مهران بیت
سروم ارز سروم

قیمت ارز سروم (SRM)

نرخ تومانی خرید
2,039
نرخ تومانی فروش
2,029
تومان
0.02%
$
0.03447
سروم سروم
SRM
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
گیت هاب:
Github
محاسبه قیمت
خرید فروش
SRM > سروم
سروم میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

سروم چیست؟

سروم (Serum) با نماد اختصاری SRM، اولین صرافی غیر متمرکز اوراق مشتقه در بین سایر صرافی ها است که می تواند این ویژگی را دراختیار افراد قرار دهد تا بتوانند ترید های بین زنجیره ای داشته باشند.
Sam Bankman-Fried  بنیان گذار پروژه Serum است  افراد پروژه  ارز دیجیتالSerum ، مشارکت هایی را با افرادی به نام Multicoin Capital، Tomochain، compound  ایجاد کرده اند.
یکی از مهمترین ویژگی های Serum همین ترید بین زنجیره ای می باشد چون همان طور که می دانیم همه ی ارزهای دیجیتال بر روی بلاک چین اتریوم قرار ندارند و این پروژه بخاطر غیر متمرکز بودن آن به کاربران این امکان را می دهد تا با اختیارخودشان در این پروژه مشارکت کنند.
 Serum یک توکن بومی هم دارد که این توکن با نام SRM در بازار جهت مشارکت در امور مدیریت و استیکینگ فعالیت می کند.
این صرافی غیرمتمرکز (DEX) تمام تلاش خودش را می کند تا کاربرانش بتوانند معاملات خود را با بهترین سرعت و در کمترین زمان ممکن انجام دهند.
 این پروژه بر روی شبکه  Solana سوار است و در بستر اتریوم فعالیت نمی کند و برای خودش سیستمی کاملا مستقل را دارد اما می تواند با اتریوم فعالیت داشته باشد و در بعضی از صرافی ها هم بعنوان یکی از توکن های  ERC20  شناخته شده است.

ارز دیجیتال serum سروم - SRM چیست؟

تفاوت سروم (Serum) با سایر ارزهای دیجیتال در چیست؟

پروژه Serum ترید بین زنجیره ای را پشتیبانی می کند و بنابراین برای معاملاتی که در بستر بر روی بستر اتریوم نیستند ( مثل بیت کوین ) بسیار مناسب است.
این پروژه می تواند شرایطی را برای استیبل کوین ها فراهم کند تا بتوانند بدون اینکه متکی به نظام بانکی باشند عملکرد خوبی داشته باشند. هدف پروژه Serum  ایجاد فضایی مناسب برای انجام تراکنش هایی سریع و کم هزینه است.

سروم (Serum) قصد اصلاح چه باگ هایی را در دیفای دارد ؟

پروژه ارز دیجیتال Serum قصد دارد تا بتواند مشکلات زیادی را از مجموعه دیفای اصلاح کند و موجب ارتقا و بالارفتن بهره وری شبکه گردد.در این مقاله سعی داریم تا بتوانیم تعدادی از اهداف Serum را بیان و بررسی کنیم تا بتوانیم با این ارزدیجیتال و فعالیت های این شبکه بیشتر آشنا شویم.
متمرکز بودن پروژه های دیفای یکی از همین نواقص است ، به این معنی که اکثر این پروژه ها مربوط با یک اوراکل واحد و متمرکز کار می کنند مثل اوراکل چین لینک  ChainLink.

 •  تراکنش های دیفای بسیار آهسته انجام می شوند همچنین گران قیمت هم هستند و کارمزدهای بالایی دارند.
 • ترید در حوزه دیفای به صورت خودکار و بدون سفارش گیری انجام میشود که طبیعی است که زمانی که بازار با نوسان همراه است این موضوع به نفع کاربران نمی باشد.
 • در بازار رمز ارزها باید به گونه ای عمل کرد تا بتوان بلاک چین ها را به هم مربوط کرد تا برای انجام معادلات و مبادلات نیازی به شخص ثالث نباشد.

اما سوال اینجاست که Serum چگونه می خواهد به نحو احسن این باگ ها را برطرف کند و برای اینکار چه برنامه هایی را دارد؟

Serum قصد اصلاح چه باگ هایی را در دیفای دارد ؟

روش های بهبود شبکه دیفای توسط اقدامات سروم (Serum)

 • Serum همواره در تلاش بوده است تا بتواند عملکردی مطلوب را برای جامعه کاربران فراهم کند و به اصلاح شبکه دیفای بپردازد.
 • اما روش های مختلفی برای حل نواقص سیستم دیفای وجود دارد که در اینجا به بررسی چند روش اصلی Serum می پردازیم.
 • بلاک چین Solana یک بلاکچینی است که Serum پروژه های خود را در این بستر انجام می دهد.
 • از جمله ویژگی های مثبت بلاک چین Solana می توان به سرعت بالای پردازش تراکنش ها و اطلاعات همراه با ارزان قیمت بودن آن اشاره کرد.

