مهران بیت
موبایل کوین ارز موبایل کوین

قیمت ارز موبایل کوین (MOB)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
موبایل کوین موبایل کوین
MOB
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
گیت هاب:
Github

موبایل کوین چیست؟

موبایل کوین MobileCoin (MOB) یک ارز رمزنگاری شده است که برای استفاده به عنوان پول نقد دیجیتال در تلفن شما طراحی شده است. موبایل کوین قصد دارد معاملات ارز رمزنگاری شده را برای همه سریع و آسان انجام دهد ، در حالی که همچنان حریم خصوصی و تمرکززدایی را حفظ می کند. پس از آنکه MOB به قیمت ATH 70 دلاری خود رسید ، بسیاری از سرمایه گذاران شروع به پرسیدن سوال کردند که آیا این پروژه ارزش آن را دارد و از کجا MOB را خریداری کنیم. بیایید پروژه موبایل کوین را با موافقان و مخالفان آن مرور کنیم.

موبایل کوین (MOB) MobileCoin چیست؟

پروژه موبایل کوین و ارز رمزنگاری شده آن MOB ارزش تماشا دارد ، علاوه بر این پس از همکاری نزدیک با برنامه Signal. Moxie Marlinspike ، خالق سیگنال ، انتظار بسیار بالایی از پلتفرم Mobile Coin ایجاد می کند. ماموریت او غلبه بر محدودیت استاندارد مقیاس پذیری بلاکچین و آوردن معاملات سریع و ایمن به دست ما است.

MobileCoin به عنوان یک شبکه پرداخت دیجیتال غیرمتمرکز ایجاد شده است. هدف آن امکان تبادل ارزش به روشی ایمن و کارآمد است. مانند سایر ارزهای رمزنگاری شده که ممکن است با آن آشنا باشید ، سکه موبایل نیز یک رکورد معامله تغییر ناپذیر را در بلاکچین خود ایجاد و حفظ می کند. جالبتر از همه ، سکه موبایل برای استفاده در دستگاههای تلفن همراه و سیستم عامل های پیام رسانی بهینه شده است.

در دسامبر سال 2020 شبکه اصلی فعال شد و این پروژه اکنون در حال آزمایش عملکرد خود به عنوان ارز رمزپایه معامله ای است که در یک برنامه پیام رسان استفاده می شود.

MobileCoin در سال 2017 یک روزنامه سفید منتشر کرد که توسط مدیر عامل فعلی جوشوا گلدبارد و مشاور و بنیانگذار سیگنال Moxie Marlinspike نوشته شده است. شرکت موبایل کوین در سال 2018 تاسیس شد و در سانفرانسیسکو مستقر است ، اما ثبت شرکت خود را در دلاور برگزار می کند. این پروژه با هدف پرداخت سریع و آسان به تلفن همراه انجام شده است.

موبایل کوین در دسامبر سال 2020 به کار خود ادامه داد و در وب سایت خود به عنوان “ارز رمزنگاری شده طراحی شده برای استفاده به عنوان پول دیجیتال در تلفن شما توصیف شده است. استفاده از آن با معاملات آنی تقریباً آسان است.

ویژگی های MobileCoin :

  • بازیابی آسان کیف پول
  • معاملات سریع
  • حریم خصوصی
  • کاربر پسند و سیاره پسند

موبایل کوین چگونه کار می کند؟

در واقع MobileCoin از تعدادی تکنیک جدید استفاده می کند ، با این حال بسیاری از آنها با اسناد فنی پشتیبانی می شوند که جزئیات اصلی را که ممکن است مربوط به موبایل کوین تلقی شود ، یا مقالاتی که توسط همکار بررسی نشده اند یا ناقص هستند یا حاوی خطا هستند ، نشان نمی دهد.

