مهران بیت
اینترنت کامپیوتر ارز اینترنت کامپیوتر

قیمت ارز اینترنت کامپیوتر (ICP)

نرخ تومانی خرید
724,885
نرخ تومانی فروش
719,860
تومان
-2.63%
$
12.563
اینترنت کامپیوتر اینترنت کامپیوتر
ICP
آدرس سایت:
Dfinity.org
گیت هاب:
Github
دیسکورد:
Discord
ردیت:
Reddit
تلگرام:
Telegram
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
#Platform#Collectibles & NFTs#DeFi#Privacy#Interoperability#Smart Contracts#DAO#Wallet#Storage#Polychain Capital Portfolio#Governance#Launchpad#Lending & Borrowing#Metaverse#Electric Capital Portfolio#Fenbushi Capital Portfolio#Hashkey Capital Portfolio#a16z Portfolio#Multicoin Capital Portfolio#Exnetwork Capital Portfolio#Real World Assets#Layer 1#SEC Security Token#Alleged SEC Securities#AI & Big Data#Distributed Computing#Web3#Internet Computer Ecosystem#Bitcoin Ecosystem#Play To Earn
محاسبه قیمت
خرید فروش
ICP > اینترنت کامپیوتر
اینترنت کامپیوتر میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر (Internet Computer) چیست؟

اینترنت کامپیوتر (Internet Computer) با نماد اختصاری ICP، پلتفرمی مبتنی بر قراردادهای هوشمند است که سرعتی معادل سرعت اینترنت دارند. از راه‌اندازی اینترنت کامپیوتر سال‌ها به‌عنوان یکی از موردانتظارترین اتفاقات حوزه ارزهای دیجیتال یاد می‌شد.

ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر (Internet Computer) - ICP چیست؟

درباره دفینیتی

دفینیتی که در سال 2016 تأسیس شد، مدت پنج سال روی این پروژه کار کرده تا آن را راه‌اندازی کند. دومینیک ویلیامز (Dominic Williams)، بنیان‌گذار دفینیتی، در مصاحبه‌ای گفت: این یک پلتفرم کاملاً جدید است. یک پلتفرم عمومی و دنباله اینترنت است. ما در نهایت به‌دنبال جنبه استثنایی بلاک چین هستیم.
این پلتفرم اکنون با چندین شرکت اکوسیستم راه‌اندازی می‌شود که برای اثبات انباشت فناوری آن ایجاد شده‌اند، ازجمله صرافی غیرمتمرکز انزو فایننس (Enso Finance)، شبکه اجتماعی حرفه‌ای دیستریکت (Distrikt)، زیرساخت وب غیرمتمرکز فلیک (Fleek) و پلتفرم بررسی اصالت کالاهای لوکس اوریجین (Origyn) و چندین مورد دیگر.

اینترنت کامپیوتر (Internet Computer)

پروژه Internet Computer یا اینترنت کامپیوتر اولین بلاک چین است که با سرعت وب با ظرفیت نامحدود کار می کند و ارز دیجیتال این شبکه با نماد ICP در مارکت کریپتوکارنسی شناخته می شود. اینترنت کامپیوتر اولین بلاک چین است که با سرعت وب با ظرفیت بی حد و حصر اجرا می شود.
این پروژه همچنین سومین نوآوری بزرگ در بلاکچین را در کنار بیت کوین و Ethereum نشان می دهد. یک کامپیوتر بلاکچین که مقیاس هوشمندانه محاسبات و داده ها را اجرا می کند ، آنها را با سرعت وب اجرا می کند ، داده ها را به طور موثر پردازش و ذخیره می کند و چارچوب های نرم افزاری قدرتمندی را به توسعه دهندگان ارائه می دهد.

تاریخچه

این پروژه در اکتبر 2016 توسط دومینیک ویلیامز تاسیس شد و مورد توجه قابل توجه جامعه کریپتوکارنسی قرار گرفت. DFINITY در مجموع 121 میلیون دلار از مشارکت کنندگان مانند آندرسن هوروویتزPolychain Capital ، SV Angel ، Aspect Ventures ، Electric Electric ، ZeroEx ، Scalar Capital و Multicoin Capital و چندین حامی برجسته اولیه Ethereum جمع کرد.
در سال 2018، بیش از 50،000 شرکت کننده ثبت کننده، توکن های ابزار ICP را در airdrop دریافت کردند و در 18 دسامبر سال 2020، DFINITY شبکه آلفای Internet Computer را راه اندازی کرد. در گام آخر به سوی تمرکززدایی، در 10 مه 2021، DFINITY رایانه اینترنتی را در دامنه عمومی راه اندازی کرد.
این نقطه عطف مهم به این معنی است که اینترنت اکنون به عنوان یک رایانه جهانی غیرمتمرکز عمل می کند – که با انتشار همه کد منبع اینترنت اینترنت در دامنه عمومی و همچنین توکن ابزار ICP به دهها هزار نفر از اعضای جامعه برای اداره Internet Computer مشخص شده است.

چه کسی بنیانگذار اینترنت کامپیوتر است؟

دومینیک ویلیامز بنیانگذار و رئیس دانشمند DFINITY است. او یک نظریه پرداز رمزنگاری است، مسئول اختراع رله آستانه، اجماع شکاف احتمالی و سایر تکنیک های جدید رمزنگاری ، کارآفرین سریال و عضو اولیه انجمن های فنی بیت کوین و اتریوم. پیش از این ، او رئیس و CTO آزمایشگاه های String بود. وی همچنین چندین استارت آپ مانند System7 ، Airdocs و Smartdrivez را تأسیس کرد.

چه چیزی Internet Computer را منحصر به فرد می کند؟

هدف از پروژه اینترنت کامپیوتر گسترش اینترنت عمومی است، بنابراین می تواند بستر محاسبه جهانی نیز باشد. امروزه اینترنت شبکه ای است که همه و همه را به هم متصل می کند ، اما سیستم ها و خدمات در حال حاضر از زیرساخت های خصوصی استفاده می شوند.
پیشرفت علمی در مورد رایانه اینترنتی ، فناوری Chain Key است که ده ها فناوری پیشرفته مانند اجماع جدید ، تولید کلید توزیع نشده بدون تعامل (NI-DKG) ، سیستم عصبی شبکه (NNS) ، هویت اینترنتی و غیره را شامل می شود.

توکن ICP چه کاری انجام می دهد؟

ICP توکن کاربردی بومی است که در شبکه Internet Computer سه نقش اساسی دارد:

  • تسهیل حاکمیت شبکه
  • تولید چرخه برای محاسبه
  • پاداش دادن به مشارکت کنندگان