مهران بیت
اوربز ارز اوربز

قیمت ارز اوربز (Orbs)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
اوربز اوربز
Orbs
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper

اوربز چیست؟

ارز دیجیتال (Orbs) قصد دارد بستری ایجاد کند که در آن به مشاغل امکان دهد بلاکچین خود را انتخاب کنند. در واقع یک زنجیره بلوکی عمومی ترکیبی که “برای دنیای واقعی” توسعه یافته است.
با اضافه شده ارز دیجیتال اوربز به اتریوم، توسعه دهندگان اپلیکیشن های بلاکچین محور می توانند از قابلیت های هر دو زنجیره استفاده می برند. قابلیت هایی همچون نقدینگی و امنیت و کارمزدهای پایین از مزایای این ارز دیجیتال محسوب می شود. 

ارز دیجیتال اوربز Orbs چیست؟

یکی از مشکلاتی که ارز دیجیتال اتریوم دارد، مشکل مقیاس پذیری است که با ترکیب شدن با ارز دیجیتال اوربز، توسعه دهندگان می توانند از بلاکچین اتریوم استفاده کنند. حتی در صورتی که تعداد کاربران اپلیکیشن های آنها بسیار زیاد است. این روش با اختراع زنجیره های مجازی و اثبات سهام تصادفی به عنوان یک الگوریتم اجماع توسط ارز دیجیتال اوریز ایجاد شده است. 
از جمله مشارکت های ارز دیجیتال اوربز با شرکت کاکائو است. طبق این مشارکت، ارز دیجیتال اوربز برای شبکه کاکائو که بیش از 50 میلیون کاربر دارد، اپلیکیشن های بلاکچین توسعه خواهد داد. علاوه بر این اوربز، در حال کاربر روی یک راهکار بلاکچین شخصی سازی شده برای شرکت اپلیکیشن پیام رسان کیک (kik) است. علاوه بر این شرکت در کانادا توکنی به نام کین دارد که برای تشویق کاربران خود از آن استفاده می کند. 

ارز دیجیتال اوربز چگونه کار می کند؟

ارز دیجیتال اوربز با داشتن قابلیت هایی همچون مقیاس پذیری و کارمزدهای پایین خود با اکوسیستم غیرمتمرکز ترکیب می کند. از این طریق تمامی نیازهای توسعه دهنده برای افزایش مقیاس پذیری اپلیکیشن های بلاکچین غیرمتمرکز فراهم می کند. به صورت کلی سه قابلیت توسط پلتفرم اوربز ارائه می شود:

  • زنجیره های مجازی
  • اثبات سهام تصادفی
  • تعامل پذیری بین زنجیره ای 

زنجیره های مجازی

زنجیره های مجازی باعث می شوند که یک بلاکچین اختصاصی برای تمامی زنجیره های مجازی که در یک فضا وجود دارند، ایجاد شود. بدین صورت غیرمتمرکزسازی و امنیت از طرف نودهای فیزیکی تامین شده و شخصی سازی و ایزوله سازی به علت مجازی بودن سیستم اتفاق می افتد. 
زنجیره های مجازی مختلف به صورت جداگانه برای تراکنش های خود تشویق شده و به صورت همزمان در منایع اجرا می شوند. علاوه بر این زنجیره ها در فرآیند شاردینگ قرار گرفته و همزمان با محاسبات، به صورت جداگانه نگهداری می شوند. مزیت دیگر این زنجیره های مجازی، کم شدن فضای ذخیره سازی مورد نیاز برای ماشین های مجازی است که این کار از طریق ایزوله سازی برای هر ماشین مجازی امکانپذیر است. 

اثبات سهام تصادفی

اثبات سهام تصادفی در ارز دیجیتال اوربز Orbs

ارز دیجیتال اوربز از یک الگوی اجماع به نام اثبات سهام تصادفی استفاده می کند که از سرعت و امنیت خوبی برخوردار است. این نوع مکانیزم در هر دور گروه هایی را به صورت تصادفی از یک استخر بزرگ اعتبارسنج انتخاب می کند. وجود این نوع استخر موجب متمرکز شدن سیستم می شود و در نهایت امنیت گروه ها حفظ خواهد شد. همچنین استفاده از گروه های کوچک برای اجماع موجب می شود تا سرعت و مقیاس پذیری افزایش یابد. 

تعامل پذیری بین زنجیره ای

اپلیکیشن هایی که بر روی ارز دیجیتال اوربز اجرا می شود موجب می شود که به وضعیت اتریوم دسترسی داشته باشد. این نوع دسترسی بین زنجیره ای، از طریق استفاده از قراردادهای هوشمند ایجاد می شود و می تواند بدون خارج شدن از پلتفرم اوربز، قدرت اتریوم را افزایش دهد. 

تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال اوربز

تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال اوربز متشکل از 40 مهندس و افراد تحصیل کرده و مجرب در حوزه کسب و کار است که در راس این تیم توسعه دهنده 4 نفر به نام های دنیل پلد، بوریل پلد، تل کول و نتاکوربن است. دنیل پلد (Daneil Peled) که یکی از موسسان اوربز است، وی همچنین مدیر عامل و از موسسان استارتاپ PayKey است.
بوریل پلد(Uriel Peled) دومین موسس ارز دیجیتال اوریز است و از مشاوران کلیدی برای چندین پروژه بلاکچین محسوب می شود. تل کول (Tal kol) سومین موسس اوربز و از موسسان Appixia است.
وی یکی از علاقه مندان سیستم های متن باز و از متخصصین اپلیکیشن بلاکچین محسوب می شود. نتاکورین از دیگر اعضای موسسه اوربز بوده که سابقه مدیریت یک صندوق پوشش ریسک را در سابقه خود دارد. 

کلام آخر

پروژه اوربز یک راهکار خاص برای مقیاس پذیری اتریوم است که به کسب و کارها این امکان را می دهد تا اپلیکیشن های غیرمتمرکز بلاکچین را با قابلیت پشتیبانی از تعداد زیادی کاربر بسازند. سرمایه گذاری که در این پروژه انجام شده است، بسیار زیاد بوده و فرآیند عرضه اولیه نقش بسزایی در افزایش سرمایه پروژه دارد. اجرای شبکه اصلی نیز باعث افزایش امید در این نوع پروژه شده است. پروژه اوربز بر روی بلاکچین متمرکز شده است تا به افراد در حوزه کسب و کار خدمات ارائه دهد.