مهران بیت
اومیسه گو ارز اومیسه گو

قیمت ارز اومیسه گو (OMG)

نرخ تومانی خرید
24,173
نرخ تومانی فروش
24,051
تومان
-3.03%
$
0.40868
اومیسه گو اومیسه گو
OMG
آدرس وب سایت:
omg.network
وایت پیپر:
Whitepaper
گیت هاب:
Github
توییتر:
Twitter
ردیت:
Reddit
تلگرام:
Telegram
#Scaling#State Channel#Pantera Capital Portfolio#SEC Security Token#Alleged SEC Securities#Medium of Exchange#Payments
محاسبه قیمت
خرید فروش
OMG > اومیسه گو
اومیسه گو میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال اومیسه گو (OmiseGo) چیست؟

ارز دیجیتال اومیسه گو (OmiseGo) با نماد اختصاری OMG (او ام جی)، یک پروژه نامتمرکز است که برای تبادل بین بلاکچین‌‌ها به کار می‌رود و از پشتوانه مالی خوبی برخوردار است. این پروژه سعی دارد تا به هماهنگی در سیستم پرداخت و چالش‌های مربوط به آن کمک کند.

ارز دیجیتال اومیسه گو (OmiseGo) - OMG چیست؟
منبع: academy.binance.com

پروژه اومیسه‌گو بر اساس گواهی اثبات سهام (POS) اتریوم فعالیت می‌کند و کمک می‌کند تا در شبکه‌های پرداخت، سیستمی شفاف و عمومی داشته باشیم. پروژه‌های اثبات سهام برای تایید تراکنش‌ها از اعتبارسنج‌ها استفاده می‌کنند و قابلیت استخراج ندارند. پروژه اومیسه‌گو یا OMG این امکان را به کابران می‌دهند تا بتوانند بر روی بلاکچین خود، کیف پول بسازند؛ در حقیقت این ارز دیجتال یک کیت توسعه نرم‌افزار (SDK) است.

مقدمه ای درباره اومیسه گو

دقت کنید که اومیسه و اومیسه گو دو شرکت متفاوت و با دو محصول متفاوت هستند؛ از آن‌جایی که اومیسه گو توسطه اومیسه پشتیبانی می‌شود این دو شرکت گاها با هم اشتباه گرفته می‌شوند. اما برای بررسی پیشینه هر دو به یک نتیجه خواهیم رسید.
اومیسه در ابتدا به عنوان راه حلی برای پرداخت آنلاین مشابه پی پال و استرایپ Stripe ایجاد شد اما بیشتر تمرکز خود را بر بر بازارهای مالی آسیای جنوب شرقی و ژاپن گذاشت. می‌توان اومیسه گو را با تمام پلتفرم‌های اصلی تجارت الکترونیک مانند اوپن کارت OpenCart، مگنتو Magento و وو کامرس WooCommerce ادغام کرد.
یکی از اهداف اومیسه گو پشتیبانی از سیستم بانکی سوییفت SWIFT است که راه طولانی برای رعایت مقررات مالی بین‌المللی در زمینه تراکنش ارزهای دیجیتال خواهد داشت. در واقع اومیسه گو قصد دارد جایگزینی برای سیستم سوییفت برای انجام تراکنش‌ها بین تمام پلتفرم‌ها باشد.

تاریخچه ارز دیجیتال اومیسه گو (OMG)

بنیانگذاران ارز دیجیتال OMG - اومیسه گو
منبع: cryptoexchange.com

شرکت امیسه در سال 2013 میلادی در شهر بانکوک کشور تایلند به وسیله آقایان جون هاسگاوا (Jun Hasegawa) و دونیه هرینسوت (Donnie Harinsut) تاسیس شد. پروژه OMG تحت حمایت وزارت دارایی و بانک‌های تایلند در آمد و در سال 2017 میلادی در اولین عرضه خود، چیزی در حدود 25 میلیون دلار سرمایه جذب کرد و مساله قابل توجه این است که در تیم پروژه این ارز، چندین نفر از بنیانگذاران اتریوم وجود دارند. شرکت‌هایی مهمی مانند علی پی (Alipay) و مک‌دونالدز (McDonald’s) بر روی ارز دیجیتال اومیسه گو، سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

