مهران بیت
ایاس ارز ایاس

قیمت ارز ایاس (EOS)

نرخ تومانی خرید
45,791
نرخ تومانی فروش
45,473
تومان
-1.07%
$
0.7936
ایاس ایاس
EOS
آدرس سایت:
Website
سورس کد:
Source Code
تلگرام:
Telegram
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
دیسکورد:
Discord
گیت هاب:
Github
محاسبه قیمت
خرید فروش
EOS > ایاس
ایاس میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال ایاس چیست؟

بلاکچین ایاس (EOS) یکی از خبر سازترین و پر فراز و نشیب ترین رمز ارزهای موجود در جهان است. اما پیش از معرفی ایاس (EOS) بهتر است به تاریخچه این رمز ارز بپردازیم.
سیستم بلاکچینی ای او اس (EOS) در سال 2017 میلادی بر اساس یک مقاله سفید (White Paper) طراحی و عرضه شد. در ابتدا توزیع توکن های ایاس(EOS) توسط تیم توسعه دهنده Block.one برروی بلاکچین اتریوم به صورت توکن ERC-20 به سرمایه گذاران ارائه گردید. سپس توکن های خریداری شده به بلاکچین EOS منتقل شدند.

ارز دیجیتال ایاس EOS چیست؟

بلومبرگ در اواسط سال 2019 گزارش داد که شرکت Block.one بیش از 2 میلیارد دلار پول نقد و 140،000 بیت کوین دارد. در ضمن پیتر تیل، سرمایه گذار اولیه فیس بوک و بنیانگذار PayPal، از حامیان برجسته ارز دیجیتالی ایاس(EOS) می باشد.
تا 31 دسامبر سال 2020 ارز دیجیتالی ای او اس (EOS) شانزدهمین رمز ارز برتر در عرصه ارزهای دیجیتالی بود، اما با انتشار خبر خروج یکی از بنیان گذاران و توسعه دهندگان این رمز ارز (دنیل لارمیر) سهام این ارز دیجیتالی با روند نزولی روبرو شد و براساس تخمین ها این ارز دیجیتالی در عرض چند روز اول بیش از یک میلیارد دلار ضرر کرد. هر چند با گذشت زمان از شتاب روند نزولی کاسته شد، ولی باید منتظر ماند و دید که این رمزارز می تواند به جایگاه پیشین خود باز گردد.

رمزارز ایاس در هنگام عرضه اولیه دو رکورد جدید ثبت کرد!

بعد از معرفی ایاس ( EOS ) و با آغازعرضه اولیه توکن های EOS استقبال فراوانی از این رمزارز جدید صورت گرفت. بطوریکه تیم توسعه دهنده بلاکچین ایاس (EOS) توانست طی عرضه اولیه بیش از 4 میلیارد دلار سرمایه برای توسعه شبکه خود جمع آوری کند. به همین دلیل ایاس (EOS) به عنوان ارزی که یکی از موفق ترین عرضه اولیه را داشته، شناخته می شود.

هدف از ایجاد بلاکچین ایاس چیست؟

در متن معرفی ایاس ( EOS ) گفته شده است، ایاس بستری بلاکچینی است که مانند یک سیستم عامل تمام خدمات مانند ایجاد دسترسی و امکان احراز هویت ، مدیریت امکانات، جمع آوری اطلاعات و… را به کاربران خود ارائه می دهد. توکن ایاس ارز دیجیتالی مخصوص این سیستم است که انجام تمام تراکنش های درون شبکه را امکان پذیر می کند.
یکی دیگر از اهداف این بلاکچین انجام میلیون ها تراکنش در ثانیه است. البته بلاکچین های دیگری نیز وجود دارند که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کنند ولی هیچکدام نمی توانند حجم عظیمی از تراکنش ها را با سرعت بلاکچین EOS پردازش نمایند.
یکی دیگر از اهداف بلاکچین EOS این است که مانع فیلتر کردن اطلاعات توسط برخی از کشورها مانند ترکیه و عربستان شود.
مشکل دیگری که بلاکچین EOS به دنبال حل آن است، کاربردپذیری (Usability) سیستم های بلاکچین محور است. به این ترتیب که توسعه دهندگان می توانند توابع کاربردی مورد نظر خود را به راحتی بر بستر بلاکچینی EOS اجرا نمایند.

آشنایی با بنیانگذاران ارز دیجیتال ای او اس (EOS)

دنیل لاریمر (Daniel Larimer) و برندن بلومر (Brendan Blumer) از افراد سرشناس تیم معرفی ایاس (EOS) و توسعه دهنده بلاکچین EOS هستند. توسعه دهنده اصلیِ بلاکچینِ EOS دنیل لاریمر است که از بنیانگذاران اصلی BitShares  و Steem  نیز می باشد. وی یکی از افراد سرشناس در عرصه ارزهای دیجیتال است که پروژه های موفقی را در زمینه بلاکچین اجرا نموده است. براندن بلومر نیز مدیریت شرکت خصوصی Block.one ( شرکت توسعه دهنده ی ای او اس) را برعهده دارد.

