مهران بیت
کین ارز کین

قیمت ارز کین (KIN)

نرخ تومانی خرید
1
نرخ تومانی فروش
1
تومان
-1.46%
$
1.3673E-5
کین کین
KIN
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
تلگرام:
Telegram
محاسبه قیمت
خرید فروش
KIN > کین
کین میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

کین چیست؟

ارز دیجیتال کین (Kin) با نماد اختصاری KIN، نوعی رمز ارز است که داخل شبکه‌ای در رسانه‌ اجتماعی kik تولید شده است و مشوقی برای توسعه ‌دهندگان درون شبکه است. kik رقیبی برای فیسبوک بوده است. kin به عنوان ارز دیجیتال رسانه kik تولید شد.

تمامی برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان فعال در این برنامه به جای گرفتن پول در ازای امکانات و بازی‌هایی که در این رسانه تولید می‌کنند، ارز دیجیتال kin دریافت می‌کنند. ارز دیجیتال Kin دریافتی پاداشی است که کاربران در ازای این محصولات و خدمات پرداخت می‌کنند. به تازگی SEC یا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، شکایتی قانونی علیه Kik و ارز دیجیتال kin کرده است.

رمزارز کین KIN چیست؟

معنای کین

کلمه kin یک اختصار از کلمه Kinship به معنای خویشاوندی و همبستگی است. هدف از تولید ارز دیجیتال کین، تقویت روابط درون رسانه اجتماعی kik است. Kin وابستگی ایجاد می‌کند و سبب تعامل هر چه بیشتر کاربران در kik می‌شود.

پیدایش ارز دیجیتال کین

اولین بار کین به شکل یکی از توکن‌های استاندارد ERC20 در بلاکچین اتریوم پدیدار شد. هدف اصلی از پیدایش این ارز، محیط رسانه kik بود و قصد داشت کاری کند که کاربران محصولات و خدمات مجازی را از این طریق خریداری نمایند و برنامه‌‌نویسان و توسعه‌دهندگان هم درآمد کسب نمایند. این نوع ارز، نخستین بار در سال 2009 میلادی توسط تیمی از دانشگاه واترلو متولد شد. مدیر عامل فعلی این ارز آقای تد لیونگ استون است.

Kik با ده سال طول عمر و سرمایه بالای یک میلیارد دلار تصمیم به ICO گرفت و توجه خیلی‌ها را در حوزه رمزنگاری به سمت خود جلب کرد.

عرضه اولیه

بیشتر عرضه اولیه‌ها در ارزهای دیجیتال، با هدف اشتغال‌زایی مبتنی بر بلاکچین پدید می‌آیند. Kik با ده سال طول عمر و سرمایه بالای یک میلیارد دلار تصمیم به ICO گرفت و توجه افراد بسیاری در حوزه رمزنگاری را به خود جلب کرد. این شرکت توانست از روش‌های سنتی به سرمایه‌ای 120 میلیون دلاری برسد!

امتیازات

طبق ادعای کین این ارز دیجیتال بیش از یک میلیون کاربر منحصر به فرد دارد که این ارز را خریداری می‌کنند و یا از آن سود می‌برند؛ بنابراین کین از جمله پرکاربردترین ارزهای دنیا است؛ همچنین معاملاتی که در بستر این رمز ارز انجام می‌شود نسبت به بیت کوین و اتریوم بیشتر است و پنجمین جایگاه را در گردش ارز روزانه در صنعت بلاکچین دارد و از بستری ایمن برخوردار است.

فراز و نشیب کین در بستر زمان

در دسامبر سال 2014 میلادی سیستم خاصی در kik راه‌‌اندازی شد که  Kik Kik Points نام داشت. این سیستم در بستر رسانه kik به کاربران پاداش می‌داد. سرانجام در سال 2017 این سیستم حذف شد. در سپتامبر سال 2017 میلادی kik با برگذاری ICO توکن کین به سرمایه‌ای در حدود 100 میلیون دلار دست یافت.

