مهران بیت
کیوتوم ارز کیوتوم

قیمت ارز کیوتوم (QTUM)

نرخ تومانی خرید
208,874
نرخ تومانی فروش
207,426
تومان
-0.44%
$
3.62
کیوتوم کیوتوم
QTUM
آدرس سایت:
qtum.org
گیت هاب:
Github
ردیت:
Reddit
تلگرام:
Telegram
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
#Platform # Smart Contracts # Kinetic Capital
محاسبه قیمت
خرید فروش
QTUM > کیوتوم
کیوتوم میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال کیوتوم (QTUM) چیست؟

کیوتوم (QTUM) یک بلاکچین منبع باز (open source) و ارز دیجیتال است که توسط بنیاد QTUM توسعه و توزیع شده است. این فناوری یک پلتفرم اپلیکیشن بلاکچین است، که توانایی اجرای قراردادهای هوشمند بر روی چندین ماشین مجازی را با اجماع Proof-of-Stake داراست.

ارز دیجیتال کوانتوم (QTUM) چیست؟
منبع: hub.easycrypto.com

درباره کیوتوم

QTUM ترکیبی از بیت کوین و اتریوم است. به این ترتیب که از بهترین ویژگی‌های دو بلاکچین استفاده می کند و آن ها را در بلاکچین خود به کار می برد تا یک نسخه کامل‌تر نسبت به هر دوی آن‌ها باشد.
به عبارت دیگر، توسعه دهنده های کیوتوم از کد هسته ی بیت کوین استفاده می کنند و سازوکار اجماع آن را از POW به POS تغییر دادند و سپس EVM اتریوم را (ماشین مجازی اتریوم) را روی پایه ی کد بیت کوین اصلاح شده پیاده سازی کردند.
آنها تصمیم گرفته اند تا کد بیت کوین را بخاطر مدل حسابداری UTXO خود حفظ کنند که در آینده به QTUM کمک می کند تا همه پیشنهادات مهم بیت کوین را بهبود ببخشد. آنها همچنین روی ماشین مجازی اتریوم با یک اجماع اثبات سهم (proof-of-stake consensus) گیر کرده اند زیرا مشاغل در سراسر جهان ترجیح می دهند از یک مدل POS برای شرکتهای خود استفاده کنند.
ساخت چنین ترکیبی کار ساده ای نیست. به همین دلیل، QTUM از ماشینی به اسم AAL یا Account Abstraction Layer، بین EVM و کد بیت کوین استفاده می کند تا ارتباط میان آنها برقرار شود. ترکیب بیت کوین و اتریوم به کیوتوم اطمینان بلاکچین بیت کوین و ظرفیت لاکچین اتریوم را می دهد تا هر کد یا DApp در بلاکچین خود بدون هیچ نقطه ی ضعفی اجرا کند.

تیم توسعه

از آنجایی که پروژه ی کیوتوم ترکیبی از بیت کوین و اتریوم است، تیم آن از اعضای جامعه ی بیت کوین و اتریوم تشکیل شده است. اعضای تیم کیوتوم کارمندان سابق Tencent، Alibaba و Nasdaq بوده اند. جدا از آن، آنها توسط برخی از VC های قابل توجه و افراد برجسته جامعه بلاکچین حمایت می شوند.

  • پاتریک دای (بنیانگذار پروژه)
  • نیل مهی (معمار اصلی بنیانگذار / بنیانگذار)
  • جردن ارلز (سازنده اصلی / بنیانگذار)

اگر QTUM ICO را با ICO های اخیر مقایسه کنید ، ممکن است متوسط به نظر برسد اما در نتیجه ICO آنها در سال گذشته ، 15.6 میلیون دلار جمع آوری کرد. یعنی چهارمین ارز دیجیتال با ICO در آن زمان تبدیل شد. در کل 51 میلیون توکن کیوتوم در ICO توزیع شد. عرضه ی کلی این توکن ها 100 میلیون کیوتوم به همراه 1 درصد از تورم PoS بود.

کیف پول های QTUM

کیوتوم در عرض یک سال گذشته توانسته است زیر ساخت های خود را در تعداد خوبی از کیف پول های دیجیتال قرار دهد که نشان از سخت کوشی تیم توسعه ی این ارز دیجیتال است.

کیف پول های موبایلی

  • QTUM Core
  • Bitpie

کیف پول های وب

QTUM Wallet

کیف پول های دسکتاپ

  • QTUM Core
  • QTUM Electrum

کیف پول سخت افزاری

  • Ledger Nano S
  • Ledger Blue

در بین این کیف پول ها، کیوتوم را می توان روی کیف پول های دسکتاپ ذخیره کرد تا از سهام های staking بهره مند شد. به این ترتیب، سالانه 8 درصد از دارایی خود، سود کسب خواهید کرد. Staking بر روی کیف پول های موبایلی انجام نمی شود. همچنین امکان استفاده از staking بر روی کیف پول های سخت افزاری وجود ندارد.

آینده این ارز دیجیتال

درمورد آینده این ارز دیجیتال باید گفت، QTUM آینده بسیار روشنی دارد، زیرا با یک پایه کد بیت کوین قادر به پیشرفت های بیت کوین مانند Sewgit ، Lightning و غیره خواهد بود و با EVM قادر به میزبانی هرگونه قراردادهای DApp یا قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم خواهد بود.
شاید این مسائل در حال حاضر اهمیتی نداشته باشند. اما در آینده؛ با گسترش تعداد اپ هایی که روی QTUM ساخته می شوند، این فناوری ها به مقیاس پذیری کیوتوم کمک می کند. همچنین ، QTUM یک زیرساخت سازگار با موبایل است که می توانید قراردادهای هوشمند را از رابط های سبک مانند تلفن همراه استفاده کنید. در حال حاضر، Qtum میزبان بیش از 20 DApps است، ICO هایی که در همان بلاکچین کیوتوم اجرا شده اند.
تنها جنبه نگران کننده این واقعیت است که پروژه هایی مانند اتریوم دارای یک پایگاه کاربر قوی و گسترده هستند. جالب است بدانید که QTUM با توجه به اینکه هیچ پایگاه کاربر قدرتمندی ندارد، چگونه ادامه می یابد. با این حال، کار روی گسترش کاربران کیوتوم جزئی از نقشه ی راه تیم توسعه آن است. از آنجایی که امکان وجود بیش از یک پلتفرم برای قراردادهای هوشمند و DApp ها وجود دارد، می توان به رشد این حوزه امید داشت.

ارز دیجیتال کیوتوم (QTUM) را از کجا بخریم و کجا ذخیره کنیم؟

شما می‌توانید ارز دیجیتال کیوتوم (QTUM) را هم اکنون در صرافی‌های معتبر ایرانی مثل صرافی ارز دیجیتال مهران بیت خرید و فروش کنید. همچنین می‌توانید ارز کیوتوم (QTUM) خود را در کیف پول‌های نرم‌افزاری مثل اتمیک والت (Atomic Wallet)، هو والت (Hoo Wallet) و کیف پول‌های سخت‌افزاری مثل لجر (Ledger) ذخیره کنید.