آینده ارز دیجیتال EOS چگونه خواهد بود؟

با توجه به ویژگی هایی که ارز دیجیتال ایاس دارد، می توان به آینده آن امیدوار بود زیرا این ارز توانایی بالقوه ای برای رقابت و پبشی گرفتن از رمزارز اتریوم را دارد. اما با توجه به جدایی لارمیر از بلاکچین EOS آینده این رمز ارز در هاله ای از ابهام فرو رفته است، که فقط با گذشت زمان و مشاهده عملکرد سرمایه گذاران این رمزارز قابل پیش بینی خواهد بود.

چگونه می توانیم رمزارز ایاس را استخراج کنیم؟

با توجه به اینکه بیشتر توکن های این رمزارز در زمان معرفی ایاس ( EOS ) عرضه شده اند، تعداد استخرهای استخراج EOS بسیار کم است. بهترین راه برای بدست آوردن EOS این است که دستگاه استخراج خود را به استخرهای استخراج اتریوم ملحق نمایید. پس از اینکه مقداری اتریوم استخراج نمودید. به یک سایت صرافی ارزدیجیتال مراجعه کنید و اتریوم خود را با EOS معاوضه نمایید.
یکی دیگر از روش هایی که می توانید با استفاده از آن ارز  دیجیتالی EOS استخراج کنید، استفاده از روش استخراج ابری (Cloud Mining) می باشد. این روش استخراج برای افرادی که با پروسه استخراج ارزهای دیجیتالی آشنایی ندارند، بسیار مناسب است. از جمله پلتفرم های استخراج ابری رمز ارز EOS عبارتند از:

  • Genesis Mining
  • CCG mining
  • Nuvoo Mining
  • Hashflare
  • IQ Mining

مزایای ارز دیجیتال ای او اس چیست؟

همانگونه که در قسمت معرفی ایاس ( EOS ) گفته شد یکی از فاکتورهای مثبت ومهم بلاکچین ایاس سرعت پردازش (مقیاس پذیری) بسیار بالای شبکه آن می باشد.
انجام تراکنش ها درون شبکه ایاس رایگان هستند. شما به اندازه توکنی که دارید، مالک شبکه ایاس نیز می باشید و می توانید به همان اندازه پهنای باند شبکه را در اختیار بگیرید.
طریقه کار با سیستم ایاس بسیار راحت است. توسعه دهندگان با استفاده از این پلتفورم می توانند برنامه های غیر متمرکز خود را همانگونه که می خواهند مدیریت کنند. با توجه به اینکه بلاکچین ایاس از قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز (dApps) پشتیبانی می کند، به دلیل کاربردی بودن خود می تواند عملکرد بسیار موفقی داشته باشد. در ضمن این بلاکچین از الگوریتم گواهی اثبات سهم محول شده ((DpoS استفاده می کند که باعث افزایش سرعت و کارآمدی شبکه می شود.

معایب ارز دیجیتال ایاس چیست؟

بلاکچین ایاس نیز همانند سایر سیستم های بلاکچینی دیگر یک پروژه جدید و ناپخته است که سعی می کند خدمات خود را توسعه و بهبود دهد. یکی از معایبی که می توان برای بلاکچین ایاس تعریف کرد، مسئله تمرکز شبکه ایاس می باشد.
مسئله حاکمیت در بلاکچین ایاس بگونه ای تعریف شده است که در هر زمان فقط 21 تولید کننده بلوک می تواند وجود داشته باشد و عملکرد کلی  شبکه به رای سهامداران آن بستگی دارد.
از همان ابتدا، در هنگام معرفی ایاس (EOS) و عرضه اولیه آن، چون گروه توسعه دهنده بدون ارائه نمونه اولیه اقدام به فروش یک میلیارد دلار سکه نمود، انتقادات شدیدی را بر علیه خود بر انگیخت. در ضمن بلاکچین ایاس رقبای زیادی دارد. با توجه به خدمات و ویژگی هایی که ایاس دارد بلاکچین های اتریوم، Tron، Rchain، Neo همگی جزو رقبای بلاکچین EOS هستند و این ارز دیجیتالی برای اینکه بتواند عملکرد موفقی داشته باشد و بر رقبای خود پیروز شود، باید همواره به بهبود و توسعه سیستم خود بپردازد، تا از قافله عقب نماند.
همه ویژگی هایی که ذکر شد ارز دیجیتال EOS را به چالش می کشند و باعث می شوند که سرمایه گذاری بر روی این رمزارز با ریسک روبرو شود.

چگونه می توانیم رمزارز ایاس را خریداری کنیم؟

شما می توانید رمز ارز EOS را از صرافی های معتبر خارجی Gate.io، OKX، Bitget یا صرافی های معتبر ایرانی مثل مهران بیت خریداری کنید.