مهران بیت
کوانت ارز کوانت

قیمت ارز کوانت (QNT)

نرخ تومانی خرید
5,105,520
نرخ تومانی فروش
5,045,040
تومان
-0%
$
100.8
کوانت کوانت
QNT
آدرس سایت :
https://www.quant.network
سورس کد :
Source Code
توییتر :
Twitter
تلگرام :
Telegram
Platform Interoperability
محاسبه قیمت
خرید فروش
QNT> کوانت
کوانت میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال Quant (کوانت) چیست؟ 

ارز دیجیتال Quant در ژوئن سال 2018 و با هدف اتصال بلاکچین‌ها و شبکه‌ها در مقیاس جهانی و بدون کاهش کارایی و قابلیت همکاری شبکه راه‌اندازی شد. این اولین پروژه برای حل مشکل همکاری متقابل از زمان ایجاد اولین پلتفرم عامل بلاکچین است.

این پروژه به عنوان سیستم‌عامل توزیع‌شده دفتر کل و یک شبکه Overledger برای اتصال شبکه‌های مختلف بلاکچین ساخته شده است. همچنین این پروژه به عنوان اولین سیستم عامل ساخته‌شده برای بلاکچین‌ها معرفی شده است.

هدف اصلی ارز دیجیتال Quant

هدف اصلی ارز دیجیتال Quant برای استفاده از Overledger برطرف کردن مشکل وجود شکافی است که بین بلاکچین‌های مختلف وجود دارد. ستون فقرات این پروژه شبکه Overledger است که می‌تواند سبب شود ارز دیجیتال Quant به عنوان پلتفرمی که اکوسیستم آینده اقتصاد دیجیتال روی آن ساخته خواهد شد، به حساب آید.

شبکه Overledger به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که برنامه‌های چند زنجیره‌ای غیرمتمرکز و معروف به (MApps) را برای مشتریان خود ایجاد نمایند. برای اینکه توسعه‌دهندگان در شبکه یک Mapp بسازند، باید مقدار مشخصی از توکن Quant (QNT) را هولد کرده باشند.

تیم ارز دیجیتال Quant چه کسانی هستند؟

گیلبرت وردیان Gilbert Verdian

گیلبرت وردیان (Gilbert Verdian)، یکی از بنیان‌گذاران شبکه Quant، زمانی که در بخش مراقبت‌های بهداشتی کار می‌کرد، ایده ساخت یک پروژه بلاکچین را داشت. وردیان به اهمیت همکاری متقابل شبکه‌ها، برای اطمینان از تحت پوشش قرار گرفتن بیماران ثبت‌شده در پلتفرم‌های مختلف را پی برده بود.

وردیان بیش از 20 سال تجربه صنعتی در ارتقای امنیت، تکنولوژی و استراتژی‌های تجاری در سراسر جهان دارد.

قبل از شبکه Quant، وردیان به عنوان افسر ارشد امنیت اطلاعات (CISO) در Vocalink، یک شرکت مسترکارت، مدیر اطلاعات آمبولانس NSW و مدیر امنیت وزارت دادگستری انگلستان خدمت می‌کرد.

دکتر پائولو تاسکا Paolo Tasca

بنیانگذار دوم، دکتر پائولو تاسکا (Paolo Tasca)، یک کارآفرین و اقتصاددان دیجیتال است که در زمینه سیستم‌های توزیع‌شده تخصص دارد. دکتر تاسکا به عنوان مشاور ویژه در زمینه فناوری‌های بلاکچین برای پارلمان اتحادیه اروپا، سازمان ملل و بسیاری از بانک‌های مرکزی در سراسر جهان خدمت کرده است.

او همچنین نویسنده چندین کتاب در زمینه fintech است و از بنیانگذاران و رئیس هیئت مدیره کنسرسیوم Retail Blockchain است.


ارز دیجیتال کوانت چه می‌کند؟

غیر از تعامل‌های بلاکچینی، ارز دیجیتال کوانت لایه‌های مختلفی را برای تعامل برنامه‌ها در سطوح مختلف ایجاد می‌کند. ارز دیجیتال کوانت لایه‌های مختلفی برای تراکنش‌ها، پیام‌رسانی، فیلتر کردن و سفارش دارد. همچنین برنامه‌هایی برای اشتراک‌گذاری و ارجاع پیام‌های یکسان مربوط به برنامه‌های دیگر را نیز دارد.

