مهران بیت
مسک نتورک ارز مسک نتورک

قیمت ارز مسک نتورک (MASK)

نرخ تومانی خرید
188,679
نرخ تومانی فروش
187,371
تومان
-1.02%
$
3.27
مسک نتورک مسک نتورک
MASK
آدرس وب سایت:
mask.io
وایت پیپر:
Whitepaper
گیت هاب:
Github
توییتر:
Twitter
ردیت:
Reddit
دیسکورد:
Discord
تلگرام:
Telegram
#Collectibles & NFTs#Metaverse#Animoca Brands Portfolio#DWF Labs Portfolio#Communications & Social Media#Content Creation#Web3#Ethereum Ecosystem#Polygon Ecosystem#Injective Ecosystem#BNB Chain
محاسبه قیمت
خرید فروش
MASK > مسک نتورک
مسک نتورک میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال مسک نتورک (Mask Network) چیست؟

ارز دیجیتال مسک نتورک (Mask Network) با نماد اختصاری MASK، توکن حاکمیتی شبکه مسک است که هر توکن نشان دهنده یک رای در سیستم است. این پروژه برای افزایش ارزش توکن خود با پروژه‌هایی مانند متامسک، Mirror، یونی‌سواپ، Transak و کوین مارکت‌کپ همکاری می‌کند. افرادی که این توکن را دارند از طریق سهام یا استیکینگ توکن‌های خود، رای می‌دهند.

ارز دیجیتال مسک نتورک (Mask Network) چیست؟
منبع: capital.com

شبکه مسک (Mask Network) چیست؟

ماسک (Mask) دارای یک پلتفرم غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می‌دهد ارز دیجیتال را برای دیگران ارسال کنند. حتی کارابران می‌توانند پیام‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی رمزنگاری کرده و فقط به دوستان خود اجازه رمزگشایی پیام دهند. این پروتکل نقش پلی میان اینترنت و شبکه‌ای غیرمتمرکز که در روی آن اجرا می‌شود، عمل می‌کند.

تاریخچه ارز مسک (MASK)

شبکه ماسک (Mask) در ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد تا به کاربران شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و توییتر این امکان را بدهد تا پیام‌های رمزنگاری را با دوستانی که اجازه مشاهده و رمزگشایی پیام‌ها را دارند، به اشتراک بگذارد. پروژه ماسک (Mask) در سال ۲۰۲۰ با همکاری HashKey و Hash Global، میزان ۲ میلیون دلار و در سال ۲۰۲۱ با همکاری با Digital Currency و Fundamental Labs، میزان ۳ میلیون دلار جذب سرمایه کرد. شبکه ماسک (Mask) در حال حاضر توانایی تامین اعتبار برنامه‌های گیت کوین، برنامه‌های مربوط به پرداخت‌های نظیر به نظیر و عملکرد ذخیره‌سازی غیرمتمرکز را دارد.

بنیانگذار مسک چه کسی است؟

پلتفرم ماسک در شانگهای چین توسط فردی به نام «سوجی یان« (Suji Yan) در سال ۲۰۱۹ تاسیس شد. وی پیش از تاسیس این شبکه، Dimension. im را راه‌اندازی کرد که محصولاتی با هدف حمایت از آزادی اجتماعی است. اعضای تیم ماسک در رشد این پلتفرم و رمزارز آن بسیار تاثیرگذار است.

مسک (Mask) چگونه کار می‌کند؟

اداره این اکوسیستم زیر نظر MaskDAO انجام می‌شود. دائو از دارندگان ارز دیجیتال است که این دارندگان تصمیم نهایی را در مورد رمزارز مسک و تمام معیارهای ارز دیجیتال ماسک و همچنین میزان استفاده از صندوق ذخیره می‌گیرند. این دارندگان با میزان رمزارزی که دارند در قراردادهای پیشنهادی رای می‌دهند. پس از رای‌گیری که معمولا از ۱ ساعت تا ۳ روز طول می‌کشد، فقط می‌بایست از ارز دیجیتال ماسک Mask استفاده کنند که باید از ۷ روز قبل از رای‌گیری در حساب آن‌ها موجود باشد.
جالب است بدانید ماسک نتورک توسط قوی‌ترین تیم‌های Web ۳.۰ ساخته شده که باعث رشد این پلتفرم و ارز دیجیتال آن شده و همچنین برای موفقیت این پروژه تمام تلاش خود را می‌کنند.

چطور از مسک نتورک استفاده کنیم؟

استفاده از مسک نتورک بسیار ساده است. کافی است به وب سایت Mask network رفته و اپلیکیشن آن را دانلود کنید. در این وبسایت نسخه های مختلفی از اپلیکیشن مسک برای مرورگرهای ویندوز و همچنین سیستم عامل های موبایل (اندروید و iOS) موجود است.

محیط سایت mask.io

نصب نرم افزار کم‌تر از ۵ دقیقه طول خواهد کشید و پس از آن شما می‌توانید حساب کاربری خود را ایجاد و نرم‌افزار را به شبکه‌های اجتماعی خود متصل کنید. مسک می‌تواند به توییتر و فیس بوک شما متصل شده و دری به سوی اینترنت غیرمتمرکز به رویتان باز کند. پس از اتصال مسک نتورک به توییتر، شما می‌توانید لیست افرادی که مانند شما از مسک نتورک استفاده می‌کنند را ببینید و افراد مورد اعتماد خود را مشخص کنید تا پست‌هایتان به طور خصوصی به آن‌ها نمایش داده شوند. همچنین می‌توانید از خدمات دیگری مانند دادن پاداش در قالب ارز دیجیتال MASK به دیگر کاربران توییتر استفاده کنید.

معایب و مزایای پروژه مسک

مزایا

  • قابلیت استیک دارد.
  • دارای پلتفرمی ایمن است.
  • دارای رده تکنولوژی بلاک چین نسل دوم است.

معایب

  • مقیاس‌پذیری این پروژه متوسط است.

ارز دیجیتال مسک (Mask) را از کجا بخریم و کجا ذخیره کنیم؟

شما می‌توانید ارز دیجیتال مسک (Mask) را هم اکنون در صرافی‌های معتبر ایرانی مثل صرافی ارز دیجیتال مهران بیت خرید و فروش کنید. همچنین می‌توانید ارز ماسک (MASK) خود را در کیف پول‌های نرم‌افزاری مثل اتمیک والت (Atomic Wallet)، تراست والت (Trust Wallet)، متامسک (Metamask)، و کیف پول‌های سخت‌افزاری مثل لجر (Ledger) ذخیره کنید.

جمع بندی و آینده ارز مسک

همان طور که در ابتدای این مقاله به آن اشاره شد، پلتفرم‌های بلاکچینی که خدماتی ارزنده به کاربران خود ارائه کرده و دارای تیم توسعه دهنده قوی هستند؛ گزینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شوند. طبق تجربه ثابت شده که ارزهای دیجیتالی که توسط یک پلتفرم بزرگتر حمایت شده و تلاش می‌کنند تا در شبکه‌های اجتماعی فعال باشند می‌توانند سرمایه‌گذاران زیادی جذب کنند. با توجه به اینکه ارز دیجیتال MASK در شبکه اجتماعی محبوب توییتر کاربرد دارد می‌توان آینده روشنی برای آن متصور بود. البته این منوط به آن است که توییتر خود بتواند محبوبیت خود را در بین مردم حفظ کند.