مهران بیت
لیدو دائو ارز لیدو دائو

قیمت ارز لیدو دائو (LDO)

نرخ تومانی خرید
107,439
نرخ تومانی فروش
106,883
تومان
0.06%
$
1.854
لیدو دائو لیدو دائو
LDO
آدرس وب سایت:
lido.fi
وایت پیپر:
Whitepaper
گیت هاب:
Github
توییتر:
Twitter
ردیت:
Reddit
دیسکورد:
Discord
تلگرام:
Telegram
#DeFi#DAO#Three Arrows Capital Portfolio#Paradigm Portfolio#Liquid Staking Derivatives#Standard Crypto Portfolio#eGirl Capital Portfolio# Arbitrum Ecosystem#Optimism Ecosystem#Stablecoin#Staking#DApp#Governance#DeFi 2.0
محاسبه قیمت
خرید فروش
LDO > لیدو دائو
لیدو دائو میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال لیدو دائو (Lido Dao) چیست؟

لیدو دائو (Lido DAO) با نماد اختصاری LDO، یک پروتکل لیکویید استیکینگ است که روی بلاکچین اتریوم کار می‌کند. به دلیل امکان استیکینگ غیرمحرمانه، کاربران می‌توانند ارزهای اتریوم قفل شده خود را در پروتکل‌های دیگر قرار دهند. استیک کردن روی بلاکچین اتریوم، باعث قفل شدن دارایی‌ها می‌شود. اما لیدو دائو اجازه نقد کردن دارایی‌ها را به کاربران می‌دهد. به همین دلیل، کاربران فرصت دارند که درآمد بیشتری کسب کنند.

ارز دیجیتال لیدو دائو (Lido Dao) - LDO چیست؟
منبع: theblock.co

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال لیدو دائو (LDO)

اولین داده‌های Coinmarketcap نشان می‌دهد که ارز دیجیتال لیدو در اوایل ژانویه 2021 با قیمت 1.8 دلار معامله شده است. این توکن از ژانویه تا آوریل 2021 بین 0.50 دلار و 3.28 دلار معامله شد. لیدو اولین جهش قیمت بزرگ خود را در ماه مه 2021 تجربه کرد و در بحبوحه صعود بازار ارزهای دیجیتال به بیش از 5 دلار رسید.
از آنجایی که اتریوم در نوامبر سال 2021 به بالاترین قیمت خود یعنی بیش از 4800 دلار رسید، لیدو نیز بالاترین قیمت یعنی 11 دلار را ثبت کرد. بازار نزولی کریپتو در سال 2022 باعث سقوط ارز دیجیتال Lido Dao به پایین‌ترین سطح شد و قیمت آن به 0.406 دلار در 18 ژوئن رسید. سقوط توکن ترا در نیمه اول سال بر لیدو تأثیر گذاشت؛ چون یکی از بلاکچین‌هایی بود که Lido staking از آن پشتیبانی می‌کرد.
بزرگ‌ترین عامل رشد قیمت رمز ارز Lido Dao در سال 2022، تغییر اتریوم از الگوریتم اجماع اثبات کار به اثبات سهام در فرآیندی بود که معمولا به آن «Merge» گفته می‌شود. در جولای 2022، قیمت لیدو حدود 375 درصد افزایش یافت که بزرگترین سود ماهانه آن محسوب می‌شد. با این حال، قیمت لیدو دوباره با کاهش مواجه شد؛ زیرا اعتماد سرمایه‌گذاران پس از زیان‌های متعدد در صنعت کریپتو کاهش یافت. لیدو، سال 2022 را با قیمت 0.95 دلار به پایان رساند که کاهش قیمت 75 درصدی در سال 2022 را نشان می‌داد.
لیدو سال 2023 را با افزایش بیش از 50 درصدی در هفت روز اول سال آغاز کرد. برخی تحلیلگران معتقدند که با فعال شدن امکان برداشت، کاربران بیشتری توکن‌های اتریوم خود را در پلتفرم لیدو استیک خواهند کرد. از 9 ژانویه 2023، بیش از 30 درصد از کل استیکینگ اتریوم روی پلتفرم لیدو بود و آن را به بزرگترین پلتفرم استیکینگ اتریوم در جهان تبدیل کرد.

