مهران بیت
ثور چین ارز ثور چین

قیمت ارز ثور چین (RUNE)

نرخ تومانی خرید
364,219
نرخ تومانی فروش
360,844
تومان
0.04%
$
5.625
ثور چین ثور چین
RUNE
آدرس سایت:
thorchain.org
سورس کد:
Source Code
تلگرام:
Telegram
ردیت:
Reddit
گیت هاب:
Github
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
#PoS#Ethereum Ecosystem#Bitcoin Cash#AMM#BNB Smart Chain#Avalanche Ecosystem#Cross-Chain#BNB Chain#Bitcoin Ecosystem#Cosmos Ecosystem#Injective Ecosystem#Decentralized Exchange (DEX) Token#DeFi#DEX#Multicoin Capital Portfolio#Exnetwork Capital Portfolio
محاسبه قیمت
خرید فروش
RUNE > ثور چین
ثور چین میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال ثور چین (THORChain) چیست؟

ثور چین (THORChain) نوعی دیگر از ارزهای دیجیتال است که در بستر یک شبکه مستقل و غیر متمرکز فعالیت می‌کند. توکن اصلی این بلاک‌چین RUNE نام دارد، دارندگان این توکن می‌توانند علاوه بر دارایی‌ها و اموال خود با داشتن این توکن‌ها، پاداش‌ها خود را از شبکه دریافت کنند.

ارز دیجیتال ثور چین THORCHAIN (Rune) چیست؟
منبع: cryptotimes.io

ثور چین (THORChain) امکان انجام معاملات و مبادلات دارائی ها را در بین بلاکچین‌های مختلف فراهم می‌کند. این بلاکچین با پروتکلی به اسم Bifröst فعالیت می‌کند که این پروتکل به راحتی می تواند بلاکچین های مختلف را به همدیگر متصل کند.

  • این پروتکل از یک سیستم به نام سیستم Cross Chain استفاده می کند.
  • این پروتکل کمک می کند تا زنجیره ای از بلاکچین ها به راحتی به همدیگر متصل شوند.
  • ثور چین (THORChain) ، برای تسهیل مبادلات از یک توکن هوشمند به نام Bancor استفاده می کند.

شاید در حین مطالعه در مورد ثور چین با لغت  CLPs  مواجه شده باشید. این لغت، واژه‌ای است که به استخرهای نقدینگی ارز (THORChain) اختصاص داده اند. این سیستم برای کاربرانی که در تامین بودجه استخرهای نقدینگی تاثیری داشته باشند پاداش هایی را در نظر می گیرد.

تاریخچه  THORChain چیست ؟

ثور چین در سال 2018 توسط افرادی طراحی و تولید شد که فکر می کردند زمانی که می خواهند مبادلات رمز نگاری شده غیر متمرکز خاصی را بین بلاکچین‌های مختلف انجام بدهند این فرآیند با نقص هایی همراه است.
تیم ثور چین به دنبال طراحی یک سیستم مستقل بود تا بتواند با اتصال به شبکه های خارجی از طریق Cross Chain انتقالات و مبادلات ارزی را انجام بدهد. THORChain به دنبال این است تا بتواند با مستقل ساختن شبکه های نقل و انتقالات خود سیستمی شبیه شبیه به سیستم غیر متمرکز DEX طراحی کند.

  • در سیستم DEX در شبکه ی ارزهای دیجیتال Thorchain وجود نقدینگی فراوان یکی از باگ های این سیستم می باشد.
  • کاربران مجبورند برای جلوگیری از افت ارزش های نقدینگی دائما نقدینگی این شبکه را تامین کنند.
  • برای رفع همین باگ تیم ثور چین از جدیدترین سیستم های هوشمند استفاده کرد و Cross Chain را طراحی کرد.

اما کاربرد اصلی این سیستم چیست ؟

این سیستم برای اینکه دسترسی افراد را به آسان تر و راحت تر کند طراحی شد آن هم بدون اینکه نیازی به انجام مبادلات و مشارکت میان خریداران و معامله گران مختلف باشد. افرادی که در نقدینگی استخر مشارکت دارند پاداش هایی دریافت می کنند . این پاداش ها بصورت توکن های RUNE به افراد و کاربران تعلق می گیرد.

