مهران بیت
کوانتوم ارز کوانتوم

قیمت ارز کوانتوم (QTUM)

نرخ تومانی خرید
153,504
نرخ تومانی فروش
151,852
تومان
-0.01%
$
3.004
کوانتوم کوانتوم
QTUM
آدرس سایت :
https://qtum.org/en
سورس کد :
Source Code
تلگرام :
Telegram
توییتر :
Twitter
وایت پیپر :
White paper
Platform Smart Contracts Kinetic Capital
محاسبه قیمت
خرید فروش
QTUM> کوانتوم
کوانتوم میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

کوانتوم چیست؟

کوانتوم (QTUM) یک بلاکچین منبع باز (open source) و ارز دیجیتال است که توسط بنیاد QTUM توسعه و توزیع شده است. این فناوری یک پلتفرم اپلیکیشن بلاکچین است، که توانایی اجرای قراردادهای هوشمند بر روی چندین ماشین مجازی را با اجماع Proof-of-Stake داراست.

نوعی، بلاکچین کوانتوم ترکیبی از بلاکچین های بیت کوین و اتریوم است و می تواند مانند اتریوم برای به کاربردن قرار دادهای هوشمند و DApp هایی که هیچ نقطه ی شکستی ندارند، استفاده شود.

اما این سوال پیش می آید وقتی می توان این کار را با اتریوم انجام دهیم، دیگر چه نیازی به کوانتوم است؟

خوب ، به این دلیل است که زیرساخت Qtum در مقایسه با اتریوم نسبتاً متفاوت است. این پلتفرم نویدبخش مقیاس پذیری و امنیت بیشتر در آینده است. برای آشنایی بیش تر با این ارز دیجیتال و نحوه ی خرید آن با ما همراه باشید.

ویژگی های کوانتــوم

QTUM ترکیبی از بیت کوین و اتریوم است. به این ترتیب که از بهترین ویژگی های دو بلاکچین استفاده می کند و آن ها را در بلاکچین خود به کار می برد تا یک نسخه ی کامل تر نسبت به هر دوی ان ها باشد.

به عبارت دیگر، توسعه دهنده های کوانتوم از کد هسته ی بیت کوین استفاده می کنند و سازوکار اجماع آن را از POW به POS تغییر دادند و سپس EVM اتریوم را (ماشین مجازی اتریوم) را روی پایه ی کد بیت کوین اصلاح شده پیاده سازی کردند.

آنها تصمیم گرفته اند تا کد بیت کوین را بخاطر مدل حسابداری UTXO خود حفظ کنند که در آینده به QTUM کمک می کند تا همه پیشنهادات مهم بیت کوین را بهبود ببخشد. آنها همچنین روی ماشین مجازی اتریوم با یک اجماع اثبات سهم (proof-of-stake consensus) گیر کرده اند زیرا مشاغل در سراسر جهان ترجیح می دهند از یک مدل POS برای شرکتهای خود استفاده کنند.

ساخت چنین ترکیبی کار ساده ای نیست. به همین دلیل، QTUM از ماشینی به اسم AAL یا Account Abstraction Layer، بین EVM و کد بیت کوین استفاده می کند تا ارتباط میان آنها برقرار شود.

ترکیب بیت کوین و اتریوم به کوانتوم اطمینان بلاکچین بیت کوین و ظرفیت لاکچین اتریوم را می دهد تا هر کد یا DApp در بلاکچین خود بدون هیچ نقطه ی ضعفی اجرا کند.

تیم توسعه

از آنجایی که پروژه ی کوانتوم ترکیبی از بیت کوین و اتریوم است، تیم آن از اعضای جامعه ی بیت کوین و اتریوم تشکیل شده است. اعضای تیم کوانتوم کارمندان سابق Tencent، Alibaba و Nasdaq بوده اند.

جدا از آن، آنها توسط برخی از VC های قابل توجه و افراد برجسته جامعه بلاکچین حمایت می شوند.

  • پاتریک دای (بنیانگذار پروژه)
  • نیل مهی (معمار اصلی بنیانگذار / بنیانگذار)
  • جردن ارلز (سازنده اصلی / بنیانگذار)

اگر QTUM ICO را با ICO های اخیر مقایسه کنید ، ممکن است متوسط به نظر برسد اما در نتیجه ICO آنها در سال گذشته ، 15.6 میلیون دلار جمع آوری کرد. یعنی چهارمین ارز دیجیتال با ICO در آن زمان تبدیل شد.

در کل 51 میلیون توکن کوانتوم در ICO توزیع شد. عرضه ی کلی این توکن ها 100 میلیون کوانتوم به همراه 1 درصد از تورم PoS بود.

کیف پول های QTUM

کوانتوم در عرض یک سال گذشته توانسته است زیر ساخت های خود را در تعداد خوبی از کیف پول های دیجیتال قرار دهد که نشان از سخت کوشی تیم توسعه ی این ارز دیجیتال است.

کیف پول های موبایلی:

QTUM Core

Bitpie

کیف پول های وب

QTUM Wallet

کیف پول های دسکتاپ

QTUM Core

QTUM Electrum

کیف پول سخت افزاری

Ledger Nano S

Ledger Blue

در بین این کیف پول ها، کوانتوم را می توان روی کیف پول های دسکتاپ ذخیره کرد تا از سهام های staking بهره مند شد. به این ترتیب، سالانه 8 درصد از دارایی خود، سود کسب خواهید کرد.

Staking بر روی کیف پول های موبایلی انجام نمی شود. همچنین امکان استفاده از staking بر روی کیف پول های سخت افزاری وجود ندارد.

آینده ی این ارز دیجیتال

درمورد آینده ی این ارز دیجیتال باید گفت، QTUM آینده ی بسیار روشنی دارد، زیرا با یک پایه کد بیت کوین قادر به پیشرفت های بیت کوین مانند Sewgit ، Lightning و غیره خواهد بود و با EVM قادر به میزبانی هرگونه قراردادهای DApp یا قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم خواهد بود.

شاید این مسائل در حال حاضر اهمیتی نداشته باشند. اما در آینده؛ با گسترش تعداد اپ هایی که روی QTUM ساخته می شوند، این فناوری ها به مقیاس پذیری کوانتوم کمک می کند.

همچنین ، QTUM یک زیرساخت سازگار با موبایل است که می توانید قراردادهای هوشمند را از رابط های سبک مانند تلفن همراه استفاده کنید.

در حال حاضر، Qtum میزبان بیش از 20 DApps است، ICO هایی که در همان بلاکچین کوانتوم اجرا شده اند.

تنها جنبه نگران کننده این واقعیت است که پروژه هایی مانند اتریوم دارای یک پایگاه کاربر قوی و گسترده هستند. جالب است بدانید که QTUM با توجه به اینکه هیچ پایگاه کاربر قدرتمندی ندارد، چگونه ادامه می یابد. با این حال ، کار روی گسترش کاربران کوانتوم جزئی از نقشه ی راه تیم توسعه ی آن است.

از آنجایی که امکان وجود بیش از یک پلتفرم برای قراردادهای هوشمند و DApp ها وجود دارد، می توان به رشد این حوزه امید داشت.