مهران بیت
تتا فیول ارز تتا فیول

قیمت ارز تتا فیول (TFUEL)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
تتا فیول تتا فیول
TFUEL
آدرس سایت:
Thetatoken.org
گیت هاب:
Github
ردیت:
Reddit
دیسکورد:
Discord
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
#Media#VR/AR#AI & Big Data#Distributed Computing#Content Creation#Entertainment#Payments#Sharing Economy#DeFi

ارز دیجیتال تتا فیول (Theta Fuel) چیست؟

تتا فیول (Theta Fuel) با نماد اختصاری TFUEL، یکی از دو توکن بومی در بلاکچین تتا است. TFUEL را نباید با رمزارز Theta (THETA) اشتباه گرفت. این رمزارز که نشانه حاکمیتی زنجیره بلوکی تتا است توسط هزاران گره Guardian اداره می شود و اعتبارسنجی های سازمانی آن از جمله Google، Binance، Blockchain ventures، Gumi و Samsung پشتیبانی می شود. TFUEL دومین توکن در بلاکچین تتا است که به عنوان توکن کاربردی در ارسال غیرمتمرکز ویدئو و داده عمل می کند،

ارز دیجیتال تتا فیول (Theta Fuel) - TFUEL چیست؟
منبع: hub.easycrypto.com

درباره Theta Fuel

اکثر پروژه های بلاک چینی متمرکز بر ذخیره داده هستند اما پلتفرم های پخش ویدئو در این میان، نیازمند فضای درایو بیشتری هستند. سرعت انتقال و پهنای باند از ویژگی های حیاتی برای این سرویس ها محسوب می شوند. در کل، باید بگوییم که برای این قبیل سرویس ها نیازمند اینترنت بهتری هستیم.

تاریخچه تتا فیول (Theta Fuel)

۴ ژانویه سال ۲۰۱۸ را به یاد بیاورید؛ در این زمان بود که پلتفرم نت فلیکس (Netflix) جهان را شگفت زده کرد و بیرون دادن Cloverfield Paradox را اعلام کرد. انجام این کار نشان دهنده آمادگی سرورهای این شرکت بود. شبکه تتا نیز از صنعتی پشتیبانی می کند که رقیب پلتفرم های ورزش الکترونیک است.

عملکرد تتا فیول

تیم پروژه شبکه تتا در سیلیکون ولی (Silicon Valley) مستقر هستند و متمرکز بر ۴۰۰ میلیون بیننده ورزش های الکترونیک هستند که انتظار دارند هر سال حداقل یک رقابت را تماشا کنند. تخمین زده می شود که این جمعیت تا سال ۲۰۲۲، سالانه درآمدی در حدود ۱.۵۸ میلیارد دلار را ایجاد کند. علاوه بر شبکه تتا، شرکت های دیگری هم متمرکز بر ورزش های الکترونیک هستند و Twitch در این میان پیشتاز است. Twitch ماهانه بین ۲.۲ و ۳.۲ میلیون بیننده دارد و توجه گوگل و یوتیوب را نیز به خود جلب کرده است.
تلفیق بلاک چین و صنعت بازی از سال ۲۰۱۷ به بعد بسیار مورد توجه قرار گرفت و تبدیل به یک صنعت بسیار رقابتی شد. این بازار، یک بازار دو طرفه و دو پهلو است و باید ایجاد کنندگان محتوا و مصرف کنندگان مورد توجه قرار گیرند. البته شایان ذکر است که بازیگران بزرگی در این فضا وجود دارند که از جمله آنها سرمایه گذارانی مانند سامسونگ و سونی را می توان نام برد.
برای بررسی وضعیت شبکه تتا و اطلاع یافتن از میزان موفقیت آن، اجازه دهید به بررسی توکن های THETA و TFUEL بپردازیم که توکن های دوگانه ای هستند و توسط این استارتاپ (startup) نوپا مورد استفاده قرار می گیرند.

