مهران بیت
گولم ارز گولم

قیمت ارز گولم (GLM)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
گولم گولم
GLM
آدرس سایت:
golem.network
سورس کد:
Source Code
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
#Platform # Distributed Computing # Payments # Polygon Ecosystem

ارز دیجیتال گولم چیست؟

شبکه گولم (Golem) با نماد اختصاری GLM، در حقیقت یک شبکه‌ی محاسباتی غیر‌متمرکز است که کاربران این شبکه با استفاده از پلت‌فرم Golem، می‌ توانند قدرت محاسباتی را در یک شبکه‌ی همتا‌به‌همتا خرید و فروش کنند. ارز دیجیتال گولم با نماد GNT نمایش داده می شود و این شبکه با استفاده از قراردادهای هوشمند اتریوم، به عنوان یک سیستم معامله برای ریزپرداخت ها در شبکه ساخته شده است.

ارز دیجیتال گولم Golem (GLM) چیست؟

مدیران ارز دیجیتال گولم

گولم توسط کارخانه Golem که کارخانه ای سویسی است و با مدیریت عاملی جولیان زاویستوفسکی اداره میشود بوجود آمد. شایان ذکر است Golem در ابتدای راه بوده و در دوران کودکی خود بسر میبرد و هم اکنون در حال توسعه توسط یک تیم اختصاصی از برنامه نویسان و مهندسان نرم افزار است که همه آنها دارای دانش گسترده ای در گرایش P2P و مهندسی بلاک چین می باشند.

کاربرد گولم چیست؟

گولم یک تکنولوژی نوین است که به سمت تمرکز زدایی از قدرت محاسباتی گام برمیدارد. گولم یک سوپر کامپیوتر جهانی است که قدرت محاسبه هر کامپیوتر موجود در شبکه خود را ترکیب میکند.

اکوسیستم Golem

در اکوسیستم Golem شما قادر خواهید بود منابع و قدرت مازاد سیستم خود را در صورت عدم نیاز به افراد و یا سازمان های دیگر که به توان اضافی برای انجام محاسبات شان نیاز دارند، قرض داده و در ازای آن پول دریافت کنید و این موضوع دقیقاً در ادامه پیروی از تفکر موجود در سایت هایی نظیر Airbnb، Uber و یا اسنپ طراحی گردیده است.

این همان راه جامع برای کسب درآمد از منابع بلااستفاده یا کمتر مورد استفاده شما میتواند محسوب شود. از سوی دیگر، این امکان برای شما نیز میسر خواهد بود که در صورت نیاز به قدرت پردازش بیشتر و یا حتی سرعت بیشتر، از کامپیوتر های موجود در شبکه Golem بهره برده و آنها را به اجاره خود در آورید.

مثال کاربرد گولم

اجازه دهید با یک مثال کاربرد گولم را برای شما روشن کنیم. فرض بر این است که شما نیاز به ایجاد یک سوراخ در دیوار خانه اتان جهت نصب وسیله ای دارید، آیا اقدام به خرید یک دریل میکنید یا اینکه آن را از همسایه خود قرض میگیرید ؟! قطعاً قرض گرفتن به جهت ایجاد یک سوراخ بر روی دیوار مقرون به صرفه تر خواهد بود.
در حقیقت به جای ساخت یک ابر رایانه که در محلی مشخص قرار دارد و فقط برای نخبگان و مهندسان کارساز است، می توان از شبکه گولم که شبکه ای ابر رایانه ای، غیر متمرکز و متن باز است، استفاده کرد.
هر کسی در جهان، قادر به دسترسی و استفاده از منابع این سیستم برای رفع نیاز های خود می باشد. این رویکرد، با دیگر شبکه ها بسیار متفاوت است. اما همانند دیگر شبکه های قدرتمند، غیرمتمرکز می باشد.

