مهران بیت
سیا کوین  ارز سیا کوین 

قیمت ارز سیا کوین  (SC)

نرخ تومانی خرید
299
نرخ تومانی فروش
297
تومان
0.01%
$
0.005154
سیا کوین  سیا کوین 
SC
آدرس سایت:
sia.tech
گیت هاب:
Source Code
ردیت:
Reddit
توییتر:
Twitter
دیسکورد:
Discord
وایت پیپر:
Whitepaper
#PoW#Blake2b#Platform#Storage#DragonFly Capital Portfolio#Fenbushi Capital Portfolio#Paradigm Portfolio#Distributed Computing#Filesharing#Web3#Mineable#Near Protocol Ecosystem#Privacy#Wallet#Opensource
محاسبه قیمت
خرید فروش
SC > سیا کوین 
سیا کوین  میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

سیا کوین (Siacoin) چیست؟

سیا کوین (Siacoin) با نماد اختصاری SC، یک پلتفرم ذخیره‌سازی فضای ابری است که بر اساس تکنولولوژی بلاکچین ساخته شده است. این ارز مقرون به صرفه‌ترین خدمات مربوط به فضای ذخیره ابری را در بازار ارائه می‌دهد که در آن نیازی به ایجاد حساب کاربری نیست، سروری وجود ندارد و شخص سومی در این فرآیند درگیر نخواهد شد. هدف آینده سیا کوین این است که بتواند کاراترین، کاربرپسندترین، ارزان‌ترین و ایمن‌ترین پلتفرم فضای ذخیره ابری را ایجاد کند. آینده Siacoin تحت تأثیر چنین مزایایی، مستعد رونق و شکوفایی است.

ارز دیجیتال سیا کوین (Siacoin) - SC چیست؟
منبع: academy.moralis.io

نحوه کار این پلتفرم ساده است و کاربرانی را که می‌خواهند فضای بلااستفاده هارد درایو خود را به اشتراک بگذارند به کاربرانی متصل می‌کند که به فضای ذخیره‌سازی نیازمند هستند. در این فرآیند، امنیت کاربران و میزبان توسط شبکه بلاکچین تأمین می‌شود. در این پلتفرم کنترل تمام‌عیاری بر داده‌ها و فضای ذخیره‌سازی خواهید داشت که باعث می‌شود ریسک گم‌ شدن و هک شدن داده‌ها به حداقل برسد.

مروری بر وضعیت سیا کوین

مروری بر وضعیت سیا کوین

شرکت Nebulous پلتفرم سیا کوین را در سال 2015 عرضه کرد و در شهر بوستون مستقر است. ایده اصلی ساخت و عرضه Siacoin به دیوید وریک (David Vorick) و لوک چامپین (Luke Champine) تعلق دارد. آینده سیا کوین در دست چنین مدیرانی قرار دارد که می‌توانند با اتکا با خلاقیت و شناسایی نیاز بازار بر اساس منافع خود حرکت کنند.

تحلیل قیمت سیا کوین (Siacoin)

سیا کوین (Siacoin) در سال 2020 عملکرد متعادلی داشت، به صورتی که در ابتدای سال با قیمت 0.0012 دلار استارت زد و با رشدی پایدار به 0.0034 دلار رسید و این یعنی چیزی حدود 134 % رشد داشته است. این بهترین تلاش Siacoinدر سال 2020 بود اما این کوشش دیری نپایید و پس از مدتی به زیر 0.0010 دلار سقوط کرد که کمترین قیمتی بود که در دو سال اخیر معامله شده بود.
هفته آخر آوریل سال 2020 برای ارزهای دیجیتال خوش‌یمن بود و Siacoin که در میان صد ارز دیجیتال قرار گرفته بود توانست در میان ده رمزارز پربازده هفته نیز جای بگیرد. در آن روزها بازار پر از فراز و نشیب بود و بیت کوین از مرز 10 هزار دلار عبور کرده بود و مجدداً به زیر 8 هزار دلار سقوط کرد.

