مهران بیت
ان ایکس تی ارز ان ایکس تی

قیمت ارز ان ایکس تی (NXT)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
ان ایکس تی ان ایکس تی
NXT
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
تلگرام:
Telegram

ان ایکس تی چیست؟

پلتفرم اقتصادی- تجاری ارز دیجیتال ان ایکس تی با نماد اختصاری NXT، اولین بار به وسیله فردی به  BCNext طراحی و ساخته شد. این ارز دیجیتال برای انجام معاملات خود از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کند؛ به همین دلیل عرضه در این ارز ثابت بوده و هیچ گونه فرآیند استخراجی در آن وجود ندارد.

ارز دیجیتال ان ایکس تی NXT چیست؟

از دیگر ویژگی‌های ارز دیجیتال NXT، انعطاف‌پذیری آن است که می‌توان برای ساخت برنامه‌های کاربردی و خدمات طراحی مالی استفاده کرد، همچنین آخرین نسخه ارز دیجیتال NXT، دارای قابلیت چند امضایی بودن تراکنش‌ها و فعال شدن سیستم افزونه Client است.
این نکته را به خاطر داشته باشید که زبان برنامه‌نویسی NXT، جاوا است. منبع کد آن منحصر به فرد بوده و هیچ کپی از منبع کد بیت کوین ندارد.

کاربردهای ارز دیجیتال NXT چست؟

1.Asset Exchange: صرافی غیرمتمرکزی است که این قابلیت را ایجاد می‌کند تا ارزهای مختلفی در ازای NXT، بدون دریافت هیچ کارمزدی مبادله شود. با استفاده از این صرافی آنلاین، می‌توانید از کیف پول شخصی خود برداشت انجام دهید و دیگری نیازی به جابه جایی وجه نیست.
2.Market Place: یک بازار غیرمتمرکز است که شرایطی را فراهم می‌کند که در آن می‌توان هر گونه کالای مجازی و یا فیزیکی را مبادله کرد. برای دسترسی به این بازار باید از کیف پول Nxt، استفاده کرد.
3.Monetary System: با استفاده از این سیستم می‌توان کریپتوکارنسی‌های دلخواه را ایجاد کرد؛ به همین خاطر است که امنیت کریپتوکارنسی این سیستم از بلاکچین  Nxt تامین می‌شود.
4.Voting System: این نوع سیستم همان گونه که از نام آن مشخص است، یک سیستم رای‌گیری غیرمتمرکز است و این امکان را به فرد می‌دهد تا در موضوعات مختلف نظرسنجی کند.
5.Brain Wallet: با داشتن چنین قابلیتی می‌توان تمام اطلاعات حساب را بر روی شبکه Nxt، ذخیره کرد؛ بنابراین به راحتی می‌توان در هر نوع کیف پول با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور به توکن خود دسترسی داشت.
6.Phasing: قابلیت انجام پرداخت‌ها را به صورت اقساطی فراهم می‌کند.

ویژگی‌های ارز دیجیتال NXT

  • NXT در راستای برطرف کردن مشکلات بیت کوین و بهبود ویژگی‌های آن راه‌اندازی شده است؛ از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به افزایش سرعت تراکنش‌ها اشاره کرد. NXT یک منبع باز برای بلاکچین است که پلتفرم آن بسیار ساده بوده و تمامی افراد می‌توانند از آن استفاده کنند و کاملترین نوع کریپتوکارنسی است که از تمام قابلیت‌های اجرایی بر روی سیستم بلاکچین استفاده می‌کند.
  • از دیگر قابلیت‌های NXT، بروزرسانی دائم آن است که از امکانات جدید برای سهولت کار کاربران استفاده می‌کند؛ همچنین قابلیت مبادله تمام کالاهای فیزیکی و مجازی در ارز دیجیتال ان ایکس تی وجود دارد. با استفاده از این قابلیت می‌توان به راحتی خدمات بلاکچین را مبادله کرده و یا اینکه فروخت؛ از جمله این کالاها می‌توان به ملک، سهام و نرم‌افزار اشاره کرد. 

چگونه می‌توان در NXT سکه به دست آورد؟

قبل از اینکه در مورد کسب سکه در ان تی اکس صحبت کنیم، این نکته را در نظر بگیرید که ان ایکس تی، قابلیت استخراج ندارد؛ همچنین میزان عرضه اولیه در آن هیچ تغییری نخواهد کرد؛ بنابراین به دلیل عدم تغییر عرضه اولیه، سکه جدیدی برای پاداش بلوک‌ها ایجاد نمی‌شود. 
هنگامی که 1440 تایید در یک روز با شبکه ان ایکس تی انجام شود، مرحله تولید بلوک در نرم‌افزار آغاز به کار خواهد کرد. در این میان کاربر تا زمانی می‌تواند سکه به دست بیاورد که حساب قفل نشود.