آشنایی با کارایی و اهمیت چین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری

  • 05 مهر , 1400
  • زهرا موسوی
  • 35 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • دسته بندی : مقالات
  • امتیاز :

    4 / 5. 3

تعریف ماهیت چین‌لینک(Chainlink) به عنوان یک لینک زنجیره‌ای

در سال 2019 سرویس غیرمتمرکز چین‌لینک(Chainlink) بر روی بلاک چین اتریوم راه‌اندازی شد. این سیستم قادر است ارتباط بین قراردادهای هوشمند با دسترسی به داده‌های مطمئن ایجاد کند. همچنین این برنامه با سایر سیستم‌های بلاک چین خارج از شبکه اتریوم نیز سازگار است و با فناوری بلاک چین قادر است محدودیت‌های طولانی مدت رمز ارزها را برطرف کند. همانطور که می‌دانید شبکه‌های بلاک چین معمولاً در نقاط مختلفی از سراسر جهان ایجاد می‌شوند، اگرچه این امر می‌تواند امنیت خوب و بدون محدودیتی را برای این شبکه فراهم کند اما ورود داده‌ها خارج از شبکه غیر متمرکز دشوار است. در این جا نقش موثر چین‌لینک(Chainlink) به چشم می‌آید به این معنی که با ارائه ورودی‌ها و خروجی‌های قابل اعتماد و ضد دستکاری برای قراردادهای هوشمند در هر بلاک چین شکاف بین سیستم‌های داخل زنجیره و خارج از زنجیره را پر می‌کند. فناوری چین‌لینک(Chainlink) به قراردادهای هوشمندی که بیشتر بر روی یک سیستم غیرمتمرکز اجرا می‌شوند اجازه خواهد داد که به منابع قابل اعتماد خارج از زنجیره دسترسی پیدا کنند.

چرا می‌گویند چین‌لینک(Chainlink) در رمزنگاری اهمیت دارد؟

از آن‌جا که چین‌لینک(Chainlink) قادر است موانع کلیدی که استفاده گسترده از فناوری بلاک چین را محدود می‌کند ، برطرف سازد پس نقش به سزایی در حل مشکلات سیستم‌های غیر متمرکز و متمرکز دارد. چین‌لینک(Chainlink) یک زیرساخت ایمن و انعطاف‌پذیر است که به عنوان اصلی‌ترین ارائه دهنده‌ی یک سیستم ترکیبی ساخته شده که هم قابل اطمینان و ضد هک بوده هم یک سیستم ارتباطی انعطاف‌پذیر بین زنجیره‌ی داخلی و خارجی زنجیره ایجاد کرده است. این لینک زنجیره‌ای توانسته یک بستر بومی قابل ادغام آسان برای کاربران ایجاد کند. در حقیقت سیستم چین‌لینک(Chainlink) ارائه‌دهندگان خدمات اطلاعات شخص ثالثی هستند که داده‌های واقعی را به پروتکل بلاک چین که به طور معمول به یک قرارداد هوشمند متصل است انتقال می‌دهند.

آشنایی با کارایی و اهمیت چاین‌لینک(Chainlink) در دنیای رمزنگاری

چین‌لینک(Chainlink) چطور کار می‌کند؟

به یاد داشته باشید که پلتفرم چین‌لینک(Chainlink) به عنوان منبع اصلی داده‌ها خود به شبکه‌ای از گره‌های غیر متمرکز وابسته است. طبق این روال، قادر است قراردادهای هوشمند زنجیره‌ای یکپارچه‌ای را با مقدار داده مورد نیاز آن از طریق شبکه خود تأمین کند. به این معنی که هر سیستم یکپارچه برای افزایش کارایی خود به یک یا چند راه‌حل اتکا نمی‌کند. هر سیستم دو عامل داخل زنجیره و خارج از زنجیره را دارد که در مورد اولی باید گفت قراردادهای چین‌لینک(Chainlink) در بلاک چین اتریوم تشکیل شده اند که وظیف دارند پردازش داده‌ها را بر اساس درخواست کاربران انجام دهند. پلت‌فرم چین‌لینک هم مانند اکثر ابتکارات دیگر بلاک چین، از یک توکن بومی دیجیتال استفاده می‌کند. قراردادهای هوشمند بلاک چین الزامات از پیش تعیین شده‌ای هستند که داده‌ها را ارزیابی کرده و در صورت برآورده شدن برخی دستورالعمل‌ها ، به شکل خودکار اجرا می‌شوند. جالب است بدانید اکنون با ظهور راه‌حل‌های ابتکاری مانند چین‌لینک(Chainlink)، وضعیت فعلی قراردادهای هوشمند و اجرای گسترده آن‌ها در صنعت رمزنگاری اخیراً بهبود یافته است.

اشتراک گذاری مطلب در :

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه با این مقاله

مقالات مرتبط با مقاله ای خواندید
آشنایی با توکن‌اُمیکس(Tokenomics)
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/10

آشنایی با توکن‌اُمیکس(Tokenomics)

تعریف ماهیت توکن‌اُمیکس(Tokenomics) خوب اگر در تعریف کلمات مفهوم اولیه این واژه بخواهیم صحبت کنیم، توکن‌اُمیکس(Tokenomics) از دو واژه توکن …

مالیات بر ارزهای دیجیتال چگونه اعمال می‌شود؟
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/10

مالیات بر ارزهای دیجیتال چگونه اعمال می‌شود؟

تجارت ارزهای رمزنگاری شده ، خرید یا فروش آن‌ها در برخی از کشورها مشمول مالیات می‌شود. برای محاسبه مالیات بر …

با چه اصولی می‌توانید به موفقیت در تجارت ارزهای رمزنگاری شده برسید
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/07

با چه اصولی می‌توانید به موفقیت در تجارت ارزهای رمزنگاری شده برسید

مقدمه درست است که سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال بدون داشتن دانش و تجربه کافی می‌تواند خطرناک باشد، اما …

بیت کوین ETF ساده‌ترین روش درگیری سرمایه گذاران سنتی با ارزهای دیجیتال
دسته بندی: مقالات / تاریخ : 1400/07/07

بیت کوین ETF ساده‌ترین روش درگیری سرمایه گذاران سنتی با ارزهای دیجیتال

وقتی وال استریت قدرتمند از بیت کوین به عنوان یک دارایی قانونی یاد کرد، سرمایه‌گذاران اقدام به میلیاردها دلار سرمایه …