هاوینگ (Halving)

فرآیند نصف شدن بیت کوین یا همان هاوینگ (Halving) در ماه می بر بازار تأثیر گذاشت و از آنجا که سیا کوین یکی از قدیمی‌ترین ارزهای دیجیتالی به شمار می‌رفت که در سال 2015 به بازار عرضه شد، همزمان با رشد قیمت بیت کوین از آن تأثیر پذیرفت. آینده Siacoin می‌تواند بر اساس گذشته آن پیش‌بینی شود و از این رو بررسی رفتار قیمتی آن در گذشته ضروری به نظر می‌رسد.

قیمت Siacoin (SC)

سیا کوین (Siacoin) از سال 2018 تا سال 2020 تقریباً روندی باثبات داشت و از نوسانات شدید قیمت مصون ماند، به صورتی که بیشترین قیمت متوسط آن حول و حوش 0.0025 دلار بود و هر تریدری که موفق شده بود آن را پیش از این در قیمت 0.0020 دلار خریداری کند، می‌توانست با نگهداری 2 ماهه این ارز دیجیتال حداقل 25 % عایدی کسب کند. در ادامه کار قیمت متوسط سیا کوین با همان فرمان سابق پیش رفت تا به سال 2021 رسید.
هیجان و رونق بی‌سابقه بازار ارزهای دیجیتال در این سال چنان بود که اکثر ارزهای دیجیتال تحت تأثیر این جو قرار گرفتند و Siacoin نیز از این جریان بی‌نصیب نماند. اوج‌گیری قیمت سیا کوین به صورتی بود که از ژانویه همین سال از قیمت 0.0044 دلار به سمت بالا صعود کرد و هر چند که نتوانست به اوج قیمت خود در سال 2018 برسد اما تا 0.03 دلار بالا آمد و هم‌اکنون نیز روند صعودی خود را ادامه می‌دهد. آینده Siacoin با تحولات و شراکت‌هایی که ایجاد می‌شود مستعد رشد خواهد بود.
احتمالات فراوانی پیش روی Siacoin قرار دارد و اخیراً تیم طراح موفق شده‌اند Skynet را که حدوداً 20 سال برای ساخت آن تلاش کرده‌اند به بازار عرضه کنند. این محصول نوعی شبکه تولید محتوای غیرمتمرکز است و پلتفرمی است که فایل‌ها را به اشتراک می‌گذارد. در واقع اسکای‌نت تلاش کوچکی است در جهت تحقق اینترنت رایگان. اسکای‌نت می‌تواند راه‌حلی دائمی باشد برای عملکرد داده‌ها و اپلیکیشن‌ها و توانایی این را دارد که آینده ارز دیجیتال Siacoin را متحول کند.

مقدار باقی مانده که به عرضه کل سیا کوین

مانند برخی از ارزهای دیجیتال، آمار و اطلاعات دقیقی در دست نیست که توضیح دهد چه مقدار باقی مانده که به عرضه کل سیا کوین (Siacoin) برسیم. رکورد قیمت سیا کوین یا همان اوج قیمت تا به امروز دست‌نخورده باقی مانده و تکرار نشده است. این ارز دیجیتال در سال 2018 به رکورد قیمتی 0.11 دلار رسید و تا به امروز نتوانسته است چنین رشد قیمتی داشته باشد و برای آنکه بتواند به چنین وضعیتی برسد، راه درازی در پیش دارد. از نکات مثبت سیا کوین می‌توان به جایگاه آن در میان رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال اشاره کرد که هم‌اکنون در میان 100 رمزارز برتر بر اساس ارزش بازار جای دارد.

طرح‌های توسعه سیا کوین

مالک سیا کوین دیوید وارویک (David Warvick) است که توانست این محصول را در دوره‌ای عرضه کند که اغلب ارزهای دیجیتال صرفاً جهت تراکنش به کار می‌رفتند و در آن زمان این کوین در نظر داشت شبکه‌ای را ایجاد کند که هم به کار سرمایه‌گذاران بیاید و هم به درد کاربران بخورد. پس از آن Siacoin (SC) به ارائه‌دهنده فضای ذخیره ابری غیرمتمرکز تبدیل شد و اکنون یکی از بهترین ارائه‌دهندگان چنین خدماتی است.