ابر کامپیوتر شبکه Golem

 علاوه بر این، ابر کامپیوتر شبکه Golem، به شیوه ای کاملا جدید ساخته شده است. از آنجا که سخت افزار های ابر کامپیوتر این شبکه در محل خاصی وجود ندارند، کاربران از سراسر جهان، می توانند ظرفیت بالایی از منابع ابر کامپیوتر را استفاده کنند. همین باعث می شود تا شبکه به صورت چند منظوره فعالیت کند.

امروزه ، فضای رایانش ابری تحت سلطه غول‌هایی مانند آمازون، مایکروسافت و IBM است که منجر به ناکارآمدی قیمت‌گذاری بازار می‌شود. هدف از بازار گولم، برهم زدن این وضعیت موجود و به حداقل رساندن چنین ناکارآمدی‌های با ارائه اطلاعات کامل و برنامه‌های پیچیده مانند تصویرسازی کامپیوتری (CGI)، تجزیه و تحلیل ابر داده ها و روش های یادگیری ماشینی است. اگر سازندگان نرم افزار ها با شبکه گولم همکاری کنند، این شبکه در آینده قادر به انجام هر گونه محاسبات جهانی خواهد شد.

ارزش ارز دیجیتال گولم

ارز دیجیتال گولم قابلیت استخراج ندارد و تعداد نهایی توکن GNT برابر با ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ عدد خواهد بود که در زمان نگارش این مقاله بیش از ۹۵ درصد از توکن آن توزیع شده است و همین محدودیت در عرضه می تواند سبب افزایش قیمت در آینده گردد. در حال حاضر هر توکن گولم ارزشی معادل ۰٫۱۵ دلار دارد و گولم در جایگاه ۴۸ رده بندی وبسایت کوین مارکت کپ قرار گرفته است.

چشم انداز درازمدت تیم Golem ایجاد یک پلتفرم غیرمتمرکز به منظور میکرو سرویس هاست که از آن به عنوان اینترنت جدید فردا نام برده میشود.

تراکنش های گولم چگونه انجام میشود؟

گولم ایمن است و تاکنون هک نشده است. با توجه به نظارت های شبکه ای روی این ارز توسط سازندگان گولم از دست دادن آن تقریبا غیر ممکن است. در سیستم اول یک مجموعه ثالث دیده شده که خروجی های مالی و تراکنش ها را تایید کرده و در صورت بروز هر گونه مناقشه در پروتکل یا قطع ارتباط شبکه، موظف به اعمال تراکنش از هر طریق می باشند. استفاده از این قابلیت اختیاری بوده و مستلزم صرف هزینه اضافی است.

سیستم دوم همان گارد امنیتی نرم افزار اینتل، موسوم به SGX می باشد که یک تکنولوژی توسعه یافته از اینتل بوده و فضای اجرایی حفاظت شده در حافظه را ایجاد می کند. این امر از کد و داده ها محافظت کرده و رمزگذاری نهایی را فراهم می سازد.
با استفاده از این چارچوب p2p امن، وظایف به زیر وظایف فرعی چندگانه تقسیم شده و پس از پردازش آن توسط بخش هایی که این وظایف به آنها واگذار گردیده است، مجدداً به یکدیگر ملحق شده و در قالب یک خروجی نمود می یابد.
جالب توجه آنکه شبکه گولم، نودهای با فیدبک نامناسب را از شبکه حذف می نماید و به سرویس مناسب جهت طرفین اهتمام میورزد. توکن شبکه Golem که بطور اختصار GNT نامیده می شود، از خانواده ERC20 بوده و به منظور پرداخت هزینه قدرت محاسباتی اجاره شده، استفاده می گردد.

کیف‌پول‌های نگهداری ارز دیجیتال گولم

  • کیف‌پول سخت‌افزاری لجرنانو
  • کیف‌پول سخت‌افزاری ترزور
  • کیف‌پول موبایل و دسکتاپ جکس
  • کیف‌پول دسکتاپ اکسدوس
  • کیف‌پول تحت وب “مای اتر ولت