مهران بیت
اوکسن ارز اوکسن

قیمت ارز اوکسن (OXEN)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
اوکسن اوکسن
OXEN
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
فیسبوک:
Facebook
گیت هاب:
Github
وایت پیپر:
Whitepaper

اوکسن چیست؟

اوکسن (Oxen) شکل جدیدی از تجارت – که به آن تجارت غیرمتمرکز نیز گفته می‌شود، به سرعت طرفداران خود رو پیدا می‌کند. خریداران و فروشندگان به طور مستقیم در این شکل از تجارت جای خود را می‌یابند. 0x مبادله‌ای غیرمتمرکز برای معامله توکن‌های ERC 20 است. این توکن یکی از مشهورترین نمونه‌های مبادلات غیر متمرکز ارزهای دیجیتال است. در این مطلب درباره ارز دیجیتال اکسن (OXEN) و بررسی آینده ارز دیجیتال اوکسن (OXEN) صحبت می کنیم.

آینده ارز دیجیتال اوکسن (OXEN)

پروتکل مبادله غیرمتمرکز است که توسعه دهندگان می.توانند از آن برای ساخت مبادلات ارز رمزنگاری شده خود استفاده کنند. بنیانگذار این شرکت از نرم افزار خود به عنوان “Craigslist برای ارزهای رمزپایه” یاد می‌کند. از این رو هر توسعه دهنده می‌تواند مبادله ارز رمزنگاری شده خود را بسازد و آن را به صورت آنلاین ارسال کند.

مبادلات غیرمتمرکز، قراردادهای هوشمند پایه‌ای برای تجارت توکن‌های ERC 20 است. فراوانی نشانه‌ها و انواع قراردادها مشکلی از سردرگمی و مقیاس پذیری را ایجاد می‌کند. به عنوان مثال، زمان نگارش این مقاله، 101834 قرارداد توکن در بلاک چین اتریوم وجود دارد.

نویسندگان whitepaper اوکسن ادعا می‌کنند: “کاربران نهایی در معرض قراردادهای هوشمند با کیفیت و امنیت متفاوت با فرایندهای پیکربندی منحصر به فرد و منحنی‌های یادگیری هستند که همه عملکردهای یکسانی را اجرا می‌کنند.” به طور خاص، این روش منجر به دو مشکل برای شبکه ethereum شد.

 

مشکل افزایش هزینه‌های گاز

اولین مشکل این است که این روش، منجر به افزایش هزینه‌های گاز برای توسعه دهندگان شد. گاز مقدار اتر ، ارز رمزنگاری شده اتریوم است که برای هر معامله مورد نیاز است. در چارچوب مبادلات ارزهای رمزنگاری شده، این بدان معناست که هزینه هر معامله خرید یا فروش به تعداد مشخصی از نشانه های گاز انجام می‌شود.

در نتیجه، با افزایش حجم سفارشات در بورس، هزینه‌های بورس نیز بالاتر می‌رود. دومین‌مشکل این بود که، این رویکرد کاربران مختلفی را در میان صرافی‌های رمزنگاری متعدد تقسیم کرده است. توزیع کاربران در این مبادلات منجر به تقسیم نقدینگی مربوطه شده است.

اوکسن از قراردادهای هوشمند مشترک در زیرساخت مشترک استفاده می‌کند. فناوری آن دو استراتژی، یعنی کانال‌های دولتی و نشانگر خودکار بازار (AMM) – را ترکیب خواهد کرد. این گزینه نیز قبلاً برای غلبه بر این مشکلات پیشنهاد شده است. کانال‌های دولتی معاملات را آفلاین انجام می‌دهند. در نتیجه هزینه‌هایی را که در صورت انجام معاملات در شبکه ethereum متحمل می‌شوند کاهش می‌دهند.

AMM ها شخص ثالثی را برای تسهیل معاملات در صورت رسیدن قیمت یک کریپتوست به آستانه مشخص، معرفی می‌کنند. بنابراین، AMM معاملات را بین دو طرف انجام می‌دهد (به جای اینکه طرفین آن را بین خودشان انجام دهند) و همچنین به عنوان یک طرف مقابل عمل می‌کند. بنیانگذاران 0x سیستم خود را به عنوان “رله سفارش خارج از زنجیره‌ای با تهویه بر روی زنجیره” توصیف می‌کنند.

نویسندگان whitepaper اینگونه می‌نویسند: “سفارشات امضا شده توسط رمزنگاری از طریق بلاکچین منتشر می‌شود، یک طرف ذی نفع ممکن است یک یا چند مورد از این سفارشات را به یک قرارداد هوشمند تزریق کند تا معاملات را بی‌وقفه انجام دهد.” نوآوری پروتکل در رله‌هایی است که برای اتصال سازندگان با گیرندگان از آن استفاده می‌شود. رمز آن – ZRW – برای پرداخت هزینه‌های استفاده از رله‌ها استفاده می شود.

 

مشکلات رویکرد ارز دیجیتال اوکسن (OXEN)

منتقدان قبلاً در مورد رویکرد 0x اشاره به نقایص قابل توجهی کرده‌اند. در مورد مبتدیان، آنها عقیده دارند که نقش رمز ZRW مشخص نیست. 0x تلاش می‌کند که رمز برای پرداخت هزینه‌های رله استفاده شود. اما از اتر، رمز ارز بومی ethereum نیز می‌توان برای همان منظور استفاده کرد. در حقیقت، دلالان اتر، مبادله رمزنگاری دیگری را قبلاً با استفاده از اتر امتحان کرده اند.

بنیانگذاران پروتکل همچنین در مورد رویکرد خود در زمینه حاکمیت در روزنامه سفید توضیح بیشتری نداده‌اند. اگر این امر مستلزم ذخیره سازی یا نگه داشتن رمزنگاری داده شده برای مدت زمان طولانی باشد، پس مدیریت و تجارت 0x می‌تواند توسط سرمایه گذاران دارای دارایی قابل توجه رمزنگاری‌ها ربوده شود.

همچنین نگرانی‌هایی در این زمینه وجود دارد که مدل تجاری این ارز پایدار نباشد. همانطور که ارزهای رمزنگاری شده در سال گذشته محبوب شدند، صرافی‌ها با تسهیل کارمزد برای تسهیل تجارت بین خریداران و فروشندگان، پول را تحویل دادند.

به عنوان مثال، Coinbase در سال 2017 درآمد 1 میلیارد دلاری را ثبت کرد در حالی که Binance مستقر در چین ادعا می‌کند در این سه ماهه 200 میلیون دلار سود کسب کرده است. منبع اصلی پول نقد برای هر دو صرافی کارمزد معاملات ارزهای رمزپایه است. با اجازه دادن به پروتکل خود برای آزادی عمل ، 0x ممکن است از یک منبع مهم درآمد چشم پوشی کرده و خود را برای مشکلات نقدینگی و شکست تنظیم کند.

در مصاحبه‌ای با Techcrunch، که یکی از توسعه دهندگان 0x است اوکسن را”بهترین مقایسه تلاش برای کسب درآمد از لینوکس” توصیف کرده است. لینوکس یک سیستم عامل منبع باز است که می‌تواند به صورت رایگان بارگیری شود.