چه چیزی THORChain را منحصر به فرد می کند؟

THORChain از یک سیستم منحصر به فرد برای کمک به کاهش مسئله “ضررهای ناپایدار” استفاده می کند ؛ یا ضررهایی که معمولاً موقتی است که یک تأمین کننده نقدینگی می تواند هنگام کمک به مجموعه های نقدینگی تجربه کند. این امر با استفاده از هزینه مبتنی بر لغزش برای دستیابی به نقدینگی در محل مورد نیاز محقق می شود. علاوه بر این، THORChain مجموعه ای از فن آوری های جدید را شامل می شود، از جمله یک پروتکل TSS برای یکپارچه سازی مبادلات توکن میان زنجیره ای. همه این ها در پشت صحنه نگهداری می شود و این سیستم عامل را حتی برای تجار بی تجربه نیز قابل دسترسی می کند.

بستر ثور چین سود محور نیست !

کلیه هزینه های تولید شده توسط این پروتکل مستقیماً به کاربران تعلق می گیرد و هیچ گونه مقرراتی برای تیم در نظر گرفته نشده است. رمز RUNE در حال حاضر بر روی چندین زنجیره بلوک از جمله Binance Chain (به عنوان یک BEP-2) و Ethereum (به عنوان یک رمز ERC-20) در دسترس است.

چه تعداد کوین THORChain (RUNE) در گردش وجود دارد؟

از فوریه 2021 ، از مجموع 500 میلیون مورد عرضه ، 158.4 میلیون RENE در گردش است. همانطور که قبلاً صحبت کردیم، THORChain در ابتدا به دنبال IEO در Binance DEX راه اندازی شد. به عنوان بخشی از IEO 20 میلیون RUNE فروخته شد. پیش از این ، در دوره های قبلی تأمین بودجه، 130 میلیون RENE فروخته شده بود.
طبق پیشنهاد رسمی Binance DEX ، 10٪ از کل عرضه (50 میلیون توکن) به تیم اختصاص یافت و تا زمان راه اندازی شبکه اصلی قفل شد – پس از آن با 20٪ در ماه باز می شود. در حال حاضر THORChain دارای منحنی انتشار است که از 30 آوریل شروع می شود.

امنیت شبکه THORChain چگونه است؟

THORChain با استفاده از Cosmos SDK ساخته شده و از مکانیزم اجماع Tendermint استفاده می شود. این باعث می شود شبکه از طریق سیستم جدید اثبات خطر BFT (PoS) که می بیند تعداد زیادی اعتبار سنج با هم کار می کنند تا بلاک تراکنش ها را پیشنهاد و نهایی کنند، از حملات در امان بماند.
فراتر از این، قراردادهای هوشمند THORChain توسط چندین شرکت امنیتی شخص ثالث، از جمله یک شرکت Certik  که هیچ آسیب پذیری پیدا نکردند، حسابرسی شده است.

THORChain (RUNE) را از کجا می توانید خریداری کنید؟

ثور چین THORChain (RUNE) را از کجا می توانید خریداری کنید؟
منبع: coinstats.app

RUNE یک ارز رمزپایه محبوب است که برای خرید و تجارت در تعداد زیادی از سیستم عامل های تبادل متمرکز و غیرمتمرکز در دسترس است. برجسته ترین آنها Binance (متمرکز) و SushiSwap (غیرمتمرکز) هستند. همچنین RUNE را می توان از صرافی مهران بیت خریداری کرد.

نتیجه گیری

ارز دیجیتال THORChain یکی از ارزهای دیجیتالی است که با هدف ایجاد ارتباط میان بلاک چین های مختلف پا به دنیای رمزارزها گذاشت. توکن اصلی این ارز دیجیتال، RUNE می باشد که بعنوان پاداش به کاربرانی که نقشی مثبت در افزایش سرمایه نقدینگی سیستم داشته باشند ارائه می شود. این مجموعه بیشتر از اینکه سیستمی سود محور باشد در جست و جوی ارائه خدماتی عالی و جلب رضایت کاربران ثور چین است.