مهران بیت
مونا کوین ارز مونا کوین

قیمت ارز مونا کوین (Mona)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
مونا کوین مونا کوین
Mona
وب سایت:
Website
وایت پیپر:
Whitepaper
توییتر:
Twitter
گیت هاب:
Github

مونا کوین چیست؟

ارز دیجیتال مونا کوین (MonaCoin) با نماد اختصاری MONA، همانند سایر ارز های دیجیتال دیگر، به واسطه پلتفرمی که دارد، می تواند ارزهای بومی دیگر را با نام توکن MCO، اجرا کند.

ارز دیجیتال مونا کوین (MonaCoin) - MONA چیست؟

 این ارز رمز می تواند یک کیف پول هم ارائه کند که نام آن کارت موناکوین ویزا است که قابل نصب بر روی تلفن همراه است. این کیف پول به کاربران اجازه می دهد که به راحتی خرید و مبادله کنند. به علاوه این امکان را به افراد می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده ای همچون بیت کوین، اتریوم و دیگر ارزهای فیات مانند دلار و ین را مبادله کنند. 
این ارز رمز در سال 2016 میلادی در هنگ کنگ، آغاز به کار کرد. این ارز رمز هدف های بی شماری در آینده خواهد داشت. از جمله زمینه های فعالیتی که می توان برای این ارز رمز مثال زد، کارت های حمل و نقل و موارد مشابهی از این ارز رمز است. 
علاوه بر این ارز دیجیتال مونا توکن، دارای نرم افزاری است که در گجت های مختلفی همچون تلفن همراه و در فروشگاه هایی همچون گوگل پلی (Google Play) و اپ استور ( App Store) فعال است.

هدف از ایجاد ارز دیجیتال مونا کوین 

ارز دیجیتال مونا کوین کارت، کارت تجاری ویزا بوده که از یک حساب بانکی با اعتبار cryptocurrency تهیه می شود. 
مونا کوین برای افرادی که cryptocurrency دارند، رایگان است و می توان بدون هیچ گونه هزینه ای، برای باز کردن یک حساب، ثبت نام کرده و هویت خود را تایید کرد. در نهایت هر یک ار ارزهای رمز پایه را به حساب خود منتقل کرد. 
در حال حاضر مشتریانی که در آسیا و اروپا هستند، دسترسی کامل به موناکارت دارند و می توانند از آن استفاده کنند. اما مشتریانی که در ایالات متحده هستند، در حال حاضر نمی توانند از مونا کوین استفاده کنند. 

هدف از ایجاد ارز دیجیتال مونا کوین MonaCoin - MONA چیست؟
مونا کوین کارت دارای محدودیت مالی 200 دلاری در برداشت های رایگان دستگاه های ATM و همچنین محدودیت بین بانکی 2000 دلاری دارند. 
به هر حال در صورتی که قصد دارید که در این زمینه سرمایه گذاری کنید، می توانید آن را به کارت نسخه محدود خود ارتقا دهید. کارت های نسخه محدود، از محدودیت بالاتری در انتقال های خودپرداز و بین بانکی دارند.
به هر حال موناکارت، اولین کارتی نیست که هدفش ایجاد کارت های بدهی با پشتوانه رمز نگاری باشد. همانند موناکارت، پروژه های دیگری همچون TenX، نیز همین هدف را دنبال می کند. 

کارت های ویزای MCO

1.Midnight Blue: با داشتن این نوع کارت، دیگری نیازی به داشتن حجم خاصی از MONA نیست. عملکرد این کارت همانند کارت نقدی پیش پرداخت ویزا است. حجم برداشت این کارت، 200 دلار بوده و حجم درون بانکی آن تا 2000 دلار است. کارمزد برداشت خودپرداز 2 درصد و کارمزد درون بانکی 0.5 درصد است. 
2.Ruby Steel: برای داشتن چنین کارتی، حداقل باید 50 مونا کوین داشت. این کارت ویزا، محدودیت مالی بین 400 تا 4000 دلار دارد. با داشتن این کارت می توانید از 50 درصد تخفیف در سرمایه گذاری بهره ببرید. 
3.Jade Green: برای دریافت چنین کارتی نیاز به داشتن 500 مونا کوین است. محدودیتی که برای این نوع از کارت وجود دارد، بین 800 تا 10000 دلار است. در صورتی که این کارت را به دیگران معرفی کنید، در حدود 15 درصد پاداش و در ازای هر 10 نفر که عضو شوند، 40 دلار پاداش دریافت می کنید.
4.Icy White: برای دریافت چنین کارتی باید حداقل 5000 مونا کوین داشت. در ازای معرفی به دوستان، 20 درصد پاداش و برای معرفی کردن دیگران، 80 دلار پاداش می دهد. 

توکن MCO چیست؟

توکن MCO برای اولین بار در ژوئن در سال 2017 آغاز به کار کرد و در همان سال برای مونا کوین بیش از 26 میلیون دلار نقدینگی ایجاد کرد. 
در اصل MCO، یک راه حل موثر در افزایش نقدینگی شبکه مونا کوین ایجاد کند. علاوه بر این از مونا کوین می توان به عنوان پاداش های برگشت پول استفاده کرد. 
از دیگر قابلیت هایی که می توان برای مونا کوین بیان کرد، برای بازکردن قفل کارت های مونا کوین که دارای ارزش بالاتری هستند استفاده کرد. 
قیمت مونا کوین کمی بعد از راه اندازی به بیش از 20 دلار رسید، اما بعد از آن قیمت آن کاهش یافت.

آینده موناکوین چگونه خواهد بود؟

مونا کوین یک ارز دیجیتالی بوده که هنوز به صورت کامل راه اندازی نشده، اما برای تمام مشتریان ارسال می شود.
در حال حاضر مونا کوین کارت در تعدادی کشورهای منتخب وجود دارد و تمرکز این کارت ها در کشورهایی از جمله آسیا، اروپا، ایالات متحده متمرکز است.
قبلا برنامه مونا کوین بر روی گوشی های موبایل اجرا شده بود و در حال حاضر در برنامه هایی از جمله  App Store و Google Play وجود دارد. 

ارز دیجیتال موناکوین را چگونه می توان خرید و ذخیره کرد؟

ارز دیجیتال مونا کوین را می توان به راحتی با فیات خرید. برای انجام چنین کاری می بایست در ابتدا به ETH و یا BTC تبدیل شوید.
برای انجام چنین کاری می توانید از صرافی های پشتیبانی شده از جمله Binance ،Bit-Z و Huobi ،Bittrex و Liquid استفاده کرد. 
اما اینکه چطور می توان ارز دیجیتال موناکوین را ذخیره کرد. از آنجایی که این ارز دیجیتال یک نشانه ERC-20 در بلاکچین اتریوم است، بنابراین می توان آن را در هر کیف پولی که سازگار با اتریوم است ذخیره کرد. 
در حال حاضر آسان ترین و راحت ترین کیف پولی که می توان برای ذخیره از آن استفاده کرد، MyEtherWallet است. اما می توان برای حفظ امنیت بیشتر می توان از کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S یا Trezor استفاده کرد.