مزایای LDO

لیدو پروتکلی امن و منبع باز است و گروه‌های شخص ثالث نیز آن را رصد می‌کنند. این مزایا پلتفرم را قادر می‌سازد تا خدمات استیکینگ لیکووید را به راحتی به بازار ارائه دهد. یکی دیگر از مزایای اصلی ارز دیجیتال Lido Dao انعطاف‌پذیری آن است.
لیدو ابتدا از ارز دیجیتال اتریوم پشتیبانی می‌کرد. با این حال، این پروتکل اکنون خدماتی برای اتریوم 2.0، ترا، سولانا، پلی‌ژن و کوساما ارائه می‌دهد. این انعطاف‌پذیری به بالا رفتن ارزش رمز ارز لیدوا دوا کمک می‌کند زیرا کاربرد آن افزایش می‌یابد.
درآمد غیرفعال، کلید آزادی مالی است. دارندگان رمز ارز Lido Doa به روش‌های مختلفی می‌توانند بازده غیرفعال داشته باشند. این شبکه دارای یک برنامه ارجاع عالی است که به شما امکان می‌دهد با استیکینگ لیدو، درآمد کسب کنید.

معایب

از معایب رمز ارز Lido Dao می‌توان به کارمزد 10 درصد به ازای بازده به دست آمده اشاره کرد که این مقدار کارمزد برای کاربران، بسیار بالا است. علاوه بر این، رمز ارز لیدو دائو و توکن‌های آن به شدت به بلاکچین اتریوم وابسته هستند. هر تهدیدی که بلاکچین اتریوم با آن مواجه شود تأثیر مستقیمی بر عملکرد DAO و ارزش توکن آن خواهد داشت.

مشکلات و خطرات ارز دیجیتال Lido

اگرچه ارز Lido Dao یکی از بهترین پروتکل‌های لیکویید استیکینگ در فضای ارزهای دیجیتال باشد، اما بدون ریسک‌ نیست. تهدیدات امنیتی و خطرات فنی فضای مجازی همیشه وجود دارد؛ بنابراین لازم است که هنگام مواجهه با ارائه‌دهندگان خدمات هوشیار باشید. طبق گفته سایت لیدو، استیکینگ با لیدو خطراتی به دنبال دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

  • قراردادهای هوشمند: این خطر وجود دارد که قراردادهای هوشمندی که برای استیکینگ لیدو استفاده می‌شوند آسیب‌پذیر بوده و هکرها از آنها سوء استفاده کنند.
  • ریسک فنی: استیک کردن اتریوم در پروتکل لیدو به الگوریتم زنجیره اثبات سهام اتریوم وابسته است. هیچ تضمینی وجود ندارد که این زنجیره بدون خطا توسعه یافته باشد.
  • ریسک پذیرش: ارزش ETH و stETH به میزان رشد و پذیرش اتریوم بستگی دارد.
  • ریسک مدیریت کلید لیدو دائو: بیش از 600000 اتریوم در چندین اکانت با امضای افراد مختلف نگهداری می‌شوند. اگر امضاکنندگان کلیدهای خود را گم کنند یا هک شوند احتمال مسدود شدن وجوه وجود دارد.
  • ریسک قیمت stETH: قیمت stETH به دلیل محدودیت‌های برداشت با قیمت کمتری نسبت به اتریوم در بازار معامله می‌شود.

توکن لیدو را در چه کیف پولی نگهداری کنیم؟

دارایی‌های متعدد از جمله رمز ارز Lido Dao را می‌توانید با استفاده از یک کیف پول سخت‌افزاری لجر به صورت ایمن نگهداری کنید. کلیدهای خصوصی شما که به دارایی‌های شما دسترسی می‌دهند، در یک تراشه امن تایید شده باقی می‌مانند. علاوه بر این، برای نگهداری توکن لیدو می‌توانید از یک کیف پول سازگار مانند MetaMask، WalletConnect یا Portis استفاده کنید.

چطور ارز دیجیتال لیدو دائو (LDO) بخریم؟

شما هم اکنون می‌توانید ارز دیجیتال لیدو دائو (Lido DAO) را در صرافی‌های معتبر ایرانی مثل صرافی ارز دیجیتال مهران بیت به آسانی خرید و فروش کنید.