مهران بیت
کاوا ارز کاوا

قیمت ارز کاوا (KAVA)

نرخ تومانی خرید
38,125
نرخ تومانی فروش
37,863
تومان
-5.29%
$
0.6545
کاوا کاوا
KAVA
آدرس سایت:
Kava.io
سورس کد:
Source Code
تلگرام:
Telegram
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
#Cosmos Ecosystem # DeFi # Binance Launchpad # Binance Labs Portfolio
محاسبه قیمت
خرید فروش
KAVA > کاوا
کاوا میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال کاوا چیست؟

کاوا (Kava) با نماد اختصاری KAVA، یک شبکه فعال مبتنی بر بلاکچین در زمینه دیفای است که همانند سایر رمز ارزها برای هدف خاصی طراحی شده که یکی از این اهداف اعطای وام به کاربران ارزهای دیجیتال است.
کاربران با وثیقه گذاشتن در شبکه کاوا بعضی از این رمز ارزهای اصلی مانند بیت کوین ، BNB ، XRP و … استیبل کوین بومی این شبکه را به نام USDX دریافت می کنند. بلاک چین کاوا دو توکن بومی دارد که اولین توکن آن نوعی استیبل کوین  است که USDX نام دارد و توکن دیگر آن ارز دیجیتال کاوا (KAVA) است که کاربرد آن با توکن اول متفاوت است . 

ارز دیجیتال کاوا KAVA چیست؟

وظایف توکن KAVA

توکن کاوا یکی از مهمترین توکن های ارز دیجیتال KAVA است که 3 وظیفه ی اصلی دارد :

 • مدیریت شبکه
 • امنیت شبکه
 • تامین وام

مدیریت شبکه ارز دیجیتال KAVA

یکی از کاربرد ها و اهداف ارز دیجیتال Kava این است که می توان از آن برای رای گیری ها و ارائه پیشنهادات استفاده کرد. بعنوان مثال این ارزها برای تصمیم گیری در مورد مسائلی مثل نوع وثیقه ها و میزان بدهی ها و کارمزدهای آن ها استفاده می شوند.

مدیریت شبکه ارز دیجیتال KAVA

امنیت شبکه ارز دیجیتال کاوا 

 • ارز دیجیتال KAVA.IO با توکن KAVA در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می کند.
 • اعتبار سنجی تراکنش ها برای کاربران با ارائه و دریافت ارز دیجیتال کاوا بعنوان پاداش و جایزه انجام می شود.

تامین امنیت این بلاکچین ها به این صورت انجام می شود که بلاکچین KAVA از پروتکل اثبات سهام POS استفاده می کند و همین پروتکل به اعتبار سنجان این بلاکچین اجازه می دهد که به جای استخراج ارزها ، آن ها را استیک کنند و از همین طریق باعث افزایش امنیت شبکه بشوند.

سیستم تامین وام در ارز کاوا

همان طوری که در ابتدای مقاله گفته شد زمانی که کاربران با استفاده از ارزهای دیجیتال وثیقه گذاری انجام میدهند در ازای آن ، شبکه به آن ها استیبل کوین پاداش می دهد. بلاکچین کاوا از پروتکل اثبات سهام pos استفاده می کند تا کاربران را مجاب کند که بجای اینکه ارزهای خود را استخراج کنند آن ها را استیک کنند و از این طریق امنیت شبکه برای آن ها فراهم شود.

سیستم تامین وام در ارز کاوا

معرفی استیبل کوین USDX

در ابتدای این مقاله به شما توضیح دادیم که به کاربرانی که ارزهای دیجیتال خود را در شبکه کاوا ذخیره کنند استیبل کوین کاوا بعنوان پاداش داده می شود اما این توکن فقط این کاربرد را ندارد بلکه کاربردهای دیگری هم دارد که در ادامه مقاله به آن می پردازیم.

 • انجام معاملات مارجین USDX
 • استیکینگ
 • تراکنش ها و پرداخت ها

معاملات مارجین با USDX  

کاربرانی که در ازای وثیقه گذاری خود ارز USDX را دریافت می کنند ، از آن بعنوان ارزی برای خرید سایر دارایی ها استفاده می کنند.

استیکینگ

استیکینگ شبکه کاوا Stake Kava

کاربرانی که ارز دیجیتال USDX را از بلاکچین کاوا دریافت می کنند می توانند تا با استیک کردن این ارز در مقابل نوسانات بازار معاملات خوبی انجام دهند و سود و پاداش دریافت کنند.

انجام پرداخت ها

کاربران ارز دیجیتال KAVA می توانند تا از استیبل کوین USDX برای خرید دارائی هایشان استفاده کنند.

ساختار و الگوریتم اجماع بلاکچین کاوا (KAVA)

ارز دیجیتال کاوا از پروتکل اجماع اثبات سهام پیروی می کند و بخاطر همین هم غیر قابل استخراج است. اما این بلاکچین از چهار قسمت اصلی ساخته شده است که این 4 قسمت موارد زیر هستند:

 • اوراکل ها 
 • فروش دارایی ها
 • وثیقه گذاری
 • خاتمه دهنده

اوراکل ها در کاوا 

بلاکچین KAVA به این صورت عمل می کند که با ارائه اوراکل هایی که قیمت بازارهارا بررسی و تحلیل می کند می تواند قیمت میانگین را به عنوان قیمت واقعی دارایی ها نشان می دهد.

فروش دارایی ها در KAVA

ارز دیجیتال کاوا می تواند به شما این امکان را بدهد تا بدهی ها و وام های شما را برایتان مدیریت کند.

وثیقه گذاری در شبکه ارز دیجیتال Kava.io

 این بستر را برای کاربران و استفاده کنندگان از این فضا ایجاد کرده است تا کاربران بتوانند موقعیت های خودشان را مدیریت کنند و در صورت نیاز اصلاح کنند.

خاتمه دهنده

این بخش وظیفه ی بررسی موقعیت کاربران و ارزش وثیقه های آن را بعهده دارد. برای مثال اگر ارزش وثیقه شخصی کمتر از حد بدهی تعیین شده ی او باشد ، این بخش به صورت خودکار وثیقه ی او را به بخش فروش ارسال می کند.

ارز دیجیتال کاوا را برای سرمایه گذاری بلند مدت بخرم ؟

ارز دیجیتال کاوا که نام اصلی آن Kava.io است با توکن KAVA در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می کند. همانطوری که می دانید این ارز با هدف ارائه وام و وثیقه گذاری طراحی شده است و می توان هدف وام دهی را پلتفرم اصلی آن دانست.