فضای ذخیره ابری

همان‌طور که می‌دانید، فضای ذخیره ابری به مرور زمان محبوب شد و افراد بسیاری به دنبال خدمات ارزان‌قیمت و قابل‌اعتماد در این زمینه هستند؛ زیرا داده‌ها همواره برای افراد مانند بسیاری از امور خصوصی ارزشمند تلقی می‌شوند. در نتیجه کاربران می‌توانند با کمک بلاکچین و با حفظ امنیت داده‌های خود را ذخیره کنند. Siacoin بازاری برای داده‌ها ایجاد کرده که در آن بیش از 300 ارائه‌دهنده با 804 ترابایت فضای ذخیره‌سازی حضور دارند و در این فضا 1.1 میلیون داده دانلود می‌شود.
اکثر ارائه‌دهندگان بابت خدمات فضای ذخیره ابری خود بیش از 10 دلار کارمزد دریافت می‌کنند، در حالی که این مبلغ برای سیا کوین (SC) از 2 الی 3 دلار شروع می‌شود و احتمالاً ارزان‌ترین خدمات را ارائه می‌دهد. آینده Siacoinبه دلیل ارزان‌قیمت بودن خدمات آن روشن به نظر می‌رسد.

چالش‌های آینده سیا کوینی

تیم توسعه‌دهنده سیا کوین چالش هک اسکای‌نت خود را که طی آن بیش از 1 میلیون سیا کوین (SC) پاداش می‌دهد راه‌اندازی کرد. در این چالش لازم است توسعه‌دهندگان اپلیکیشن منبع بازی بسازند و آن را با سیا کوین یکپارچه کنند. با استفاده از آن کاربران می‌توانند داده‌های خود را ذخیره کنند و به اشتراک بگذارند و در این میان اپلیکیشن‌های جالبی ساخته می‌شود که توسط کاربران تست و آزمون می‌شوند.

گزینه‌های پرداخت در پلتفرم

گزینه‌های پرداخت در پلتفرم سیا کوین گسترده و متنوع است. پرداخت یک بار صورت می‌گیرد و مبلغ قابل استرداد نیست؛ زیرا این کار باعث می‌شود که ریسک هک شدن یا کلاهبرداری در بازار کاهش یابد. پاداش پرداختی توسط Siacoin روش خوبی برای قدردانی از توسعه‌دهندگان است. سیا کوین علاوه بر فضای ذخیره‌سازی خدمات دیگری از جمله پشتیبان‌گیری فایل‌ها را نیز ارائه می‌دهد.
همراه با بازخورد مشتریان، سیا کوین در شبکه تعییراتی ایجاد می‌کند تا آنان را از مراجعه به سایر ارائه‌دهندگان بی‌نیاز کند. نوسانات در بازار اجتناب‌ناپذیر است و همواره رخ می‌دهد و این مسئله می‌تواند در سال‌های پیش رو برای آینده Siacoin حائز اهمیت باشد. سال 2019 برای ارزهای دیجیتال فاجعه بود، زیرا دولت‌های چین و هند استفاده از ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کردند و علاوه بر این در بازار کلاهبرداری‌های فراوانی صورت پذیرفت، اما در حال حاضر شرایط تغییر کرده و جهان ارزهای دیجیتال با ایمنی و اطمینان بیشتری همراه شده است.

سخن پایانی

سیا کوین (Siacoin) در نظر دارد که جانشین شرکت‌های ذخیره‌سازی سنتی مانند دراپ‌باکس، اپل، گوگل و سایر شرکت‌های شخص ثالث شود. Siacoin به دست هیچ سازمان واحدی کنترل نمی‌شود و شبکه‌ای غیرمتمرکز است که در ساختار میانی آن کسی نمی‌تواند نظارت داشته باشد. امنیت همواره در تکنولوژی‌های ذخیره‌سازی فضای ابری اهمیت داشته است و سیا کوین موفق شده این امر خطیر را با استفاده از ساختار بلاکچین تأمین کند و ریسک مربوط به هک شدن شبکه را به حداقل برساند.