مهران بیت
رندر ارز رندر

قیمت ارز رندر (RNDR)

نرخ تومانی خرید
510,050
نرخ تومانی فروش
507,464
تومان
-6.78%
$
8.623
رندر رندر
RNDR
آدرس وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
تلگرام:
Telegram
وایت پیپر:
Whitepaper
دیسکورد:
Discord
فیسبوک:
Facebook
محاسبه قیمت
خرید فروش
RNDR > رندر
رندر میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال رندر (Render) چیست؟

رندر (Render) با نماد اختصاری RNDR، یک ارز دیجیتال است که عملکرد آن بر روی بلاک‌چین اتریوم است. این رمزارز امنیت شبکه و قابلیت همکاری در این شبکه را از اتریوم به ارث می‌برد؛ برای مثال دارندگان توکن‌های RNDR می‌توانند توکن‌های خود را مطابق با ERC-20 در هر کیف پولی ذخیره کنند. علاوه بر این، این توکن‌ها را می‌توان در هر صرافی سازگار با ERC-20 معامله کرد!

ارز دیجیتال رندر توکن Render - RNDR چیست؟

آشنایی با رندر (Render)

رندر (RNDR) به کاربران امکان می‌دهد سفارش‌های خود را به‌راحتی ثبت و ارسال کنند. این پلتفرم به‌طور خودکار مقدار RNDC مورد نیاز برای اجرای سفارش را محاسبه می‌کند. سپس این داده‌ها را به‌صورت پیوسته با جزئیات در یک قرارداد هوشمند ارسال می‌کند. صاحبان GPU نیز برای رسیدگی و ثبت درخواست خود از OctaneRender بهره‌مند می‌شوند. با توجه به نیازمندی به ارائه نرخ فریم بالاتر، وضوح بالاتر، اشیای پیچیده‌تر و تصاویر واقعی‌تر برای افزایش جهش غوطه‌وری، استفاده از پردازنده‌های گرافیکی بیشتر و شدیدتر می‌شود.
در دنیای مدرن امروز که فضای مجازی همه چیز را شامل می‌شود، مهم‌ترین مؤلفه برای پیشرفت و دیده‌شدن یا صنعتی‌شدن نزدیک بودن تولیدات این عرصه به واقعیت است. پروژه RNDR فرصت‌های جدیدی را به سازندگان محتوای دیجیتال مانند صنعتگران، انیمیشن‌سازان، تولیدکنندگان بازی‌های ویدئویی و کمپانی‌های واقعیت مجازی ارائه می‌دهد. مهم‌ترین مسئله برای فعالان این عرصه، رقابت محتواسازان در نزدیکی تولیداتشان به دنیای حقیقی است که به‌وسیله فرایند پرهزینه و زمان‌بر رندرینگ تحقق می‌یابد. در این راستا شبکه Render Token به‌گونه‌ای طراحی شده است که به تولیدکنندگان محتوا امکان دسترسی به سرویس‌های GPU توزیع شده در یک بلاک‌چین را بدهد.

اهداف و کاربردهای Render (RNDR)

