مهران بیت
سینگولاریتی نت ارز سینگولاریتی نت

قیمت ارز سینگولاریتی نت (AGIX)

نرخ تومانی خرید
54,902
نرخ تومانی فروش
54,522
تومان
0%
$
0.95151
سینگولاریتی نت سینگولاریتی نت
AGIX
آدرس وب سایت:
singularitynet.io
وایت پیپر:
Whitepaper
گیت هاب:
Github
ردیت:
Reddit
دیسکورد:
Discord
تلگرام:
Telegram
#Cross-Chain DEX Aggregator#Generative AI#Marketplace#AI & Big Data#Payments#Cardano Ecosystem
محاسبه قیمت
خرید فروش
AGIX > سینگولاریتی نت
سینگولاریتی نت میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال سینگولاریتی نت (SingularityNET) چیست؟

ارز دیجیتال سینگولاریتی نت (SingularityNET) با نماد اختصاری AGIX، توکن کاربردی سینگولاریتی نت است که پس از هارد فورک توکن AGI اصلی ایجاد شد و از طریق کراس چین (Cross-chain) با کاردانو تعامل دارد.

ارز دیجیتال سینگولاریتی نت (SingularityNET) -AGIX چیست؟
منبع: lifespan.io

این توکن برای پشتیبانی از عملکردهای اصلی سینگولاریتی نت طراحی شده و نمایندگان یا همان Agentهای هوش مصنوعی را قادر می‌سازد تا با یکدیگر و پروتکل‌های خارجی تعامل داشته باشند، پرداخت‌ها را در بازار هوش مصنوعی ساده می‌کند، به دارندگان توکن‌هایی که از طریق استیک کردن به امنیت پلتفرم کمک می‌کنند، پاداش می‌دهد و به دارندگان توکن اجازه می‌دهد تا در تأمین مالی دموکراتیک برای عملیات شبکه، از طریق رأی‌گیری مشارکت داشته باشند.

پروتکل SingularityNET چیست؟

پلتفرم SingularityNET یک شبکه متن باز و غیرمتمرکز در فضای بلاکچین است که سعی دارد خدمات هوش مصنوعی را در این حوزه پیاده‌سازی کند. توسعه‌دهندگان با استفاده از بستر SingularityNET می‌توانند برنامه‌های مختلف در حوزه هوش مصنوعی را ایجاد کرده و آنها را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند.
پلتفرم SingularityNET اولین بازار غیرمتمرکز هوش مصنوعی است که بر بستر بلاک چین کاردانو ساخته شده است. در حال حاضر اکوسیستم SingularityNET شامل ۱۳ پروتکل است که یا راه‌اندازی شده‌اند یا در حال ساخت هستند. پروتکل SingularityNET از یک زبان برنامه نویسی جدید به نام MeTTa استفاده می‌کند. این شبکه قصد دارد به وسیله این زبان برنامه‌نویسی از انتشار ذخیره دانش (DAS) Distributed Atomspace knowledge استفاده کند.

تیم توسعه دهنده پروتکل SingularityNET

پروژه SingularityNET دارای یک تیم توسعه‌دهنده ۵۰ نفره است. بیشتر افراد این تیم از دانشمندان، توسعه‌دهندگان، محققان و مهندسان هوش مصنوعی تشکیل شده است. پروتکل سینگولاریتی نت توسط دکتر بن گورتزل (Dr. Ben Goertzel) که در حال حاضر مدیر اجرایی این پروژه است، در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد.

تیم توسعه دهنده پروتکل SingularityNET
منبع: blog.singularitynet.io

دکتر گورتزل علاوه‌بر فعالیت در پروتکل سینگولاریتی نت به عنوان رئیس بنیاد OpenCog و دانشمند ارشد در شرکت خدمات هوش مصنوعی Hanson Robotics مشغول به کار است. سیمون جاکوملی (Simone Giacomelli) و دکتر (دیوید هانسون) David Hanson از دیگر توسعه‌دهندگان اصلی این پروتکل هستند.
دکتر دیوید هانسون سرپرست تیم رباتیک سینگولاریتی نت است و سابقه‌ای طولانی در صنعت رباتیک دارد. او بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۱ در دیزنی مشغول به کار بوده است و سابقه تاسیس چندین استارت‌آپ رباتیک را در کارنامه خود دارد. یکی از فعالیت‌های هانسون در زمینه توسعه رباتیک شبیه‌سازی انسان بوده است.
ربات سوفیا به عنوان رئیس ربات‌ها (Chief Humanoid) در پروتکل SingularityNET فعالیت می‌کند. این ربات یک ربات انسان‌نما است که توسط شرکت Hanson Robotics طراحی شده است.

