اپلیکیشن مهران بیت

مرکز تخصصی ارزهای دیجیتال

مهران بیت
استکس ارز استکس

قیمت ارز استکس (STX)

نرخ تومانی خرید
53,679
نرخ تومانی فروش
53,152
تومان
-0.08%
$
1.0546
استکس استکس
STX
آدرس سایت :
https://www.stacks.co
سورس کد :
Source Code
تلگرام :
Telegram
توییتر :
Twitter
وایت پیپر :
White paper
Arrington XRP capital Blockchain Capital Portfolio DCG Portfolio Fabric Ventures Portfolio
محاسبه قیمت
خرید فروش
STX> استکس
استکس میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز استکس STX چیست؟

بلاک استک Blockstack یک پروژه ارز رمزنگاری شده است که به دنبال ایجاد یک شبکه Open Source در بالای بیت کوین است. پلتفرم بلاک استک در نظر گرفته شده است تا به عنوان لایه کاربردی در اینترنت عمل کند، لایه ای که در حال حاضر توسط شرکت های بزرگ فناوری اشغال شده است.

 

این پلتفرم در واقع برای ارائه قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز DApp به بیت کوین طراحی شده است. به زبان ساده، هر آنچه در بلاکچین Blockstack اتفاق می افتد را می توان در بلاکچین بیت کوین تایید کرد و ساز و کار اجماع بلاک استک با بیت کوین گره خورده است.

علاوه بر این، تمام کاربران شبکه بلاک استک Blockstack هنگام تعامل با این DApp ها و قراردادهای هوشمند، بر داده های خود مالکیت و کنترل دارند. این موضوع باعث می شود که در مقایسه با اینترنت فعلی، سطح بالاتری از حریم خصوصی آنها فراهم شود.

ارز دیجیتال استکس STX چیست؟

همانطور که در ابتدای این مقاله بیان نمودیم، رمز ارز استکس STX توکن ارائه شده پلتفرم استکس Stacks یا بلاک استک Blockstack می باشد. رمز ارز استک STX قراردادها و برنامه های هوشمند را برای بیت کوین فعال می کند و به دارندگان این امکان را می دهد تا با استیکینگ، بیت کوین کسب کنند. استکس به عنوان سوخت برای اجرای قرارداد هوشمند، پردازش تراکنش ها و ثبت دارایی های دیجیتالی در بلاکچین استکس مورد استفاده قرار می گیرد.

تاریخچه پلتفرم بلاک استک Blockstack

تاریخچه این پروژه از سال 2013 آغاز شد، سالی که Muneeb Ali و Ryan Shea بلاک استک را تاسیس کردند. در واقع هدف این شرکت حل مشکلات اساسی اپلیکیشن های وب و موبایل امروزی بود. در تابستان 2014، مونیب و ریان پیشنهاد خود را به YCombinator ارائه دادند .

در نتیجه اولین سرمایه گذاری ها و کار بر روی فناوری بلاکچین، در سال 2017 اولین نسخه بلاک استک راه اندازی شد که دارای یک مرورگر و یک سیستم ذخیره سازی توزیع شده بود.

بنیان گذاران پلتفرم ارز دیجیتال استکس STX

همانطور که در بحث قبلی مقاله بیان نمودیم، پلتفرم ارز دیجیتال استکس یعنی بلاک استک توسط دو نفر به نام های Muneeb Ali و Ryan Shea راه اندازی و تاسیس شد. Muneeb Ali پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، در سال 2013 شروع به بنیان گذاری استکس کرد.

ریان شی Ryan Shea دومین بنیان گذار این پلتفرم می باشد. قبل از پیاده سازی بلاک استک وی به عنوان مهندس نرم افزار فعالیت می کرد.عملکرد پلتفرم بلاک استک Blockstack چگونه است؟

بلاک استک پروتکلی می باشد که علی رغم اینکه تمام عملکرد آن به بیت کوین بستگی دارد، اطلاعات را مستقیما در بیت کوین ذخیره نمی کند و باعث می شود بین تعامل بلاکچین و برنامه های موجود در بلاک استک، یک تفکیک مشخص وجود داشته باشد.