این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد به‌طور یکپارچه قدرت پردازنده‌های گرافیکی خود را به اشتراک بگذارند و در ازای تلاش آن‌ها، به کاربران پاداش داده می‌شود. به این ترتیب Render Token قدرت محاسباتی و ارزش‌گذاری موردنیاز را در اختیار هنرمندان، توسعه‌دهندگان و استودیوها قرار می‌دهد تا فرایند رندرینگ راحت‌تر صورت بگیرد.
امروزه انواع تصاویر در همه‌جا و در قالب‌های پیچیده وجود دارند. با پیشرفت تکنولوژیکی، امکانات موردنیاز کار با عناصر بصری به همراه کاربردهای آن به گسترش و متنوع شدن ادامه می‌دهد؛ بنابراین ضرورت استفاده از شبکه رندر هر روز بیشتر از گذشته احساس می‌شود. صنایع متعددی به این خدمات نیاز دارند: از معماران و مهندسان صنایع که کار خود را با تکیه به برنامه‌ریزی، تجسم و آزمایش قرار می‌دهند تا دانشمندانی که محیط‌های گذشته را شبیه‌سازی می‌کنند، از کمپانی‌های بازی‌های ویدئویی، تلویزیون و انیمیشن‌هایی که محتوای بصری آن‌ها برای مقاصد سرگرمی است تا پزشکی که از این فناوری برای شبیه‌سازی فرایند انجام جراحی یا برای تمرین و حتی کمک به بهبود دقت جراحی، به این شبکه نیاز دارند.
دو بازوی تصویرسازی یعنی VR (واقعیت مجازی) و AR (واقعیت افزوده) با سرعت شگفت‌انگیز در حال رشد و توسعه هستند و کاربردهای آن‌ها در تمام صنایع ذکرشده در بالا و بسیار فراتر از آن گسترش می‌یابد که به بخشی از آن اشاره کردیم. درواقع تمام صنایع می‌توانند از این فناوری بهره‌مند شوند. کارآمدترین سخت‌افزار رندر (GPU)، واحد پردازش گرافیکی است که در ابتدا برای تولید بازی‌های رایانه‌ای طراحی شده بود و اکنون به دلیل قابلیت پردازش موازی بسیار دقیق، به‌طور گسترده برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. قبل از پیشرفت GPU، رندرینگ با CPUها (واحد پردازش مرکزی) انجام می‌شد که تنها دستورالعمل‌ها را به‌صورت سریال پردازش می‌کرد.
سیزده سال پیش، ژولس اوبراخ  (Jules Urbach) به این موضوع پی برد که سرعت پردازش CPU برای آنچه چشم‌انداز نهایی او از رندر موردنیاز است، بسیار کند پیش می‌رود. در سال ۲۰۰۹ او OTOY را تأسیس و شروع به ارائه خدمات رندری کرد که ۴۰ برابر سریع‌تر از عملکردی است که توسط CPU و از طریق نرم‌افزار اصلی آن OctaneRender پردازش می‌شود.
هدف بعدی رندر (RNDR) در فضای ابری و از طریق Octane Render Cloud (ORC) بود که به کاربران امکان دسترسی به قدرت GPU از راه دور را می‌داد. در طول دهه اول فعالیت این مجموعه، OTOY به یکی از رهبران جهانی بازار رندر تبدیل شد. با ارز رندر هر شخصی به‌راحتی می‌تواند قابلیت GPU استفاده نشده خود را به اشتراک بگذارد. این سیستم موانع فنی مرتبط با سیستم‌های کامپیوتری تحت شبکه را حذف کرده و کاربرانی را که می‌خواهند رندر کنند، به افرادی که پردازنده‌های گرافیکی استفاده‌نشده دارند، متصل می‌کند. این استراتژی سبب صرفه‌جویی قابل‌توجهی در زمان و هزینه کاربران می‌شود؛ زیرا دیگر به خرید رایانه‌های پیشرفته برای انجام چنین پروژه‌ای به‌صورت داخلی در مجموعه خود نیازی ندارند.

مدیریت هزینه و صرفه‌جویی در منابع

در دهه گذشته بازار دیجیتال به‌طور پیوسته رشد کرده و این رشد به افزایش تقاضا برای دریافت خدمات باکیفیت منجر شده است. در بیشتر موارد، GPUهای سفارشی زمانی که استفاده نمی‌شوند، بی‌استفاده می‌مانند. این امر منجر می‌شود کاربران تازه‌کار مجبور شوند GPUهای جدید را خریداری کنند که درنتیجه آن هزینه‌ها و مصرف انرژی افزایش می‌یابد. رندر توکن یک سیستم غیرمتمرکز ارائه می‌دهد که کار رندر را ردیابی و مدیریت می‌کند. استراتژی این پلتفرم سبب افزایش کارایی در بازی، رسانه، واقعیت مجازی، پزشکی و صنعت می‌شود. عملکرد این شبکه به کاهش هزینه و به‌طور مستقیم به کاهش مصرف انرژی در صنعت کمک می‌کند.