شبکه OMG چطور کار می‌کند؟

شبکه OMG یک راهکار لایه دوم روی اتریوم است. راهکارهای لایه ۲ روی بلاکچین اصلی ساخته می‌شوند و بخشی از چالش‌های عملکردی آن را حل می‌کنند. این راهکارها را می‌توان به‌نوعی یک بلاکچین روی بلاکچین دیگر دانست.
در راهکارهای لایه ۲، تراکنش‌ها روی لایه جدید پردازش می‌شوند. در این فرایند نیازی به ذخیره بلوک‌های حجیم قبلی نیست و همچنین فضای بلاکچین اصلی هم کمی خالی‌تر می‌شود. درنتیجه می‌توان ادعا کرد که شبکه OMG و راهکارهای مشابه روی اتریوم، رقابتی با آن ندارند. آن‌ها به افزایش تعداد کاربران بلاکچین اصلی و همچنین کاهش فشار روی آن کمک می‌کنند.
شبکه OMG در ساختار امنیتی از اتریوم استفاده می‌کند. پس امنیت آن را می‌توان برابر با اتریوم دانست. البته سرعت تراکنش‌ها در آن بیشتر و هزینه پردازش تراکنش‌ها کمتر است. این اکوسیستم با توکن‌های ERC-20 و توکن اصلی اتریوم یعنی اتر ETH سازگار است.
بلاکچین اتریوم با وجود نوآوری‌ها و راهکارهای حیاتی که به دنیای ارزهای دیجیتال وارد کرد، چالش‌هایی دارد. این شبکه در برخی موارد به خاطر فشار زیاد با کاهش سرعت روبه‌رو می‌شود. همچنین هزینه بالای گس در برخی از تراکنش‌ها، باعث می‌شود کاربران تمایل کمتری به استفاده از اتریوم پیدا کنند. راهکارهایی مثل OMG Network به توسعه‌دهنده‌ها و کاربران علاقه‌مند به اتریوم کمک می‌کنند که با سرعت و راحتی بیشتر، به شبکه امن اتریوم دسترسی داشته باشند.

اهمیت شبکه اومیسه گو (OMG)

یکی از مهمترین چالش‌ها و نواقص موجود در اتریوم، ازدحام شبکه است؛ به خصوص که تراکنش‌های این شبکه با سرعت بالایی انجام می‌شوند و در عرض کمتر از بیست ثانیه تایید می‎‌شوند؛ با این وجود اگر قیمت گس بالا رود، این زمان بسیار طولانی می‌شود و حتی ممکن است چندین روز طول بکشد. هر چقدر تراکنش با قیمت گس بالاتری صورت گیرد، از اولویت اجرای بالاتری در شبکه برخوردار خواهد بود؛ به خصوص در زمانی که بار شبکه بالا باشد، شبکه با دو چالش مهم هزینه‌های بالای گس و تاخیر در تأیید همراه است.
شبکه اومیسه گو (OMG) برای حل این مشکل پدید آمده است تا تراکنش‌هایی با کارمزد کمتر (در حدود یک سوم اتریوم) و سرعت بالاتر (هزار برابر اتریوم) ارائه دهد؛ به علاوه برنامه‌های دیفای که در اتریوم وجود دارند، با مشکل عدم مقیاس‌پذیری مواجه نخواهند بود؛ همچنین این شبکه برای تراکنش‌های امتیاز که نیاز به اعتماد جامعه ندارند و یا دیگر سیستم‌های آنلاینی که ارائه دهنده پاداش هستند، مورد استفاده واقع می‌شود. در این رابطه جامعه ردیت(Reddit’s community) بهتر عمل کرده است. این محاسبه با استفاده از موتور امتیاز اجتماعی (Community Points Engine) یا به اختصار CPE که به تازگی ساخته شده، انجام گرفته است.

