مهران بیت

نظریه ادوارد اسنودن(Edward Snowden): جهانی شدن بیت کوین شروع بازی جدید

ادوارد جوزف اسنودن که مشاور سابق موسسه اطلاعات رایانه‌ای آمریکا است، در سال 2013 زمانی‌ که …

زهرا موسی
مقالات
۲۰ شهریور , ۱۴۰۰
1419 بازدید

ادوارد جوزف اسنودن که مشاور سابق موسسه اطلاعات رایانه‌ای آمریکا است، در سال 2013 زمانی‌که کارمند آژانس اطلاعات مرکزی سیا(CIA) بود  توانست اطلاعات محرمانه‌ای را از آژانس امنیت ملی(NSA) فاش کند. این افشاگر بزرگ اخیراً اعلاک کرد: پیاده سازی بیت کوین در السالوادور در آینده نزدیک سایر کشورها را نیز تحت فشار قرار خواهد داد تا بیت کوین را قانونی کنند. او در شفاف سازی این بازی جدید طرفداران رمزنگاری همچنین گفت:” جنبه نظری بازی پذیرش بیت کوین ممکن است خیلی زود در سطح جهانی آغاز شود.” این افشاگر مشهور دیروز در توئیت خود تاکید کرد که بیت کوین از کسانی که زودتر آن را بپذیرند، بیشتر حمایت می‌کند و در نتیج سایر کشورهایی که عقب مانده‌اند را مجازات می‌کند. او در ادامه در توییت خود نوشت: امروز بیت کوین به طور رسمی و زود هنگام توانست در اولین کشور، به عنوان پول قانونی شناخته شود.

نویسنده یکی از مجلات بیت کوین در السالوادور اعلام کرده که می‌خواهد به شکل آزمایشی از بیت کوین برای خرید کالاهای روزمره در یک زنجیره جهانی استفاده کند، جهت کسب تجربه درست برای وقتی که بیت کوین بتواند رسماً در دیگر کشورهای آمریکای مرکزی تبدیل به یک خرید قانونی شود. هر زمان که یک کالای پولی به شکل گسترده پذیرفته نمی‌شود دارای قدرت محدودتری است  همچنین ویژه‌گی ‌و خدمات کمتری از یک پول کامل دارد. طبیعی جلوه کردن شکل نوپای پول به صورت ارزهای دیجیتال، موجب رشد مداوم قدرت خرید در مقایسه با کالاهای پولی تثبیت شده امی‌شود به این دلیل که پذیرش آن در جامعه افزایش یافته است.

نظریه ادوارد اسنودن(Edward Snowden): جهانی شدن بیت کوین شروع بازی جدید

بازی جدید بیت کوین در پذیرش همگانی چگونه رقم خورد؟

با نگاهی به گذشته در می‌یابیم که بیت کوین به عنوان یک پول جدید، با شروع پذیرش و استفاده از آن توانست به عنوان ذخیره ارزش، سپس به عنوان وسیله‌ای برای مبادله و در نهایت به عنوان یک واحد حساب مالی مورد استفاده قرار بگیرد. مرحله نهایی از تئوری موفقیت بیت کوین پذیرفته شدن جهانی آن است. با افزایش سطح بالای پذیرش نوسانات آن کاهش یافته و برای سرمایه‌گذاران تبدیل به یک پول مفید خواهد شد. در روزهای اولیه پیدایش ، بیت کوین بیشتر به عنوان یک پول کلاهبردار تصور می‌شد ، اما اخیراً داستان چیز دیگری شد و مردم  به سمت ذخیره آن کشیده شدند و آن را به طلای دیجیتال تغییر نام دادند. با این وجود، السالوادور  با تصویب بیت کوین به عنوان یک وجه قانونی، در حال حاضر به بیت کوین کمک می‌کند تا به عنوان وسیله‌ای برای مبادله صعود کند. درست است که استفاده جهانی از بیت کوین به عنوان وسیله‌ای برای مبادله به میزان پذیرش بالاتری در سطح جهان بستگی دارد، اما باید گفت در این بازی جدید زمینه‌ها برای این امر در حال آماده سازی هستند.

اسنودن بر این باور است که پیاده‌سازی قانون موفق السالوادور زمینه پذیرش بیت کوین سایر کشورها را با ترس از عقب‌ماندگی تشویق به انجام اقدامات مشابه می‌کنند و این دقیقاً همان بازی جدید طرفداران رمزنگاری برای آینده‌ی بیت کوین است.

منبع: bitcoinmagazine

کپی لینک
نظرت رو اینجا برامون کامنت بزار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
هش ریت بیت کوین چیست و چرا مهم است؟

اخیرا بیت کوین در بالاترین سطوح تاریخی هش ریت خود قرار گرفته است. اما هش ریت بیت کوین …

آیا ارز فیات هم به پیچیدگی ارزهای رمزنگاری شده است؟

هر وقت صحبت از ارزهای رمزنگاری شده به میان می‌آید به طور معمول می‌گویند سیستم کارکرد …

حمله 51 درصدی چیست؟

مانی می گوییم در یک شبکه حمله 51 درصدی رخ داده است که یک کاربر بتواند بیش از 50 درصد قدرت پردازش …

دلار و یورو روی قیمت بیت کوین تاثیر میزارند؟

دلار و یورو تاثیری رو بیت کوین دارند؟ بله دارند بیت کوین تاثیری روی قیمت دلار ندارد بلکه دلار …

۱۰ دلیل بنیادین برای رسیدن اتر به ۱۰,۰۰۰ دلار

اتریوم در طول هفته گذشته با میانگین رشد روزانه ۵ درصد روند صعودی خود را دنبال کرد. هم‌اکنون هر واحد اتر (ETH) با قیمت …

هرم آنچین | بررسی سه لایه ی مختلف دیتا (بخش سوم)

در این بخش بالاترین لایه ی داده های هرم آنچین مورد بررسی قرار می گیرند که می توانند به سیگنال های خرید و فروش منجر شوند …