مهران بیت
نیر پروتکل ارز نیر پروتکل

قیمت ارز نیر پروتکل (NEAR)

نرخ تومانی خرید
369,273
نرخ تومانی فروش
367,401
تومان
-6.06%
$
6.243
نیر پروتکل نیر پروتکل
NEAR
آدرس سایت :
near.org
گیت هاب:
Github
تلگرام:
Telegram
توییتر:
Twitter
#Platform#Staking#Coinbase Ventures Portfolio#Three Arrows Capital Portfolio#Arrington XRP Capital Portfolio#Coinfund Portfolio#Electric Capital Portfolio#Fabric Ventures Portfolio#Kenetic Capital Portfolio#Circle Ventures Portfolio#SEC Security Token#Alleged SEC Securities#Data Availability#Near Protocol Ecosystem#Injective Ecosystem#AI & Big Data
محاسبه قیمت
خرید فروش
NEAR > نیر پروتکل
نیر پروتکل میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال نیر پروتکل (Near Protocol) چیست؟

ارز دیجیتال نیر پروتکل (Near Protocol) با نماد اختصاری NEAR، یکی از ارزهای انقلابی در سال 2020 است که تاحد بسیار زیادی مشکلات مربوط به مقیاس پذیری را به لطف بهره گیری از الگوریتم شاردینگ برطرف کرده و قابلیت استفاده از آن به عنوان واحدی پولی را ایجاد کرده است. Near یک برنامه غیرمتمرکز است که در بالای پروتکل Near ایجاد شده است و دارای تراکنش های بسیار سریع و ارزان است. مهمترین عناصر این ارز دیجیتال سادگی، کاربردی بودن، سرعت بالا و مقیاس پذیری بالای آن است. این پروتکل به دنبال ایجاد محیطی است که برنامه نویسان به راحتی بتوانند قراردادهای هوشمند را توسعه دهند.

ارز دیجیتال نیر (Near Protocol) - NEAR چیست؟
منبع: academy.binance.com

پروتکل Near ابزارهای مورد نیاز برنامه نویسان را ایجاد کرده است و به آنها اجازه میدهد با طیف گسترده ای از زبان های برنامه نویسی قراردادهای هوشمند را اجرا کنند و محیط بسیار ساده را ایجاد کرده اند تا برنامه نویسان به راحتی بتوانند قراردادهای هوشمند و برنامه عای غیرمتمرکز را ایجاد کنند، از این رو این پروتکل بسیار شبیه به پلتفرم اتریوم است که در اتریوم نیز امکان توسعه برنامه های غیر متمرکز به راحتی وجود دارد. بنابراین این پلتفرم به برنامه نویسان اجازه میدهد با زبان های مختلف به گسترش قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز Dapps بپردازند.

معرفی نیر پروتکل (Near Protocol)

ارز دیجیتال پروتکل Near به عنوان یک ارز متن باز Open Source و سازگار با بلاگچین ایجاد شده است. این ارز دیجیتال با بهره گیری از الگوریتم شاردینگ که با الگوریتم اثبات سهام ترکیب شده، الگوریتم اثبات سهام قفل شده را ایجاد کند و از آن بهره ببرد و به کاربران شبکه این اطمینان را می‌دهد که پلتفرم نیر پروتکل به حد کافی می‌تواند برای کاربران مفید باشد. متمرکز بودن نیر پروتکل، مهم‌ترین ویژگی این پلتفرم است. این ارز دیجیتال یکی از بهترین فناوری‌های بلاک چینی در سال 2020 است. از ویژگی های جالب این پروتکل امکان تطابق برنامه های قدیمی با ساختار این پلتفرم و شاردینگ میباشد که امکان تطابق پذیری برنامه های قدیمی را با الگوریتم های جدید میدهد.
الگوریتم به کار رفته در این ارز دیجیتال اثبات سهام دارای سقف (Thresholded Proof of Stake) نام دارد، بدین معنی که نمایندگان میتوانند دارایی خود را در یک استخر که با قراردادهای هوشمند کار میکند قفل کنند و از خدمات آن استخر بهرمند شوند و این میتوان برای ولیدیتورها جذاب باشد.

