مهران بیت
زین فین ارز زین فین

قیمت ارز زین فین (XDC)

نرخ تومانی خرید
در دسترسی نیست
نرخ تومانی فروش
در دسترسی نیست
تومان
0%
$
زین فین زین فین
XDC
آدرس سایت :
https://xinfin.org
سورس کد :
Source Code
تلگرام :
Telegram
توییتر :
Twitter
وایت پیپر :
White paper
#DeFi # Smart Contracts # Masternodes # DPoS

ارز دیجیتال XDC Network چیست؟ 

ارز دیجیتال XDC که XDC Network هم نامیده می‌شود، روی XinFin Network (زین فین نتورک) مستقر است. زین فین قصد دارد مانند اتریوم یک پلتفرم برای توسعه پروژه‌های بلاکچینی باشد؛ البته با سرعت تراکنش بالاتر، مقیاس‌ پذیری و قابلیت همکاری بیشتر

شبکه زین فین (XinFin Network) چیست؟

بلاکچین‌های بزرگ مانند بلاکچین اتریوم در هر ثانیه فقط ‌می‌توانند 15 تراکنش را پردازش کنند. شبکه ویزا یا مسترکارت با استفاده از فناوری‌های Swift ‌می‌تواند تا 6000 تراکنش را در ثانیه انجام دهد. XinFin Network با هدف حل مشکلات قابلیت همکاری و مقیاس‌پذیری در بلاکچین اتریوم، از جمله ازدحام شبکه، مدت‌زمان طولانی انتظار برای اعتبارسنجی تراکنش و هزینه‌های بالای تراکنش، شروع به فعالیت کرد.

منظور از قابلیت همکاری، توانایی اتریوم در اتصال با بلاکچین‌های دیگر، به منظور داشتن تعامل بین_زنجیره‌ای است. بلاکچین‌ها باید راهی برای همکاری با یکدیگر داشته باشند تا به توانایی‌های بالقوه خود برسند. XinFin در تلاش است که با استفاده از فناوری شاردینگ، مشکل مقیاس‌ پذیری را حل کند. زنجیره بلوک XinFin حداکثر 2000 تراکنش در هر ثانیه، زمان تراکنش 2 ثانیه و کارمزد‌های تراکنش پایین را فراهم ‌می‌کند.

از بلاکچین ترکیبی XinFin ‌می‌توان برای ایجاد برنامه‌های غیر متمرکز (DApp)، و پشتیبانی از سایر کاربرد‌های معمول بلاکچین مانند تراکنش غیر متمرکز استفاده کرد. XinFin از سازوکار اجماعی به نام XinFin موکل سهام (XinFin Delegated Proof of Stake (XDPoS)) استفاده ‌می‌کند.

ارز دیجیتال XDC چیست؟

در ژوئن سال 2019، بلاکچین ترکیبی XinFin شبکه اصلی خود را راه‌اندازی کرد و به یک بلاکچین مستقل نقل مکان کرد. این نقل مکان و ایجاد نودهای اصلی باعث شد که ارز دیجیتال XDC از یک ارز قابل استخراج به یک ارز قابل عرضه بدون نیاز به استخراج تبدیل شود.

نودها در شبکه زین فین برای ساخت و اعتبارسنجی بلوک‌ها استفاده ‌می‌شوند و این کار را با ضرب XDC انجام ‌می‌دهند. کارمزد‌های تراکنش XDC، فقط 1٪ از هزینه‌های پرداخت‌شده برای تراکنش‌های اتریوم است. شبکه XinFin تراکنش‌های 2 ثانیه‌ای دارد، در حالی که شبکه اتریوم تراکنش‌های 15 ثانیه‌ای دارد.