از طرف دیگر، بلاک استک به زیر ساخت عملیاتی خارج از بلاکچین بیت کوین بستگی دارد و این زیر ساخت ها همان قسمت هایی هستند که به بلاک استک اجازه می دهند DApp های خود را اجرا کند. با این حال، ساختار عملیاتی بلاک استک با ورود نسخه دوم آن به طور قابل توجهی تغییر خواهد کرد. در این قسمت از مقاله ما به ساده ترین روش ممکن عملکرد بلاک استک را توضیح خواهیم داد.

بلاک استک از زنجیره جانبی خود برای حسابداری داخلی برای تمام برنامه های خود استفاده می کند. این یک ویژگی می باشد که امروزه فعال است اما با ورود نسخه دوم و اضافه کردن قابلیت استقرار قراردادهای هوشمند و سایر توکن ها، این ویژگی بهبود می یابد.

در زنجیره جانبی استک، مجموعه ای از خدمات و پروتکل ها برای توسعه قابلیت قراردادهای هوشمند بلاک استک و DApp ها ساخته شده است. از جمله این خدمات می توان به سرویس ذخیره سازی توزیع شده آن ( Gaia )، سیستم احراز هویت غیرمتمرکز، سیستم DNS غیرمتمرکز، خدمات مالی و سایر سرویس هایی که در آینده ممکن است اضافه شوند، اشاره کنیم. امروزه سرویس هایی مانند Gaia و DNS، توزیع هویت دیجیتالی را انجام می دهند. این سیستم ها از قبل در نسخه 1 پروتکل در حال اجرا هستند، اما با نسخه 2 قابلیت های آنها بسیار بهبود می یابد.

سرانجام بلاک استک به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به راحتی DApp ایجاد کرده و آنها را در بلاک استک مستقر کنند و بدین ترتیب چرخه توسعه DApp ها در این پلتفرم بسته می شود.

اهداف پلتفرم ارز دیجیتال استکس STX

پلتفرم ارز دیجیتال استکس STX یعنی بلاک استک Blockstack اهدافی را برای طراحی DApp ها در نظر می گیرد که این اهداف شامل موارد زیر می باشد:

بیشتر بخوانید:  ارز آرویو AR چیست ؟| بررسی ارز دیجیتال آرویو Arweave

1.سهولت در استفاده: پلتفرم بلاک استک در نظر دارد تا برنامه های غیرمتمرکز یا همان DApp ها به راحتی همانند دیگر برنامه های غیرمتمرکز مورد استفاده قرار بگیرند.

2.مقیاس پذیری: از دیگر اهداف این پلتفرم افزایش مقیاس پذیری است به صورتی که قصد دارد تا میلیون ها کاربر بتوانند از DApp های ساخته شده بر روی این پلتفرم استفاده کنند.

3.کنترل کاربر: این هدف برای بنیان گذاران از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. در واقع این هدف به این منظور در نظر گرفته شده است که  DApp هایی که در پلتفرم بلاک استک در حال اجرا می باشند باید به کنترل کاربران و شناسایی اطلاعات بپردازند.

 بررسی ویژگی های پلتفرم ارز دیجیتال استکس Blockstack

پلتفرم رمز ارز استکس، بلاک استک از یک زبان برنامه نویسی قرارداد هوشمندی به نام Clarity استفاده می نماید که به گونه ای طراحی شده است که ایمن بوده و ساخت آن آسان است. لازم به ذکر است که این زبان برنامه نویسی توسط بلاکچین رمز ارز الگورند نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع با توجه به مطالبی که گفته شد، برخوردار بودن از یک زبان برنامه نویسی ویژه می تواند از ویژگی های این پلتفرم به شمار می رود .

روند قیمت ارز دیجیتال استکس STX

در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله قیمت رمز ارز استکس برابر با 2.43 دلار و حجم معاملات این رمز ارز در 24 ساعت برابر با 167،749،317 دلار می باشد.

