مهران بیت
ووجک ارز ووجک

قیمت ارز ووجک (WOJAK)

نرخ تومانی خرید
71
نرخ تومانی فروش
70
تومان
-11.55%
$
0.00119492
ووجک ووجک
WOJAK
آدرس وب سایت:
wojak.finance
توییتر:
Twitter
تلگرام:
Telegram
#Memes
محاسبه قیمت
خرید فروش
WOJAK > ووجک
ووجک میگیرید
IRTM تومان
تومان میدهید
خرید بیت کوین

ارز دیجیتال ووجک (Wojak) چیست؟

ارز دیجیتال ووجک فایننس (Wojak Finance) با نماد اختصاری WOJAK، یک پروژه خیریه است که ادعا می کند برای جبران ضررهای مالی تریدرها در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد شده و بر اساس استاندارد BEP20 است. سازندگان این پروژه مدعی هستند که با استفاده از توکن‌های WOJAK، دارندگان می‌توانند از مزایای متعددی در اکوسیستم مالی Wojak برخوردار شوند، زیرا ممکن است در آینده به‌عنوان توکن حاکمیتی استفاده شود.

ارز دیجیتال ووجک (Wojak) چیست؟
منبع: iq.wiki

معرفی Wojak Finance

پروژه Wojak Finance را می‌توان به‌عنوان یکی از جدیدترین و البته سودآورترین میم کوین‌های سال گذشته تلقی نمود. این پروژه توانست در مدت کوتاهی 2500 درصد رشد را تجربه کند که در نوع خود بسیار منحصر به فرد بود.
همین مورد هم سبب شد که تا حد زیادی توجه عموم کاربران و معامله گران دنیای ارزهای دیجیتال به آن جذب شود. در واقع این پروژه سعی داشته تا به نحوی ضررهای مالی معامله‌گران را جبران نماید و همین باعث شد تا مورد توجه معامله‌گران خرد قرار بگیرد.

ریشه کلمه Wojak از کجاست؟

Wojak از لحاظ لغوی یک کلمه لهستانی است که از ریشه Woj و به معنی سرباز گرفته شده است. اسم توکن Woj از معروف ترین شخصیت های میمیک در دنیای ارزهای دیجیتال انتخاب شده که یک نقاشی با طرح سیاه و سفید از یک فرد کچل را نشان می دهد که حالتی از مالیخولیا، تنهایی یا پشیمانی را بیان می کند. در واقع این شت کوین Wojak را از این میم کوین محبوب و شناخته شده الهام گرفته است.

تاریخچه پروژه Wojak Finance

این پروژه اطلاعات دقیقی پیرامون تیم توسعه دهنده و سازندگان خود ارائه نداده است. با این اوصاف طبق آن چیزی که از منابع معتبر برمی‌آید، باید بگوییم که ایده ساخت این پروژه به سال 2018 برمی‌گردد. در آن زمان سازنده این پروژه سرمایه زیادی را در نزول شدید بازار ارزهای دیجیتال از دست داد. همین مورد او را به فکر واداشت تا پروژه‌ای برای حمایت از افراد مشابه خود ایجاد کند. در حقیقت او قصد داشت تا به کمک این پروژه بتواند بخشی از ضرر و زیان افراد دیگری که مانند او متحمل ضرر شده بودند را جبران نماید.
همین مورد سبب شد تا طرح اصلی این پروژه بر روی پلتفرم بایننس اسمارت چین خلق شود. توکن ووج بعد از پیش‌فروش اولیه، در 27 سپتامبر 2021 در دسترس عموم کاربران قرار گرفت. این ارز، نام و البته لوگوی خود را از یک میم معروف در سال 2010 الگو برداری کرده است. این میم که بیانگر حالت هیجانی یک تریدر در حین معاملات است، در خلال سال 2010 معروفیت زیادی را در فیسبوک کسب نمود.

ویژگی‌های اصلی توکن ووجک

از جمله ویژگی‌های کلیدی رمزارز ووجک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جامعه شگفت‌انگیز

تیم رمزارز Wojak امیدوار است که با ایجاد یک شبکه غیرمتمرکز برای علاقه‌مندان به میم، به مردم این توانایی را بدهد که با افراد دیگری که علایق مشابه دارند، تعامل داشته باشند، در فعالیت‌های اجتماعی شرکت کنند و جوامعی را بر اساس ارزش‌ها و تجربیات خود بسازند. بنابراین، با استفاده از ارز دیجیتال ووجک، هر کسی می‌تواند به انقلاب میم‌ها بپیوندد و به سوی جهانی غیرمتمرکزتر حرکت کند.

  • توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)

تیم ارز دیجیتال Wojak در تاریخ ۲۲ آوریل ۲۰۲۳ اعلام کرد که یک NFT یادبود به همه کسانی که تا قبل از تاریخ اسنپ‌شات روز ۲۳ آوریل، حداقل یک توکن ووجک در یک آدرس اتریوم ذخیره کرده باشند، اهدا خواهد کرد. در روز ۲۳ آوریل، دارندگانی که الزامات اسنپ‌شات را برآورده کرده بودند، مجاز به ضرب کردن NFT ووجک شدند.

  • سازگاری بالا

سازگاری بالا را می‌توان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌هایی دانست که باعث شده تا پروژه Wojak Finance نفوذ بیشتری در بین عامه مردم داشته باشد. در حقیقت ارز دیجیتال Wojak Finance بر روی پلتفرم بایننس اسمارت چین خلق شده است. به عبارت ساده‌تر این ارز دیجیتال از استاندارد BEP-20 استفاده می‌کند.
همین استاندارد باعث شده تا این ارز دیجیتال با طیف زیادی از کیف پول‌ها، صرافی‌ها و شبکه‌های انتقال سازگاری داشته باشد. افزون بر این موارد، استاندارد موردنظر اجازه می‌دهد تا این پلتفرم با قراردادهای هوشمند موجود بر بستر این بلاک‌چین هم سازگاری داشته باشد.
البته تیم توسعه دهنده به همین موارد بسنده نکرده است. بلکه آن‌ها در نقشه راه خود عنوان کرده‌اند که قصد دارند تا پل‌های ارتباطی مختلفی را بین شبکه Wojak Finance و بلاک‌چین‌های دیگری نظیر پالیگان، ماتیک، اتریوم و… خلق نمایند. از طرفی دیگر قرار است طی آپدیت‌های بعدی، این پروژه با ماشین مجازی اتریوم هماهنگی داشته باشد. مجموع کلی این موارد در کنار هم دیگر باعث می‌شود تا این پروژه سازگاری بیشتری با برنامه‌های موجود در دنیای بلاک‌چین داشته باشد.

  • امنیت ایده‌آل

همان گونه که عنوان کردیم پروژه Wojak Finance بر روی پلتفرم بایننس اسمارت چین خلق شده است. لذا این شبکه از استانداردهای امنیتی بایننس پیروی می‌کند. این استانداردها باعث شده تا این شبکه در برابر حملات DDos، هک و اقدامات خرابکارانه مقاومت بالایی داشته باشد.

این به نوبه به خود اجازه می‌دهد تا نگهداری و هولد کردن این ارز دیجیتال، ریسک کمتری برای سرمایه گذاران داشته باشد.از طرفی دیگر برنامه‌ها و پلتفرم‌های وابسته به آن هم دارای سطح امنیتی مشابهی هستند.

  • سرعت مناسب

سرعت مناسب یکی دیگر از مهم‌ترین شاخصه‌هایی است که باعث شده تا این پروژه نسبت به نمونه‌های مشابه، گزینه نسبتاً ایده‌آل‌تری باشد. همان گونه که اشاره کردیم، این پروژه بر روی بلاک‌چین بایننس اسمارت چین خلق شده است. این بلاک‌چین دارای سرعتی نسبتاً ایده‌آل است. به گونه‌ای که حداکثر زمان تراکنش در بستر آن تنها 5 ثانیه طول می‌کشد.

اگرچه این روزها سرعت بسیاری از پروژه‌های حوزه دیفای افزایش یافته، اما باید عنوان کنیم که پروژه Wojak Finance در مقایسه با میم کوین‌های دیگر، دارای سرعت مقبولی است. از طرفی دیگر تیم توسعه دهنده عنوان کرده که به‌زودی پل ارتباطی این پروژه با سایر بلاک‌چین‌های مطرح را ایجاد می‌کند. این موضوع می‌تواند به نوبه خود موجب افزایش سرعت آن شود.

  • ساختار ضد تورمی

ساختار ضد تورمی را می‌توان به‌عنوان یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های پروژه Wojak Finance دانست. در حقیقت تیم توسعه دهنده، این پروژه را به گونه خلق کرده که توکن‌های آن به‌مرورزمان نایاب‌تر شود. آنان عنوان کرده‌اند به‌زودی حدود 90 درصد از کل توکن‌های شبکه را می‌سوزانند. مازاد بر این آنها همواره بخشی از درآمدهای پروژه را صرف توکن سوزی می‌کنند. این کار به نوبه خود باعث می‌شود تا تعداد توکن‌هایی در گردش کاهش پیدا کرده و از این طریق قیمت نهایی آن‌ها افزایش یابد.