ویژگی های نیر پروتکل (Near Protocol)

ارز دیجیتال Near ویژگی های خوبی دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم:

 • فناوری استفاده شده در این ارز دیجیتال به توسعه دهندگان و برنامه نویسان امکان ایجاد برنامه ها و قراردادهای هوشمند خود و قراردادن بر روی بستر بلاکچین را میدهد.
 • این پلتفرم با بهره گیری از تیمی متشکل از 100 نفر از بهترین برنامه نویسان حوزه بلاکچین ایجاد شده است.
 • بهره گیری از تیم بسیار قوی در توسعه این پلتفرم، همچنین بنیان‌گذاران این پروتکل، الکس اسیدانوف و ایلیا پولوسوخین که هر دو عضو تیم توسعه‌دهنده گوگل بوده‌اند.

نحوه عملکرد نیر پروتکل (Near Protocol)

این پروتکل با بهره گیری از الگوریتم شاردینگ افقی برای طراحی نایت شید Nightshade ایجاد شده است. در نایت شید هر شارد یک تکه از بلاک را ارسال میکند که به آن Chunk میگویند، از این جهت این پروتکل با اتریوم 2 بسیار شباهت دارد. یک ولیدیتور مسئولیت جمع آوری هر بلاک از تکه های تهیه شده یا همان Chunk ها است، که توسط شاردها را به عهده دارد. هر شارد، ولیدیتور اختصاصی خود را می دهد تا تکه خود را تولید کند. ولیدیتورها با استفاده از یک فرآیند تصادفی امن انتخاب می شوند. مدل اجماع با نام اثبات سهام دارای سقف (Thresholded Proof of Stake) شناخته می شود.
مدل اثبات سهام دارای سقف از مکانیزم برش Slashing استفاده میکند که با استفاده از آن ولیدیتور در صورت تایید اشتباه معاملات، بخشی از سهام خود را از دست میدهد. پروتکل برش Slashing برای جبران خطر یک برش تصادفی در شبکه به وجود آمده است. همچنین ولیدیتورهای پنهانی وجود دارند که برای شناسایی فعالیت مخرب شبکه به شاردها مراجعه می کنند.
رویکرد تصادفی که NEAR Protocol از آن استفاده می کند، با بازدارنده های سیستمیک می تواند تا دو سوم کاربران مخرب را قبل از ایجاد تأثیر خود، از شبکه خارج کند. بنابراین NEAR ساخته شده است تا در برابر حملات شبکه بسیار ایمن و مقاوم باشد.

استخراج Near

این توکن براساس الگوریتم اثبات سهام دارای سقف (Thresholded Proof of Stake) کار میکند. بنابراین برای استخراج آن نیازی به خرید ماینر نیست. باید مقداری ارز دیجیتال Near را خریداری کرده و آن را بر روی شبکه قفل کنید تا بدین ترتیب از سود سهام گذاری یا استیکینگ بهرمند شوید.

قیمت توکن Near

از توکن Near در کل 1,000,000,000 موجود است که از این تعداد 359,163,639 NEAR معادل 36 درصد از کل توکن های موجود عرضه شده است. Near با حجم بازاری معادل 1.58 میلیارد دلار و حجم روزانه 65 میلیون دلار اکنون در رتبه 62 جدول ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. قیمت این ارز دیجیتال در یکسال گذشته در محدوده 0.52 دلار تا 7.57 دلار نوسان داشته است و در زمان نگارش این مقاله 4.40 دلار است. میتوانید اطلاعات جامع قیمت این ارز دیجیتال را در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

کیف پول های Near

برای توکن Near کیف پول های متعددی وجود دارد. در صورت استخراج آن باید کیف پول رسمی آن را دریافت کنید، در غیر اینصورت میتوانید از کیف پول رایج برای نگهداری از آن استفاده کنید:

 • کیف پول تراست
 • کیف پول سخت افزاری لجر
 • کیف پول سخت افزاری تریزور

خرید توکن Near

برای خرید این ارز دیجیتال میتوانید از بهترین صرافی های خارجی اقدام کنید. در ادامه لیست برترین صرافی های ارائه دهنده این توکن را میبینید:

 • صرافی مهران بیت
 • صرافی بایننس
 • صرافی کوین بیس
 • صرافی کوینکس
 • صرافی هیوبی گلوبال
 • و …