مهران بیت
پاندی ایکس ارز پاندی ایکس

قیمت ارز پاندی ایکس (NPXS)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
پاندی ایکس پاندی ایکس
NPXS
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
تلگرام:
Telegram

پاندی ایکس چیست؟

ارز دیجیتال پاندی ایکس (Pundi X) با نماد اختصاری NPXS، در سال 2017 توسط یک تیم بسیار حرفه ای به نام WokoWorks تولید شد. فعالیت این گروه تا قبل از تولید  ارز دیجیتال، توسعه کیف پول های الکترونیک بود.

پاندی ایکس (Pundi X) در ابتدای سال 2018 موفق ترین ICO های ابتدای سال را به خودش تخصیص داد. این پروژه با وجود اینکه جو روانی حاکم بر بازار به سوی ضرر دادن بود، اما توانست تا در دنیای سرمایه گذاران موفق باشد و چیزی شبیه به فروشگاه والمارت را در دنیای بلاکچین ها بوجود بیاورد.

تیم پاندی ایکس (Pundi X) در حال ایجاد بزرگترین شبکه غیر متمرکز پایانه های نقطه فروش (POS) است. هدف اصلی این تیم این است که تعداد زیادی از تریدرهای کریپتو و فعالان این عرصه را با ارائه دسترسی راحت به دستگاه های پرداخت POS و یک کیف پول موبایل مناسب به سمت خودش جذب کند.

هدف اصلی افرادی که پاندی ایکس (Pundi X) را تولید کردند از بین بردن مشکلاتی بود که امکان داشت افرادی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند با آن ها مواجه شوند.

کارکردن با همه ی صرافی های ارزهای دیجیتال کاری مشکل است و بیشتر این صرافی ها کاربران جدیدی ندارند. البته بماند که مدیریت کردن کیف پول ها و ولت ها ، کلیدهای خصوصی و رمزهای عبور اپلیکیشن ای تایید کننده نرسیده ایم. پروژه Pundi X  قصد دارد که بتواند مشکلات دنیای ارزهای دیجیتال را با 2 عنصر پیشنهادی حل کند.

  • پلتفرم کیف پول های موبایل 
  • بهبود ابزارهای پرداخت 

 ارز دیجیتال پاندی ایکس Pundi X - NPXS چیست؟

بلاکچین پاندی ایکس

بلاکچین محبوبیت زیادی در موسسات آسیا دارد. این بلاک چین نوعی از تکنولوژی را ارائه می دهد که با آن می توان پرداخت های آنی را انجام داد. مشتریان می توانند در کیف پول های دیجیتالی خود ارزهایی را خریداری کنند و قرار بدهند و سپس با استفاده از آن ارزهای دیجیتال معاملات و مبادلات و تراکنش های مورد نظرشان را انجام دهند. یک دستگاه کوچکتر و یک نسخه دسکتاپ هم فراهم شده است که می توان از آن در شبکه های Apple pay  و Samsung pay استفاده کرد.

زیر ساخت های سیستم Pundi X 

این سرویس ها به گونه ای طراحی است که استفاده از آن برای تمام مردم آسان و راحت باشد.

زیر ساخت های این پروژه به این شکل هستند :

بلاکچین عمومی اتریوم که در حال حاظر شبکه بر روی آن طراحی شده است ولی در آینده بر روی بلاکچین خود به نام function منتقل می شود.

  • نرم افزار تلفن همراه X Wallet : از این کیف پول برای ذخیره و انتقال پول استفاده می شود.
  •  کارت پرداختPASS  X : این کارت برای پرداخت های آنلاین و آفلاین استفاده می شود.
  • توکن داخلی NPXS : این توکن که قبلا با نام PXS شناخته میشد برای پرداخت کارمزدهای سیستم مورد استفاده قرار می گیرد.

دست اندرکاران پروژه تیم ارز دیجیتال Pundi X

مدیر عامل پروژه پاندی ایکس Zack Chin نام دارد که در گذشته از توسعه دهندگان HTML بازی های کامپیوتری بود و رئیس تیم نیز Constantin Papadimitriou نام دارد که سابقه موفقیت آمیزی را از در انجام پروژه های مختلف دارد. تیم مدیریت پروژه در شهر جاکارتای کشور اندونزی فعالیت می کند. این شرکت بیش از 40 پرسنل دارد که نیمی از انت ها مشغول تحقیق و توسعه پروژه هستند.

هدف پروژه Pundi X

هدف پروژه Pundi X این است که ارز رمزنگاری شده در دسترس همه قرار گیرد. در حالی که سایر پروژه های مشابه سعی در عملکرد بهتر از سیستم بانکی دارند، Pundi X به دنبال ساده سازی تبدیل مشاغل خرده فروشی برای تحقق این امر است.

Pundi X با XPOS ، XPASS و XWallet مجازی اکوسیستم پرداخت بلاک چین ایجاد کرده است. XPOS اولین نقطه فروش بی سیم مجهز به بلاک چین (POS) برای ارزهای رمزپایه است.

با استفاده از XPOS ، بازرگانان خرده فروشی و همچنین مصرف کنندگان می توانند با استفاده از دارایی های دیجیتال در فروشگاه های فیزیکی به راحتی خرید، فروش و معامله کنند. این محصول برای پذیرش هر ارز رمزنگاری شده طراحی شده است. دارایی های دیجیتالی مشهور مانند بیت کوین (BTC) ، اتریوم (ETH) و پوندی X (NPXS) در اکوسیستم ذکر شده اند.

برنامه تلفن همراه XWallet پل ارتباطی بین کیف پول های دارایی دیجیتال معمولی و اکوسیستم پرداخت Pundi X است. کاربران می توانند با استفاده از XWallet دارایی های دیجیتالی خود را به راحتی مدیریت کنند ، نقل و انتقالات را انجام دهند ، مانده ها را بررسی کنند و رمزنگاری های پشتیبانی شده در XWallet را تکمیل کنند. کارت XPASS مجازی برای هر کاربر ثبت شده XWallet صادر می شود.

در ژوئن 2019 ، Pundi X برای پشتیبانی از بلاکچین های بیشتر ، Platform Open را راه اندازی کرد. از آن زمان ، توسعه دهندگان و پروژه های DeFi توکن های ERC20 خود را در اکوسیستم Pundi X ثبت و بارگذاری کرده اند و کاربرد آن را افزایش داده اند.

افراد پروژه تیم ارز دیجیتال Pundi X

ارز دیجیتال Pundi X در آینده

درست است که هدف از پدید آمدن ارز دیجیتال ایجاد رفاه بیشتر برای افرادی است که از این ارزدیجتال خریداری می کنند اما باید در نظر داشت که آیا واقعا می شود مثلا بطری آب را با بیت کوین خرید؟ در بازار نوسانی ارزهای دیجیتال که دائما در حال کاهش یا افزایش ارزش خود هستند چه کسی حاظر می شود تا بیت کوین خود را بدهد و یک عدد نوشابه پپسی بخرد؟