این بلاک چین برخلاف سایر شبکه ها ، یک بلاکچین رسمی وغیرمتمرکز است.
فعالیت صرافی Solana بر مبنای سروم (Serum) شکل گرفته است و همین امر باعث می شود تا افراد بتوانند سفارش گذاری و لیمیت را خودشان انجام بدهند البته بصورت محدود.
از دیگر ویژگی های این شبکه می توان به این اشاره کرد که به شما اجازه می دهد تا معاملات و مبادلات خود را به صورت زنجیره ای و به راحتی بدون نیاز به شخص سوم انجام دهید این سیستم موجب بوجود آمدن سبکی جدیدی از استیبل کوین ها می شود که در این میان محصولات توکنی دیگر وابسته به بانک ها نخواهند بود.

کاربردهای توکن SRM چیست ؟

توکن SRM کاربردهای زیادی را در شبکه Serum دارند که از جمله کاربردهای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • پرداخت کارمزد تراکنش ها با استفاده از این توکن انجام می شود
 • توکن SRM برای استیکینگ بر روی یک نود هم انجام میشود.

کارمزد تراکنش ها به صورت زیر تقسیم بندی می شود

 • 20% تیم و مشاوران
 • 22% مشارکت کنندگان پروژه
 • 4 % خریداری کنندگان مزایده
 • 27% شرکا و همکاران
 • 27% تامین کنندگان انگیزه

کیف پول های معتبر توکن SRM

همانطور که می دانید SERUM بر پایه Solana فعالیت می کند پس بنابراین یکی از معتبرترین کیف پول های نگهداری ارزدیجیتال Serum  کیف پول Sorana است ، علاوه بر این کیف پول های معتبر دیگری به نام Coin98 و یا  Trust Wallet  در بازار موجود هستند.

انجام مبادلات بین زنجیره ای با استفاده از Serum

در زمان های گذشته امکان انجام مبادلات بین زنجیره ای به صورت راحت و آسان وجود نداشت.
مثلا فرض کنید که شخصی اتریوم دارد و شخص دیگری نیز بیت کوین دارد؛ اگر این دو بخواهند معامله ای را با همدیگر انجام بدهند چگونه می شود که نفر اول برای نفر دوم اتریوم بفرستد و نفر دوم برای نفر اول بیت کوین بفرستد؟
خب طبیعی است که در مرحله اول مساله عدم اعتماد به همدیگر است یعنی اینکه کدام یک از آن ها اول رمز ارز خود را برای دیگری بفرستد؟
اگر این سوال را چندین وقت پیش می پرسیدید ما به شما می گفتیم که در این شرایط شخص اول اتریوم خود را برای یک قرارداد هوشمند می فرستد و شخص دوم هم بیت کوین خود را از طریق یک کیف پول چند امضایی انتقال می دهد ؛ البته باید در اینجا یادآوری کرد که این سبک معامله نیاز به چند شاهد و شخص ثالث دارد. راه حل Serum در این مواقع چیست؟

انجام مبادلات بین زنجیره ای با استفاده از Serum

Serum یک بستری را فراهم کرده است که در این بستر هر دو طرف معامله باید مقداری اتریوم را بعنوان وثیقه به یک قرارداد هوشمند بفرستند.
این قرارداد هوشمند علاوه بر اینکه صحت و درستی این معامله را بررسی می کند پس از بررسی های انجام شده ارز طرفین معامله را به همراه اتریومی که بعنوان وثیقه گذاشته اند به آن ها بر می گرداند و همچنین جریمه ای هم مشخص می کند تا افراد با درستکاری تشویق شوند.

جمع بندی

اگر تا الان از پروژه های دیفای بعنوان بستری برای کسب سود و انجام معاملات یاد می شد باید بگوییم که امروزه این بستر تغییر های بزرگ و مهم و روبه رشدی کرده است.
با روی کارآمدن پروژ  Serum انقلاب بزرگی در صنعت معاملات بین فردی پدید آمد؛ حال دیگر افرادی که می خواستند ارزهای دیجیتال مختلفی را با همدیگر تبادل کنند می توانستد به راحتی و با خیالی آسوده این معاملات را انجام دهند.