنتاکوین (Dentacoin) یک ارز رمز پایه مبنی بر اتریوم بوده که می‌توان آن را به راحتی به ارزهای ملی سنتی دیگر تبدیل کرد و یا اینکه برای خرید از شرکای تجاری دیگر از آن استفاده کرد؛ البته دنتاکوین (Dentacoin) در حال ایجاد یک سیستم بررسی است. دنتاکوین از بیماران دندانپزشکی می‌خواهد که در مورد دندانپزشکان مورد استفاده خود نظر بدهند؛ به علاوه دنتاکوین مجموعه‌ای از شرایط نرم افزاری ایجاد کرده است و این امکان را به بیماران خود می‌دهد که نظرات خود را به صورت کامل و بدون سانسور در بلاکچین بنویسند؛ همچنین دنتاکوین می‌خواهد یک ویژگی بررسی تأیید شده مشابه با برچسب های تأیید شده‌ای که در سیستم آمازون است، اجرا کند. 

ارز دیجیتال دنتاکوین Dentacoin - DCA چیست؟

توکن DCN

تمام بررسی‌هایی که با عنوان «برررسی‌های قابل اعتماد» برچسب خورده‌اند توسط افرادی نوشته شده است که از جانب دندانپزشک، مجاز به نوشتن نظر قبل از شروع درمان بوده‌اند؛ علاوه بر این پلتفرم دنتاکوین مشارکت‌هایی در قالب “Dentacoins” به اعضا اعطا می‌کند که این برنامه به کاربران در پروسه پس‌انداز کمک می‌کند. کاربران می‌توانند از این گزینه پس‌انداز، زمان‌های بعد برای پرداخت هزینه‌های دندان پزشکی یا خرید محصولات دندان پزشکی استفاده کنند.

با این تفاسیر، توکن DCN تقریبا مشابه یک سیستم پاداش استاندارد طراحی شده است؛ اما هدف شرکت از راه‌اندازی این نوع سیستم، به این مرحله ختم نمی‌شود و بر اساس توضیحی که شرکت در مورد پلتفرم ارائه داده است، دندانپزشکان می‌توانند DCN را به منزلۀ سرمایه‌گذاری مالی در نظر بگیرند و یا اینکه می‌توانند برای کارکنان خود در محل کار پاداش بگیرند؛ علاوه بر این پزشکان می‌توانند در دنتاکوین بدون هیچ زمان اضافی، واسطه و هزینه‌های معامله بین‌المللی، پرداخت خود را انجام دهند. لازم به ذکر است ارتباط مستقیم بین تولیدکنندگان و دندانپزشکان، به دندانپزشکان این امکان را می‌دهد که تخفیف بیشتری به بیماران ارائه دهند. 

مزایای استفاده از دنتاکوین چیست؟

  • به راحتی می‌توان پرداخت‌های دنتاکوین را در فروشگاه‌های آنلاین انجام داد.
  • دنتاکوین‌ها به صورت خودکار قیمت‌ها را با ارزش فعلی بازار به دنتا تبدیل می کنند.
  • راه‌اندازی دنتاکوین رایگان، راحت و سریع است.
  • از طریق کدهای QR، به راحتی می‌توان پرداخت فوری انجام داد.
  • می‌توان یک بازۀ زمانی را برای پرداخت سفارش‌ها تنظیم کرد.
  • سیستم پرداخت دنتاکوین بر مبنای فناوری بلاکچین طراحی شده است. 

سیستم دنتاکوین چگونه کار می کند؟

برای کار با سیستم دنتاکوین بایستی افزونۀ Payment Gateway plugin را در فروشگاه‌های وکامروس خود نصب و فعال کرد. می‌توانید دستورالعمل‌های نصب را در زیر زبانه سمت راست پیدا کنید. 

با فعال شدن دنتاکوین گزینۀ پرداخت در صفحه پرداخت فروشگاه شما ذکر شده است. در زمان انتخاب دنتاکوین به عنوان گزینۀ پرداخت برای خرید خود، از مشتری خواسته می‌شود تا آدرس کیف پول دیجیتال خود را درج کند.

ارز دیجیتال دنتاکوین DCN

بعد از این مرحله، یک کد QR با آدرس کیف پول ایجاد می‌شود که مشتری باید بر روی گزینه  پرداخت  کلیک کند. سپس مشتری کد QR، را با برنامه کیف پول خود اسکن می‌کند و یا اینکه می‌تواند آن را به صورت دستی کپی کند. در نهایت مبلغی را که در دنتاکوین (Dentacoin) نمایش داده می‌شود در صفحه Order Checkout، پر کرده و پرداخت را انجام دهد. 

در مرحله بعدی، سفارش در حالت تعلیق قرار می‌گیرد و در انتظار پرداخت است. بعد از دریافت موفقیت‌آمیز در برنامه کیف پول، وضعیت سفارش به صورت خودکار به پردازش تغییر می‌کند. در این مرحله سفارش، آماده جابه‌جایی است.

 در آخر بعد از تأیید سفارش پیام مشتری،  «پرداخت شما با موفقیت پردازش شد»  نمایش داده می‌شود. اگر پرداخت در بازۀ زمانی تعیین شده توسط شما در تنظیمات افزونه انجام نشود، وضعیت به صورت اتوماتیک به حالت ناموفق تغییر می‌کند.