مهران بیت
اسکای کوین ارز اسکای کوین

قیمت ارز اسکای کوین (SKY)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
اسکای کوین اسکای کوین
SKY
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
تلگرام:
Telegram
گیت هاب:
Github

اسکای کوین چیست؟

اسکای کوین (Skycoin) با نماد اختصاری SKY یک پروژه ارز بسیار جاه طلبانه است‌ و به جای یک سکه،  یک اکوسیستم کامل از راه حل‌های مشکلاتی است که بلاکچین قصد حل آنها را دارد؛ در واقع یک پلت فرم کامل است که به وسیله Skycoin برای انجام عملکردهای مختلف و کمک به شبکه سیستم‌های وابسته به یکدیگر طراحی شده است. بنیان اکوسیستم Skycoin با Skywire آغاز می‌شود.

اسکای کوین یک ارز دیجیتال مبتنی بر بیت کوین است. کل عرضه سکه 100 میلیون است و نمی‌توان سکه را از بین برد. اما Skycoin مانند بیت کوین استخراج نمی‌شود؛ زیرا به اجماع اثبات کار (PoW ) مانند بیت کوین که رایانه‌ها انرژی و پردازش منابع خود را صرف می‌کنند و پاداش سکه‌ای دارند، اعتماد نمی‌کند؛ همچنین یک ارز اثبات سهام نیست که در آن کاربران به دلیل نگه داشتن Skycoin در کیف پول خود؛ به عنوان مثال PIVX پاداش می‌گیرند؛ در عوض Skycoin روش اجماع سفارشی خاص خود را دارد که Obelisk نامیده می‌شود.

ارز دیجیتال اسکای کوین Skycoin - Sky چیست؟

Skywire چیست؟

Skywire یک شبکه خصوصی غیرمتمرکز است و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت می‌توانند نرخ‌های مختلفی برای اولویت‌بندی مطالب به مشترکان خود ارائه دهند. سرویس گیرندگان Skywire یک سرور شبکه خصوصی مجازی را اجرا می‌کنند که کاربران را به شبکه Skywire متصل می‌کند. این سرورها به Skyminer معروف هستند.

Skywire چیست؟

اسکای ماینر چیست؟

سخت افزار Skyminer یک سرور VPN سفارشی است که زیرساخت‌های لازم برای تأمین انرژی شبکه Skywire را فراهم می‌کند. Skyminer اساساً یک سرور Linux است که دارای روتر و قابلیت شبکه یکپارچه است. این واحد از قبل ساخته شده است؛ اما مشخصات برای هر کسی که مایل است واحد Skyminer خود را بسازد نیز در دسترس است. این سرور دارای یک پردازنده چهار هسته‌‌ای 16 گیگابایت رم و 128 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی حالت جامد است؛ همچنین دارای یک کارت گرافیک 8 هسته‌ای Mali450 است.

این سرورها دسترسی کاربران به اینترنت را فراهم می‌کنند. این سرویس ارزان‌تر و سریعتر به وسیله کاربران Skywire کنترل می‌شود. شرکت‌های ISP  بر اولویت‌بندی محتوایی کنترل ندارند. شبکه Skywire خصوصی است؛ بنابراین آدرس‌های IP قابل ردیابی نیستند؛ همچنین کاربران با ارائه پهنای باند به کاربران دیگر در Skycoin پاداش می‌دهند‌.

عملکرد اجماع آبلیسک چگونه است؟

ایده پشت الگوریتم Obelisk این است که گره‌ها براساس اجماع وب اعتماد می‌کنند. نفوذ در شبکه باعث توزیع شبکه اعتماد می‌شود. برای از بین بردن ماینینگ به طور کامل، هر گره در شبکه به لیستی از گره‌هایی متصل می‌شود که به نظر آنها قابل اعتماد است.