سینگولاریتی نت (SingularityNET) چه اهدافی دارد؟

هدف اصلی پروتکل سینگولاریتی نت توسعه هوش مصنوعی است که به طور کامل بر روی یک پلتفرم غیرمتمرکز با دسترسی جهانی ساخته شده است. این پروژه به دنبال ایجاد چارچوبی به منظور فراهم کردن قابلیت همکاری بین هوش مصنوعی‌های مختلف است. به عبارت ساده‌تر پروتکل SingularityNET قصد دارد به عنوان پلی برای اتصال تمامی پروژه‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی عمل کرده و به تمامی پروژه‌های این حوزه اجازه دهد که با یکدیگر تبادل اطلاعات داشته باشند و نواقص یکدیگر را تکمیل کنند. پلتفرم SingularityNET برای اتصال پروژه‌های مختلف هوش مصنوعی به یکدیگر، از توکن بومی خود به نام AGIX استفاده می‌کند.

نقشه راه پروتکل SingularityNET چیست؟

در حال حاضر پروتکل SingularityNET در حال کار برروی فناوری‌های OpenCog Hyperon ،AI-DSL و پلتفرم هوش مصنوعی SingularityNET است. این پروتکل قصد دارد در ادامه مسیر خود با استفاده از خدمات هوش مصنوعی تعداد بیشتری از پروژه‌ها را ترغیب به استفاده از خدمات خود کند.
همچنین این پروتکل قصد دارد در نیمه اول سال ۲۰۲۳ نسخه آلفای اولیه زنجیره جانبی HyperCycle خود را ارائه دهد و قابلیت رای‌دهی و پشتیبانی از جامعه حاکمیتی خود را در شبکه کاردانو به انجام برساند.

رمزارز AGIX چیست؟

AGIX توکن حاکمیتی پروتکل SingularityNET است و کاربران این پروتکل می‌توانند با استفاده از آن درتوسعه و به‌روز‌رسانی‌های شبکه ایفای نقش کنند. رمزارز AGIX در سپتامبر سال ۲۰۱۷ با برگزاری ICO راه‌اندازی شد و شبکه سینگولاریتی نت توانست در طی این عرضه اولیه بیش از ۳۳ میلیون دلار سرمایه جذب کند. در مجموع دو میلیارد توکن‌ AGIX وجود خواهد داشت که به شرح زیر توزیع شده‌اند:

۵۰۰ میلیون واحد در ICO به فروش رسید.
۲۰۰ میلیون به استخرهای Reward Pool اختصاص پیدا کرده است.
۱۸۰ میلیون به بنیان‌گذاران پروتکل سینگولاریتی نت اختصاص یافت.
۸۰ میلیون در اختیار بنیاد SingularityNET قرار گرفت.
۴۰ میلیون واحد برای طرح‌های تشویقی و ایردراپ در نظر گرفته شده است.

استیک کردن ارز دیجیتال AGIX

سینگولاریتی نت دارای پورتال استیکینگ است که به دارندگان توکن AGIX اجازه می‌دهد توکن‌های خود را در ازای پاداش قفل کنند. دارندگان با استیک کردن ارز دیجیتال AGIX به ایمن کردن عملیات بازار هوش مصنوعی پلتفرم کمک می‌کنند.
پس از ۳۰ روز، توکن‌های AGIX را می‌توان برای کسب پاداش‌ها، بازخرید کرد. کسانی که علاقه‌مند به ادامه استیکینگ هستند، می‌توانند توکن‌های خود را در دوره بعدی هم استیک کنند. در حالی که پورتال استیکینگ در حال حاضر روی بلاک چین اتریوم فعال است، انتظار می‌رود نسخه بهبود یافته بلاک چین کاردانو به زودی منتشر شود.

ارز دیجیتال سینگولاریتی نت (SingularityNET) را از کجا بخریم و کجا ذخیره کنیم؟

شما می‌توانید ارز دیجیتال سینگولاریتی نت (SingularityNET) را هم اکنون در صرافی‌های معتبر ایرانی مثل صرافی ارز دیجیتال مهران بیت خرید و فروش کنید. همچنین می‌توانید ارز سینگولاریتی نت (AGIX) خود را در کیف پول‌های نرم‌افزاری مثل تراست والت (Trust Wallet)، متامسک (Metamask)، و کیف پول‌های سخت‌افزاری مثل لجر (Ledger) ذخیره کنید.

جمع بندی و خلاصه ای از ارز سینگولاریتی نت

سینگولاریتی نت نقش مهمی در تکامل و پذیرش در جریان اصلی برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی ایفا می‌کند. هدف این پلتفرم با ارائه بازار غیرمتمرکز هوش مصنوعی و تقویت همکاری بین توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی، توسعه و اجرای هوش عمومی مصنوعی (AGI) است.
توکن AGIX به عنوان جزئی اساسی از اکوسیستم سینگولاریتی نت به حساب می‌آید که انجام تراکنش‌ها، تسویه‌حساب‌ها، مشوق‌ها و حاکمیت را در پلتفرم امکان‌پذیر می‌کند.