مهران بیت
جاست ارز جاست

قیمت ارز جاست (JST)

نرخ تومانی خرید
1,744
نرخ تومانی فروش
1,735
تومان
-0.53%
$
0.02948
جاست جاست
JST
آدرس وب سایت:
just.network
وایت پیپر:
Whitepaper
توییتر:
Twitter
تلگرام:
Telegram
#DeFi#TRON Ecosystem
محاسبه قیمت
خرید فروش
JST > جاست
جاست میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال جاست (Just) چیست؟

ارز دیجیتال جاست (JUST) با نماد اختصاری JST (جی اس تی)، یک اکوسیستم جدید مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که برای بلاک چین TRON ساخته شده است. این یک مجموعه کامل از محصولات است که بیشتر حول یک پلتفرم وام غیر متمرکز به نام JustStable متمرکز شده است. این پلتفرم در اوایل سال 2020 به دنبال پیشنهاد اولیه مبادله (IEO) در پلتفرم Poloniex LaunchBase راه اندازی شد ، اما ارز دیجیتال این سیستم عامل (JST) از ماه مه سال 2020 در حال پخش است.

ارز دیجیتال جاست (Just) - JST چیست؟
منبع: securities.io

معرفی پروژه Just

جاست یک پلتفرم وام‌دهی غیرمتمرکز است که پیرامون توکن‌های JST و USDJ متولد شده است. ارز دیجیتال USDJ در این پلتفرم همانند یک استیبل کوین عمل می‌کند که پشتوانه آن دلار آمریکا است. اما ارز دیجیتال جاست در پلتفرم آن عملکردهای مختلفی دارد. در حقیقت پلتفرم جاست به‌عنوان یک مرکز از محصولات دیفای طراحی شده که دارندگان ترون می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. کاربران در این پلتفرم می‌توانند با استیک و نگه‌داری ارز ترون، ارز دیجیتال USDJ دریافت کنند. این پلتفرم در نظر دارد تا یک سیستم مالی غیرمتمرکز به همراه وام‌دهی استیبل کوین را برای کاربران فراهم کند. همچنین جاست قصد دارد تا تراکنش‌ها، معاملات و وثیقه‌ها را به‌صورت شفاف انجام دهد.

بنیان گذاران ارز دیجیتالJUST چه کسانی هستند؟

اکوسیستم JUST توسط بنیاد JUST مدیریت می شود که شامل افرادی از Alibaba ، Tencent ، IBM و “سایر شرکتهای کلاس جهانی” است ، در حالی که تیم تحلیل مالی JUST از “چندین بانک سرمایه گذاری جهانی” بر اساس وب سایت پروژه استقبال می کند.
برخی از برجسته ترین افراد شامل Terance F یک متخصص بلاکچین و کارمند سابق Barclays و IBM ، الویس ژانگ (یک توسعه دهنده ارشد و یک محقق باتجربه در زمینه بلاکچین) ، C Wu (متخصص کیف پول و مبادلات) و GL Kong یک فرد باتجربه مهندس بلاکچین و پذیرنده رمزنگاری اولیه .
نام و مشخصات کامل بسیاری از تیم JUST عمومی نیست. با این حال ، به نظر می رسد که این پروژه با تیم توسعه دهنده TRON همخوانی دارد ، زیرا این پلتفرم توسط مدیر عامل و موسس TRON جاستین سان اعلام شد و از پشتیبانی فنی و مالی TRON برخوردار شده است.

ویژگی های پروژه ارز دیجیتال جاست

  • پروتکل وام‌دهی چند وثیقه‌ای JustStable

این پروتکل بر مبنای موقعیت بدهی وثیقه‌ای (CDPs) پیاده‌سازی شده است و به‌صورت غیرمتمرکز با ارائه توکن‌هایی با استاندارد TRC-20، استیبل کوین USDJ تولید می‌کند. استیبل کوین USDJ در پروژه ارز دیجیتال جاست، به‌عنوان وام به کاربرانی که وثیقه ارز دیجیتالی ارائه دهند، اهدا می‌شود.
در واقع کاربران می‌توانند از ارزهای دیجیتال مبتنی بر استاندارد TRC-20 استفاده و در ازای آن استیبل کوین USDJ دریافت کنند. برای مثال، می‌توانید با کمترین نرخ بهره، توکن TRX را به‌عنوان وثیقه در قرارداد هوشمند موقعیت بدهی وثیقه‌ای سپرده گذاشته و استیبل کوین USDJ تولید کنید.

  • پروتکل وام‌دهی JustLend

پروتکل JustLend، پلتفرم وام‌دهی غیرمتمرکزی است که توسط قرارداد هوشمند بلاک چین ترون طراحی شده و کاربران می‌توانند در آن، نقدینگی خود را به استخرهای نقدینگی واریز و وام‌ دریافت کنند. از مزایا وام جاست، می‌توان به نرخ بهره بسیار ناچیز آن نسبت به باقی پروتکل‌های وام‌دهی اشاره کرد. در شبکه ارز جاست برای دریافت وام، می‌توانید وثیقه ارز دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم، ترون و… را استیک کرده و کسب سود کنید.