برخی از زمینه های دیگر کار فنی را فقط می توان با بررسی مستقیم کد منبع و مستندات درک کرد. و صادقانه بگویم ، اگر شما سابقه ریاضی ندارید ، نمی توانید پیچیدگی های رمزنگاری منحنی بیضوی و امضاهای پیشرفته مانند Schnorr را که توسط موبایل کوین بسیار استفاده می شود ، درک کنید.

موبایل کوین (MOB) MobileCoin چگونه کار می کند؟

بررسی زیر تلاش برای ساده سازی کار موبایل کوین را انجام می دهد و به برخی از عناصر عملی تر پروژه مانند اجرای فعلی و کاربرد آن می پردازد.

کسانی که علاقه مند به کاوش در اعماق اسناد فنی هستند ، آزادانه می توانند از The Mechanics of MobileCoin ، توضیحات جامع فنی موبایل کوین که به سفارش بنیاد پروژه ساخته شده است ، بازدید کنند و اخیراً توسط شرکت توسعه دهنده نام مستعار در GitHub منتشر شد .

این کار مفاهیم اساسی لازم برای درک رمزنگاری منحنی بیضوی ، بررسی الگوریتم ها و طرح های رمزنگاری و جمع آوری اطلاعات عمیق در مورد عملکردهای داخلی موبایل کوین را معرفی می کند. این به صورت توصیفی گام به گام از ارز رمزنگاری شده موبایل کوین ارائه شده است و به اعتقاد ما در 144 صفحه ، کاملاً جامع است.

نویسنده کو فرض کرده است که بسیاری از خوانندگان با دانش کم و یا بدون دانش و درک ریاضیات گسسته ، ساختارهای جبری ، رمزنگاری 8 یا بلاکچین ها به سند خواهند آمد. از این نظر کتاب کاملاً کامل نوشته شده است تا افراد ساده با پیشینه متنوعی بدون نیاز به تحقیقات خارجی در مورد MobileCoin اطلاعات کسب کنند.

سرمایه گذاران

شرکت MobileCoin در واقع 29.7 میلیون دلار از سرمایه گذاران جمع آوری کرد و با این مبلغ SEC را پر کرد. شرکت پیشرو Binance Labs ، یک استارتاپ بلاکچین مرتبط با مبادله ارز رمزنگاری شده Binance بود.

یک نماینده Binance گفت: به عنوان یکی از رهبران بازار در فضا ، ماموریت ما در Binance Labs کمک به پیشرفت فناوری های بلاکچین و رشد اکوسیستم رمزنگاری جمعی ما است. یک رمزنگاری همراه اول و کاربر پسند ، مانند موبایل کوین ، نقشی اساسی در هدایت جریان اصلی ارز رمزنگاری شده دارد. تیم MobileCoin و آزمایشگاه های Binance دیدگاه مشترکی دارند و ما افتخار می کنیم که پشتیبان کاری هستیم که انجام می دهند. 

دور سرمایه گذاری سری A توسط Future Ventures و General Catalyst پشتیبانی شد. موبایل کوین 11.35 میلیون دلار در بودجه سرمایه گذاری تازه جمع آوری کرد.

یک درک اساسی از MobileCoin

MobileCoin به گونه ای طراحی شده است که یک برنامه پیام رسان تلفن همراه مانند WhatsApp ، Facebook Messenger یا Signal بتواند با کیف پول موبایل کوین ادغام شود.

درک اساسی از MobileCoin - MOB

موبایل کوین با استفاده از پروتکل اجماع ستاره ای ، که یک پروتکل اثبات اعتبار است ، ساخته شده است. هدف توسعه دهندگان ایجاد یک اکوسیستم رمزگذاری شده از انتها به انتهای مشابه برنامه های پیام رسانی Signal و WhatsApp بود که هر دو از پروتکل Signal که توسط Marlinspike ساخته شده است استفاده می کنند.