THETA و TFUEL (تتا فیول) در فضای شبکه تتا

توکن تتا (THETA) دارای عرضه کل یک میلیارد کوین است و اوج قیمت آن در ژانویه ۲۰۱۸ و برابر با ۰.۲۹۱۳۸۷ دلار برای هر کوین بود. عرضه اولیه این کوین از ۸ ژانویه تا ۸ فوریه انجام شد و در طول این دوره تقریبا ۲۰ میلیون دلار اتریوم جمع آوری شد.
تتا ابتدا بر روی بلاک چین اتریوم قرار داشت و از توکن های ERC-20 بود. اما بعدا شبکه اصلی آن راه اندازی شد و همه توکن های ERC-20 با توکن های بومی به نسبت یک به یک تعویض شدند. توکن های تتا از طریق الگوریتم گواه اثبات سهم کسب می شوند. این توکن ها برای اعتبار سنجی و تامین امنیت شبکه مورد استفاده قرار می گیرند. نگهداری توکن تتا همچنین باعث کسب TFUEL نیز می شود.
توکن شبکه تتا در تعداد زیادی از صرافی ها ترید می شود که از جمله آنها می توان بایننس (Binance) و هیوبی (Huobi) را نام برد. حجم ترید روزانه این کوین حدودا ۱۰ میلیون دلار است.
TFUEL کاری شبیه گس (gas) در بلاک چین نئو (NEO) دارد. افراد با قرض دادن پهنای باند خود برای پخش ویدئو این توکن را دریافت می کنند. دارندگان تتا نیز به خاطر نگهداری تتا، توکن TFUEL را دریافت می کنند.
اوج قیمت TFUEL در ۲۵ می ماه سال ۲۰۱۹ بوده است و برابر با ۰.۰۲۳۵۶۴ دلار بوده است. حجم ترید روزانه این توکن تقریبا ۱۰ میلیون دلار است. این توکن در صرافی های بایننس، آپ بیت (Upbit) و Gate.io معامله می شود.

شبکه تتا شانس خوبی در این زمینه دارد

تتا چیزی بیشتر از تلاش Silver.tv برای تلفیق بلاکچین و محصول خود است. در واقع، شبکه تتا دارای سه ویژگی منحصر به فرد است. اولین ویژگی این است که این شبکه دارای یک مکانیسم اجماع تغییر یافته BFT است که BFT چند سطحی نامیده می شود و پردازش بلاک سریعتر و مقیاس پذیری بیشتری را به ارمغان می آورد.
دوم اینکه این شکه از طرح Aggregated Signature Gossip استفاده می کند و اجزای نزدیک را کنار هم قرار می دهد و به نودهای نزدیک دیگر انتشار می دهد. بلاک چین در این میان، انتشار داده ها را بسیار افزایش می دهد. در نهایت با مقدور کردن پردازش خارج از زنجیره و ریز پرداخت ها، مقاومت در برابر خرج کردن دوباره افزایش می یابد و مقیاس پذیری نیز بیشتر می شود.
شبکه تتا از زمان بیرون دادن شبکه اصلی خود بسیار توسعه یافته است و مشارکت های زیادی را نیز ایجاد کرده است که از جمله این مشارکت ها می توان مشارکت با Kakao`s Klaytn و NASA را نام برد.

خلاصه تتا فیول

شبکه تتا بازوی بلاک چینی شرکت Silver.tv است. این پلتفرم سعی دارد که ورزش الکترونیک را به فضای بلاکچین بیاورد و انجام تراکنش های خرد را در محیطی ایمن فراهم کند. تتا معتقد است که پهنای باند لازم برای مقیاس پذیری و پذیرش جهانی را دارد.
شبکه تتا از دو توکن THETA و TFUEL استفاده می کند که به ترتیب، عملکرد سرمایه گذاری و کاربردی دارند. توکن تتا به صورت خصوصی فروخته شده است و TFUEL نیز با نگهداری توکن تتا ایجاد می شود.
Silver.TV با استفاده از شبکه تتا به سامسونگ، VR، MBN و دیگر پلتفرم ها می پیوندد. تتا از اجماع تعدیل یافته PBFT و دیگر فناوری های اختصاصی استفاده می کند تا مقیاس پذیری و پهنای باند گسترده را امکان پذیر کند.
با توجه به این ویژگی ها، شبکه تتا تبدیل به ستاره ای در فضای بلاکچین شده است. اگر تتا در این میان بتواند از سرمایه گذاری مانند سونی به نحو احسن استفاده کند، می توان گفت که آینده درخشانی خواهد داشت. نظر شما چیست؟ چشم انداز این پروژه را چطور می بینید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.