رمزارز XDC چگونه کار ‌می‌کند؟

XDC Network از مکانیزم توافق XDPoS برای حفاظت و نگهداری از شبکه استفاده ‌می‌کند. برخلاف بیت کوین که برای دستیابی به اجماع از استخراج استفاده ‌می‌کند، XinFin Network از استیکینگ استفاده ‌می‌کند که به هیچ سخت‌افزاری نیاز ندارد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که با اجرای یک Masternode، توکن‌های XDC خود را استیک کنید و سپس برای ایجاد امنیت بیشتر در شبکه، XinFin پاداش ‌می‌گیرید. سهامداران با تأیید تراکنش‌ها از شبکه محافظت ‌می‌کنند و در نتیجه، عدم تمرکز بیشتر و ضمانت پایداری شبکه را به ارمغان می‌آورند.

شاردینگ (Sharding) چیست؟

شاردینگ (Sharding) یک برنامه متداول مبتنی بر تکنولوژی فناوری بلاکچین است که مسائل مقیاس‌ پذیری را نیز حل ‌می‌کند. در واقع شاردینگ یک مفهوم است که ‌می‌گوید به جای داشتن یک زنجیره، چند زنجیره داشته باشیم که به صورت موازی با هم کار کنند. XDC Network در سازوکار اجماع XDPoS خود از Sharding برای تأیید تراکنش‌ها استفاده ‌می‌کند و در نهایت از اعتبارسنجی دوگانه برای اطمینان از استانداردهای بالاتر امنیت و پایداری شبکه استفاده ‌می‌کند.

کاربرد ارز دیجیتال XDC Network چیست؟

شبکه XDC در تلاش است که اکوسیستم خود را برای آینده توسعه دهد. این شبکه با هدف پیاده‌سازی کاربرد اصلی بلاکچین، یعنی پردازش غیرمتمرکز (قراردادهای هوشمند) و تسهیل تراکنش‌های غیرقابل‌تغییر (immutable)، طراحی شده است. این کاربرد‌ها ‌می‌تواند در صنایع مختلف از جمله بخش‌های پزشکی و مالی استفاده شود.

راه اندازی نود ارز دیجیتال زین فین

راهی برای کسب درآمد منفعل در شبکه XinFin Network وجود دارد. Masternode رایانه‌ای است که تراکنش‌های شبکه را تأیید ‌می‌کند و در مقابل ارز دیجیتال XDC پاداش ‌می‌گیرد. شرایط مورد نیاز برای اجرای مستر نود XinFin عبارت است از: IP اختصاصی استاتیک ، 9/99 درصد Uptime و 10 میلیون ارز دیجیتال XDC. برای شروع راه‌اندازی XinFin، فقط کاربر باید یک کیت Masternode Indsoft خریداری کند و کلیه تنظیمات و نگهداری توسط سیستم انجام ‌می‌شود.

کیف پول و نحوه خرید ارز دیجیتال XDC

برای خرید ارز دیجیتال XDC، ‌می‌توانید از صرافی‌های مختلفی استفاده کنید. صرافی‌های زیادی هستند که این رمزارز را در پلتفرم خود لیست کرده‌اند؛ مثل صرافی KuCoin، HitBTC، Bitfinex و صرافی‌های دیگر.

ارز دیجیتال XDC کیف پول مخصوص خود به نام XDC wallet را دارد؛ اما شما برای نگهداری XDC ‌می‌توانید از کیف پول‌های دیگری که از این ارز دیجیتال پشتیبانی ‌می‌کنند، مثل کیف پول خود صرافی‌ها، استفاده کنید. یک کیف پول سخت‌ افزاری به نام DCENT نیز از این ارز دیجیتال پشتیبانی ‌می‌کند.

چکیده

ارز دیجیتال XDC روی شبکه XinFin قرار دارد. تا پیش از این توکن XDC یک توکن ERC-20 بود و روی شبکه اتریوم قرار داشت ولی در حال حاضر به طور کامل به شبکه XinFin منتقل شده‌است. هدف این شبکه ایجاد قابلیت همکاری بین بلاکچین‌ها و افزایش مقیاس‌پذیری است. همچنین شبکه ارز دیجیتال زین فین کارمزد تراکنش بسیار کمتری نسبت به اتریوم دارد و سرعت تأیید تراکنش‌های آن نیز بالاتر از اتریوم است.