مهران بیت
فلیر ارز فلیر

قیمت ارز فلیر (FLR)

نرخ تومانی خرید
1,563
نرخ تومانی فروش
1,552
تومان
-3.49%
$
0.02708
فلیر فلیر
FLR
آدرس وب سایت:
flare.network
وایت پیپر:
Whitepaper
گیت هاب:
Github
توییتر:
Twitter
ردیت:
Reddit
دیسکورد:
Discord
تلگرام:
Telegram
#Layer 1#DWF Labs Portfolio#Platform#Collectibles & NFTs#DeFi#Interoperability#Oracles#Staking#Wallet#Substrate#DeFi Index#Lending & Borrowing#Metaverse#Coinfund Portfolio#DCG Portfolio#Galaxy Digital Portfolio#Kenetic Capital Portfolio#DeFi 2.0
محاسبه قیمت
خرید فروش
FLR > فلیر
فلیر میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال فلیر (Flare) چیست؟

ارز دیجیتال فلیر (Flare) با نماد اختصاری FLR، بلاکچینی مبتنی بر EVM (ماشین مجازی اتریوم) است که امکان استفاده از قرارداد هوشمند را در شبکه XRP فراهم می‌کند. فلیر به کاربران اجازه ارتباط چندین بلاکچین با یکدیگر را به صورت همزمان می‌دهد. با این نوآوری و به لطف شبکه فلر، امکان استفاده از قراردادهای هوشمند اتریوم در شبکه XRP ایجاد شده است. شبکه Flare با استفاده از فناوری‌های غیرمتمرکز مانند Flare Time Series Oracle، F-assets و State Connector، ارتباطات بین زنجیره‌ای را ارتقا می‌دهد.

ارز دیجیتال فلیر (Flare) - FLR چیست؟
منبع: u.today

شبکه فلیر (Flare Network) چیست؟

شبکه فلیر یک بلاکچین لایه ۱ مشابه اتریوم است. با این تفاوت که عملکرد داده‌برداری یا دریافت داده (Data acquisition) را هم به سیستم خود افزوده است. به فرآیند دریافت و جمع‌آوردی داده از یک یا چند منبع که در حال اندازه‌گیری شرایط محیط پیرامون هستند، داده‌برداری گفته می‌شود. این بلاکچین به منظور تعامل میان شبکه‌های بلاکچینی طراحی شده است و با ماشین مجازی اتریوم سازگاری دارد. هدف اصلی Flare ایجاد دسترسی غیرمتمرکز به داده‌های یکپارچه از طریق سایر زنجیره‌ها و سراسر اینترنت است. این شبکه از مکانیسم گواه اثبات سهام (PoS) بهره می‌برد. کوین بومی شبکه فلیر، FLR است. پروژه فلر در سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد. با این حال، ارز دیجیتال FLR دو سال بعد و در ژانویه ۲۰۲۳ به بازار عرضه شد. از ویژگی‌های فلر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی امن و مطمئن اپلیکیشن‌ها به اطلاعات روی بلاکچین‌های دیگر و سایر منابع (اینترنت)
 • ارائه قیمت‌های قابل اطمینان
 • قراردادهای هوشمند مقیاس‌پذیر و مبتنی‌بر EVM
 • سریع، کارمزد پایین و دوستدار محیط زیست

معرفی تیم توسعه دهنده پروتکل ارز FLR

Flare توسط Hugo Philion (مدیر عامل)، Sean Rowan ( مدیر ارشد فناوری) و Naïri Usher (رئیس ارشد) تأسیس شد. فیلیون از مدرسه کسب و کار کاس در مدیریت سرمایه گذاری و ریسک مالی فارغ التحصیل شد. او سپس در کالج لندن مدرک کارشناسی ارشد خود را در یادگیری ماشین (Machine Learning) گرفت و در همان دوره با روون آشنا شد. آشر همچنین در دانشگاه UCL تحصیل کرده و دارای مدرک دکترای محاسبات کوانتومی است.