توجه به این نکته مهم است که پروتکل اجماع ستاره ای همان شبکه ستاره ای نیست. در حالی که شبکه Stellar بر اساس پروتکل اجماع ستاره ای کار می کند ، این یک اجرای جداگانه از آنچه توسط MobileCoin استفاده می شود است. با این حال ، موبایل کوین به دلیل سرعت و کارآیی از بلاکچین Stellar استفاده می کند.

مدل اجماعی که توسط موبایل کوین استفاده شده است ، Byzantine Fault Tolerant است و نسخه های استفاده شده توسط Stellar را کپی می کند. این بدان معنی است که گره های تأیید استفاده شده باید توسط بنیاد موبایل کوین تأیید شود .

بعلاوه ، این گره ها باید روی دستگاهی که با استفاده از چیپ ست Intel SGX ساخته شده است ، رمزگذاری حافظه مبتنی بر سخت افزار را که کد برنامه و داده های خاص را در حافظه جدا می کند ، اجرا کنند. جالب اینجاست که در هیچ کجا نیازی به شرط بندی برای اجرای یک گره یا پاداش های تشویقی برای آن گره های در حال اجرا ذکر نشده است.

طبق وایت پیپر MobileCoin یک کاربر باید بتواند برنامه را نصب کند ، یک پین 4 رقمی وارد کند و وجهی را برای / از سایر کاربران ارسال شده توسط شماره تلفن یا شناسه کاربر دیگر خود ارسال / دریافت کند. معاملات باید کمتر از یک ثانیه انجام شود ، بودجه باید بلافاصله برای استفاده در دسترس باشد و نه سرویس پیام رسانی و نه هیچ شخص ثالث دیگری نباید چیزی در مورد مانده حساب کاربر یا سابقه معاملات (مانند اینکه چه کسی چه کسی را پرداخت می کند) اطلاعاتی کسب کند.

در هر زمان ، کاربر باید بتواند برنامه را دوباره نصب کند یا تلفن جدیدی دریافت کند و به راحتی با وارد کردن یک پین 4 رقمی دسترسی امن به وجوه خود را بازیابد. همچنین پرداخت در سراسر برنامه ها و شبکه ها امکان پذیر است.

توسعه دهندگان MobileCoin همچنین درک می کنند که یکی از چالش های اساسی هر پروژه ارز رمزنگاری شده یا بلاک چین قابلیت استفاده است. به گفته مشاور موبایل کوین ، مارلین اسپایک ، در مقاله Wired دسامبر 2017 : نوآوری هایی که می خواهم ببینم نوآوری هایی هستند که ارز رمزنگاری شده را در محیط های عادی قابل استفاده می کنند ، بدون اینکه خصوصیاتی را که ارز رمزنگاری شده را از مکانیزم های پرداخت موجود متمایز می کند ، از بین ببرند.

با استفاده از پروتکل اجماع ستاره ای ، گره های اعتبارسنجی لزوماً تاریخ معاملات کامل بلاکچین را ذخیره نمی کنند. در عوض ، آنها پس از اتمام هر معامله ، اکثر داده ها را کنار می گذارند. این باعث می شود MobileCoin در برابر نظارت ، چه از طرف یک دولت و چه از جنایتکارانی که می خواهد کاربران را ردیابی و اخاذی کند ، مقاومت بیشتری می کند.

حریم خصوصی و قابلیت لذت

ارزهای رمزپایه از یک دفتر توزیع شده به نام بلاکچین برای ذخیره اطلاعات کلیه معاملات انجام شده با این ارزها استفاده کردند. در بیشتر موارد این اطلاعات در متن ساده ذخیره می شوند ، زیرا این امر تأیید وجود معاملات را برای جامعه آسان تر می کند. این به وضوح از هرگونه مفهوم حریم خصوصی یا قابلیت استفاده سرپیچی می کند ، زیرا این امر تاریخچه معاملات کامل همه کاربران را به صورت عمومی ارسال می کند.

