مهران بیت
نات کوین ارز نات کوین

قیمت ارز نات کوین (NOT)

نرخ تومانی خرید
1,018
نرخ تومانی فروش
1,013
تومان
-8.37%
$
0.017215
نات کوین نات کوین
NOT
آدرس وب سایت:
notco.in
وایت پیپر:
Whitepaper
توییتر:
Twitter
تلگرام:
Telegram
#Binance Launchpool#Play To Earn#Telegram Bot#Gaming#Web3#Toncoin Ecosystem
محاسبه قیمت
خرید فروش
NOT > نات کوین
نات کوین میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال نات کوین (Notcoin) چیست؟

ارز دیجیتال نات کوین (Notcoin) با نماد اختصاری NOT، یک میم کوین مبتنی بر بلاکچین TON است که در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۳ در کنفرانس TON دبی معرفی و در ژانویه ۲۰۲۴ متولد شد. این بازی جزء بازی‌های Tap To Earn است و اگر علاقه‌مند به بازی‌های کلیکی باشید، می‌توانید فقط با ضربه زدن روی نماد بازی، نات کوین بگیرید. همچنین با انجام تسک‌های ساده‌ای مانند پیوستن به تیم‌ها یا دعوت از دوستان می‌توانید نات کوین‌های بیشتری به‌دست بیاورید و به لیگ‌های بالاتر صعود کنید.

ارز دیجیتال نات کوین (Notcoin) - NOT چیست؟
منبع: nairametrics.com

تاریخچه نات کوین

نات‌کوین در نوامبر ۲۰۲۳ در نسخه بتا تلگرام در دسترس قرار گرفت. در آن زمان Open Builders به‌عنوان تیم توسعه‌دهنده این بازی، تجربه زیادی در زمینه پروژه‌های بلاک‌چینی نداشت. بازی نات کوین در زمان عرضه اطلاعات بسیار محدودی را در مورد نحوه بازی یا زمان ارزشمند شدن توکن‌های دریافتی ارائه کرد. در واقع تیم توسعه‌دهنده Notcoin در ابتدا قصد داشت این توکن را به عنوان یک میم‌کوین روانه بازار کنند. با این وجود محبوب شدن انفجاری و استقبال کاربران از این توکن، توسعه‌دهندگان نات کوین را غافل‌گیر کرد.

چطور نات کوین بازی کنیم؟

با یک گوشی هوشمند و حساب تلگرامی آماده به‌دست آوردن نات کوین هستید؛ نیازی به انجام مراحل پیچیده و ثبت‌نام هم ندارید. برای این کار در برنامه تلگرام، آیدی Notcoin_bot@ را جستجو کنید و ربات تلگرامی نات کوین را بیابید. حالا روی گزینه “Start” کلیک کنید. نکته جالب توجه در اطلاعات ارسالی بازی این عبارت است: «نات کوین هیچ ارزشی ندارد.» بنابراین بازهم تاکید می‌کنم که فعلا نات کوین یک ارز دیجیتال نیست و هیچ ارزش پولی ندارد؛ اما به‌هر‌حال مشخص نیست که توسعه‌دهندگان چه برنامه‌ای دارند و در آینده چه اتفاقی می‌افتد.
در صورت تمایل می‌توانید با کلیک روی “Join Notcoin Community” به کامیونتی نات کوین بپیوندید. برای ورود به صفحه بازی روی “Lets Go” کلیک کنید. از آنجایی که بازی بسیار ساده و مبتنی بر Tap 2 Earn است، از بدو ورود به صفحه بازی می‌توانید با ضربه روی نماد، نات کوین به‌دست بیاورید. در بالای صفحه، تعداد نات‌کوین‌ها و سطح شما نمایش داده می‌شود.