نماد سود اعتباری (CBT)

استفاده از شبکه Render Token مزایای بسیاری دارد. این پروتکل به هرکسی که یک GPU مدرن دارد، اجازه می‌دهد در ازای دریافت توکن‌ها در رندر مشارکت داشته باشد و کاربران ثابت به روشی ایمن و ساده از این شبکه سود می‌برند. متقاضیان رندر نیز می‌توانند در سرمایه‌گذاری سخت‌افزاری خود صرفه‌جویی کنند. به تعبیر دیگر، توکن رندر (RNDR) شکاف بین عرضه و تقاضای پردازنده‌های گرافیکی را پر می‌کند.

مقیاس‌پذیری

یکی از الزامات اصلی رندر توکن ایجاد شبکه‌ای مقیاس‌پذیر است. مدل کسب و کار رندر برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده کاربران در مقیاس خطی شبکه ارائه می‌شود. این پلتفرم برای ارائه یک جایگزین کارآمد، قدرتمند و مؤثر در بازار از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کند. کاربران رندر توکن می‌توانند فایل‌های پیچیده‌ای را اجرا و مدیریت کنند که انجام آن‌ها در یک مجموعه بسیار پرهزینه و دشوار است.

قابلیت‌ها

کاربران توکن‌های رندر برای رسیدن به اهداف خود محیط قوی‌تری را ایجاد می‌کنند و مقیاس‌پذیری این شبکه به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد فضای تعاملی و همه‌جانبه‌تری را طراحی کنند و در این راستا با دریافت ارز به سودهای خوبی دست یابند.

مدیریت حقوقی دیجیتال

با وجود اینکه در حال حاضر هیچ معیار شناخته‌شده‌ای برای حفاظت از حقوق تولیدکنندگان محتوا وجود ندارد، در این راستا یکی دیگر از اهداف تیم توسعه‌دهنده رندر توکن مربوط به امنیت سیستم‌های کنترل دیجیتال است. رندر توکن از تغییرناپذیری فناوری بلاک چین برای محافظت از حقوق سازندگان استفاده می‌کند. علاوه بر این، به فعالان این عرصه کمک می‌کند تولیدات خود را با عنوان برند خود ثبت کنند. این قابلیت به هنرمندان و توسعه‌دهندگان محتوا کمک می‌کند تا کنترل بیشتری در حفاظت از کارشان داشته باشند. همچنین این شبکه می‌تواند برای پرداخت هزینه‌ها به‌صورت خودکار، پیکربندی شود. این ویژگی‌ها بازگشت سرمایه بالقوه‌ای را برای توسعه‌دهندگان تصویرسازی ارائه می‌دهند.

فرمت‌های جدید به تقاضای رندر نیاز دارند

نسل بعدی رندر هولوگرافیک با میدان‌های نوری است. همه پلتفرم‌های اصلی فناوری ویدئو در گوگل و اینستاگرام برای ارائه راه‌حل‌های انتشار در میدان نور رقابت می‌کنند. زیرساخت رندر فعلی باید در اسرع وقت گسترش یابد تا تقاضای ویدئوهای میدان نور را برآورده کند. با هزینه فعلی، ۱ ساعت فیلم میدان نوری ۶/۳ میلیون دلار هزینه دارد. ایجاد میدان‌های سبک در مقیاس و نرخ یوتیوب امروز (۳۰۰ ساعت ویدئو آپلود شده در هر دقیقه) به این موارد نیاز دارد: ۳۴۷ برابر بیشتر از GPUهای موجود در جهان با ۴۷ تریلیون دلار در ماه (۱۰ برابر تولید ناخالص داخلی ژاپن).