متاسفانه در ماه ژوئن سال 2019 میلادی، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا این شرکت را نسبت به فروش غیرقانونی توکن kin متهم کرد و در سپتامبر همان سال هم رسانه kik اعلام تعطیلی کرد تا بتواند در دادگاه علیه اتهام وارده دفاع کند و بر روی این کار تمرکز داشته باشد. سرانجام در ماه اکتبر همان سال شرکت مدیالب اعلام کرد که تمایل دارد رسانه kik را خریداری نماید و kin حفظ شود.

میسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا این شرکت را نسبت به فروش غیرقانونی توکن kin متهم کرد

اتهام قانونی بر سر چیست؟

از سال 2017 و پس از برگذاری ICO که توکن kin پرآوازه گشت به دلیل شکایت قانونی علیه این توکن، ارزش آن به شدت افت کرد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مدعی است که فروش عرضه اولیه بدون مجوز انجام شده است. کسانی که در ICO  بر روی این توکن سرمایه‌گذاری کرده‌اند، انتظار سود داشتند؛ در حالی که شرکت مدعی است که این طرح برای تامین سرمایه و جمع‌آوری پول انجام شده و توکن کین هرگز نمی‌توانسته در آن زمان قابل استفاده باشد.

kik تصمیم دارد تا برای صنعت کریپتو در دادگاه علنی بجنگد تا SEC را وادار سازد تا در قوانین خود تجدید نظر کند. قوانین این کمیسیون در حدود 80 سال پیش پایه گذاری شده و کاملا قدیمی است!

Kik تعهد کرده تا سرمایه‌ای به ارزش 5 میلیارد دلار برای پیروزی خود در دادگاه هزینه کند؛ به همین سبب برای تامین این مبلغ، طرحی به نام «Defend Crypto Fund» را به نمایش گذاشته است تا هر سازمان و نهاد بلاکچینی که تمایل دارد برای  انجام این کار کمک‌های مالی خود را اهدا کند.

تولید ارز دیجیتال کین

پس از ICO در سال 2017 میلادی بر روی پلتفرم اتریوم در حدود 10 تریلیون توکن ایجاد شد؛ در حال حاضر این توکن‌ها با استفاده از استاندارد ERC-20 از بلاکچین اتریوم به بلاکچین اختصاصی کین منتقل می‌شوند؛ البته پس از انتقال توکن‌های قدیمی به بلاکچین جدید، به نوان سکه کین شناخته خواهند شد.

پس از فراز و نشیبی که در بالا توضیح داده شد، سرمایه 100 میلیون دلاری این توکن به شدت کاهش یافت و به 9.4 دلار رسید. محبوبیت این  ارز دیجیتال کم شد و در بیشتر صرافی‌های مهم نیز معامله نمی‌شود؛ البته برخی از صرافی‌های غیرمتمرکز مانند EtherDelta، Bancor Network، IDEX، DDEX.io، ERC dEX، صرافی COSS در سنگاپور و صرافی‌های Mercatox و Coinfalcon در انگلستان از این ارز  دیجیتال پشتیبانی می‌کنند.

ویژگی‌های کین

کین با محیط kik یکپارچه شده است و می‌تواند دریافت و ارسال کند، تبادل نماید و با برنامه‌هایی که در بستر kik هستند، ادغام شود؛ به علاوه کابران این برنامه می‌توانند کین بگیرند، آن را به دیگران هدیه دهند. برنامه‌های محبوبی چونSwelly، MadLipz، ThisThat ، Perfect365، Kinit، PauseFor و … از این ارز دیجیتال استفاده می‌کنند.

کین با محیط kik یکپارچه شده است. می‌تواند دریافت و ارسال کند، تبادل نماید و با برنامه‌هایی که در بستر kik هستند، ادغام شود

آینده کین

کیک امید دارد که در دادگاه پیروز شود و از سرمایه‌داران قدیمی خود دفاع کرده و رد اتهام کند و حق خود را بگیرد.