مهران بیت
وریتاسیوم ارز وریتاسیوم

قیمت ارز وریتاسیوم (VERI)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
وریتاسیوم وریتاسیوم
VERI
آدرس وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
وایت پیپر:
Whitepaper
گیت هاب:
Github
#Services

ارز دیجیتال وریتاسیوم (Veritaseum) چیست؟

وریتاسیوم (Veritaseum) با نماد اختصاری VERI، ارز دیجیتالی است که به عنوان “دروازه ورود به بازار سرمایه همتا” در سال 2013 به وسیله کارآفرین و تحلیلگر مالی رجی میدلتون تاسیس شد.

ارز دیجیتال وریتاسیوم (Veritaseum) - VERI چیست؟

اساس کار وریتاسیوم

اساس کار وریتاسیوم بر پایه سیستم عامل بلاکچین است که دسترسی جهانی به بازارهای همتا را از طریق یک سیستم عامل غیرمتمرکز فراهم می‌کند؛ در واقع سیستم عامل وریتاسیوم در تلاش است که شرایطی را در زمینه مشارکت اقتصادی ایجاد کند که مشارکت در بازارهای سرمایه P2P از جمله بانک‌ها، کارگزاران، مشاوران مالی و دیگر واسطه‌ها را بدون هیچ گونه واسطه امکان‌پذیر نماید. هر فردی که به اینترنت متصل باشد می‌تواند از طریق Veritaseum، در این بازارهای سرمایه ثبت نام کند. 

تفاوت بین وریتاسیوم (Vertaseum) و ورتاس (Vertas) چیست؟

وریتاسیوم (Vertaseum) در واقع یک شرکت نرم‌افزاری است، در صورتی که ورتاس(Vertas)، یک رمز است که برای پرداخت خدماتی که در شرکت نرم‌افزاری Vertaseum ارائه می‌شود به کار گرفته می‌شود.

  • نماد رسمی شرکت وریتاسیوم، VERI است.
  • نوع نشانه آن، ERC20 است.
  • کل گردش نهایی آن: 2،036،645 VERI

رمز ارز Veritas (VERI) چیست؟

Veritas (VERI) با نشانه ERC-20، از سیستم پلتفرم بلاکچین اتریوم صادر شده است. این رمز دیجیتالی را می‌توان در هر کیف پول اتریوم از جمله (MetaMask، MyEtherWallet، Ledger Nano S، Trezor، Parity) ذخیره کرد. این جمله بیانگر این مسئله است که ماینرها تمام معاملات VERI را تأیید می‌کنند و دارندگان نماد Veritaseum به وسیله امنیت پیشرفته شبکه اتریوم محافظت می‌شوند.
با این حال وب سایت وریتاسیوم اعلام کرده است که تمامی خدماتی که ارائه می‌دهد وابسته به بلاکچین خاصی نبوده و قابل انتقال به زنجیره‌های مختلف است؛ هر چند انجام چنین کاری نیازمند به تخصص مهندسی است البته انتظار شرکت این است که بیشتر بلاکچین‌ها با اکثر برنامه‌های اتریوم همچون گذشته سازگار باشند. 
مهمترین کاربردهای رمز VERI در شرکت وریتاسیوم عبارتند از: خدمات مشاوره‌ای، تحقیق و ورود به ماشین‌های مالی مستقل، سیستم تجارت ارزش P2P و اعتبارات اسنادی P2P .
این شرکت همچنین به کاربران خود هشدار می‌دهد که علامت‌های ورتاس (Veritas)، یک سرمایه‌گذاری نبوده بلکه قسمتی از نرم‌افزار است؛ اما با این حال شرکت نمی‌تواند از ارزش صاحبان این نماد جلوگیری کند. 

نحوه کار ورتاس (Veritas) چگونه است؟

وریتاسیوم (Veritaseum)، در اصل ابزارها و نرم‌افزارهایی است که برای مشارکت در بازارهای سرمایه همتا ارائه می‌شود. نماد نرم‌افزاری VERI، برای خرید و دسترسی به خدمات و محصولات این پلتفرم استفاده می‌شود؛ از جمله خدماتی که پلتفرم ارائه می‌دهد می‌توان به داده‌های مالی نرم‌افزار و حتی خدمات نگهداری آن اشاره کرد. در حال حاضر شرکت نرم‌افزاری Veritaseum از دو روش متمرکز و غیرمتمرکز، خدمات خود را ارائه می‌دهد.

روش‌های متمرکز وریتاسیوم (Veritasem)

این روش ها برای موسساتی استفاده می‌شود که هنوز آماده شرکت در سیستم‌های غیرمتمرکز بازار سرمایه نیستند؛ همچنین روش‌های متمرکز برای سرورهایی کاربرد دارد که به وسیله خود سازمان و یا مشتری کنترل می‌شود؛ از جمله مراکزی که از روش متمرکز برای خدمات خود استفاده می‌کنند می‌توان به این موارد اشاره کرد: 

  • صرافی‌های دیجیتالی که برای کارگزاری‌ها و صرافی‌های برتر راه‌اندازی شده‌اند.
  • سیستم آربیتراژ هوشمند که مسئول تامین نقدینگی میان پلتفرم برای تجارت دارایی‌های دیجیتال است. برای کاربرد روش‌های متمرکز Veritaseum می‌توان بورس‌های جامائیکا را مثال زد. بورس سهام جامائیکا از روش متمرکز وریتاسیوم برای تجارت دارایی‌های دیجیتال خود از جمله بیت کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند. 

روش‌های غیرمتمرکز وریتاسیوم (Veritaseum)

این روش ها در بالای بلاکچین اتریوم اجرا می‌شود؛ در واقع افراد و سازمان‌ها می‌توانند از قابلیت وریتاسیوم به این منظور استفاده کنند که دارایی‌های دیجیتالی خود را بدون کارگزاری‌ها و دیگر واسطه‌های گران قیمت معامله کنند. 
قراردادهای هوشمند وریتاسیوم معاملات را در صورتی انجام می‌دهد که دو طرف بر روی شرایط معاملات توافق کرده باشند؛ بنابراین اینگونه معاملات هرگز قابل تغییر نبوده و هر دو طرف در هر شرایطی موظف به تحویل هستند. استفاده از روش غیرمتمرکز این امکان را به کاربران خود می‌دهد که خدمات خود را با کمترین هزینه جانبی انجام دهند. 
به صورت کلی از خدمات وریتاسیوم  می‌توان به این شش محصول اشاره کرد:VeADIR, VeRent, VeResearc, VeExposure, VeManagement, VeTokenizaton ,VeAssets.