بنابراین کاربران ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین راهی برای بازگرداندن حریم خصوصی خود با استفاده از آدرس های متوسط ​​و موقتی هنگام انجام معاملات پیدا کرده اند. اما این کاملاً درست نیست زیرا فرستنده ها و گیرنده های واقعی هنوز هم می توانند از طریق تجزیه و تحلیل جریان سکه ها مشخص شوند.

MobileCoin با ذخیره آدرس های یکبار مصرف برای مالکیت دارایی ، و سپس تأیید اعتبار استفاده از این دارایی ها با امضاهای زنگ دار و تأیید معاملات با استفاده از محصورهای امن که به عنوان جعبه های سیاه عمل می کنند و هرگونه اطلاعات اضافی را پس از اتمام تأیید دور می اندازد ، به مسئله حفظ حریم خصوصی می پردازد. این امر به طور کامل از احتمال تجزیه و تحلیل معاملات شخص دیگری برای ارتباط فرستندگان با گیرنده ها جلوگیری می کند.

علاوه بر این ، MobileCoin با پنهان کردن مبادلات معاملات پشت ساختارهای رمزنگاری ، تمام جریانات ارزی را مات می کند. نتیجه نهایی ارزی است که دارای درجه بالایی از حریم خصوصی و قابلیت انعطاف پذیری است.

MobileCoin و سیگنال

سرویس پیام رمزگذاری شده در 6 آوریل 2021 اعلام کرد که آزمایش برخی از سیستم های پرداخت نظیر به نظیر را به عنوان بتا در برنامه خود در برخی از حوزه های قضایی آغاز کردند. سرویس جدید Signal Payments نامیده می شود و ویژگی جدید فقط از کیف پول MobileCoin و ارز رمزنگاری شده MOB پشتیبانی می کند.

البته سیگنال توسط مدیر عامل آن Moxie Marlinspike بنیان گذاشته شد ، و این ارتباط نزدیک با موبایل کوین دارد زیرا Martinspike به طور عمومی به عنوان مشاور پروژه موبایل کوین شناخته می شود: پروتکل اول پرداخت ما برای حمایت اضافه شده است حریم خصوصی متمرکز شبکه پرداخت به نام MobileCoin است که ارز خود را به نام MOB دارد.

سیگنال ادعا می کند که موبایل کوین را به جای Zcash یا Monero انتخاب کرده است زیرا موبایل کوین به طور خاص برای استفاده در دستگاه های تلفن همراه طراحی شده است. در حالی که Signal چند پلتفرمی است ، بیشتر کاربران آن در دستگاه های تلفن همراه هستند. شناخته شده است که دستگاه های تلفن همراه با بسیاری از زنجیره های بلوکی دست و پنجه نرم می کنند ، زیرا آنها قادر به ذخیره مقدار زیادی داده نیستند و هنگام استفاده از دستگاه های تلفن همراه ، معاملات بلاکچین به گونه دیگری انجام می شود.

اعلامیه رسمی سیگنال: ما می خواهیم پرداخت در Signal سریع ، خصوصی باشد و در دستگاه های تلفن همراه به خوبی کار کند. اولین پروتکل پرداختی که پشتیبانی از آن را اضافه کرده ایم ، یک شبکه پرداخت متمرکز بر حریم خصوصی به نام MobileCoin است که واحد پول مخصوص خود ، MOB را دارد.

با توجه به طراحی موبایل کوین ، برنامه Signal هرگز به موجودی کاربران ، سابقه معاملات یا وجوه دسترسی ندارد. و البته کاربران می توانند در هر زمان سکه های MOB خود را از برنامه Signal و به یک برنامه یا سرویس دیگر منتقل کنند. به دلیل طراحی MobileCoin ، اگر تست بتا روی Signal به خوبی کار کند ، در آینده در سایر برنامه های پیام رسان نیز اجرا می شود.

علاوه بر این ، اگر استفاده از MOB بر روی سیگنال و سایر برنامه های پیام رسان عادی شود ، می تواند انقلابی در استفاده از ارز رمزپایه ایجاد کند.