تأمین GPU در ۵ سال گذشته با افزایش قیمت‌ها محدود شده است

در طول ۵ سال گذشته میزان بسیار محدودی GPU به بازار عرضه شده است. این امر به افزایش قیمت‌ها با افزایش تقاضا منجر شده و لیست‌های انتظار بسیار طولانی برای دریافت محصول پس از سفارش را به وجود آورده است. حتی اگر می‌توانید تعداد هسته‌ها را برای هر پردازنده گرافیکی افزایش دهید، قدرت پردازش هر هسته با سرعت خاصی افزایش می‌یابد که اساساً طبق قانون مور هر دو سال یک‌بار دو برابر می‌شود؛ به همین دلیل نمی‌توان جهش‌های ناگهانی در قدرت پردازش هر واحد را انتظار داشت.

 GPU Cloud Gap

مراکز داده متمرکز نتوانسته‌اند به‌اندازه کافی سریع گسترش یابند تا تقاضا را برآورده کنند یا قیمت‌های رقابتی ارائه دهند؛ زیرا استفاده از GPUهای مصرف‌کننده کنترل شده و در مواقعی از آن‌ها منع شده است. درعوض، مراکز مهندسی از سخت‌افزار پردازنده‌های گرافیکی درجه سازمانی استفاده می‌کنند که برای بارهای کاری شدید طراحی شده‌اند مانند (GP100-7963 USD/197 OB) 600 درصد گران‌تر از GPUهای مصرف‌کننده هستند.
مثلاً (TitanX – ۱۲۲۵ USD/230 OB) با افزایش عملکرد تنها ۱۷ درصد پردازنده‌های گرافیکی مصرفی با هر تلفن همراه و رایانه‌ای استاندارد ساخته شده و در سراسر جهان فروخته می‌شوند.
تعداد GPUهای در گردش حدود ۲۶۵ میلیون تخمین زده می‌شود، اما کمتر از ۵۰۰۰۰ GPU در حال حاضر از طریق مراکز داده متمرکز مانند ) AWS سرویس وب آمازون) در دسترس است؛ بنابراین سؤال این است که با توجه به GPU Cloud Gap، آیا می‌توان تمام میلیون‌ها GPU در جهان را متصل کرد تا روی وظایف توزیع‌شده برای رندرینگ پیچیده کار کنند؟ پاسخ مثبت است!
این دقیقاً هدف OTOY از Render Token با قراردادن GPUهای غیرفعال برای کار در یک شبکه توزیع شده و امن است که روی بلاک‌چین اتریوم کار می‌کند. تنها با ۱ درصد از GPUهای بیکار در شبکه RNDR، معادل ۲۱ میلیارد دلار زیرساخت GPU با هزینه سرمایه ۰ دلاری اضافه می‌کنیم. این یک افزایش ۵۳۰۰ درصدی ظرفیت رندر در مقایسه با امروز است.

فرصتی برای ایجاد اختلال در تمرکززدایی

ماینرها برای حل پازل‌های رمزنگاری به‌منظور اعتبارسنجی بلوک‌های تراکنش با یکدیگر رقابت می‌کنند. در طول این فرایند، هر ماینر قدرت محاسباتی را به کار می‌برد که به معنای مصرف انرژی است، اما تنها کسانی که معما را حل می‌کنند، به ارزی که استخراج می‌کنند پاداش می‌گیرند. به نظر می‌رسد این بسیار هدر دهنده است؛ زیرا آن‌ها منابع کمیاب را بدون افزودن ارزش اجتماعی و بدون کسب هیچ سودی برای درصدی از قدرت پردازش GPU که معما را حل نکرده است، مصرف می‌کنند. Render Token ابزاری برای به حداکثر رساندن ارزش محاسباتی GPU در جامعه ماینینگ است. به‌جای هش‌کردن اعداد تصادفی، پردازش کارهای رندر در شبکه Render Token با ارائه خدمات لازم و درعین‌حال تضمین یک پاداش در RNDR برای هر وات انرژی صرف‌شده برای انجام کارهای رندر، به یک مزیت اجتماعی منجر می‌شود.

وعده بلاک‌چین RNDR به سازندگان محتوا

تا اینجا درباره اهداف و مزایای کوتاه‌مدت خود بحث کرده‌ایم، اما Render Token چیزی بیش از یک تبادل غیرمتمرکز قدرت رندر در سراسر بلاک‌چین خواهد بود. ما حتی بزرگ‌تر فکر می‌کنیم و می‌خواهیم چشم‌انداز خود را برای آینده با شما به اشتراک بگذاریم.