گره‌ها بر اساس میزان اتصالی که با گره‌های دیگر دارند، رتبه‌بندی می‌شوند. این تقریباً مانند یک اثبات اجتماعی است که در آن گره‌ها بر اساس محبوبیت در شبکه قابل اعتمادتر دیده می‌شوند. جالب اینجاست که هر گره زنجیره بلوکی مخصوص به خود را دارد که به منزله یک کانال پخش عمومی عمل می‌کند. گره‌ها توسط کلید عمومی شناسایی می‌شوند؛ اما فقط گره‌های دیگری که به آن متصل می‌شوند آدرس IP آن را می‌دانند.

زنجیره بلوک در هر گره عمومی است. با این کار گره‌ها می‌توانند ببینند که آیا یک گره به نفع شبکه عمل می‌کند یا خیر. هنگامی که یک گره به طور مخربی عمل می‌کند، گره‌های دیگر می‌توانند از این گره‌ها جدا شوند؛ همچنین امکان تنظیم تعادل دینامیکی نیرو را فراهم می‌کند. شبکه می‌تواند بر اساس این روابط اعتماد بین گره‌ها متمرکز یا غیرمتمرکز شود.

مزایای Skycoin چیست؟

Skycoin بسیار سریع است. با سرعت معامله نزدیک به 2 ثانیه و بدون هزینه معامله، می‌تواند به عنوان روش پرداخت با ارز رمزنگاری شده دیگر در بازار رقابت کند. هزینه‌های معامله Skycoin توسط Coin Hours تأمین می‌شود. این ارزشی است که به ازای هر ساعتی که اسکای کوین در اختیار دارندگان باشد، به آنها Skycoin پرداخت می‌شود.

Skycoin مخالف شارژ هزینه‌های معامله و مشوق‌های استخراج است؛ زیرا فقط هزینه‌های شبکه را افزایش می‌دهد. بزرگترین مزیت Skycoin این است که به دلیل اثبات اجتماعی Web-of-Trust، از نظر انرژی کارآمد است؛ حتی می‌تواند با پردازنده 30 وات تلفن همراه کار کند و این امر برای پرداخت‌های تلفن همراه بسیار مناسب است. وقتی کسی بتواند در بلاکچین مشارکت کند، مرکزیت کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. راه دیگر برای کسب Skycoin ارائه پهنای باند به شبکه مش Skywire است. این باعث می شود Skycoin به یک سکه پرداخت تبدیل شود.

Skycoin چگونه توزیع می‌شود؟

روش توزیع Skycoin  منبع باز است. هرچه ارز اسکای کوین بیشتر در دسترس عموم قرار گیرد، سرعت توزیع آن کندتر است. برای هر سال پس از باز شدن 25٪ اول ، تنها 5٪ از سکه های باقیمانده در دسترس خواهد بود. این نرخ توزیع در کد سکه برنامه ریزی شده است. این اطمینان می‌دهد که سکه دقیقاً همان طور که تیم در نظر گرفته توزیع می‌شود؛ به این ترتیب، توزیع هرگز از رشد کاربر پیشی نخواهد گرفت؛ همچنین Skycoin همچنین تورم‌زا است و ارزش آن افزایش خواهد یافت.

نحوه خرید Skycoin

شما قادر به خرید Skycoin با ارز “فیات” نیستید؛ بنابراین باید ابتدا ارز دیگری خریداری کنید.

نتیجه‌گیری

پروژه Skycoin چیزی فراتر از یک ارز رمزپایه است. این یک تفسیر مجدد از کل اینترنت برای دوران ارزهای رمزپایه است. هدف آن حل مسائل بی‌طرفی شبکه، عدم تمرکز، حریم خصوصی و پرداخت آنلاین از طریق اکوسیستم محصولات خود است؛ همچنین موضعی اخلاقی در برابر سانسور، استفاده از قدرت و بهبود روندهای حاکمیت اتخاذ می‌کند.

بحث‌های آنلاین زیادی درباره هزینه واحدهای Skywire وجود دارد و  در حدود 1 BTC تخمین زده شده است. بسیاری از کاربران سوال می‌کنند که آیا skycoin برای سرمایه‌گذاری سودآور هستند؟ شما برای پاسخ به این سوال چه جوابی می‌دهید؟