مهران بیت
کایبر نتورک کریستال ارز کایبر نتورک کریستال

قیمت ارز کایبر نتورک کریستال (KNC)

نرخ تومانی خرید
45,912
نرخ تومانی فروش
45,679
تومان
-0.16%
$
0.7762
کایبر نتورک کریستال کایبر نتورک کریستال
KNC
آدرس سایت:
kyber.network
سورس کد:
Source Code
تلگرام:
Telegram
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
#Marketplace # Decentralized exchange # DeFi # DAO
محاسبه قیمت
خرید فروش
KNC > کایبر نتورک کریستال
کایبر نتورک کریستال میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال کایبر نتورک کریستال چیست؟

کایبر نتورک کریستال (Kyber Network Crystal) با نماد اختصاری KNC، یک ارز دیجیتال DeFi (سیستم مالی غیر متمرکز) است که در سال 2017 به بازار جهانی وارد شد و هدف آن حذف واسط ها و سازمان های متمرکز در دنیای مالی است. این ارز در پلتفرم اتریوم ساخته شده است.

ارز دیجیتال کایبر نتورک کریستال (Kyber Network Crystal) - KNC چیست؟

درباره کایبر نتورک

کایبر روشی نامتمرکز برای مبادله پرسرعت اتریوم و توکن‌های دیگری است که بر اساس استاندارد ERC-20 فعالیت می‌کنند. به شکلی که برای این تبادلات به ثبت نام نیازی نبوده و زمان‌ زیادی نمی‌برد. به همین منظور، شبکه کایبر از مجموعه‌ای استخرارز دیجیتال نقدینگی که حاوی ذخایرReserves هستند، استفاده می‌کند.

کاربرد ارز دیجیتال کایبر نتورک چیست؟

مهم‌ترین کاربرد ارز دیجیتال کایبر نتورک این است که به کاربرانش این قابلیت را می‌دهد تا با هر ارزی بتوانند هزینه‌هایشان را پرداخت کنند و هر کس بتواند در زمان خرید، توکن دلخواهش را دیافت کند. “
بنابراین، ارز رمز کایبر نتورک به شما کمک می‌کند تا بتوانید توکن‌هایتان را در بلاکچین اتریوم جا به جا کنید. بنیان‌گذاران این ارز، سه نفر به نام‌های لوی لو (Loi Luu)، ویکتور ترن (Victor Tran) و یارون ولنر (Yaron Velner) هستند. آقای لو، مدیر عامل، آقای ترن، مدیر ارشد و آقای ولنر، مشاور این فناوری هستند.

آشنایی با ویژگی‌های ارز دیجیتال شبکه کایبر(Kyber network)

شبکه کایبر با هدف یکپارچگی و ادغام با سایر پروتکل‌ها فعالیت می‌کند و با قرار دادن یک بستر باز، قابلیت استفاده از این تکنولوژی و پروتکل هوشمند را برای همه شبکه‌ها فراهم ساخته‌ است. امکان فعالیت برنامه‌های غیرمتمرکز، کیف پول‌ها و همچنین کاربران زیادی در این شبکه به وجود آمده است. 

مرایا و خصوصیات ارز دیجیتال شبکه کایبر (Kyber network)

یکی از مزایا و خصوصیات منحصر به فرد کایبر نتورک، وجود استخرهای نقدینگی است که ذخایری به نام Reserves دارد و پروتکل این ارز رمز با کمک این استخرها به فعالیت می‌پردازد. کایبرنتورک در حال حاضر بیشتر از 70 توکن منطبق بر استاندارد ERC-20 را مورد پشتیبانی قرار می‌دهد.

خصوصیات ارز دیجیتال شبکه کایبر (Kyber network)
این استخرهای نقدینگی توسط پروتکل‌های هوشمند با یکدیگر به ارتباط می‌پردازند. نحوه عملکرد این پروتکل طوری است که برای تطبیق قیمت خرید و فروش، به جای ثبت کردن سفارشات، به کنترل و بررسی تمامی استخرهای نقدینگی می‌پردازد تا بتواند بهترین قیمت را در ریسروهای مختلف پیدا کند.

کیف پول های ارز دیجیتال شبکه کایبر(Kyber network)

کیف پول‌های مهمی چون ست‌پروتکل (Set Protocol)، بی‌زدایکس (bZx) و کوین‌بیس (Coinbase) از فریم‌ورک کایبر استفاده می‌کنند، همچنین نرم‌افزار نامتمرکز اینستا (InstaDApp) و دیگر نرم‌افزارهای دیفای در بستر این شبکه فعال است.
حتی قابلیت ادغام این نرم‌افزارهای غیرمتمرکز، کیف پول‌های سازگار با کایبر و فروشندگان با صرافی‌های مهمی چون یونی‌سواپ (Uniswap) وجود دارد تا با مکانیسم تقسیم استخرهای نقدینگی بین پروتکل‌ها عمل کند.

 آشنایی با توکن‌های (KNC) و ساز و کار آنها

در کایبر نتورک تمامی کاربران شبکه باید کارمزد بپردازند و این کارمزدها یا باید از دسترس خارج شوند و به اصطلاح بسوزند و یا این که مشوقی برای توسعه‌دهندگان نرم افزارهای غیرمتمرکزی باشند که قرار است در بستر این شبکه فعالیت کنند. 

نگهداری توکن (KNC)

برای نگهداری از توکن‌های کریستالی شبکه کایبر می‌توانید از کایبر سواپ (Kyber Swap) استفاده کنید و توکن‌های اتریوم را به شکل مستقیم و با استفاده از کارت اعتباری خریداری نمایید تا بعدا بتوانید برای مبادلات ارز دیجیتال کایبر نتورک از آنها استفاده نمایید. از طرفی، توکن‌های این شبکه قابلیت معامله در صرافی‌های بزرگی مثل هوبی، بایننس، او کی ایکس و صرافی‌های مهم دیگر دارند.

مهم‌ترین خصوصیت توکن‌های(KNC)

مهم‌ترین خصوصیت توکن‌های KNC امکان تغییر آنها در صرافی حتی بدون نیاز به ثبت نام است. تنها کافی است تا از یک کیف پول سازگار با اتریوم مثل متامسک (MetaMask) مبادله خود را انجام دهید. علاوه بر این، کاربران شبکه می‌توانند به ایجاد استخرهای نقدینگی بپردازند تا سرمایه خود را به یک استخر نقدینگی واگذار کنند که البته این کار با پیچیدگی‌ها و تخصص خاصی انجام می‌گیرد. از جمله اهداف این شبکه، ایجاد کارها در شکلی آسان‌تر و ساده‎تر است تا در آینده، ساز و کارها بهبود یابد.

سخن پایانی

شبکه کایبر در ماه جون سال 2020 میلادی در شبکه کاتالیست (Katalyst network) یک به روز رسانی به وجود آورد و توکن کایبر دائو (KyberDAO) را معرفی کرد. این شبکه نامتمرکز به مالکین توکن‌های کایبر اجازه مشارکت در ارزهای کایبر نتورک را می‌دهد، همچنین مالکین (KNC) امکان به اشتراک‌گذاری توکن‌های خود را در کایبر دائو دارند تا بتوانند امتیازاتی چون حق رأی کایبر نتورک را کسب کنند. سرمایه‌گذاران پس از رای دادن به پیشنهادات در هر دوره 14 روزه، پاداش خواهند گرفت.