مهران بیت
فیرو ارز فیرو

قیمت ارز فیرو (FIRO)

نرخ تومانی خرید
90,381
نرخ تومانی فروش
89,923
تومان
-2.86%
$
1.528
فیرو فیرو
FIRO
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
تلگرام:
Telegram
دیسکورد:
Discord
محاسبه قیمت
خرید فروش
FIRO > فیرو
فیرو میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

فیرو چیست؟

فیرو (Firo) که در گذشته با نام زدکوین Zcoin شناخته می‌شد، یک ارز دیجیتال است که هدف آن استفاده از رمزنگاری برای ایجاد حریم خصوصی بهتر برای کاربران در مقایسه با سایر ارزهای رمزپایه مثل بیت کوین است.

ارز دیجیتال فیرو firo چیست؟

فیرو کوین Firo (زدکوین) معاملات خصوصی غیرقابل ردیابی را امکان پذیر می کند و به کاربران موسسات مالی بزرگ امکان داشتن آزادی را می دهد. تیم پشتیبان این پروژه معتقدند که حفظ حریم خصوصی یک حق انسانی است و مردم به این گزینه احتیاج دارند تا کنترل پول خود را دوباره بدست آورند. فیرو جایزه blockchain FAT 2020 را برای “محبوب ترین پروژه بلاکچین در جامعه” دریافت کرد.

فیرو را می توان با استفاده از رایانه خانگی یا پیوستن به استخر آن را استخراج کرد. زمان بلوک Firo پنج دقیقه و پاداش بلوک 12.5 سکه است.

فیرو از سیستم هاوینگ مشابه بیت کوین استفاده می کند که پاداش بلوکی هر چهار سال به نصف کاهش می یابد. Firo با renVM یکپارچه شده است تا پلی بین خود و اتریوم (ETH) ایجاد کند و به کاربران امکان ورود و خروج بدون دردسر از اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) را بدهد.

فیرو Firo در اکتبر 2020 از زدکوین Zcoin تغییر نام داد. کاربران می توانند با سوزاندن سکه های قبلی، سکه های قدیمی را به سکه های جدید تعویض کنند که هیچ اثری از بلاکچین قبلی باقی نمی ماند.

 

علت تغییر نام زد کوین به فیرو

 

در اکتبر 2020 وب‌سایت رسمی فیرو FIRO تغییر نام زدکوین به Firo رو اعلام کرد. برخی فکر کردن که Zcoin پس از بروز حمله 51 درصد، تغییر نام داده. اما حقیقت اینه که حمله 51 درصد به Zcoin پس از تغییر نام این پروژه به Firo رخ داده. دو دلیل تغییر نام:

 

1. فیرو (Zcoin) ابتدا از سیگما استفاده می‌کرد اما بعد از مدتی، پروتکل حفظ حریم خصوصی ویژه خود یعنی Lelantus رو ایجاد کرد که به کاربران اجازه می‌داد بعد از هر تراکنش کوین‌هاشون رو بسوزونن و دوباره ایجاد کنن و بدین صورت در تراکنش‌های بعدی، دارایی دیجیتال اونها هیچ تاریخچه‌ای نخواهد داشت و قابل‌پیگیری نیز نخواهد بود. FIRO استعاره جدیدی از «سوزاندن» سکه‌ها و «بازخرید» اونهاست، زیرا مفهوم ذوب سکه و جعل دوباره اون، دقیقا همون کاری هست که Lelantus انجام میده.

 

2. شباهت اسم Zcoin به ارز دیجیتال زدکش Zcash، گمراه‌کننده بود، خصوصا اینکه هر دوی این ارزهای دیجیتال با مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی سروکار دارن. از طرف دیگه تلفظ کلمه Firo برای همه آسونه؛ بنابراین این تغییر نام قدمی در راستای کاربرپسند بودن این ارز دیجیتال نیز بوده.

ارز دیجیتال Firo هم مثل سایر ارزهای دیجیتال مزایا و معایبی رو داره که از فاکتورهای مهم به شمار میرن. بنابراین در این پارت از مقاله به بیان برخی از مزایا و معایب این ارز دیجیتال می پردازیم.

 

مزایای ارز دیجیتال فیرو

 

• استخراج (Mining)

به کاربران این امکان رو میده که سکه های Firo رو با رایانه خانگی استخراج کنند و برای خودشون کسب درآمد داشته باشن.

 
• زمان پردازش

زمان پردازش حدود پنج دقیقه هست و هر بلوک 12.5 سکه به شما اهدا می کنه. همچنین Firo از برنامه هاوینگ بیت کوین استفاده می کنه که هر چهار سال یک بار عرضه رو کاهش میده.

 
• قفل های زنجیره ای

فیرو از ChainLocks در سیستم خودش استفاده می کنه که امنیت بیشتری رو به سیستم ضد هکر اضافه می کنه.

 
• RenFIRO

ارز دیجیتال فیرو با استفاده از renVM امکان پل زدن بدون اعتماد به بلاک چین اتریوم رو فراهم می کنه.

 

معایب ارز دیجیتال فیرو

 

• حملات سایبری گذشته

 اگرچه فیرو سیستم خودش رو از هکرها محافظت کرده، اما این شرکت با حملات سایبری گذشته مشکلات زیادی داشته. اجرای پروتکل جدید Lelantus Spark باید این مشکلات رو حل کنه. 

 
• خیلی محبوب نیست

سکه FIRO در حال حاضر از برخی از ارزهای دیجیتال بزرگتر در بازار عقب تر هست، اما ممکنه تغییر کنه.