کاربرد توکن QNT چیست؟

توکن شبکه ارز دیجیتال کوانت QNT نام دارد. یک توسعه‌دهنده برای ایجاد هر چیزی در این پلتفرم باید مجوز (توکن QNT) را خریداری کند. برای این کار توکن‌ های QNT باید 12 ماه بلاک شوند. هزینه اجرای Gateways و انجام عملیات خواندن یا نوشتن در Overledger مستلزم استفاده از توکن‌ های QNT است.

عرضه کل توکن QNT برابر با  14،612،493 توکن تعیین شده است. توکن‌ های QNT به روش زیر تقسیم شده‌اند:

  • 9 میلیون توکن QNT از طریق عرضه اولیه (ICO) به عموم فروخته شد.
  • برای ادامه اجرای پروژه، 2.6 میلیون توکن QNT به شرکت اختصاص یافت.
  • 3 میلیون توکن QNT به بنیانگذاران شرکت اختصاص داده شد.
  • 651000 توکن QNT به مشاوران شرکت اختصاص داده شد.

در حال حاضر، میزان عرضه توکن QNT برابر با 12،072،738 است. 2 میلیون توکن دیگر توسط این شرکت نگهداری می‌شود. این توکن‌ها می‌توانند در هر زمانی فروخته یا صادر شوند.

از چه صرافی‌هایی می‌توانیم ارز دیجیتال Quant را بخریم؟

توکن Quant در صرافی‌های مختلفی قابل خرید و فروش و معامله است. از این صرافی‌ها می‌توان صرافی بیترکس (Bittrex)، صرافی (Bilaxy)، صرافی 1inch، صرافی یونی سواپ و صرافی Hotbit را نام برد.

توکن QNT را می‌توانید با رمزارزهایی مثل بیت کوین و اتریوم و همچنین استیبل کوین تتر خریداری نمایید.

آینده ارز دیجیتال کوانت (QNT)

پلتفرم سیا و تیم توسعه‌دهنده کوانت مشارکت خود را نخستین بار در 5 ژوئن اعلام کردند. تمرکز اصلی این دو پلتفرم بر روی خدمات مشترک بانک‌ها و مؤسسات مالی و طراحی برنامه است. هدف از این همکاری، فعال کردن قابلیت تعامل‌پذیری و همچنین ترکیب برنامه اورلجر (Overledger) سیستم‌عامل اصلی شبکه کوانت با زیرساخت‌های پلتفرم سیا (SIAchain) است. آن‌ها امیدوارند که بتوانند راه‌حل مناسبی را برای مشکلاتی که سازمان‌های مالی درزمینه ادغام بلاک چین‌ها با آن روبرو هستند، ارائه دهند.

سخن پایانی

ارز دیجیتال Quant یکی از صد ارزدیجیتال برتر در میان ارز‌های دیجیتال موجود است. بنیان‌گذاران Quant افرادی حرفه‌ای و بابنیه علمی و فنی قوی هستند و سال‌ها در پروژه‌های مهم جهانی شرکت داشته‌اند. مقر اصلی تیم این پروژه در انگلستان قرار دارد. هدف این ارز دیجیتال ایجاد یک پلتفرم ارتباطی بین بلاکچین‌ها است. از آنجا که نیاز به وجود چنین پلتفرمی کاملاً احساس می‌شود و ارز دیجیتال کوانت می‌تواند مشکل عدم همکاری متقابل بین بلاکچین‌ها را حل کند، این ارز دیجیتال پتانسیل رشد بسیار خوبی دارد.

در این پلتفرم توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال می‌توانند قرارداد‌های هوشمند خود را به گونه‌ای طراحی کنند که روی طیف گسترده‌ای از بلاکچین‌ها قابل اجرا باشد. این شبکه یک دفتر کل توزیع شده جهانی ارائه می‌دهد و نام آن را Overledger می‌گذارد. با استفاده از Overledger می‌توان اپلیکیشن‌های چند زنجیره‌ای طراحی کرد.