مهران بیت
کلروس ارز کلروس

قیمت ارز کلروس (PNK)

نرخ تومانی خرید
1,558
نرخ تومانی فروش
1,550
تومان
-2.4%
$
0.02634
کلروس کلروس
PNK
آدرس وب سایت:
kleros.io
وایت پیپر:
Whitepaper
گیت هاب:
Github
توییتر:
Twitter
ردیت:
Reddit
تلگرام:
Telegram
#Prediction Markets#Polygon Ecosystem
محاسبه قیمت
خرید فروش
PNK > کلروس
کلروس میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال کلروس (Kleros) چیست؟

ارز دیجیتال کلروس (Kleros) با نماد اختصاری PNK، به دنبال ساختن یک پلتفرم حل اختلاف مبتنی بر بلاک چین است. بخش مهمی از طراحی مکانیسم، نیاز به توکن بومی این شبکه یعنی PNK دارد.

ارز دیجیتال کلروس (Kleros) - PNK چیست؟
منبع: coinhouse.com

پیناکیون از یونان باستان. این بشقاب‌های کوچک برنزی که نام شهروندان روی آن نوشته شده بود در دستگاه تولید اعداد رندوم که برای شرکت در هیئت‌های داوری استفاده می شود، قرار داده شد. نام استفاده شده توسط پروژه کلروس اشاره ای به این داستان است.

برای هر اختلافی که توسط کلروس داوری می شود، تعدادی هیئت منصفه مورد نیاز است. یک هیئت منصفه به کوچکی سه نفر ممکن است حکم اولیه یک اختلاف را ارائه دهد. سپس اگر یکی از طرفین تصمیم به تجدیدنظرخواهی از حکم صادر کند، تعداد هیئت منصفه در دفعات بعدی افزایش می یابد.
دارندگان PNK می توانند توکن خود را در دادگاه Kleros به اشتراک بگذارند تا در دسترس بودن خود برای خدمت به عنوان هیئت منصفه را نشان دهند. (در MVP فعلی ما، تنها یک دادگاه وجود دارد. با این حال، در نهایت، ما زیرمجموعه های تخصصی را اجرا خواهیم کرد و دارندگان PNK می توانند انتخاب کنند که در کدام شعبه ها توکن خود را به اشتراک بگذارند). برای انتخاب اعضای هیئت منصفه برای یک پرونده، PNK تصادفی از بین کسانی که شرط بندی شده اند، انتخاب می شوند و افرادی که این PNK را دارند، هیئت منصفه هستند.

چرا کلروس به توکن خود نیاز دارد؟

اول و مهمتر از همه، کارایی توکنPNK یک محافظت در برابر حملات Sybil (نوعی حمله بلاکچینی که در قسمت مقالات آن را بررسی کردیم)است. برای اینکه مهاجم بتواند به استخر نقدینگی هیئت منصفه سرازیر شود، باید به اندازه کافی PNK بخرد تا برای همان پرونده یک قاضی باشند و نتیجه را تغییر دهد. به طور کلی، این بدان معنی است که حملات به دارا بودن51٪ از کل توکن های (شرکت شده) نیاز دارند.
مهاجم ممکن است در شرایط نادری خوش شانس باشد و برای دو تا از سه جایگاه هیئت منصفه؛ تنها با تعداد کمی از PNK انتخاب شود. با این حال، برای حفظ حمله از طریق فرآیند تجدیدنظر، باید برای اکثریت اعضای هیئت منصفه در هیئت های منصفه بزرگتر و بزرگتر انتخاب شود، که تنها در صورتی امکان پذیر خواهد بود که مهاجم در واقع اکثریت PNK را داشته باشد. از این رو، منابع اقتصادی قابل توجهی برای انجام یک حمله 51 درصدی مورد نیاز است.
استفاده از یک توکن بومی چندین مزیت کلیدی برای به حداقل رساندن خطر حملات 51 درصدی در مقابل استفاده از یک ارز دیجیتال خارجی ارائه می‌کند.
اگر هیئت‌های منصفه بر اساس میزان ETH که آنها سهام داشته‌اند (به جای PNK) انتخاب می‌شدند، برای مهاجم بسیار مقرون به صرفه‌تر خواهد بود که سعی کند به اندازه کافی ETH بخرد تا از بقیه بازار بیشتر خرج کند. اگر مهاجم بخواهد 51 درصد از PNK را به دست آورد، نقدینگی بازار خشک می شود. همانطور که مهاجم PNK را خریداری می کند، شروع به کمیاب شدن می کند و هر PNK اضافی هزینه بیشتری و بیشتر خواهد داشت. مهاجم ممکن است حتی نتواند 51٪ از PNK را برای فروش در بازار آزاد در هر زمان پیدا کند.
در مقابل، وضعیت مهاجمی را در نظر بگیرید که می‌خواهد به اندازه کافی ETH بخرد تا سهامی را بیشتر از هر چیزی که در یک زمان معین در دادگاه‌های Kleros در اختیار داشت، بخرد. مقدار زیادی ETH در اطراف شناور است و Kleros احتمالاً تنها بخشی از اکوسیستم گسترده‌تر اتریوم را نشان می‌دهد.
حجم بازار 24 ساعته کنونی برای اتریوم در حدود 2 تا 3 میلیارد دلار در نوسان است و بالاترین رکوردهای تاریخی نزدیک به 10 میلیارد است. اگر کسی بخواهد به اندازه کافی اتریوم بخرد تا بر هر چیزی که در Kleros سرمایه گذاری شده است غلبه کند، احتمالاً آنقدر طول نمی کشد. علاوه بر این، بازار ETH بسیار عمیق تر از بازار PNK است. بنابراین، در حالی که یک خرید بزرگ اتریوم ممکن است قیمت اتریوم را کمی تغییر دهد، اثرات نقدینگی بازار به همان شکلی که با داشتن یک توکن بومی انجام می‌شود، به دفاع از کلروس نمی‌رسد.

چرا PNK برای کاربران محبوب است؟

بسیاری از سیستم هایی که سعی می کنمد توکن های رمزنگاری را قیمت گذاری کنند؛ به شاخص velocity آن توکن ها نگاه می کنند؛یعنی میانگین مدت زمانی که توکن قبل از استفاده توسط شخص نگهداری می شود.سپس این مدل ها به معادله مبادله از نظریه پولی کلاسیک متوسل می شوند تا ارزشی را برای توکن به دست آوردند. توکنPNK شاخص velocity بالایی دارد.
علاوه بر این دارندگان PNK می توانند توکن های خود را به اشتراک بگذارند و به آن ها این فرصت را می دهد که به عنوان اعضای هیئت منصفه انتخاب شوند و در مورد اختلافات تصمیم بگیرند.

ارز دیجیتال کلروس (Kleros) را از کجا بخریم و کجا ذخیره کنیم؟

شما می‌توانید ارز دیجیتال کلروس (Kleros) را هم اکنون در صرافی‌های معتبر ایرانی مثل صرافی ارز دیجیتال مهران بیت خرید و فروش کنید. همچنین می‌توانید ارز کلروس (PNK) خود را در کیف پول‌های نرم‌افزاری مثل اتمیک والت (Atomic Wallet) ، متامسک (Metamask) و کیف پول‌های سخت‌افزاری مثل لجر (Ledger) و ترزور (Trezor) ذخیره کنید.