خرید و فروش ارز دیجیتال استکس STX چگونه است؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال استکس STX می توانید از طریق صرافی ها اقدام نمایید. در واقع می توانید با ثبت نام در صرافی هایی که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند، ارز دیجیتال استکس STX را خرید و فروش نمایید.

اگر پیش از این در صرافی که انتخاب می نمایید، تراکنش و یا معامله ای انجام نداده بودید می توانید با ثبت نام رمز ارز استکس STX را خریداری نمایید. در حال حاضر قادر به معامله رمز ارز استکس با جفت ارزهای USDT، BTC، BNB و ETH خواهید بود. در ادامه مطالب شما با صرافی های آنلاین خارجی پشتیبان کننده این رمز ارز آشنا خواهید شد.


صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال استکس STX

در این قسمت از مقاله تعدادی از صرافی های ارز دیجیتال که از رمز ارز استکس STX پشتیبانی می کنند به شما معرفی خواهیم کرد. شما می توانید با مراجعه به این صرافی ها رمز ارز STX را خریداری نموده و به سرمایه گذاری در بستر این رمز ارز بپردازید.

صرافی هایی که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند شامل موارد زیر می باشند. این نکته را نیز در نظر بگیرید، برای اینکه با تمامی صرافی هایی که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند آشنا شوید می توانید به سایت CoinMarketCap مراجعه نمایید.

1.صرافی Binance

2.صرافی KuCoin

3.صرافی OKEx

4.صرافی OKCoin

5.صرافی CoinEx


در چه کیف پول هایی می توان رمز ارز استکس STX را ذخیره نمود؟

کیف پول های رمز ارز استکس STX

برای ذخیره سازی رمز ارز STX می توانید از کیف پول Stacks استفاده نمایید. این کیف پول از جمله کیف پول های ارز دیجیتال می باشد که شما می توانید با استفاده از آن توکن های STX را مدیریت کنید. به طور کلی کیف پول های رمز ارزها امکان ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال را برای کاربران فراهم می کنند.

کیف پولی که نام بردیم یک کیف پول دستکتاپی می باشد که برای سیستم عامل های ویندوز و مک در دسترس است. کیف پول استکس Stacks به طور ویژه و منحصر به فردی کاربران را قادر می سازد تا توکن های STX را مدیریت کنند. کیف پول ها همانند حساب بانکی شما می باشند که با استفاده از یک آدرس شما می توانید رمز ارزهای خود را ذخیره نمایید.

آینده ارز دیجیتال استکس STX چگونه است؟

برای بررسی آینده این رمز ارز در ابتدا بیایید تا نگاهی به پلتفرم آن بیاندازیم. بلاک استک Blockstack تا کنون یکی از جالب ترین پروژه های رمزنگاری است. همچنین برخورداری از یک تیم قوی در پشت پروژه، حفظ حریم خصوصی و تمرکززدایی از موارد عالی به شمار می رود .

به عبارتی موارد مهمی که ذکر شد و همچنین اهدافی که این پلتفرم برای گسترش و پیشرفت دارد، می تواند یک آینده خوب را برای این رمز ارز رغم بزند.

سخن پایانی ارز دیجیتال استکس STX

در این مقاله به بررسی ارز دیجیتال استکس STX پرداختیم. همانطور که گفتیم توکن STX توکن ارائه شده پلتفرم Stacks یا بلاک استک Blockstack می باشد. پلتفرم بلاک استک به عبارتی برای ارائه قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز به بیت کوین طراحی شده است. از جمله ویژگی هایی که پلتفرم بلاک استک دارد برخوردار بودن از یک زبان برنامه نویسی ویژه است. شما می توانید ارز دیجیتال STX را از یکی از صرافی های انلاین خارجی همچون بایننس، اوکی اکسچنج، کوکوین و … خریداری نمایید. همچنین می توانید این رمز ارز را در کیف پول Stacks ذخیره نمایید. این رمز ارز به علت اینکه از یک تیم پشتیبان قوی برخوردار است و پلنفرم آن توسعه خواهد یافت، می تواند آینده خوبی داشته باشد.