مهران بیت
دیستریکت ارز دیستریکت

قیمت ارز دیستریکت (DNT)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
دیستریکت دیستریکت
DNT
وب سایت:
Website
وایت پیپر:
Whitepaper
توییتر:
Twitter
تلگرام:
Telegram
دیسکورد:
Discord
گیت هاب:
Github

دیستریکت چیست؟

پلتفرم دیستریکت (District0x) با نماد اختصاری DNT، شبکه‌ای است که به گروهی از جوامع و فروشگاه‌های غیرمتمرکز خدمت رسانی کرده که عموما به نام District یا منطقه شناخته می‌شوند.
این پلتفرم بر پایه Aragon، اتریوم و IPFS توسعه داده شده و به لیست فزاینده‌ای از پلتفرم‌هایی که برای تسهیل معاملات طراحی شده‌اند، پیوسته است. این پلتفرم به کاربران خود اجازه می‌دهد تا با بهره گیری از قراردادهای هوشمند اتریوم، جوامع یا فروشگاه‌های غیرمتمرکزی برای خود بسازند. ایجاد این گونه جوامع بر روی شبکه هیچ هزینه‌ای ندارد. 
تمامی منطقه‌ها بر روی یک پلتفرم متن باز تحت عنوان d0xINFRA ساخته می‌شوند. d0xINFRA که خود بر اساس پشته Ethlance مدل‌سازی شده است، از قراردادهای هوشمند اتریوم همراه با کتابخانه‌های طراحی سمت کاربر تشکیل شده است.
شبکه دیستریکت (District0x) به منظور ایجاد فرصتی برای تمامی کاربران اینترنت جهت پیوستن و مشارکت در هر منطقه‌ای، همسو کردن مشوق‌ها در بین همه مشارکت کنندگان منطقه و اجرای سازوکارهای تصمیم‌گیری هماهنگ با شبکه district0x، توکن شبکه 0x را معرفی نمود.
این پروژه در سال 2017 معرفی شده و تیم district0x از توسعه دهندگان سرتاسر جهان تشکیل شده و یک جامعه جهانی واقعی برای توسعه ایجاد نموده است. ماتوس لستان بنیانگذار اصلی پروژه و یکی از توسعه دهندگان اصلی تیم، اغلب زندگی کاری خود را صرف توسعه بلاکچین و فناوری‌های غیرمتمرکز نموده است. قبل از پیوستن به تیم توسعه و تلاش برای گسترش اکوسیستم Clojure-ethereum، وی بیش از یک دهه به صورت دورکار مشغول توسعه بلاکچین‌ها بوده است. 
دیستریکت (District0x) تلاش می‌کند که با ایجاد بازارها و جوامع توزیع شده، الگوی کاملا جدیدی برای بازرگانی آنلاین توسعه دهد؛ علاوه بر این تیم توسعه مشغول به ساخت ابزاری است که به کاربران غیرفنی امکان ایجاد سازمان را خواهد داد. 

ارز دیجیتال دیستریکت district0x - DNT چیست؟

رسالت district0x

مفهوم بازارها و جامع آنلاین مفهوم کاملا آشنا و شناخته شده‌ای است. شرکت‌هایی مانند Amazon ،Ebay و Etsy  نمونه‌هایی از بازارهای بازرگانی عمده و با شمار کاربران بزرگ هستند.
فروشگاه‌ها و بازارهای مبتنی بر کار و خدمات مانند UpWork ،‌Fivver و TopTal به مکان‌های محبوبی برای دورکارها و شرکت‌های مختلف از سراسر دنیا تبدیل شده‌اند؛ با این وجود در این پلتفرم‌ها کاربران عموما حق هیچ گونه اظهار نظری در رابطه با جهت آینده پلتفرم و نحوه مدیریت آن ندارند؛ اگر این شرکت‌ها روزی از بین رفته یا ورشکسته شوند، تمامی داده‌های کاربران همراه با هویت و اعتبار کسب شده آنان از بین خواهد رفت. 
اساسا تنها تعداد انگشت‌شماری از افراد تحت عنوان مدیران و یا رهبران کل تصمیمات مهم را در رابطه با ساختار هزینه‌ها، دستورالعمل‌های استفاده، حتی رابط کاربری و غیره اتخاذ می‌نمایند. نظرات کاربرانی که روزانه به پلتفرم‌های آنلاین Web 2.0 متکی بوده و از آن استفاده می‌کنند، در عمل نادیده گرفته می‌شود.
دیستریکت قصد دارد این مشکل را از طریق ایجاد مناطق آنلاین به عنوان سازمان‌های خود مختار غیرمتمرکز یا DAO حل نماید. در دیستریکت کاربران می‌توانند با استفاده از توکن‌های DNT در رابطه با عملکرد و جهت منطقه مربوط به خود رای دهند.
مناطق به صورت استانداردهای باز ساخته شده و نیازی به  تصمیم گیرنده‌های مرکزی برای ادامه فعالیت خود ندارند؛ به عبارت دیگر آنها همیشه در دسترس کاربران بوده داده‌های آنان نیز هیچ گاه از بین نخواهند رفت. مناطق در برابر سانسور مقاوم هستند و ثبات آنها مداوم و دائمی است. 