  • پروتکل JustSwap

پروتکل JustSwap، یکی دیگر از سیستم‌های مبتنی بر قرارداد هوشمند ترون است که برای مبادله توکن‌ها و ایجاد استخرهای نقدینگی قابل‌دسترس استفاده می‌شود. این پروتکل، صرافی غیرمتمرکز در بستر بلاک چین ترون است که مانند بازارسازی خودکار (AMM)، برای تبادل توکن‌های TRC-20 استفاده می‌شود.
به عنوان مثال می‌توانید ترون خود را به ارز دیجیتال جاست تبدیل کنید. با استفاده از این صرافی غیرمتمرکز در کمترین زمان و هزینه، ترون‌های خود را با باقی توکن‌های بلاک چین ترون تبادل خواهید کرد و می‌توانید از آن برای پروتکل‌های وام‌دهی و دیگر قابلیت‌های JUST نیز استفاده کنید.

  • پروتکل JustLink

پروتکل JustLink، اولین اوراکل غیرمتمرکز بلاک چین در شبکه ترون است که قادر خواهد بود قراردادهای هوشمند را با خیال راحت با داده‌های دنیای واقعی، از جمله قیمت‌ لحظه‌ای ارزهای دیجیتال، قیمت‌ رمزارزها در بازار مشتقات و سایر داده‌های موردنیاز در بلاک چین که از دنیای واقعی تأمین می‌شود، همگام‌سازی کند.
این پروتکل، به‌سادگی پلی میان پروژه ترون و چین لینک است که می‌تواند داده‌ها را از دنیای واقعی جمع‌آوری و تأیید کرده و داده‌های رمزگذاری شده را به قراردادهای هوشمند منتقل کند.

  • پل میان زنجیره‌ای JustCryptos

با قابلیت پل میان زنجیره‌ای در پروژه جاست، می‌توانید به‌راحتی بسیاری از توکن‌های بلاک چین‌های دیگر را به بلاک چین ترون منتقل کرده و از آنها برای امور غیرمتمرکز در پلتفرم دیفای Just استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید بیت کوین، اتریوم، تتر و بسیاری از ارزهای دیجیتال را به بلاک چین ترون انتقال کرده و از آن برای وثیقه، دریافت وام و یا تولید استیبل کوین USDJ استفاده کنید.

آینده ارز دیجیتال JST

یکی از پروژه‌های دیفای که نسل جدیدی از پلتفرم‌های وام‌دهی را ارائه می‌دهد، جاست است که بر روی بلاکچین ترون ساخته شده‌است. اگرچه این توکن در هفته‌های گذشته عملکرد خوبی را از خود نشان نداده است زیرا بازار کریپتو در حال گذر از یک روند نزولی گسترده است، اما تحلیلگران آینده‌ای روشن را برای این پروژه متصور هستند. آن‌ها بر این باورند که بهتر است توکن JST را به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت سودآور در بگیرید.
در مورد آینده ارز دیجیتال جاست نظرات متفاوتی وجود دارد. پلتفرم PricePrediction.net معتقد است که قیمت این ارز دیجیتال تا پایان سال ۲۰۲۲ به سمت ۰.۰۰۸۲۰۷ دلار حرکت می‌کند. در این میان پلتفرم Walletinvestor درباره آینده ارز جاست بسیار خوش‌بینانه فکر می‌کند و قیمت ۰.۰۴۲۳۶۴ دلار را پیش‌بینی کرده است.

ارز دیجیتال جاست (Just) را از کجا بخریم و کجا ذخیره کنیم؟

شما می‌توانید ارز دیجیتال جاست (Just) را هم اکنون در صرافی‌های معتبر ایرانی مثل صرافی ارز دیجیتال مهران بیت خرید و فروش کنید. همچنین می‌توانید ارز جی اس تی (JST) خود را در کیف پول‌های نرم‌افزاری مثل تراست والت (Trust Wallet) و کیف پول‌های سخت‌افزاری مثل لجر (Ledger) و ترزور (Trezor) ذخیره کنید.

جمع بندی و خلاصه ای از ارز جاست

برخلاف اکثر پلتفرم‌های دنیای دیفای، پلتفرم جاست فقط به دنبال ارائه محصول واحد نیست و هدف آن محدود به زیرمجموعه کوچکی از کاربران دیفای نیست. این پروژه در تلاش است تا مجموعه کاملی از محصولات کاربردی را به‌منظور پوشش طیف وسیعی از موارد استفاده دیفای ایجاد کند و پایه‌های اکوسیستم کامل دیفای را در شبکه ترون بنا کند.