مهران بیت
فلو ارز فلو

قیمت ارز فلو (FLOW)

نرخ تومانی خرید
53,474
نرخ تومانی فروش
53,106
تومان
-2.95%
$
0.918
فلو فلو
FLOW
آدرس سایت:
onflow.org
سورس کد:
Source Code
تلگرام:
Telegram
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
#Collectibles & NFTs # Coinbase Ventures Portfolio # Coinfund Portfolio # DCG Portfolio
محاسبه قیمت
خرید فروش
FLOW > فلو
فلو میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال فلو چیست؟

فلو (Flow) یک شبکه بلاک چینی لایه ۱ است که علت به وجود آمدن آن ناکارآمدی بلاک چین‌های قبلی در برآورده کردن نیاز کاربران بوده است. در پایان سال 2017 میلادی بازی‌ مشهور کریپتو کیتیز (CryptoKitties) باعث کندی شبکه اتریوم شده بود. شرکت دپر لبز (Dapper Labs) برای حل این مشکل به فکر ایجاد یک بلاکچین افتاد که با روش اثبات سهام کار می‌کرد تا جایگزینی توسعه یافته و بستری برای تجربه‌های آتی NFT باشد.

ارز دیجیتال فلو (Flow) چیست؟

بازی بلاکچینی کریپتو کیتیز هم یکی از ابتدایی‌ترین پروژه‌های NFT بود که با ازدحام زیادی رو به رو شده و همین امر باعث کندی شبکه اتریوم شد. گویا بلاکچین اتریوم نمی‌توانست پاسخگوی تقاضاهایی از این نوع باشد! اساسا فلو به این دلیل خلق شد که انواع NFT هوشمند بازی‌های رایانه‌ای و یا آثار هنرمندان را مدیریت کند. شرکت دپر لبز (Dapper Lab) و مدیرعامل آن اقای رهام قره گوزلو (Roham Gharegozlou)، سازنده ارز دیجیتال فلو (Flow) هستند.

نظر مدیر عامل شرکت دپر لبز (Dapper Lab) درباره ارز دیجیتال فلو (Flow)

مدیر عامل دپر لبز، رهام قره گوزلو در مورد پلتفرم توسعه داده شده فلو می‌گوید:  «اگر کریپتوکیتیز به فلو منتقل شود، می‌تواند از قابلیت‌هایی چون ترکیب‌پذیری، ذخیره‌سازی درون‌شبکه و رمزنگاری در برنامه‌های کاربردی استفاده کند و در این رابطه نیز اعتماد کلکسیون‌داران از بین نمی‌رود؛ علاوه بر این که می‌توان خصوصیات، ژن و ویژگی‌های وراثتی و امکان گسترش برنامه به دست توسعه‌دهندگان سوم شخص یا third party را به برنامه افزود.»؛ بنابراین طبیعی به نظر می‌رسید که دیری نگذرد که کریپتوکیتیز نیز به فلو بپیوندد.
وجود پلتفرم NBA Top Shot و امکان ثبت نام توسعه‌دهندگان برای کار بر روی فلو بسیار مهیج است؛ برای مثال کاربران این امکان را دارند تا به مبادله و خرید کارت‌های بازی مسابقات مجازی آمریکا بپزدازند. در ادامه اهداف، ویژگی‌ها، عملکرد و … فلو را شرح می‌دهیم. 

آشنایی با اهداف این ارز دیجیتال

بلاکچین فلو به منظور مقیاس‌پذیری بیشتر، تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر پا به عرصه وجود گذاشت؛ البته در ساخت این محیط از تکنیک‌های شاردینگ استفاده نشده است. زنجیره بلوکی فلو بستری برای نرم‌افزارهای نامتمرکز ایجاد می‌کند. بازراهایی که در آن NFT‌ و بازی‌های بلاکچین و تجربه‌های تعاملی قرار است، فعال شوند. مکانی که میزبان توسعه‌دهندگان این کار خواهد بود!

نحوه عملکرد این رمزارز چگونه است؟

در پلتفرم فلو با چهار نوع گره یا نود ولیدیتور (اعتبارسنج) رو به رو هستیم که هر کدام سرعت و توان متفاوتی دارند. بلاکچین فلو با استفاده از اثبات سهام، اعتبارسنج‌ها را برای مشارکت در شبکه به کار می‌گیرند. در این صورت باید تعداد مشخصی از توکن‌های فلو، به دست آنها سهام‌گذاری شوند. این گره‌های چهارگانه در انواع زیر طبقه‌بندی می‌شوند:

  • نودهای جمع‌کننده یا کالکتور (Collector Nodes) که به کارایی شبکه کمک زیادی می‌کنند.
  • نودهای اجراکننده یا اگزکیوشن (Execution Nodes) که سبب مقیاس‌پذیری و سرعت می‌شوند.
  • نودهای تاییدکننده یا وریفایر (Verifier Nodes) که درستی تراکنش‌ها را تضمین می‌کند.
  • نودهای توافق (اجماع) یا کانسنسس (Consensus Nodes) که به تمرکز زدایی کمک می‌کنند.

