مهران بیت
وان چین ارز وان چین

قیمت ارز وان چین (WAN)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
وان چین وان چین
WAN
وب سایت:
Website
توییتر:
Twitter
تلگرام:
Telegram
فیسبوک:
Facebook
گیت هاب:
Github
وایت پیپر:
Whitepaper

وان چین چیست؟

وان چین (Wanchain) با نماد اختصاری WAN، یک زیرساخت زنجیره ای بلاکچین است که برای تسهیل انتقال دارایی و میزبانی DApp  برای امور مالی طراحی شده است. بلاکچین وان چین، امیدوار است که با استفاده از ارز دیجیتال اختصاصی خود به نام WanCoin، اموری همچون سرمایه گذاری تا بانکداری، پرداخت و … را با راهکارهای بر پایه بلاکچین در سیستم های بانکی مختلف در سراسر جهان جایگزین نماید.

بررسی ارز دیجیتال وان چین WanChain - WAN

به طور معمول ارزهای رمزگذاری شده  جایگزین غیرمتمرکز  بانکداری سنتی محسوب می‌شوند و هدف اصلی پروژۀ Wanchain جامعۀ عمل پوشاندن به این امر است.
وان چین (Wanchain) کلاس جدیدی از بلاکچین‌ها است که انتقال دارایی‌ها در عرض زنجیره‌ها را میسر می‌سازد؛ بدین معنی که این بلاکچین، از انتقال ارز OTC بدون هیچ جزو سومی مانند بانک و یا بورس پشتیبانی می‌کند و قابلیت پشتیبانی از پلتفرم‌های پرداخت، پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری و سایر ابزارهای مالی در این بلاکچین گنجانده شده است. 
شرکت‌هایی مانند بانک آمریکا و ج.پ مورگان در تمامی حیطه‌های کاربردی ابزارهای مالی برای مشتریان و کسب و کارها مشارکت دارند؛ علاوه بر قانون‌گذاران، کارگزاران مستقل و فروشندگان ثالث و سایر افراد درگیر در اکوسیستم مالی نیز به همان اطلاعات نیازمند هستند. 
در زمینۀ امور مالی نیز یک زنجیره تأمین کامل وجود داشته که تقریبا مشابه  زنجیره‌های تأمین در صنایع دیگر کار می‌کند؛ تنها با این تفاوت که محصول اصلی این زنجیره تأمین پول است. امور مالی و بیمه‌ها یک صنعت بزرگ با ارزش 1.45 تریلیون دلار در بازار داخلی آمریکا است که نشان دهندۀ  7.5 درصد از تولید ناخالص داخلی آمریکا است.
وان چین (WanChain) بر بازار امور مالی آسیای جنوب شرقی متمرکز شده است. این بلاکچین توسط Wanglu Tech، یک شرکت چینی با سرمایه 560 میلیون دلاری است که به وسیلۀ جک لو معرفی شد. وی بنیان‌گذار و مدیر ارشد فناوری (CTO) شرکت Factom است. این بلاکچین یک شاخه از کد اتریوم است. 

رسالت WanChain

WanChain در نوامبر سال 2017 با هدف ارتقای ارتباط متقابل میان شبکه‌های بلاکچین منحصر به فرد به IOA پیوست. برخلاف بیشتر اعضای ICO  بلاکچین تاکنون به تمامی اهداف تعیین شده در برنامه خود پایبند بوده و به طور فعال به دنبال مشارکت با وضعیت استراتژیکی بالاتری است. 
مشارکت‌های مالی اخیر WanChain شامل Formosa Financial و ChainLink می‌شود که داده‌های به هنگام اوراکل برای این شبکه فراهم می کنند. این همکاری‌ها قابلیت WanChain برای ارتباط متقابل افزایش می‌دهد. 
هدف اصلی Wanchain ایجاد ارتباط میان بلاکچین‌های متفاوت و منحصر به فرد خصوصی و ناشناس و عمومی بود. این سیستم همچنین به عنوان یک سیستم بانکی غیرمتمرکز فعالیت داشته که مشارکت‌کنندگان می‌توانند با ایجاد یک بازار برپایه زیرساخت‌های WanChain قادر به ساخت توکن‌های دیجیتال خود هستند.
ابزارهای این شبکه تنها به انتقال ارزهای دیجیتال محدود نبوده و کاربران می‌توانند با بهره‌گیری از قردادهای هوشمند، پروتکل‌های محافظت از حریم خصوصی و توکن‌های بومی (Native) ون کوین یا WanCoin طیف گسترده‌ای از نیازهای خود را در بازارهای مالی برطرف سازند. 
اگرچه WanChain نتیجه ایجاد یک شاخه از اتریوم است؛ اما این پروژه روی یک بلاکچین کاملا مستقل و منحصر به فرد اجرا شده و توکن بومی آن یا WanCoin، بر خلاف اتریوم بر پایه پروتکل ERC20 نیست. بلاکچین WanChain، به منظور ایجاد یک شبکه میان مشارکت‌کنندگان از یک پروتکل اجماع سهم و دارایی استفاده می‌کند. 
انجام تراکنش‌ها در این شبکه مشابه  تراکنش‌های اتریوم است؛ با این تفاوت که در شبکه WanChain محافظت از حریم خصوصی از طریق اجرای یک طرح امضای حلقه‌ای انجام می گیرد. امضاهای حلقه‌ای از رمزنگاری منحنی بیضوی استفاده می‌کند که یک آدرس یک بار مصرف (OTA) ایجاد کرده و نهایتا منجر به ناشناس ماندن امضا کننده یا تایید کننده تراکنش می‌شود؛ در حالی که تایید امضای فرستنده به خصوص را نیز ممکن می‌سازد. 