Signal به اندازه سایر برنامه های پیام رسان مانند Telegram یا WhatsApp محبوب نیست ، اما در حال رشد است و طرفداران قدرتمندی مانند Elon Musk و Edward Snowden دارند که می توانند به محبوبیت بیشتر برنامه کمک کنند. در حالی که Signal اندازه پایگاه کاربر خود را فاش نمی کند ، تخمین زده شده است که حدود 40 میلیون کاربر باشد. این در مقایسه با 500 میلیون کاربر تلگرام و 2 میلیارد کاربر واتس اپ است.

موارد استفاده آینده

از آنجا که MobileCoin به عنوان ارز رمزپایه کاملاً جدید است و سیستم پرداخت در سیگنال در نسخه بتا محدود است ، در مورد پیشرفت های آینده صحبت چندانی صورت نگرفته است ، با این حال پیشنهاد شده است که همانطور که بلاکچین های دیگر مبتنی بر پروتکل CryptoNote موبایل کوین قادر به انجام این کار است از برنامه های افزودنی لایه دوم ، چند علامت ، اثبات معامله ، بازارهای پررنگ و موارد دیگر پشتیبانی کنید.

مشکلات تاریخی با تنظیم کننده ها

به خوبی شناخته شده است که برنامه های پیام رسان و ارزهای رمزپایه با هم از سوی نهادهای نظارتی استقبال خوبی نکرده اند. Kik و رمز KIN و تلگرام آن با SEC درگیر شده اند که در نهایت هر دو تصمیم گرفتند از پشتیبانی رمز ارز برای برنامه های پیام رسان خود چشم پوشی کنند. با این وجود MobileCoin ممکن است ایمن باشد زیرا توسط سرمایه گذاران خطر پذیر پشتیبانی می شود و از طریق ICO مانند Kik و Telegram تأمین مالی نشده است.

تلگرام پس از چندین سال مبارزه با رگولاتورها ، تصمیم گرفت پروژه ارز رمزنگاری شده خود را در سال 2020 تعطیل کند. پیش از این آنها در حال صدور توکن GRAM بودند که می تواند در تلگرام برای انتقال سریع و مطمئن ارزش استفاده شود.

به نظر می رسد دشوارترین حوزه قانونی برای مقررات ایالات متحده است و تاکنون سیگنال از این بازار اجتناب می کند. حتی اخطاریه ای در مورد موبایل کوین در Github وجود دارد مبنی بر اینکه کیف پول MobileCoin برای بارگیری یا استفاده توسط اشخاص یا نهادهای آمریکایی ، اشخاص یا نهادهای مستقر در آمریکا یا اشخاص یا اشخاصی در سایر حوزه های قانونی ممنوع در دسترس نیست.

MobileCoin و جنجال سیگنال

در حالی که پذیرفته شده است که موکسی مارلین اسپایک ، بنیانگذار سیگنال ، مشاور MobileCoin است ، اما به نظر می رسد که می توان رابطه نزدیکتری بین این دو پروژه وجود داشته باشد. یک نسخه اولیه از نامه سفید موبایل کوین به تاریخ 13 نوامبر 2017 ، مارلین اسپایک را به عنوان CTO موبایل کوین ذکر کرده است. این به احتمال زیاد به این معنی است که ادغام با سیگنال به سادگی روشی برای کسب درآمد از پایگاه کاربری بزرگ سیگنال است.

با این حال نسخه های دیگر سفید سفید نیز بصورت آنلاین ظاهر می شوند و بخشی از اعضای تیم MobileCoin را شامل نمی شوند. جوشوا گلدبارد ، مدیر عامل موبایل کوین در سال 2017 ، مارتین اسپایک را به عنوان مدیر ارشد پروژه انکار کرد و اینکه روزنامه سفید با اعضای تیم چیزی توسط موبایل کوین نوشته نشده است.