چطور نات کوین بازی کنیم؟
منبع: Notcoin

در صفحه اصلی، آیتم‌های بازی به چند بخش مجزا تقسیم‌ شده‌اند که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنم:

  • ⚡ انرژی

با شروع بازی به هر بازیکن انرژی مشخصی تعلق می‌گیرد که با هر بار ضربه روی نماد نات کوین از مقدار آن کاسته می‌شود. شمارشگر سمت چپ انتهای صفحه مقدار انرژی باقی‌مانده شما را نشان می‌دهد. اگر انرژی به پایان رسید، فقط باید مدتی صبر کنید تا دوباره شارژ شود. همچنین می‌توانید از بوستر انرژی استفاده کنید که در ادامه به آن‌ می‌رسیم.

  • 🚀 افزایش انرژی و امتیاز (Boost)

در بخش Boosts که با آیکون 🚀 نمایش داده می‌شود، چند گزینه وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید میزان انرژی یا پاداش‌های خود را افزایش دهید. دو گزینه “Turbo” و “Full Energy” رایگان هستند. با کلیک روی موشک توربو می‌توانید پاداش بیشتری بگیرید و فول انرژی هم سرعت انرژی گرفتن را بیشتر می‌کند؛ در هر بازی تا سه بار می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و باید ساعاتی منتظر بمانید تا دوباره شارژ شوند. برای به‌دست آوردن پاداش‌ و انرژی بیشتر می‌توانید از گزینه‌های زیر استفاده کنید؛ اما آن‌ها رایگان نیستند و باید نات‌ کوین‌های خود را خرج کنید.

افزایش انرژی و امتیاز (Boost) در نات کوین
منبع: Notcoin

🔋 Energy Limit: ظرفیت انرژی شما را افزایش می‌دهد.
⚡ Recharging Speed: سرعت پر شدن انرژی شما را بیشتر می‌کند.
☝ Multitap: با ارتقاء سطح مولتی‌تپ، به ازای هر کلیک به جای ۱ نات کوین، تعداد بیشتری سکه می‌گیرید.
🤖 Tap Bot: این ربات به‌طور خودکار به جای شما کلیک می‌کند؛ البته زمانی که به لیگ نقره‌ای برسید، قفل این بخش باز می‌شود. در حقیقت زمانی‌ هم که شما فرصت بازی ندارید و داخل برنامه نیستید، ربات سکه‌ها را جمع‌آوری می‌کند.

توجه داشته باشید که آیتم‌های پولی هر بار گران‌تر می‌شوند و دفعه بعدی که می‌خواهید از همان آیتم استفاده کنید باید نات‌ کوین‌های بیشتری بپردازید. در همین بخش، می‌توانید در ازای پرداخت کوین‌هایی که به دست آورده‌اید یا انجام برخی تسک‌ها، نمایه نات کوین را در صفحه اصلی تغییر دهید:

  • Egg Fight Club: انجام تسک
  • Pizza: خرید با ۱,۰۰۰ امتیاز
  • Cookie: خرید با ۵۰,۰۰۰ امتیاز
  • Galleon Coin: خرید با ۱,۰۰۰,۰۰۰ امتیاز
  • Nuka Cola Coin: خرید با ۲,۰۰۰,۰۰۰ امتیاز
منبع: Notcoin
  • کسب درآمد (Earn)

در بخش Earn هم چند قسمت مجزا وجود دارد که با انجام برخی تسک‌ها یا در ازای پرداخت امتیاز، می‌توانید نات کوین‌های بیشتری را به‌دست بیاورید.

⭐ Onboarding: در ازای پرداخت امتیاز، دعوت از ۵ دوست و پیوستن به اسکواد (تیم‌ها) نات کوین‌های خود را افزایش دهید.
✨ Special: در این بخش، با انجام تسک‌های ویژه‌ای مانند پیوستن به کامیونیتی، ارتقا تلگرام به نسخه پریمیوم یا پیوستن به گروه‌های نات کوین می‌توانید امتیازهای خود را افزایش دهید.
🌐 Web3 world: تسک‌های این بخش برای آشنایی کاربر با چند برنامه وب ۳ طراحی شده است؛ البته باید به لیگ نقره‌ای برسید تا قفل این برنامه‌ها باز شوند.