نقشه راه پروژه فلیر

از مهم‌ترین نقاط عطف در نقشه راه فلر باید به استقرار State Connector و راه‌اندازی شبکه فلر در جولای ۲۰۲۲ اشاره کرد. ساخت بنیاد فلر (Flare Foundation) هم یکی از اجزای نقشه راه فلر است. بنیاد فلر یک سازمان غیر انتفاعی است که مسئولیت‌هایی همچون تحقیق و توسعه، همکاری‌ها، آموزش، سرمایه‌گذاری، کمک هزینه‌ها و تبلیغات را برعهده خواهد گرفت. در تصویر بالا می‌توانید مهم‌ترین رویدادهای پروژه فلر را مشاهده کنید.

 • راه‌اندازی شبکه اصلی و توزیع ۱۵ درصد توکن‌های فلر
 • آپدیت پروپوزال‌‌ حاکمیتی در زمینه توزیع توکن
 • انتشار نسخه A سیستم FAsset
 • راه‌اندازی بریج سانگ‌برد
 • راه‌اندازی اولیه بریج LayerCake
 • ارتقای عملکرد FTSO
 • انتشار نسخه B سیستم FAsset
 • راه‌اندازی نسخه دوم بریج LayerCake

درآمدزایی با ارز FLR

امکان کسب درآمد با Flare (FLR) وجود دارد. شما می‌توانید با معاملات یا استیک کردن این رمزارز، درآمد کسب کنید. معاملات به اینگونه است که با قیمت پایین رمزارزی را خریداری کرده و آن را مدتی بعد با قیمت بالاتر می‌فروشید و از این طریق سود کسب می‌کنید. توجه داشته باشید که بازار ارزهای دیجیتال پرنوسان است و قبل از خرید ارز دیجیتال تحقیقات خود را به صورت کامل انجام دهید.

چگونگی استیک کردن ارز فلیر

Flare از مکانیزم اجماع مبتنی بر اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند. این به شما این امکان را می‌دهد که یک نود اعتبار سنجی در شبکه Flare برای سهام تنظیم کنید. با قرار دادن توکن‌های FLR می‌توانید از کوین‌های موجود در کیف پول خود سود کسب کنید. توکن‌های FLR برای مدت زمان مشخصی قفل می شوند و پس از آن برای امنیت شبکه استفاده می‌شوند. به عنوان قدردانی از مشارکت، براساس توکن‌هایی که در شبکه قفل کرده‌اید، مبلغی تحت عنوان سود دریافت خواهید کرد.
شما به راحتی می‌توانید Flare را در صرافی کوین‌مرس (Coinmerce) از کیف پول خود یا در صفحه Flare به اشتراک بگذارید. سپس مشخص کنید که چه مقدار Flare می‌خواهید استیک کنید. شما نمی‌توانید توکن‌های FLR را در این مدت جابجا کنید. با این حال، این امکان وجود دارد که هر زمان که بخواهید از سهام‌گذاری خودداری کنید، در این صورت آن مقدار سرمایه به شما بازگردانده می‌شوند.

ارز دیجیتال فلیر (Flare) را از کجا بخریم و کجا ذخیره کنیم؟

شما می‌توانید ارز دیجیتال فلیر (Flare) را هم اکنون در صرافی‌های معتبر ایرانی مثل صرافی ارز دیجیتال مهران بیت خرید و فروش کنید. همچنین می‌توانید ارز فلیر (FLR) خود را در کیف پول‌های نرم‌افزاری مثل اتمیک والت (Atomic Wallet)، متامسک (Metamask)، و کیف پول‌های سخت‌افزاری مثل لجر (Ledger) ذخیره کنید.

جمع بندی و خلاصه ای از ارز فلیر

شبکه فلیر (Flare Network) یک بلاکچین لایه ۱ است که ارتباط میان بلاکچین‌های مختلف را برقرار می‌کند. این امر از طریق پروتکل‌های Flare State Connector و Flare Time-Series Oracle و ماشین مجازی اتریوم امکان‌پذیر است. این پروژه ارز بومی خود با نماد FLR را داشته که برای انگیزه‌بخشی به نودها، تامین امنیت شبکه، پرداخت کارمزد و رای‌گیری استفاده می‌شود.