همچنین عکسهای فوری از وب سایت موبایل کوین از دسامبر 2017 تا آوریل 2018 وجود دارد که Martinspike را به عنوان عضوی از “تیم” ذکر می کند ، اما به او عنوانی نمی دهد. در ماه مه 2018 عنوان او سرانجام به عنوان مشاور ثبت شد.

موکسی هرگز CTO نبود. کاغذ سفیدی که هرگز ننوشتیم به اشتباه در کتاب جدید ما ، “مکانیک های موبایل کوین” پیوند داده شده است. در آن کاغذ سفید اشتباه Moxie به عنوان CTO ذکر شده بود ، و دوباره ، ما هرگز آن مقاله را ننوشتیم و Moxie هرگز CTO نبود.

این کتاب در واقع جدیدترین “اکتشاف جامع ، مفهومی (و فنی) ارز رمزنگاری شده MobileCoin” است که در بنیاد موبایل کوین GitHub ارسال شده است ، که Goldbard آن را “منبع حقیقت” پروژه توصیف می کند و به عنوان جدیدترین اسناد فنی به کار می رود برای پروژه.

این تیم همیشه Martinspike را به عنوان مشاور پروژه اذعان داشته است ، اما هرگز در مورد هرگونه دخالت مستقیم در موبایل کوین بحث نکرده است و مطمئناً هیچ چیز به اندازه نقش CTO درگیر نیست.

مسلماً اگر Martinspike در موبایل کوین مدیر CTO بود یا نقش مشاركت بیشتری نسبت به مشاور داشت ، این سوالاتی را در مورد انگیزه همسویی با پروژه ایجاد می كند.

سیگنال با ایجاد و بازاریابی ارز رمزنگاری شده صرفاً بر اساس توانایی آنها در فروش توکن های آینده به مخاطبان اسیر ، پایگاه کاربران خود را به فروش رساند. 

تیم موبایل کوین

شما می توانید تیم فعلی MobileCoin را در LinkedIn بررسی کنید. 27 عضو ذکر شده است ، از جمله مدیر عامل شرکت جوشوا گلدبارد ، اگرچه او عنوان خود را به عنوان “سرایدار” ذکر می کند ، نه مدیرعامل. جوشوا در بیشتر عمر بزرگسالی خود در مخابرات کار می کرد ، شبکه های پیچیده قابل توجهی را توسعه ، مدیریت و پیاده سازی کرد. تخصص وی در زمینه سیستم های تلفن همراه و همچنین اشتیاق وی به ارز رمزنگاری شده به عنوان یک شبکه اطلاعاتی حاکم بر سیستم های ارزشی به وی در هدایت این پروژه کمک می کند.

CTO فعلی موبایل کوین سارا دریکلی هال است ، و در حالی که او از سال 2018 در موبایل کوین بوده است ، او تنها از فوریه 2021. در سمت CTO بوده است. او به عنوان مدیر فنی در Walt کار کرده است Disney Animation Studios و به عنوان مهندس نرم افزار در SpaceX.

تیم MobileCoin - MOB

معمار اصلی MobileCoin متیو فالکر ، دانشمند علوم دكترای کامپیوتر با تخصص در الگوریتم ها و سیستم های درک جهان فیزیکی از طریق دستگاه های اینترنت اشیا است.

و معاون فنی مهندسی موبایل کوین توبی سگاران است که بیش از دو دهه تجربه در موبایل کوین به ارمغان می آورد. وی پیش از این مدیر ارشد مهندسی در Reddit و همچنین مهندس نرم افزار کارکنان برای Google بود.

MobileCoin Token (MOB)

توکن MOB با حداکثر عرضه 250 میلیون توکن که از قبل استخراج شده اند ایجاد شده است. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد عرضه در گردش وجود ندارد اما هیچ جستجوی بلاک برای MobileCoin وجود ندارد. این فقط در تعداد معدودی صرافی ذکر شده است ، که دستیابی به آن را دشوارتر می کند.

