مهران بیت
استورج ارز استورج

قیمت ارز استورج (STORJ)

نرخ تومانی خرید
23,754
نرخ تومانی فروش
23,631
تومان
0.04%
$
0.4099
استورج استورج
STORJ
آدرس سایت:
storj.io
سورس کد:
Source Code
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
White paper
#Platform # Distributed Computing # Filesharing # Storage
محاسبه قیمت
خرید فروش
STORJ > استورج
استورج میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال استورج چیست؟

استورج (Storj) یک ارز دیجیتال است که در تاریخ 1396-04-11 لانچ شده و آخرین بار در تاریخ 1400-04-17 به روز رسانی شده است. این ارز در رتبه 125 بازار قرار دارد و ارزش کل بازار آن در لحظه نگارش این مقاله حدود 281,096,818 است.

ارز دیجیتال استورج Storj چیست؟

ارز دیجیتال استورج Storj چیست؟

این ارز سیستم عامل ذخیره سازی در فضای ابری با منابع آزاد محسوب می‌شود. برای انجام این کار از شبکه‌ای غیر متمرکز برای میزبانی از داده‌های کاربران استفاده می‌شود. این پلتفرم همچنین از داده‌های میزبان برای رمزگذاری پیشرفته ایمن استفاده می‌نماید.

هدف اصلی استورج storj چیست؟

هدف اصلی این بود که این پلتفرم، برای ذخیره سازی در فضای ابری رمزگذاری شده‌ی یک به یک غیر متمرکز قابل استفاده باشد. استورج شبکه‌ای غیر متمرکز است که کاربران در فضای ابری را به کاربرانی که فضای فروش هارد دیسک دارند متصل می‌نماید. این پلتفرم در اواخر سال 2018 راه‌اندازی گردید.
کسانی که هارد دیسک دارند و از اینترنت پرسرعت برای اتصال به اینترنت بهره‌مند هستند، می‌توانند در این فضا شرکت کرده و از آن استفاده نمایند. هر کدام واحدی را تشکیل می‌دهند که به آن‌ها گره گفته می‌شود.

بنیانگذاران استورج چه کسانی هستند؟

این پلتفرم در سال 2014 توسط فردی به نام شاون ویلکینسون تاسیس شد. او توانست این نرم‌افزار را در آتلانتا توسعه دهد. او به این فکر افتاده بود که چگونه می‌توان از فناوری بلاکچین، برای ایجاد شبکه‌سازی غیرمتمرکز استفاده نماید.
همزمان با ویلکینسون، جان کوین، اولین وایت پیپر را در سال 2014 منتشر کرد. اما آنچه امروزه می‌بینیم، شامل تغییراتی است که در این مفهوم و جزئیات وابسته به آن به وجود آمده است. نسخه‌ی فعلی که از استورج منتشر شده است V3 است.
جان کوین نه تنها به فناوری بلاکچین بلکه به توسعه‌ی تجارت نیز علاقه‌مند بود. او پیش از این نیز به توسعه‌ی بانکداری می‌پرداخت. همین امر باعث توسعه‌ی استورج شد.
استورج در سال 2014، توانست 910 بیت کوین را به ارزش 460000 دلار را جمع‌آوری نماید. 3 سال بعد، حدود 3 میلیون دلار در یک فارم جمع آوری نمودند و با یک فروش توانستند 30 میلیون دلار کسب کنند.

وجه تمایز استورج (STORJ) از دیگر ارزها چیست؟

این پلتفرم به عنوان یک شبکه‌ی غیر متمرکز با هدف ذخیره‌سازی در فضای ابری، از بسیاری جهات بسیار منحصر به فرد است. یکی از این وجه تمایزها این است که این پلتفرم بر خلاف سایر داده‌هایی که در فضای ابری سنتی فعالیت می‌کنند، می‌تواند در شبکه‌ای از هزاران رایانه که از یکدیگر مجزا هستند، اجرا شود.
تنها کافی است شما چند هزار ترابایت فضای خالی داشته باشید تا بتوانید یکی از گره‌های این واحد به حساب آیید. در این شبکه، میزبان برای ذخیره سازی از هزینه‌ی کمتری برخوردار است

آینده ارز دیجیتال استورج (STORJ)

تجزیه و تحلیل خاصی در بازار برای این ارز به چشم نمی‌خورد. اما بر اساس رتبه‌بندی کلی استورج می‌توان نظراتی را در سایت تریدینگ ویو مشاهده نمود.

آنچه برای این ارز تا سال 2025 پیش بینی می‌شود، رشدی قابل توجه است. این امر از آن جهت پیش بینی می‌شود که با توجه به رشد روزافزون داده‌ها در فضای مجازی، ذخیره‌سازی آن‌ها حتما مشکلی جدی خواهد بود. به همین دلیل می‌توان گفت که این ارز نیز می‌تواند خیز بلندی در زمینه‌ی قیمت، پا به پای نیاز به فضای ابری بردارد. اما می‌توانیم بر اساس منابع مختلف پیش بینی‌های متعددی را در اختیارتان قرار دهیم:

•  TradingBeast

این منبع ادعا می‌کند که افزایش مثبتی در این ارز به چشم خواهد خورد. این نرخ در این سال تا 0.228 دلار افزایش خواهد یافت.

•  Walletinvertor

به عقیده‌ی این سایت، سال 2025 قیمت این ارز به 3 دلار خواهد رسید.

•  Digitalcoin

این منیع نیز آینده‌ی خوبی را برای این ارز پیش بینی می‌کند. به عقیده‌ی این منبع، طی 5 سال، قیمت این ارز تقریبا دوبرابر خواهد شد.

•  Cryptoground

به نظر این منبع این ارز گزینه‌ی مناسبی برای سرمایه‌گذاری بلند مدت است و در سال 2025 می‌تواند قیمت 2.3367 دلار را مشاهده نماید.

سخن پایانی

مانند همیشه به شما توصیه می‌کنیم برای ورود و خرید و فروش ارز هرگز بی‌گدار به آب نزنید. حتما تلاش کنید تا نظرات همه‌ی متخصصان را در زمینه‌ی ارزی که مورد نظر دارید بشنوید و در زمان خوب به ارز ورود کنید تا دچار ضرر هنگفتی نشوید.