نقشه راه WanCahin

سال 2019 برای WanChain بسیار حیاتی بوده و در این سال مکانیسم اجماع از اثبات کارایی (PPOW) به اثبات سهام (POS) ارتقا یافته است. این مکانیسم جدید به وسیله خود تیم تحقیق و توسعه WanChain با مقداری اقتباس از تحقیقات طراحی شد و توسط IOHK برای الگوریتم مکانیسم‌های اجماع Cardano و OuroBoros، اجرا شده است.
همراه با مکانیسم اجماع تیم توسعه شماری از بروز رسانی‌های جدید را که عبارتند از:  کیف پول جدید برای دسکتاپ با پشتیبانی از تفویض اختیار،  کیف پول موبایل، بروز رسانی برای کیف پول قدیمی دسکتاپ با گره کامل، پشتیبانی از زبان‌های دیگر، یک وبسایت کاملا جدید، ادغام هر چه بیشتر با ERC20 و ابزارهای توسعه معرفی نموده است. 
در سال 2020 نسل بعدی ادغام توکن‌های ERC20/EOS معرفی شده و بلاکچین WanChain با طیف گسترده‌تری از سایر بلاکچین‌ها به منظور تسهیل معاملات ارتباط برقرار کرده است؛ علاوه بر این چهارچوب ادغام DApp و خدمات ایجاد ارقام تصادفی نیز برای DApp اجرا شده است. 
در آینده تیم توسعه در نظر دارد تا ابزارهای توسعه را برای DApp منتشر نموده و راهکارهای جدیدی را برای بهبود هر چه بیشتر DApp بررسی کند.

استخراج، معامله و سرمایه‌گذاری بر روی WanChain

ون کوین‌ها سکه‌های بومی یا (Native) روی بلاک چین WanChain با علامت اختصاری WAN هستند که برای انجام تراکنش میان سکه‌های بلاکچین‌های دیگر لازم است؛ اما خرید WAN به طور مستقیم به وسیله دلار آمریکا یا ارزهای فیات دیگر ممکن نبوده و خرید آنها تنها از طریق ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت کوین و اتریوم ممکن است. 
شمار کل ون‌ها (WAN) به 210,000,000 محدود شده و هم اکنون بیش از 100 میلیون سکه در بازار در حال گردش است. انجام معاملات روی این بلاکچین رایگان نبوده و سکه‌های WAN به عنوان کارمزد تراکنش اخذ می‌شوند. 

آینده WanChain و نظر کارشناسان

هم اکنون قیمت WAN در حدود 0.230 دلار آمریکا بوده و ارزش بازار آن حدود 20 میلیون دلار آمریکا است. همکاری‌های گسترده این بلاکچین با سایر بلاکچین‌ها به منظور ارتباط متقابل، گسترده‌تر نمودن حیطه خدمات آن و پایبندی به برنامه‌های ذکر شده در نقشه راه، به در مجموع دید مثبتی نسبت به این ارز ایجاد کرده و افزایش قیمت ارز این شبکه یعنی WAN، مورد انتظار است. 

  • Wallet Investor

یکی از سایت‌های محبوب تخمین قیمت ارزهای دیجیتال است که نسبت به WAN نظر منفی داشته و قیمتی برابر با 0.0127 دلار را در اوایل سال 2021 برای این ارز پیش‌بینی می‌کند. 

  • Cryoto Ground

یکی از سایت‌های پیشکسوت تخمین زننده و پیش‌بینی کننده آینده ارزهای دیجیتال است که نظر بسیار مثبتی به WAN داشته و پیش‌بینی می‌کند که قیمت ون کوین در 5 سال آینده به 10.29 دلار برسد.

مزایای WanChain

• این بلاکچین از یک تیم بزرگ با تجربه بزرگ برخوردار است و بنیان‌گذاران آن در چندین پروژه موفق دیگر نیز مشارکت داشته‌اند. 
• ابزارهای فراوان این بلاکچین باعث شده یک شبکه WanChain نه تنها به عنوان یک پلتفرم برای مبادله ارزهای دیجیتال، بلکه به عنوان یک بانک کامل غیرمتمرکز به کاربران خدمت رسانی کند. 

معایب WanChain

شمار ون کوین‌های متعلق به تیم توسعه‌دهنده مشخص نیست و شفافیت کمی در این رابطه وجود دارد.