از آوریل 2021 می توانید با نشانه های MOB از طریق FTX ، Bitfinex ، BigONE و Hotbit معامله کنید. Binance به طور قابل توجهی در این لیست گم شده است ، زیرا این غیر معمول است زیرا Binance یکی از سرمایه گذاران اولیه موبایل کوین در سال 2018 بود. این همچنین پیشرو در مرحله تأمین مالی سرمایه برای سکه بود.

در آن زمان Binance بیانیه زیر را منتشر کرد: به عنوان یکی از رهبران بازار در فضا ، ماموریت ما در Binance Labs کمک به پیشرفت فناوری های بلاکچین و رشد اکوسیستم رمزنگاری جمعی ما است. یک رمزنگاری همراه اول و کاربر پسند ، مانند موبایل کوین ، نقشی اساسی در هدایت جریان اصلی ارز رمزنگاری شده دارد. تیم موبایل کوین و آزمایشگاه های Binance دیدگاه مشترکی دارند و ما افتخار می کنیم که حامی کار آنها هستیم.

با وجود چنین ارتباطی بین Binance و MobileCoin ، فقط منطقی است که فرض کنیم آنها مدتی سکه MOB را لیست می کنند ، احتمالاً در آینده نزدیک.

تا آنجا که قیمت گذاری توکن MOB انجام می شود ، این چیزی کمتر از چشمگیر در سال 2021 نبوده است. در سال گذشته MOB حدود 2 دلار معامله کرد ، اما تا سال 2021 دو برابر شد و به 4 دلار رسید. در اواخر مارس 2021 قیمت ناگهان به 18 دلار رسید و ظرف سه روز MOB مارس را با 39 دلار بسته کرد. احتمالاً در مورد اعلامیه آینده ادغام سیگنال دانش خاصی وجود داشته است.

توکن MobileCoin - MOB

در تاریخ 6 آوریل 2021 ، سیگنال از افزودن MOB به سیستم عامل خود خبر داد و در همان روز MOB به بالاترین قیمت خود یعنی تقریبا 70 دلار رسید. از آن زمان قیمت کاهش یافته است ، اما از 15 آوریل 2021 این قیمت در 54.92 دلار باقی مانده است.

نتیجه گیری

با کنار گذاشتن بحث درمورد اینکه آیا Moxie Martinspike هرگز CTO موبایل کوین بوده است یا خیر ، که احتمالاً هرگز به آن پاسخ داده نمی شود ، ایده MobileCoin ایده بسیار خوبی است. و به نظر می رسد که این اجرا نیز خوب فکر شده باشد.

پس از همه ، به نظر می رسد که واضح است که ارز دیجیتال در نهایت جایگزین ارز فیزیکی برای بیشتر موارد استفاده خواهد شد. و با وجود بسیاری از افراد که تلفن های هوشمند حمل می کنند ، ایجاد ارز قابل انتقال سریع و آسان از طریق یک برنامه تلفن همراه فقط منطقی است.

با این وجود هنوز تعدادی سوال وجود دارد که باید به آنها توجه شود. آیا MobileCoin به قول خود در مورد انتقال سریع و مطمئن پول عمل خواهد کرد؟ آیا کاربران واقعاً از استفاده از ارز رمزپایه در برنامه های پیام رسان استقبال می کنند؟

مهمترین سوالی که در این زمان وجود دارد این است که آیا این پروژه بیش از تنظیم کننده ها باقی خواهد ماند یا می تواند به سرنوشت کیک و تلگرام دچار شود.

هنوز برای MOB روزهای آغازین است ، اما تاکنون همه چیز امیدوار کننده به نظر می رسد. ما توصیه می کنیم حتماً مراقب این پروژه باشید تا ببینید که چگونه این پروژه در طول زمان پیشرفت می کند.