  • عرضه محدود

عرضه محدود را می‌توان به به‌عنوان یکی از برتری‌های ارز دیجیتال Wojak Finance نسبت به سایر میم کوین‌ها دانست. در حقیقت این پلتفرم، برخلاف پروژه‌هایی همچون دوج کوین و شیبا اینو، دارای محدودیت در عرضه است.
به‌گونه‌ای که تعداد کل توکن‌های آن 50 میلیارد عدد خواهد بود. این میزان نسبت به پروژه‌های دیگری نظیر فلوکی اینو و اکیتا اینو هم کمتر است. همین مورد سبب می‌شود تا این پروژه پتانسیل رشد بیشتری نسبت به سایر میم کوین‌های هم رده داشته باشد.

  • داشتن اهداف ویژه

اغلب میم کوین‌های موجود در بازار هیچ‌گونه هدف ویژه‌ای را دنبال نمی‌کنند. در حقیقت آنها با هدف خلق یک ارز دیجیتال برای انجام داد و ستدهای مالی ایجاد شده‌اند. این در حالی است که چنین کاربردی نمی‌تواند تقاضای زیادی را ایجاد نماید.
پروژه و ارز دیجیتال Wojak Finance سعی کرده تا علاوه بر این موضوع، خود را به اهداف خیرخواهانه هم گره بزند. از طرفی دیگر نقشه راه این پروژه نیز به‌خوبی اقدامات و برنامه‌های آن برای توسعه زیرساخت را بیان می‌کند. بر همین اساس است که کاربران و سرمایه‌گذاران امیدوارند تا این پروژه بتواند در آینده‌ای نزدیک به موفقیت‌های بیشتری برسد.

  • تمرکز زدایی

تمرکز زدایی را می‌توان یکی دیگر از شاخصه‌های مهمی دانست که باعث شده تا پروژه Wojak Finance نسبت به پروژه‌های هم رده خود متمایز باشد. در حقیقت این پروژه قصد دارد در آینده‌ای نزدیک به یک DAO یا سازمانی خودگردان غیرمتمرکز تبدیل شود.
بر همین اساس تمام اقداماتی داخل این پروژه از طریق رأی‌گیری دارندگان ارز دیجیتال Wojak Finance انجام می‌شود. این موضوع دخالت توسعه‌دهندگان یا افراد دیگر بر پروژه ووج را کاهش می‌دهد. این فاکتورها عاملی است که می‌تواند موجب گسترش دموکراسی بر بستر آن شده و این شبکه را به انتخاب بهتری برای سرمایه گذاری تبدیل نماید.

توکنومیک ارز دیجیتال ووجک

به عنوان یک میم کوین، توکن WOJAK در واقع عرضه توکن نسبتاً کمی دارد. برای مثال، تعداد توکن‌های ووجک، ۶ هزار برابر کمتر از تعداد توکن‌های پپه است. عرضه کل و حداکثر رمزارز ووجک برابر با ۶۹،۴۲۰،۰۰۰،۰۰۰ واحد WOJAK در نظر گرفته شده است. تیم رمزارز Wojak ادعا می‌کند که ۵ درصد از عرضه برای تیم، ۵ درصد برای ایردراپ، ۱۰ درصد برای تأمین‌کنندگان نقدینگی و ۸۰ درصد برای نقدینگی قفل‌شده در یونی‌سواپ (Uniswap) کنار گذاشته شده است. در یونی‌سواپ، توکن‌ها تا سال ۲۱۰۰ مسدود شده‌اند.

ارز دیجیتال ووجک (Wojak) را از کجا بخریم و کجا ذخیره کنیم؟

شما می‌توانید ارز دیجیتال ووجک (Wojak) را هم اکنون در صرافی‌های معتبر ایرانی مثل صرافی ارز دیجیتال مهران بیت خرید و فروش کنید. همچنین می‌توانید ارز ووجک (WOJAK) خود را در کیف پول‌های نرم‌افزاری مثل تراست والت (Trust Wallet)، متامسک (Metamask)، اتمیک والت (Atomic Wallet) و کیف پول‌های سخت‌افزاری مثل لجر (Ledger) و ترزور (Trezor) ذخیره کنید.

جمع بندی و خلاصه ای از ارز ووجک

پلتفرم و ارز دیجیتال Wojak Finance را می‌توان به‌عنوان یکی از میم کوین‌های جدید بازار دانست که اخیراً پا به عرصه وجود گذاشته است. این پلتفرم با هدف انجام امور خیریه خلق شده است. در حقیقت این پلتفرم قصد دارد تا به جبران زیان افرادی بپردازد که سرمایه‌های خود را در بازار ارزهای دیجیتال ازدست‌داده‌اند.
این پروژه در حال حاضر بر روی بلاک‌چین بایننس اسمارت چین خلق شده و به همین جهت است که ویژگی‌ها و البته مزیت‌های بسیار منحصر به فردی دارد. هم این مزیت‌ها هم باعث شده تا پروژه ووجک فایننس مورد توجه طیف زیادی از معامله‌گران قرار گیرد.