توکنومیک ارز دیجیتال OMG

ارز دیجیتال OMG یک توکن بر بستر شبکه اتریوم و با استاندارد ERC-20 است. از اوایل نوامبر ۲۰۱۹، کل عرضه و عرضه در گردش توکن OMG برابر با ۱۴۰۲۴۵۳۹۸ واحد است. از آن‌جایی که این ارز قابل استخراج نیست پس عرضه محدودی دارد. تیم پروژه هیچ برنامه‌ای برای افزایش تعداد توکن‌های در گردش توکن ندارد.
طبق داده‌های کوین مارکت کپ در حال حاضر قیمت هر توکن OMG برابر با ۸.۱۵ دلار و با ارزش بازاری ۱.۱۴۵ میلیارد دلاری در رده ۹۹ بازار قرار گرفته است.
در عرضه اولیه ارز دیجیتال OMG ییست و پنج میلیون دلار جمع‌آوری و ۶۵ درصد از کل عرضه توکن‌های OMG توزیع شد. از ۳۵ درصد توکن باقیمانده ۲۰ درصد توسط اومیسه به هزینه‌های عملیاتی، ۱۰ درصد به توسعه‌دهندگان و ۵ درصد به یک ایردراپ برای هولدرهای اتر تخصیص داده شد.
قیمت OMG در ژانویه ۲۰۱۸ به سقف قیمتی خود یعنی ۲۵.۹ دلار رسید اما با ریزش شدید بازار ارزهای دیجیتال در آن سال ارزش این توکن تا آخر سال ۲۰۱۸ به ۱.۴۲ دلار و در اوایل سال ۲۰۱۹ ارز هر توکن OMG به زیر یک دلار رسید.

مزایا و معایب ارز دیجیتال OMG

مزایا

  • پشتیبانی از شبکه پلاسما
  • تعامل میان بلاک چینی و هم‌کاری با بلاک چین اتریوم
  • در شبکه نیازی به اعتماد به شخص ثالث نیست که این ویژگی کاربران را قادر می‌سازد تا وجوه خود را در صورتی که شبکه از کار بیافتد نیز بازیابی کنند.

معایب

  • توسعه پروژه کند است.
  • تیم به تعدادی از اهداف خود در گذشته دست نیافته است.
  • رقبای زیادی با این اهداف در این صنعت وجود دارند.

ارز دیجیتال اومیسه گو (OmiseGo) را از کجا بخریم و کجا ذخیره کنیم؟

شما می‌توانید ارز دیجیتال اومیسه گو (OmiseGo) را هم اکنون در صرافی‌های معتبر ایرانی مثل صرافی ارز دیجیتال مهران بیت خرید و فروش کنید. همچنین می‌توانید ارز او ام جی (OMG) خود را در کیف پول‌های نرم‌افزاری مثل کوین بیس والت (CoinBase Wallet)، اتمیک والت (Atomic Wallet) و کیف پول‌های کیف پول تحت وب مای اتر (MyEther)، سخت‌افزاری مثل لجر (Ledger) و ترزور (Trezor) ذخیره کنید.

جمع بندی و خلاصه ای از ارز اومیسه گو

در این مقاله با از ارز دیجیتال اومیسه‌گو و توکن(OMG) آشنا شدیم و مسائلی پیرامون پیدایش، دلایل اهمیت، صرافی‌ و کیف پول‌های پشتیبانی کننده این ارز و آینده سرمایه‌گذاری بیان کردیم. این ارز در بین ارزهای دیجیتالی که در سایت کوین مارکت کپ درج شده‌اند، دارای رتبه چهل است و محبوب به شمار می‌رود؛ بنابراین اگر در کف قیمتی و روند نزولی خود خریداری شود، می‌تواند یک فرصت خیلی خوب برای سرمایه‌گذاری به حساب آید. امیدوارم این مقاله به شما اطلاعات و دید خوبی راجع به ارز رمز اومیسه‌گو داده باشد تا بتوانید برای سرمایه‌گذاری بر روی آن تصمیم‌گیری کنید.