مهران بیت
کلیتن ارز کلیتن

قیمت ارز کلیتن (KLAY)

نرخ تومانی خرید
12,866
نرخ تومانی فروش
12,747
تومان
0.06%
$
0.1987
کلیتن کلیتن
KLAY
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
دیسکورد:
Discord
گیت هاب:
Github
محاسبه قیمت
خرید فروش
KLAY > کلیتن
کلیتن میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

کلیتن چیست؟

کلیتن (Klaytn) با نماد اختصاری KLAY، یک ارز دیجیتال است که با کمک یک شبکه بزرگ پیام رسان در کره جنوبی به نام کاکااو (Kakao) ساخته شد.
پلتفرم کلیتن در ماه جون سال 2019 میلادی به عنوان یک سیستم سازمانی و خدمات‌رسانی عرضه شد و می‌توانست تجربه موفقیت‌آمیز یک بلاکچین را به میلیون‌ها نفر منتقل سازد. این پلتفرم با استفاده از خصوصیات بلاکچین‌های عمومی و خصوصی و ترکیب آنها فعالیت می‌کند و یک بستر تجاری ایمن و معتمد را در شبکه‌ای غیرمتمرکز و جهانی ایجاد کرده است.
حامیان این پروژه برندهای بین‎ المللی هستند. کلیتن قصد دارد تا انواع کاربران خرد و کوچک از کسب و کارهای استارت‌آپ گرفته تا سازمانی، همگی را درگیر فناوری بلاکچین کند. برنامه‌های بلاکچین یا BApp یکی از مولفه‌های ساختاری پلتفرم کلایتن هستند. از ویژگی‌های این پلتفرم می‌توانیم به مواردی چون تمرکز زدایی، شفافیت، ردیابی، ناشناسی و تغییر ناپذیری اشاره کرد.

بررسی ارز دیجیتال کلیتن (Klaytn) - klay

آشنایی با ارز دیجیتال کلیتن (KLAY)

ارز دیجیتال KLAY در محیط کلیتن (Klaytn) فعال است و برای اجرای پروتکل‌های هوشمند زنجیره و یا کارمزد مربوط به انتقال توکن محلی شبکه (Klay)، مورد استفاده قرار می‌گیرد و چون سوختی برای تامین انرژی شبکه کلیتن است.
آقای جیسون هان (Jaesun Han) یکی از بنیانگذاران کره‌ای این پلتفرم است که در حوزه تحقیقاتی محاسبات توزیع شده فعالیت می‌کند. او همچنین در زمینه‌خای رایانش ابری (Cloud Computing) نیز تحقیقاتی داشته است.

آشنایی با ارز دیجیتال کلی (KLAY)

آشنایی با عملکرد شبکه کلیتن (Klaytn)

این شبکه به سه زیر شبکه (هسته سلول، نقطه پایانی، زنجیره خدمت) تقسیم می‎شود که هر کدام نقش و هدف متفاوتی با یکدیگر دارند. در ذیل هر کدام به اجمال توضیح داده شده‌اند.

  • شبکه هسته سلول (Core Cell)

کاربرد این شبکه در اجرا و تایید تراکنش‌هایی است که از طریق نودهای نقاط پایانی (Endpoint Nodes) ایجاد می‌شود. پس شبکه هسته سلول یا CCN در ایجاد و توزیع بلوک‌های شبکه نقش دارد.

  • نود نقطه پایانی (Endpoint Node)

وظیفه این شبکه، ایجاد تراکنش‌ها، تایید داده‌های مربوط به زنجیره خدمت و همچنین پی‌گیری درخواست‌های نرم افزاری RPC یا (فراخوانی رویه از راه دور) می‌باشد.

  • زنجیره خدمت (Service Chain)

عملکرد این شبکه در کلیتن شبیه به شبکه‌های جانبی است و قابلیت استفاده از برنامه‌های بلاکچین فراهم می‎باشد. البته، شبكه‌هاي هسته سلول و نود نقطه پایانی به همراه يكديگر زنجيره اصلي كلايتن را تشكيل مي‌دهند.

آشنایی با كيف پول‌هاي ارز دیجیتال کلیتن (KLAY)

ارز دیجیتال KLAY در کیف پول‌های نرم افزاری و سخت افزاری زير پشتيبانی می شود:

  • کیف پول سخت افزاری لجر
  • کیف پول سخت افزاری ترزور
  • کیف پول سخت افزاری کیپ کی
  • کیف پول نرم افزاری کوینومی

آينده ارز ديجيتال KLAY

پلتفرم کلیتن یک محيط توسعه عمومي براي خدمات انتقال ارزش بلاكچين است و اهداف بزرگي دارد. در صورتي كه اين اهداف را اجرايي نمايد، آينده بسيار خوبي در پيش خواهد داشت. از طرفي، همكاري کلیتن با شرکت‌های در حال توسعه مسيري روشن براي رشد و تعالي اين پلتفرم در آينده است.
تحقيقات بازار در دنياي كريپتو كارنسي نشان داده است كه اين رمز ارز در اين چند ماه اخير با رشد خوبي همراه بوده است تا جايي كه پيش‌بيني مي‌شود كه اين روند افزايشي تا پايان سال 2021 ميلادي نيز ادامه داشته باشد.

نتیجه گیری

در این نوشته به معرفی ارز دیجیتال KLAY و پلتفرم كليتن (Klaytn) پرداخته شد. اين پلتفرم قصد دارد تا تكنولوژی بلاکچین را در دنيا اجرايی نمايد. كاربرد اين رمز ارز در ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند و كارمزد انتقال توكن KLAY مي‌باشد. در حقيقت، مانند سوختي است كه انرژی سبكه كليتن را فراهم مي‌سازد. 
علاوه بر اين با عملکرد شبکه کلیتن آشنا شديد. كيف پول‌های ارز دیجیتال کلایتون (Klay) به شما معرفی شد و مطالبی در مورد آينده ارز دیجیتال KLAY بيان شد. اميدواريم اين مقاله به شما شناخت كافي در امر سرمايه‌گذاری بر روي اين رمز ارز داده باشد.