نقشه راه district0x

تیم توسعه district0x چندین منطقه مخصوص ایجاد کرده است که هر کدام به عنوان بازارها و یا جوامع منحصر به فرد عمل می‌کنند. یکی از این مناطق Ethlance است که در ژانویه سال 2017 راه‌اندازی شد.
Ethlance یک وبسایت دورکاری غیرمتمرکز است و افراد یا شرکت‌ها می‌توانند کارهای خود را به برون بسپارند و یا استعدادهای مستقلی در آن بیابند؛ اما بر خلاف وبسایت‌های مشابهی مانند UpWork که تعرفه و کارمزد بالایی از 10 تا 20 درصد از پروژه‌های تکمیل شده اخذ می‌کند، Ethlance هیچ هزینه‌ای از کاربران خود دریافت نمی‌کند.
انواع کارها و وظایف گوناگونی شامل توسعه قراردادهای هوشمند، توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز یا dApp، طراحی رابط کاربری، ترجمه وبسایت، تولید محتوا و … بر روی این وبسایت پست می‌شوند. 
یکی دیگر از این مناطق Name Bazaar نام دارد که در اکتبر سال 2017 معرفی شده و به منزله یک فروشگاه همتا به همتا برای مبادله خدمات نام اتریوم یا ENS عمل می‌کند. meme factory از دیگر مناطق در دست توسعه است که یک رابط برای ساخت دارایی‌های دیجیتال نایاب روی بلاکچین اتریوم ایجاد می‌کند. 
در یکم فوریه سال 2019 نسخه v2.0 پروژه district0x منتشر شد و همراه با آن توسعه و ثبت مناطق Name bazaar و meme Factory نیز کامل شده است. تیم توسعه قصد دارد که قبل از انتشار نسخه V3.0، پنج منطقه جدید به شبکه اضافه نموده، ماژول‌های مدیریت و سهام گذاری را اجرا کند و فهرست ماژول‌های کمکی را نیز تکمیل کند. 

استخراج، معامله و سرمایه‌گذاری

توکن اصلی این شبکه DNT نام دارد که یک ارز برای سهام گذاری است و به دارندگان آن اجازه می‌دهند با استفاده از آن در رای‌گیری‌های مناطق شرکت کرده و روی مدیریت و تصمیم‌گیری‌ها در رابطه با آن منطقه تاثیر داشته باشند. 

district0x در ژانویه سال 2017 یک رویداد ICO برگزار کرد و با فروش 600 میلیون توکن DNT با قیمت واحد 0.168 دلار حدود 9 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرد. شمار کل سکه‌های این ارز به 1 میلیارد محدود شده است. چند هفته پس از رویداد ICO قیمت ارز دیجیتال دیستریکت صعود زیادی داشته و بهای آن به 0.24 دلار رسید، با این حال این قیمت ثبات چندانی نداشت و تنها پس از چند ماه در دسامبر  سال 2017، قیمت آن 0.04 دلار ریزش کرده و ثابت شده است. 

توکن‌های DNT بر پایه ERC-20 بوده در صرافی‌های بزرگی همانند Binance، Bittrex و CoinBase قابل معامله هستند. DNT را می‌توان بر روی تمامی کیف پول‌های سازگار با ERC-20 همانند MetaMask، MyEterWallet و MyCrypto ذخیره کرد.

 استخراج، معامله و سرمایه گذاری بر روی district0x

مزایای

  • همراه با رویداد ICO توسعه مناطق نیز شروع شده و در همان سال اول برخی از مناطق برای استفاده آماده شدند.
  •  علاوه بر افزایش بهای خود توکن DNT،‌ می‌توان با سهام‌گذاری آن در یکی از مناطق محبوب سود بیشتری به دست آورد.

معایب

  • سهام‌گذاری روی یک منطقه بد، منجر به هیچ گونه سودی نمی‌شود.
  • عدم شفافیت در رابطه با فرایند ساخت سازمان‌های خودمختار توزیع شده و نبود داده‌ برای مقایسه با رقبا جهت سنجش وقت و هزینه لازم برای این کار

آینده district0x و نظر کارشناسان

  • وبسایت WalletInvesor نظر بسیار مثبتی نسبت به این ارز داشه و معتقد است که تا سال 2025 بهای این ارز با تجربه صعودی بزرگ به 0856 دلار خواهد رسید.
  • وبسایت DigitalCoinPrice نیز سرمایه‌گذاری بر روی این ارز را ارزشمند می‌داند و بهای آن را حدود 0.79 دلار برای سال 2025 پیش‌بینی کرده است. 
  • وبسایت CryptoGround نسبت به DNT خوش‌بین بوده و بهای آن را حدود 0.206 دلار برای سال 2025 پیش‌بینی می‌کند.