مهران بیت
تون کوین ارز تون کوین

قیمت ارز تون کوین (TON)

نرخ تومانی خرید
445,104
نرخ تومانی فروش
442,846
تومان
0.02%
$
7.525
تون کوین تون کوین
TON
آدرس وب سایت:
Ton.org
وایت پیپر:
Whitepaper
تلگرام:
Telegram
گیت هاب:
Github
توییتر:
Twitter
محاسبه قیمت
خرید فروش
TON > تون کوین
تون کوین میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال تون کوین (Toncoin) چیست؟

تون کوین (Toncoin) با نماد اختصاری TON، توکن بومی بلاک چین لایه 1 و غیرمتمرکز  The Open Network است. Toncoin که قبلا به عنوان Gram شناخته می‌شد، می‌تواند برای پرداخت کارمزد و اعتبارسنجی تراکنش‌ها با استفاده از الگوریتم اثبات سهام (PoS) استفاده شود.

ارز دیجیتال تن کوین (Toncoin) - TON چیست؟
منبع: changenow.io

تاریخچه ارز تون کوین (Toncoin)

دو برادر روسی به نام‌های پاول دروف «Pavel Durov» و نیکلای دورف «Nikolai Durov» در سال ۲۰۱۳ پیام‌رسان تلگرام را ایجاد کردند. اگرچه نیکلای دارای دانش فنی بیشتری است، اما بیشتر پاول دروف به عنوان بنیان‌گذار تلگرام شناخته می‌شود.
در سال 2017 برادر دیگر، یعنی دکتر نیکلای دروف، معرفی‌نامه متنی شبکه بلاکچین تلگرام تحت عنوان «Telegram Open Network» را برای اولین بار منتشر کرد که یک معرفی‌نامه غنی به حساب می‌آمد.
در سال ۲۰۱۸، تلگرام هم یک لایت پیپر و هم یک وایت پیپر برای TON منتشر کرد. این پروژه که در ابتدا Gram نام داشت، تا سال 2020 در حال توسعه بود. TON در طول زمان توسعه خود، از طریق فروش خصوصی توکن‌های Gram، جذب سرمایه کرد. در آوریل 2018، Gram رکورد دومین فروش بزرگ توکن در تمام دوران را شکست و 1.7 میلیارد دلار سرمایه جذب کرد. پس از اینکه توکن تبلیغات خود را گسترش داد، فروش بیشتری به شرکت‌ها در سراسر جهان انجام شد.

تون کوین چه اهدافی دارد؟

در حالی که بیت کوین و اتریوم به نام‌های معروفی تبدیل شده‌اند، اما بدون مشکل نیستند. کارمزد تراکنش‌های بالا، سرعت پایین تراکنش، استفاده از ارز دیجیتال برای خریدهای روزمره را برای مردم دشوار می‌کند. به عنوان مثال، هزینه‌های گس فی برای استفاده از بلاک چین اتریوم، نوسان زیادی دارد و حتی گاهی گس فی به ۱۰۰ دلار برای هر تراکنش رسیده است.
اکوسیستم TON برای رفع نیازهای میلیون‌ها کاربر که تراکنش‌های روزمره انجام می‌دهند، توسعه یافته است. برخلاف بیت کوین و اتریوم که عمدتاً توسط سرمایه‌گذاران استفاده می‌شوند، تون بر روی ارائه خدمات به مصرف‌کننده عمومی تمرکز دارد. این اکوسیستم به گونه‌ای طراحی شده است که در یک برنامه کاربردی ادغام شود و به کاربران امکان می‌دهد تا به سرعت کوین‌ها یا محصولات را خریداری، ارسال و ذخیره کنند.
یکی از بزرگ‌ترین مزایای TON معماری انعطاف‌پذیر آن است. اوپن نتوورک (The Open Network) به گونه‌ای طراحی شده است که بسیار کارآمد و مقیاس‌پذیر باشد و به‌خاطر پشتیبانی از شاردینگ، تراکنش‌های بسیار سریع را به ارمغان آورده است. با پشتیبانی از شاردینگ پویا و زنجیره‌های کاری، TON می‌تواند میلیون‌ها تراکنش در ثانیه را با موفقیت تأیید و پردازش کند. به عبارت دیگر، معماری انعطاف‌پذیر ارز Toncoin به آن اجازه می‌دهد بدون افت عملکرد به طور مداوم رشد کند.
فناوری بلاک چین به سرعت تکامل یافته و تبادل اطلاعات حساس را در یک محیط غیرمتمرکز آسان‌تر کرده است. بلاک چین TON تلاش می‌کند تا با رابط کاربری ساده و سرعت بالا، برای کاربران تلگرام امکاناتی از جمله شماره مجازی و یوزرنیم NFT شده را ارائه دهد.

اکوسیستم ارز تون کوین

ارز Toncoin به دلیل کاربردی بودنش شناخته شده است و به شدت بر کارایی تمرکز دارد. هدف این است که استفاده از توکن را تا حد امکان برای کاربر نهایی آسان کند. جامعه توسعه‌دهنده TON همچنین برای افزودن بسیاری از ویژگی‌های پیشرفته که توکن را از سایر ارزهای دیجیتال متمایز می‌کند، سخت کار کرده است. تا لحظه نگارش این مقاله، 551 برنامه غیرمتمرکز روی بلاک چین TON راه‌اندازی شده که لیست تمامی این برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) را اینجا می‌توانید ببینید.

کیف پول‌های ارز دیجیتال تون کوین (TON)

بیش از 30 کیف پول در بلاک چین TON وجود دارد که بهترین آن‌ها عبارتند از: تن کیپر (Tonkeeper)، کیف پول تلگرام (Wallet@)، تن هاب (Tonhub) و کریپتو بات (CryptoBot@).
در حال حاضر دسترسی کاربران ایرانی به کیف پول داخلی تلگرام (Wallet@) با محدودیت‌هایی همراه است. ضمن اینکه کیف پول تلگرام، حضانتی (Custodial) است؛ به این معنی که عبارت کلیدی به شما نمایش داده نمی‌شود و دارایی شما نزد تلگرام امانت است.
یکی از بهترین کیف پول‌ها برای نگه‌داری ارز دیجیتال تن کوین و NFT، استیک کردن و استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز در بلاک چین TON، کیف پول Tonkeeper است که برای کاربران اندروید و IOS در دسترس است.

صرافی‌های غیرمتمرکز در بلاک چین TON

بیش از ۵ صرافی غیرمتمرکز متمرکز در بلاک چین تون فعالیت می‌کنند که بهترین آن‌ها عبارتند از: استون.فای (STON.fi) و دی‌داست (DeDust.io).

صرافی های متمرکز برای خرید توکن TON

شما هم اکنون می‌توانید ارز دیجیتال TON را در صرافی های متمرکز و معتبر ایرانی مثل مهران بیت خرید و فروش کنید.

سخن پایانی

نوآوری، امنیت و حریم خصوصی، سرعت بسیار بالا، مقیاس پذیری و هزینه‌های تراکنش پایین از نقات قوت برجسته در بلاک چین TON است.