آشنایی با نحوه عملکرد ارز  دیجیتال فلو (Flow)

در شبکه فلو، نحوه اعتبارسنجی منحصر به فرد است. اعتبارسنجی در چهار نود اجماع، تأیید، اجرا و جمع‌آوری مشارکت دارد. از نظر دپر لبز با تقسیم وظایف می‌توان نسبت به رقبا برتری داشت و شاهد پردازش تراکنش با روشی کارآمدتر در شبکه باشیم. از نظر این تیم در حالی که شاردینگ با پراکنده کردن نیازهای محاسباتی یا ذخیره‌سازی بلاکچین در میان چند نود، فعالیت می‌کند؛ ولی روش این پلتفرم طوری است که منجر به تراکنش‌های کوچک، سازگار، جداگانه و بادوام می‌شود که به اختصار (ACID) و یا (atomic, consistent, isolated, durable) گفته می‌شود و قابلیت اضافه‌شدن توسعه‌دهندگان را به صورت موازی فراهم می‌سازد؛ علاوه بر این در این پلتفرم، پروتکل‌های هوشمند نیز قبل از نهایی شدن اصلاح می‌شوند تا بتوانند پس از ارتقا، تغییرناپذیر باشند.

آشنایی با ویژگی‌های ارز دیجینال Flow

بیشترین هدف فلو، تجربه‌های تعاملی و کلکسیونی مبتنی بر بلاکچین است که روز به روز محبوب‌تر می‌شود و مخاطبان بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد. قابلیت تبدیل بازی‌ها به توکن و امکان مبادله آنها حتی در خارج پلتفرم بسیار مهیج است؛ به علاوه این تجارب به شدت درآمدزا هستند. 
با امضای قراردادهایی مثل یو اف سی (UFC) یا شرکت با مبارزه قهرمانی نهایی و شرکت دکتر سوئس (Dr. Suess) موفقیت فلو در رابطه با کارت‌های دیجیتالی بازیکنان بیشتر هم شده است. شرکای دپر، شرکت‌های قدرتمندی چون سامسونگ، یوبی سافت (Ubisoft) و گروه موسیقی وارنر هستند که این امر بسیار فوق‌العاده است!
به عنوان یک کاربر می‌توانید از فروشگاه NBA Top Shot و بازار VIV3 NFT اقدام به خرید آثار هنری کنید و یا از طریق نرم‌افزارها تعامل برقرار کنید. ابزارهای متنوع زیادی در فلو وجود دارند که به وسیله توسعه‌دهندگان در پلتفرم قرار گرفته‌اند.

آشنایی با صرافی‌های ارز دیجیتال Flow

در اکتبر سال 2020 میلادی توکن فلو (FLOW) از طریق صرافی کوین لیست (CoinList) عرضه شد ولی در آمریکا و کانادا قابلیت اجرا و دسترسی نداشت. این توکن‌ها پس از فروش، به مدت یک سال قفل بودند و گردش نمی‌شدند؛ پس از آن توکن‌ها قابلیت تراکنش پیدا کردند و به وسیله صرافی‌های زیادی پشتیبانی شدند.
هم اکنون می توانید ارز دیجیتال فلو (Flow) را در صرافی‌های معتبر خارجی مثل هوبی (Houbi) و کراکن (Kraken) و یا صرافی های معتبر ایرانی مثل مهران بیت، خرید و فروش کنید.

آشنایی با کیف پول‌های ارز دیجیتال Flow

از آنجایی که ارز رمز فلو یک ارز دیجیتال جدید و در حال توسعه است، قصد دارند یک کیف پول رسمی به نام دپر والت (Dapper Wallet) برای آن ارائه کنند که به احتمال زیاد در سال جاری راه‌اندازی می‌شود. اطلاعات مربوط به آن را می‌توانید در وبسایت رسمی شرکت، از اینجا بخوانید. هر چند که این قابلیت ایجاد شده است تا از طریق این آدرس، برای خودتان یک کیف پول موقت فلو بسازید!

آشنایی با روند قیمت ارز دیجیتال Flow

توکن‌های فلو مانند دیگر توکن‌های NFT، در اواخر سال‌ 2020 و ابتدای سال 2021 میلادی رشد زیاد چند درصدی داشتند. این در حالی است که توکن‌های فلو هنوز در لیست صرافی‌های مهمی چون بایننس و کوین بیس قرار ندارند. پیش‌بینی‌ها موج بزرگی از افزایش قیمت را برای این توکن در آینده رقم خواهد زد و این امر به شرطی است که فلو بتواند به وعده‌های خود جامه عمل بپوشاند!

جمع‌بندی

در این مقاله ارز رمز فلو (Flow) و دارایی‌های NFT  معرفی شد و در مورد اهداف، ویژگی‌ها، طرز کار، روند قیمتی، صرافی‌ها و کیف پول این رمز ارز مطالبی بیان شد. اگر همه چیز به خوبی پیش برود، آینده درخشانی برای سرمایه‌گذاری در انتظار فلو خواهد بود. امیدواریم این مقاله به شما آگاهی کافی درباره رمز ارز فلو و تصمیم سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال داده باشد.