مهران بیت
میمبل ویمبل ارز میمبل ویمبل

قیمت ارز میمبل ویمبل (MWC)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
میمبل ویمبل میمبل ویمبل
MWC
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
تلگرام:
Telegram
دیسکورد:
Discord

میمبل ویمبل چیست؟

میمبل ویمبل (Mimblewimble) با نماد اختصاری MWC یک پروتکل غیرمتمرکز رمزنگاری شده‌ است که از روشی جدید برای ساختاردهی و ذخیره تراکنش‌ها در بلاک چین استفاده می‌کند.

این پروتکل بلاکچینی امکان ایجاد یک بستر معاملاتی کاملاً خصوصی از طریق چارچوب امنیتی منحصربه‌فردی را ایجاد می‌کند. در پروتکل Mimblewimble معاملات کاملاً محرمانه انجام می‌شوند و هیچ نشانی وجود ندارد. دفتر توزیع شده این پروتکل نسبت به زنجیره‌های دیگر فضای کریپتوکارنسی فشرده‌تر است.

میمبل ویمبل (Mimblewimble) پروتکلی است که شباهت زیادی به بلاک چین بیت کوین دارد و نامش از طلسم‌های سری کتاب‌های «هری پاتر» گرفته شده‌است

در شبکه‌هایی که از پروتکل Mimblewimble استفاده می‌شود هیچ آدرسی در بلاک چین وجود ندارد و ذخیره اطلاعات شبکه بسیار کارآمد است. ماهیت این پروتکل به‌گونه‌ای است که امکان انجام معاملات و تراکنش‌های خصوصی را فراهم می‌کند. در واقع این پروتکل یک اجرای متفاوت از الگوریتم اثبات کار (PoW) است که موجب افزایش حریم خصوصی و مقیاس‌پذیری شبکه می‌شود.

میمبل ویمبل (Mimblewimble) پروتکلی است که شباهت زیادی به بلاک چین بیت کوین دارد و نامش از طلسم‌های سری کتاب‌های «هری پاتر» گرفته شده‌است. این طلسم به معنای واقعی زبان هدف را می‌بندد تا از افشاء اطلاعات محرمانه جلوگیری کند که به نظر می‌رسد باتوجه‌به ناشناس بودن رمزنگاری کریپتو انتخاب هوشمندانه‌ای است. در میان علاقه‎مندان هری پاتر، این طلسم محبوبیت زیادی دارد و حالا به یکی از کلیدواژه‌های مهم در پیرامون موضوع بلاک چین و ارزهای دیجیتال تبدیل شده‌است. در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که میمبل ویمبل چیست و چگونه امنیت بلاکچین را تأمین می‌کند.

کوین میمبل ویمبل

این پروتکل ارز دیجیتال مخصوص خودش را دارد.  این کوین که با نماد اختصاری “MWC” شناخته می‌شود یک ارز دیجیتال یا نوعی از دارایی است که به هنگام نگارش این مقاله (ژانویه ۲۰۲۲) در جایگاه ۵۸۲ بهترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار جای گرفته است. تعداد واحدهای در گردش میمبل ویمبل کوین ۱۰.۸ میلیون است که در نهایت تعداد کل کوین‌های آن ۲۰ میلیون واحد خواهد بود.