در دو سال آینده قطعاً شاهد تغییراتی خواهیم بود که انقلاب پروتکل‌های اینترنتی غیرمتمرکز در روابط ما با کالاهای فرهنگی به‌طورکلی ایجاد می‌کند: نحوه ایجاد، تولید، اشتراک و مصرف آن‌ها. شبکه Render Token روی بلاک‌چین اتریوم اجرا می‌شود؛ بنابراین به نقطه آغاز مطالب برگردیم: وعده بلاک‌چین به سازندگان محتوا چیست که می‌توانیم آن را در سه جنبه خلاصه کنیم:

  • حمایت از حقوق، کسب درآمد و بازگرداندن قدرت به افراد. از آنجا که بلاک‌چین به‌عنوان یک پایگاه داده عمومی عمل می‌کند، وسیله‌ای عالی برای محافظت از دارایی‌ها و اشیای دیجیتال است. محتوا را می‌توان با شناسه‌ای منحصربه‌فرد زمان‌بندی و ذخیره کرد. هنگامی که آن را ذخیره می‌کنید، برخلاف آنچه امروز پس از بارگیری مطالب رخ می‌دهد، عملاً تغییر نمی‌کند.
  • وقتی صحبت از کسب درآمد می‌شود، تراکنش‌های بلاک‌چین با قراردادهای هوشمند کار می‌کنند؛ قراردادهای مبتنی بر کد که با رویه خاصی فعال می‌شوند و توسط همه رایانه‌های موجود در شبکه تأیید می‌شوند. صاحبان محتوا می‌توانند مجموعه‌ای از این قراردادها را طوری برنامه‌ریزی کنند که با خط‌مشی‌های استفاده متفاوت برای کارشان مطابقت داشته باشد. هنگامی که کاربر نوع قرارداد را انتخاب کرد، پرداخت آنی با هزینه تقریباً صفر انجام می‌شود.
  • این شبکه به توانمندسازی خلاقان منجر می‌شود که یکی از بزرگ‌ترین جاه‌طلبی‌های تیم Render Token است. با ایجاد شبکه‌ای که در آن مصرف‌کنندگان مستقیم با سازندگان تعامل دارند، این شبکه به واسطه‌هایی که در حال حاضر بخشی از فرایند مدیریت توزیع و حقوق هستند، دسترسی فوری به محتوا را حذف می‌کند. این فناوری هزینه‌های کمتری را برای مصرف‌کنندگان و هم‌زمان سود مستقیم بیشتری را برای خود خلاق تضمین می‌کند.

ارز دیجیتال رندر (RNDR) را از کجا بخریم و کجا ذخیره کنیم؟

شما می‌توانید ارز دیجیتال رندر (RNDR) را هم اکنون در صرافی‌های معتبر ایرانی مثل صرافی ارز دیجیتال مهران بیت خرید و فروش کنید. همچنین می‌توانید ارز Render (RNDR) خود را در کیف پول‌های نرم‌افزاری مثل تراست والت (Trust Wallet) و کیف پول‌های سخت‌افزاری مثل لجر (Ledger) ‌و ترزور (Trezor) ذخیره کنید.

جمع‌بندی

Render Token با ایجاد سیستم غیرمتمرکز و باز برای تکمیل خدمات و پلتفرم‌های مخرب گذشته در تلاش است. توسعه زیرساخت‌های لازم هدف فازهای اول تا سوم نقشه راه مجموعه پشتیبان رندر است. از نظر برندان ایچ، خالق زبان جاوا اسکریپت یکی از بنیان‌گذاران موزیلا و بنیان‌گذار BAT، نقش RNDR در سال‌های آینده را به‌خوبی در یک پست اخیر به‌عنوان یکی از توکن‌های خاص دامنه که متصل می‌شود، خلاصه کرد. اقتصاد مجازی به یک کل منسجم و عادلانه و در عین حال غیرمتمرکز تبدیل شده است.