  • دعوت از دوستان (Frens Zone)

به‌نظر می‌رسد هدف اصلی نات کوین جذب کاربر است؛ چرا که برای دعوت از دوستان بیشترین امتیاز را در نظر گرفته است. با دعوت از هر نفر، کاربر و طرف مقابل هر کدام ۲۵ هزار نات کوین دریافت می‌کنند. اگر حساب شما تلگرام پریمیوم باشد یا در لیگ‌های نقره‌ای، طلایی، پلاتینی و الماسی باشید، نات‌کوین‌های بیشتری به شما تعلق می‌گیرد.

منبع: Notcoin

پایان استخراج نات کوین

با اعلام رسمی پروژه، مرحله استخراج نات‌کوین در تاریخ ۱ آوریل ۲۰۲۴ مصادف با ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ به اتمام رسید. پس از این تاریخ، امکان استخراج این ارز دیجیتال وجود نداشته و کاربران صرفاً از طریق خرید، استیکینگ یا ایردراپ‌های احتمالی قادر به کسب آن خواهند بود.

توکن سوزی نات کوین

در یکی از جدیدترین رویدادهای مرتبط با بازی نات کوین، توسعه‌دهندگان این بازی اقدام به توکن سوزی کردند. کاربران این بازی با پیامی مبنی بر ارسال توکن برای پاول دوروف (بنیان‌گذار تلگرام) مواجه شدند. هر کاربر می‌توانست میزان دلخواهی از توکن‌های خود را ارسال کرده و از دست بدهد. البته این کار صرفاً مربوط به توکن‌ها بوده و امتیازات و ارتقا سطح کاربران بدون تغییر باقی می‌ماند. از نظر برخی تحلیل‌گران، این توکن‌سوزی ممکن است امیدها برای تبدیل نات‌کوین به یک توکن ارزشمند را افزایش دهد. با این حال در زمان انتشار این مقاله همچنان اطلاعات دقیقی در مورد علت این رویداد و یا زمان لیست شدن Notcoin در صرافی‌ها وجود ندارد.

جذابیت تلگرام به وسیله بازی

بدون شک نات‌کوین یکی از ترندهای پر حرف‌وحدیث در میان علاقه‌مندان به فناوری بلاکچین است. این پروژه با یک مکانیزم ساده، توانست به سرعت به محبوبیت بالایی دست یابد. با این حال عدم ثبت شدن توکن‌های آن در شبکه بلاکچین، باعث شده تا در حال حاضر Notcoin چیزی بیش از یک بازی سرگرم‌کننده نباشد.
با این وجود حمایت بنیاد TON و اکوسیستم TON Labs از این پروژه، طرفداران این بازی را امیدوار نگه داشته است. به عقیده کارشناسان حتی اگر بازی نات کوین هیچ‌گاه نتواند به یک منبع واقعی برای کسب درآمد تبدیل شود، باز هم می‌تواند الهام‌بخش پروژه‌های آتی بلاکچین برای جذب کاربر از میان افراد عادی و بی‌تجربه در زمینه ارزهای دیجیتال باشد.

ارز دیجیتال نات کوین (Notcoin) را از کجا بخریم و کجا ذخیره کنیم؟

شما می‌توانید ارز دیجیتال نات کوین (Notcoin) را هم اکنون در صرافی‌های معتبر ایرانی مثل صرافی ارز دیجیتال مهران بیت خرید و فروش کنید. همچنین می‌توانید ارز نات (NOT) خود را در کیف پول‌های نرم‌افزاری مثل تون کیپر (Tonkeeper)، مای تون ولت (MyTonWallet) و تون هاب (Tonhub) ذخیره کنید.